تارخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
کد خبر : 97999
چاپ خبر

راز صعه صدر رهبر معظم انقلاب در رابطه با مسائل سیاسی چیست؟

image326030

حکایت این روزهای ایران نیز از این اصل تربیتی خارج نیست. کنند. مذاکرات و تمام ملحقات آن اگرچه امتیازاتی را به طرف مقابل می دهد و امتیازاتی می گیرد اما مهمترین اثر آن رشد فکری، سیاسی و عقلی مردم است

 

به گزارش«کمال مهر»؛ به گزارش دیار آفتاب، «وقتی جوجه عقاب آمادگی جسمی برای یادگیری پرواز پیدا می کند، عقاب مادر جوجه را از نزدیک ترین و بلندترین قله به پایین پرتاپ می کند. جوجه نیز از ترس جان خود در تمام مسیر تا رسیدن به زمین شروع به بال زدن می کند. در این میان عقاب مادر نیز در کنار او به سمت زمین پرواز می کند. اگر جوجه تا قبل از رسیدن به زمین پرواز یاد نگرفت مادر او را به منقار گرفته و مجددا از نوک قله به سمت زمین پرتاپ می کند. عقاب مادر این عمل را آنقدر تکرار می کند تا جوجه پرواز را یاد بگیرد.» بی شک این عمل عقاب قابل الگو برداری است.

 

شاید بارها این کلمه را شنیده باشید که چرا رهبر معظم انقلاب رک و پوست کنده راه درست را به مردم نشان نمی دهد؟ چرا با یک حکم حکومتی منافقان را تار و مار نمی کند؟ این مسئله در جریان های سیاسی دوران امام خمینی(ره) نیز موضوع مطرحی بود. تا جایی که بعد از افشای چهره حقیقی بنی صدر به امام(ره) خرده گرفتند که چرا شما ریاست جمهوری این شخص را به رسمیت شناختید؟
شهید مطهری که یکی از پایه های مبانی فکری انقلاب را تشکیل می دهد در کتاب آزادی معنوی معتقد است برای تربیت یک جامعه نباید تمام گفتنی ها را گفت. ایشان معتقد است برای تربیت نباید فرد را به حال خود رها کرد همانطور که نباید متربی را با تذکر های ریز ریز و مداوم عاصی کرد. که اگر حاکم این گونه عمل کند؛ مردم آن جامعه نه تنها به رشد فکری نمی رسند بلکه تبدیل به موجوداتی رباتی می شوند که به محض بروز یک بحران، احساس وابستگی به طرز فکر درست دارند و از ذهن خود برای تحلیل شرایط استفاده نمی کنند.

این اصل یکی از اصولی است که علاوه بر امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری نیز به آن اهتمام جدی می ورزند که اگر این چنین نبود بلوغ سیاسی مردم به این حد نمی رسید که برای هر موضوعی تحلیلی خاص ارائه دهند و همانند مردم خیلی از کشورهای دیگر افرادی بی توجه و خنثی نسبت به مسائل روز کشورشان بار می آمدند. تحقیقات نشان می دهد در جامعه به اصطلاح پیشرفته آمریکا حضور مردم در ۴۰ سال اخیر در بحث ها و گفتگو های سیاسی و تعیین آینده کشورشان به شدت کاهش یافته است. نادیده گرفتن این اصل تربیتی علاوه بر بی توجه کردن مردم، پویایی جامعه را از بین می برد.
در ایران؛ برخی از منتقدان با استناد به اشتباهات استراتژیک مردم در برخی از برهه های خاص همچون قضایای بنی صدر، این اصل را زیر سوال می برند. در جواب باید گفت اگرچه با آزاد گذاشتن مردم در تصمیم گیری در برخی از مواقع جامعه دچار هرج و مرج می شود اما همین اشتباهات موجب رشد عقلی مردم آن جامعه می شود به طوری که از این اشتباهات درس گرفته و این عبرت ها را چراغ راه خود برای تصمیم گیری های بعدی می کنند.
حکایت این روزهای ایران نیز از این اصل تربیتی خارج نیست. امروز نیز مردم برای آینده کشور تصمیم می گیرند و رهبر معظم انقلاب با انزار و تبشیری پدرانه آن ها را راهنمایی می کنند. مذاکرات و تمام ملحقات آن اگرچه امتیازاتی را به طرف مقابل می دهد و امتیازاتی می گیرد اما مهمترین اثر آن رشد فکری، سیاسی و عقلی مردم است.

 

نادیا شکری

 

انتهای پیام/ف

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • چین ۱۴۰ سال قبل + تصاویر
  مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست
  عکس دیده نشده از ترامپ و دخترش تیفانی
  ۵۳۱۸۷۰۶_۹۵۷
  عشق شما از چه نوعی است، دلبستگی یا وابستگی؟ + علامت‌های تشخیص
  ۵۳۱۸۶۲۰_۸۰۴
  مدافعین حرم تا تحقق اهداف، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند
  عکس/ سلفی یک هوادار در بدترین شرایط با رضاییان
  ۵۳۱۷۶۶۷_۷۶۰
  اشتباه مخابرات، یک جوان را تا پای چوبه دار برد!
  ستاره‌های ثروتمندی که از فقر مطلق آمده‌اند
  ۳۷۵۱۴۲_۶۵۷
  همکاری دیرینه دو فتنه گر/گلشیفته در آغوش نامجو
  ۳۷۵۱۳۲_۹۲۱
  شکست ناپذیری پرسپولیس به ۱۱ مسابقه متوالی رسید
  اهدا منحصر بفردترین جوایز ورزشی کشور به ورزشکاران محمدشهر
  ۶۰۰_۴۰۲_-%d8%b3%d8%b1%d8%b3%d8%b1%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d8%a2%d8%a8%db%8c
  سرسره های غیر استاندارد مشهد حادثه آفرید
  ۳۷۵۱۴۸_۹۵۱
  عالیشاه از درد نمی توانست پایش را روی زمین بگذارد
  ۱۹۰۸۵۵۶_۷۶۰
  چرا تروریست‌ها از حلب خارج نمی‌شوند؟
  ۱۹۰۸۶۴۴_۳۹۷
  یاشار سلطانی واقعا چه کرده است؟
  ۱۹۰۸۵۰۱_۷۷۰
  مربی‌استقلال در آستانه بازی با سایپا داغدار شد
  ویسی: عذرخواهی سیدجلال کافی است
  عکسی زیبا در حاشیه نبرد موصل
  ۱۹۰۸۳۷۵_۶۴۸
  بازیکن سابق استقلال به خونه به خونه پیوست
  ۱۹۰۸۳۸۹_۲۰۰
  رسوایی و شکست بزرگ آمریکا در موصل
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net