تارخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۹
کد خبر : 98252
چاپ خبر

کره‌جنوبی ۳- ایران یک/ نخستین شکست سروقامتان

۳۴۴۰۸۵۴_۴۹۱

تیم والیبال ایران با شکست ۳ بر یک برابر کره‌جنوبی نخستین شکست خود را تجربه کرد

به گزارش«کمال مهر»؛،دیدار تیم‌های والیبال ایران و کره‌جنوبی از مرحله دوم رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا ساعت ۲۰ امشب در سالن ۱۲ هزارنفری مجموعه ورزشی آزادی آغاز شد.
تیم ایران با ترکیب پوریا فیاضی٬ ٬فرهاد پیروت‌پور ٬ حمزه زرینی ٬مسعود غلامی٬ محمدطاهر وادی و علی حسین کار را آغاز کرد.
بازی با رقابت نزدیک دو تیم آغاز و در وقت استراحت فنی نخست٬ نتیجه ۸ بر ۶ به سود ایران روی اسکوربورد ثبت شد.

ایران با سرویس جهشی موجی شریفات یک امتیاز دیگر برای ایران به ارمغان آورد تا در امتیاز ۹ بر۷ یونک هوان سرمربی کره مجبور به تقاضای تایم‌اوت شود. این حربه هم حاصلی برای کره‌ای‌ها نداشت و روند امتیازگیری ایران ادامه پیدا کرد تا ایران ۱۲ بر ۷ از حریف پیش بیفتد.
 در ادامه فاصله دو تیم بیشتر هم شد تا ایران در امتیاز ۱۶ بر۱۰ به پیشواز وقت استراحت فنی دوم برود.
در ادامه مسابقه دو تیم امتیاز به امتیاز پیش می‌رفتند تا تک دفاع وادی کره‌ای‌ها را وادار کرد در امتیاز ۱۹ بر ۱۲ دومین وق استراحت خود را هم تقاضا کنند اما جریان بازی عوض نشد و این ست با برتری ۲۵ بر ۱۷ تیم کشورمان به پایان رسید.
ورق برگشت

ست دوم هم با بازی پایاپای دو تیم آغاز شد. کره‌ای‌ها در ابتدای این ست به لطف بازی خوب کواک سئونگ سوک٬ پشت خط زن خود از ایران پیش افتادند و وقت استراحت اول را با حساب ۸ بر ۷ به سود خود ثبت کردند. حضور پوریا فیاضی در خط سرویس با کسب دو امتیاز برتری را لحظه‌ای به اردوی ایران آورد اما به نظر می‌رسید دفاع روی تور کره متشکل از چوی مین‌هو٬ کوئن یونگ مین و چوی یونگ سوک مهاجمان هدف ایران را شناخته‌اند و کار خوب آنها باعث شد پیمان اکبری در امتیاز ۱۲ بر ۱۰ به سود کره تقاضای وقت استراحت کند. این کار جواب داد و دو دفاع خوب از شریفات و زرینی بازی را به سود ایران عوض کرد. کره‌جنوبی اما به برنامه‌های خود ادامه داد تا در وقت استراحت دوم هم ۱۶ بر ۱۵ از ایران پیش بیفتد.
در امتیاز ۱۹ بر ۱۹ اکبری قلی‌زاد را به جای فیاضی یه میدان فرستاد اما سرویس او در چارچوب زمین کره جا نگرفت. اکبری برای یک امتیاز هم سال‌افزون را به جای وادی و صفایی را به جای زرینی به میدان فرستاد اما هردو بازیکن تعویضی ایران به جای خود بازگشتند. در امتیاز ۲۴ بر ۲۳ به سود کره٬ اکبری تقاضای وقت استراحت کرد و زمانی که بازیکنان به زمین بازگشتند بلافاصله مربی کره از وقت استراحت خود استفاده کرد. در نهایت رالی ست دوم نتیجه ۲۸ بر ۲۶ به سود کره‌جنوبی ثبت شد.

بازی سرعتی٬ برگ برنده کره‌جنوبی

آغاز ست سوم با برتری کره‌جنوبی همراه شد. اشتباهات متعدد ایران در حمله باعث شد اکبری خیلی زود و در امتیاز ۵ بر ۲ به سود کره مجبور به تقاضای وقت استراحت شود.
از این امتیاز به بعد ایران منسجم‌تر کار کرد و بازی را در امتیاز ۶ به تساوی کشاند اما وقت استراحت نخست ست سوم با نتیجه ۸ بر ۷ به سود کره‌جنوبی ثبت شد. در ادامه هم تیم مهمان بازی بهتری به نمایش گذاشت تا در وقت استراحت دوم هم از ایرا ن پیش بیفتد‌.
حضور سئونگ‌سوک در خط سرویس می‌توانست برای ایران خطرناک باشد اما دفاع روی‌تور زرینی و شریفات فرصت فاصله گرفتن را از حریف گرفت.
اشتباهات پیاپی ایران در حمله باز هم کره‌جنوبی را پیش انداخت. آنها با رو آوردن به بازی سرعتی بارها مدافعان ما را جا گذاشتند و هیچ تدبیری هم برای این خنثی کردن این تاکتیک در زمین ایران دیده نشد. با امتیاز سرویسی که زرینی به حریف داد٬ کره ست سوم را هم با حساب ۲۵ بر ۲۰ به سود خود تمام کرد.

نخستین شکست

با آغاز ست چهارم سال افزون به عنوان پاسور اصلی ایران به میدان آمد تا دفاع روی‌تور ایران برابر حریف سروشکل بگیرد اما این مدافعان روی تور کره بودند که با چوی مین‌هو و کواک سئونگ ‌سوک در ابتدای بازی بهتر عمل کردند و کره ۶ بر ۳ از ایران پیش افتاد. حضور زرینی در خط سرویس ایران را به بازی برگرداند تا کار در امتیاز ۶ به تساوی کشیده شود. نخستین وقت استراحت فنی ست چهارم هم مانند دو ست قبل با نتیجه ۸ بر ۷ به نام کره‌جنوبی ثبت شد. ایران در ادامه با چند پایپ امتیازات خوبی از کره‌ای‌ها گرفت اما برتری همچنان با تیم مهمان بود اما هماهنگی سال‌افزون با مهاجمان برتری را از چنگ کره‌جنوبی بیرون کشید تا در وقت استراحت فنی دوم این ست ایران با حساب ۱۶ بر ۱۵ از حریف پیش بیفتد.
پس از این تایم‌اوت نوبت به سونگ هوی چائه رسید تا با سرویس سنگین خود برتری را بازهم به کره‌جنوبی بدهد،اما سرویس بعدی او راهی اوت شد. دیوار دفاعی سه نفره ایران٬ تیم کشورمان را ۲۰ بر ۱۹ از حریف پیش انداخت تا کره‌ای‌ها مجبور به گرفتن تایم‌اوت شوند.
اشتباه مرگ‌بار صفایی در خط حمله در امتیازی سرنوشت‌ساز باعث برتری ۲۲ بر ۲۱ کره‌جنوبی شد و در ادامه ناهماهنگی سال‌افزون و شریفات یک امتیاز حیاتی دیگر به حریف داد.
در امتیاز ۲۳ بر ۲۱ مقاومت فیاضی و کار خوب صفایی یک امتیاز برای ایران به همراه داشت اما ۲ اشتباه دیگر از مهاجمان ایران کافی بود تا کره بابرتری ۲۵ بر ۲۳ در این ست٬ در مجموع به پیروزی ۳ بر یک برسد و نخستین شکست شاگردان اکبری را رقم بزند.

اکبری: شکست از کره‌جنوبی تجربه خوبی بود

پیمان اکبری در نشست خبری پس از دیدار ایران برابر کره‌جنوبی گفت: اشتباهات فردی باعث شد ببازیم. ما امروز خوب سرویس زدیم اما دریافت کره باعث شد ما نتوانیم کیفیت خود را نشان دهیم.

وی ادامه داد: ما نسبت به کره در حمله دو-سه درصد اشتباه بیشتری داشتیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران اضافه کرد: نمی‌گویم از باخت خوشحالم اما شکست در این مرحله بهتر از باخت در مرحله حذفی است.

اکبری درباره داوری این دیدار توضیح داد: من نمی‌خولستم درباره داوری صحبت کنم اما کره‌ای‌ها امروز به جنگ روی آوردند و بچه‌های ما هم به این جنگ دامن زدند. فکر می‌کنم داورخط دو یا سه توپ را به ضرر ما اعلام کرد اما ما امروز به داوری نباختیم.

وی درباره ادامه داد: امروز به تیمی باختیم که از شکست هراسی نداشت. این کار را برای کره‌ای‌ها ساده کرده بود. ضمن اینکه همین تیم تجربه بازی در لیگ جهانی را دارد اما در تیم ما غیر از زرینی و فیاضی کسی این تجربه را نداشت. ‌

زرینی: باخت به موقعی بود

حمزه زرینی در نشست خبری پس از بازی ایران برابر کره‌جنوبی گفت: بازی پایاپای و زیبایی بود.کره از تیم‌های قبلی که برابر ما قرار گرفت٬ قوی‌تر بود اما مشکل اصلی ما خودمان بودیم.

وی با بیان اینکه شکست از کره‌جنوبی باخت به موقعی بود اضافه کرد: بچه‌های ما در باد بردهای قبلی خوابیده بودند اما با این باخت متوجه شدند که برای پیروزی باید جنگید.

وی افزود: امروز چیز خاصی از کره ندیدیم و همانطور که گفتم به خودمان باختیم. مطئن باشید در بازی حذفی جبران می‌کنیم.

یون‌کوان: دریافت‌های خوب رمز پیروزی ما بود

سرمربی تیم والیبال کره‌جنوبی کار خوب دریافت‌کنندگان تیم‌اش را عامل پیروزی این تیم عنوان کرد.مون یون‌کوان در نشست خبری پس از دیدار تیم‌های ایران و کره‌جنوبی در حالی صحبت می‌کرد که پارک کی وون٬ سرمربی پیشین تیم ایران را به عنوان مترجم کنار خود می‌دید.

وی در این نشست اظهار کرد: امشب ایران خوب سرویس زد اما دریافت‌های ما رمز پیروزی‌مان بود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا از پارک هم کمک گرفتید؟ گفت: خیر٬ اینطور نبوده است.

انتها پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱
  پوستر/به احترام تنها کارخانه معلولان ایرانی،ایرانی بخر
  عقب‌نشینی رئیس‌جمهور فیلیپین از اظهارات تند خود
  عکس/ ترفند کثیف داعش در نبرد موصل
  پیشمرگ زن کُرد سه داعشی را اسیر کرد +عکس
  عکس/ کتف‌های قدرتمند نوجوان هندی
  resized_1911315_805
  عکس/ فَشِن‌های جنگ‌زده‌
  ۵۳۲۸۴۰۴_۸۴۷
  دوپینگ قلب با نوشیدن معجون سرخ
  ۵۳۲۹۶۹۶_۲۳۹
  از پلی آفی شدن پرسپولیس و استقلال تا جوج با نوشابه زدن کی روش در مالزی
  دست نوشته های مردم در حاشیه سفر روحانی+تصاویر
  ۱۰۱۱۵۶۰
  قانونی که در وزارتخانه زنگنه “زنگ” زد/ سایه سنگین فیش های نجومی در وزارت نفت بر حقوق‌های ۸۰۰ هزارتومانی کارمندان عملیاتی + اسناد
  ۵۳۲۶۴۰۶_۱۸۷
  رژیم گیاهخواری شدید برای نوزاد ۱۱ ماهه، مادرش را راهی دادگاه کرد!
  ۵۳۲۷۵۵۵_۱۱۹
  کلاهبرداری بازیگر ایرانی و دوستش از تاجر عراقی
  بنر جالب هواداران آبی پوش برای پورحیدری+تصویر
  ۵۳۲۸۱۷۱_۷۶۵
  کتک خوردن سوارز از ستاره بارسلونا + فیلم
  ویژگی جدید goinsta برای اینستاگرام
  ۵۳۰۵۷۰۲_۵۵۰
  نیسان شاسی ۳۴۰۰۰دلاری را تولید کرد +تصاویر
  ۵۲۹۵۱۹۵_۲۹۵
  مکانی امن برای بیماران آلزایمری + تصاویر
  ۵۳۲۹۵۴۷_۸۹۵
  باهوش ترین حیوانات جهان کدامند؟+تصاویر
  ۵۳۲۴۳۸۱_۶۸۴
  فرار شترمرغ یک شهر را بهم ریخت+تصاویر
  ۵۳۲۴۳۳۷_۸۸۴
  تولد نوزادی کوچکتر از شیشه نوشابه+تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net