تارخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۹
کد خبر : 98252
چاپ خبر

کره‌جنوبی ۳- ایران یک/ نخستین شکست سروقامتان

تیم والیبال ایران با شکست ۳ بر یک برابر کره‌جنوبی نخستین شکست خود را تجربه کرد

به گزارش«کمال مهر»؛،دیدار تیم‌های والیبال ایران و کره‌جنوبی از مرحله دوم رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا ساعت ۲۰ امشب در سالن ۱۲ هزارنفری مجموعه ورزشی آزادی آغاز شد.
تیم ایران با ترکیب پوریا فیاضی٬ ٬فرهاد پیروت‌پور ٬ حمزه زرینی ٬مسعود غلامی٬ محمدطاهر وادی و علی حسین کار را آغاز کرد.
بازی با رقابت نزدیک دو تیم آغاز و در وقت استراحت فنی نخست٬ نتیجه ۸ بر ۶ به سود ایران روی اسکوربورد ثبت شد.

ایران با سرویس جهشی موجی شریفات یک امتیاز دیگر برای ایران به ارمغان آورد تا در امتیاز ۹ بر۷ یونک هوان سرمربی کره مجبور به تقاضای تایم‌اوت شود. این حربه هم حاصلی برای کره‌ای‌ها نداشت و روند امتیازگیری ایران ادامه پیدا کرد تا ایران ۱۲ بر ۷ از حریف پیش بیفتد.
 در ادامه فاصله دو تیم بیشتر هم شد تا ایران در امتیاز ۱۶ بر۱۰ به پیشواز وقت استراحت فنی دوم برود.
در ادامه مسابقه دو تیم امتیاز به امتیاز پیش می‌رفتند تا تک دفاع وادی کره‌ای‌ها را وادار کرد در امتیاز ۱۹ بر ۱۲ دومین وق استراحت خود را هم تقاضا کنند اما جریان بازی عوض نشد و این ست با برتری ۲۵ بر ۱۷ تیم کشورمان به پایان رسید.
ورق برگشت

ست دوم هم با بازی پایاپای دو تیم آغاز شد. کره‌ای‌ها در ابتدای این ست به لطف بازی خوب کواک سئونگ سوک٬ پشت خط زن خود از ایران پیش افتادند و وقت استراحت اول را با حساب ۸ بر ۷ به سود خود ثبت کردند. حضور پوریا فیاضی در خط سرویس با کسب دو امتیاز برتری را لحظه‌ای به اردوی ایران آورد اما به نظر می‌رسید دفاع روی تور کره متشکل از چوی مین‌هو٬ کوئن یونگ مین و چوی یونگ سوک مهاجمان هدف ایران را شناخته‌اند و کار خوب آنها باعث شد پیمان اکبری در امتیاز ۱۲ بر ۱۰ به سود کره تقاضای وقت استراحت کند. این کار جواب داد و دو دفاع خوب از شریفات و زرینی بازی را به سود ایران عوض کرد. کره‌جنوبی اما به برنامه‌های خود ادامه داد تا در وقت استراحت دوم هم ۱۶ بر ۱۵ از ایران پیش بیفتد.
در امتیاز ۱۹ بر ۱۹ اکبری قلی‌زاد را به جای فیاضی یه میدان فرستاد اما سرویس او در چارچوب زمین کره جا نگرفت. اکبری برای یک امتیاز هم سال‌افزون را به جای وادی و صفایی را به جای زرینی به میدان فرستاد اما هردو بازیکن تعویضی ایران به جای خود بازگشتند. در امتیاز ۲۴ بر ۲۳ به سود کره٬ اکبری تقاضای وقت استراحت کرد و زمانی که بازیکنان به زمین بازگشتند بلافاصله مربی کره از وقت استراحت خود استفاده کرد. در نهایت رالی ست دوم نتیجه ۲۸ بر ۲۶ به سود کره‌جنوبی ثبت شد.

بازی سرعتی٬ برگ برنده کره‌جنوبی

آغاز ست سوم با برتری کره‌جنوبی همراه شد. اشتباهات متعدد ایران در حمله باعث شد اکبری خیلی زود و در امتیاز ۵ بر ۲ به سود کره مجبور به تقاضای وقت استراحت شود.
از این امتیاز به بعد ایران منسجم‌تر کار کرد و بازی را در امتیاز ۶ به تساوی کشاند اما وقت استراحت نخست ست سوم با نتیجه ۸ بر ۷ به سود کره‌جنوبی ثبت شد. در ادامه هم تیم مهمان بازی بهتری به نمایش گذاشت تا در وقت استراحت دوم هم از ایرا ن پیش بیفتد‌.
حضور سئونگ‌سوک در خط سرویس می‌توانست برای ایران خطرناک باشد اما دفاع روی‌تور زرینی و شریفات فرصت فاصله گرفتن را از حریف گرفت.
اشتباهات پیاپی ایران در حمله باز هم کره‌جنوبی را پیش انداخت. آنها با رو آوردن به بازی سرعتی بارها مدافعان ما را جا گذاشتند و هیچ تدبیری هم برای این خنثی کردن این تاکتیک در زمین ایران دیده نشد. با امتیاز سرویسی که زرینی به حریف داد٬ کره ست سوم را هم با حساب ۲۵ بر ۲۰ به سود خود تمام کرد.

نخستین شکست

با آغاز ست چهارم سال افزون به عنوان پاسور اصلی ایران به میدان آمد تا دفاع روی‌تور ایران برابر حریف سروشکل بگیرد اما این مدافعان روی تور کره بودند که با چوی مین‌هو و کواک سئونگ ‌سوک در ابتدای بازی بهتر عمل کردند و کره ۶ بر ۳ از ایران پیش افتاد. حضور زرینی در خط سرویس ایران را به بازی برگرداند تا کار در امتیاز ۶ به تساوی کشیده شود. نخستین وقت استراحت فنی ست چهارم هم مانند دو ست قبل با نتیجه ۸ بر ۷ به نام کره‌جنوبی ثبت شد. ایران در ادامه با چند پایپ امتیازات خوبی از کره‌ای‌ها گرفت اما برتری همچنان با تیم مهمان بود اما هماهنگی سال‌افزون با مهاجمان برتری را از چنگ کره‌جنوبی بیرون کشید تا در وقت استراحت فنی دوم این ست ایران با حساب ۱۶ بر ۱۵ از حریف پیش بیفتد.
پس از این تایم‌اوت نوبت به سونگ هوی چائه رسید تا با سرویس سنگین خود برتری را بازهم به کره‌جنوبی بدهد،اما سرویس بعدی او راهی اوت شد. دیوار دفاعی سه نفره ایران٬ تیم کشورمان را ۲۰ بر ۱۹ از حریف پیش انداخت تا کره‌ای‌ها مجبور به گرفتن تایم‌اوت شوند.
اشتباه مرگ‌بار صفایی در خط حمله در امتیازی سرنوشت‌ساز باعث برتری ۲۲ بر ۲۱ کره‌جنوبی شد و در ادامه ناهماهنگی سال‌افزون و شریفات یک امتیاز حیاتی دیگر به حریف داد.
در امتیاز ۲۳ بر ۲۱ مقاومت فیاضی و کار خوب صفایی یک امتیاز برای ایران به همراه داشت اما ۲ اشتباه دیگر از مهاجمان ایران کافی بود تا کره بابرتری ۲۵ بر ۲۳ در این ست٬ در مجموع به پیروزی ۳ بر یک برسد و نخستین شکست شاگردان اکبری را رقم بزند.

اکبری: شکست از کره‌جنوبی تجربه خوبی بود

پیمان اکبری در نشست خبری پس از دیدار ایران برابر کره‌جنوبی گفت: اشتباهات فردی باعث شد ببازیم. ما امروز خوب سرویس زدیم اما دریافت کره باعث شد ما نتوانیم کیفیت خود را نشان دهیم.

وی ادامه داد: ما نسبت به کره در حمله دو-سه درصد اشتباه بیشتری داشتیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران اضافه کرد: نمی‌گویم از باخت خوشحالم اما شکست در این مرحله بهتر از باخت در مرحله حذفی است.

اکبری درباره داوری این دیدار توضیح داد: من نمی‌خولستم درباره داوری صحبت کنم اما کره‌ای‌ها امروز به جنگ روی آوردند و بچه‌های ما هم به این جنگ دامن زدند. فکر می‌کنم داورخط دو یا سه توپ را به ضرر ما اعلام کرد اما ما امروز به داوری نباختیم.

وی درباره ادامه داد: امروز به تیمی باختیم که از شکست هراسی نداشت. این کار را برای کره‌ای‌ها ساده کرده بود. ضمن اینکه همین تیم تجربه بازی در لیگ جهانی را دارد اما در تیم ما غیر از زرینی و فیاضی کسی این تجربه را نداشت. ‌

زرینی: باخت به موقعی بود

حمزه زرینی در نشست خبری پس از بازی ایران برابر کره‌جنوبی گفت: بازی پایاپای و زیبایی بود.کره از تیم‌های قبلی که برابر ما قرار گرفت٬ قوی‌تر بود اما مشکل اصلی ما خودمان بودیم.

وی با بیان اینکه شکست از کره‌جنوبی باخت به موقعی بود اضافه کرد: بچه‌های ما در باد بردهای قبلی خوابیده بودند اما با این باخت متوجه شدند که برای پیروزی باید جنگید.

وی افزود: امروز چیز خاصی از کره ندیدیم و همانطور که گفتم به خودمان باختیم. مطئن باشید در بازی حذفی جبران می‌کنیم.

یون‌کوان: دریافت‌های خوب رمز پیروزی ما بود

سرمربی تیم والیبال کره‌جنوبی کار خوب دریافت‌کنندگان تیم‌اش را عامل پیروزی این تیم عنوان کرد.مون یون‌کوان در نشست خبری پس از دیدار تیم‌های ایران و کره‌جنوبی در حالی صحبت می‌کرد که پارک کی وون٬ سرمربی پیشین تیم ایران را به عنوان مترجم کنار خود می‌دید.

وی در این نشست اظهار کرد: امشب ایران خوب سرویس زد اما دریافت‌های ما رمز پیروزی‌مان بود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا از پارک هم کمک گرفتید؟ گفت: خیر٬ اینطور نبوده است.

انتها پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • فتوطنز/ آبستراکسیون شورای شهر کرج
  پیدا شدن حفره ای به سمت طبقات زیرین ساختمان پلاسکو
  عکس/ بوسه بر قرآن پیدا شده در پلاسکو
  تصاویر منتشرنشده از اولین شهید حادثه پلاسکو
  اتفاق عجیبی که منصوریان در فوتبال جهان رقم زد
  ابطحی: مالامیری از امارات با من تماس گرفت/ درخواست بدهکار فراری از بانک مرکزی برای انتشار اسناد وام ها
  عکس یادگاری کار دست نماینده رشت داد!
  از بالای نردبان گرفتار شدن همکارانم را دیدم / تلخ ترین لحظه +عکس
  خداحافظی ناگهانی بازیکن آبی پوش
  جواب آزمایش قبل از ازدواج راز سیاه دختر ۱۷ ساله را لو داد
  تن دادن زن ۴۶ ساله به خواسته مرد ایرانی برای سفر خارجی ۲ دخترش
  عکس هنری نرگس محمدی با چادر در حرم امام رضا (ع)
  کنسرت اروپایی خواننده زن با کشف حجاب +عکس
  اسرار جدید از اعدام «صدام» را لو دادند! + تصویر
  هنرپیشه ای که شوخی شوخی جان سپرد
  کدام بازیگران کارت اهدا عضو دارند؟
  هشدار «محله گل و بلبل ۲» درباره حضور کودکان در فضای مجازی
  قوچان‌نژاد: زیاد به فکر خودم نیستم/ دومین صعود پیاپی را خواهیم داشت
  اتحادیه فوتبال آفریقای جنوبی مذاکره با کی‌روش را تکذیب کرد
  نفرات حاضر در رقابت های جام جهانی کشتی معرفی شدند
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net