تارخ انتشار: شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۰
کد خبر : 97629
چاپ خبر

در کرمان عنوان شد؛

هشدار جدی باهنر به اصلاح طلبان؛ مرزتان را با فتنه و انحراف روشن کنید

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از خطوط قرمزی که برای شورای نگهبان و همه مسلم است خط فتنه است، هر کسی که می خواهد وارد عرصه انتخابات شود باید مرز خود را با فتنه و جریان انحرافی مشخص کند

 

به گزارش«کمال مهر»؛، به نقل از ” بوتیا ” محمد رضا باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست صمیمی اصولگرایان استان کرمان گفت؛ به طور کلی چهار انتخابات در کشور داریم که شامل انتخابات مجلس خبرگان،است جمهوری، شورای اسلامی شهرها و روستا ها و انتخابات مجلس می باشد که تا سال گذشته،به طور متوسط هر سال یک انتخابات برگزار می شد.

همپوشانی از نقاط مثبت تجمیعی شدن انتخابات است
وی افزود: با توجه به اینکه هر کدام از این انتخابات به طور متوسط ۶ ماه پیش لرزه و پس لرزه هایی دارد که یک تاثیر منفی بر دستگاه های اجرایی کشور شاهد هستیم، بر همین اساس طبق توافقاتی که با مقام معظم رهبری و مجمع نمایندگان صورت گرفت قرار شد هر ۲ سالی یک بار یک انتخابات داشته باشیم.
باهنر با بیان اینکه طبق دستور مقام معظم رهبری از این به بعد دو نوع انتخابات در یک سال برگزار می شود تصریح کرد: این تجمیعی برگزار کردن انتخابات دارای نمات مثبت و منفی است که باید نکات مثبت آن را تقویت کرد و اگر نقطه ضعفی دارد آن را کم کنیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی هم پوشانی دو انتخابات را از نقاط مثبت این طرح برشمرد و گفت: یکی از نقاط مثبت این طرح این است که ۲ انتخابات تحت تاثیر یکدیگر قرار می گیرند و تبلیغات سنگین تر است و احتمال اینکه فرد به هر ۲ انتخابات رای دهد بیشتر می شود، البته باید توجه داشت که هیچ کدام از انتخابات نباید تحت الشعاع دیگری قرار گیرد .

عده ای برای انتخابات مجلس خبرگان خواب های آشفته ای دیده اند
باهنر با ابراز امیدواری از نتیجه برگزاری انتخابات در استان کرمان بیان کرد: در استان کرمان برای انتخابات مجلس خبرگان نگرانی ندارم اما عده ای خواب های آشفته ای برای خبرگان می بینند و بدشان نمی آید که افرادی وارد خبرگان شوند که سازشان درست کوک نشده باشد،هر چند این مسئله احتمالش ضعیف است ولی باید به آن توجه کرد.

مرزبندی اصلاح طلبان با فتنه شرط ورود آن ها به انتخابات است
باهنر تصریح کرد: یکی از خطوط قرمزی که برای شورای نگهبان و همه مسلم است خط فتنه است، هر کسی که می خواهد وارد عرصه انتخابات شود باید مرز خود را با فتنه و جریان انحرافی مشخص کند.

نائب رئیس مجلس خاطر نشان کرد: تئوریسین های سطح بالای اصلاح طلبان به این نتیجه رسیدند که اگر بخواهیم در نظام باشیم باید با نظام باشیم و می گپیند راه هایی که ما در گذشته رفتیم غلط بوده است و تنها در این صورت است که می توانیم به قدرت برسیم پس با جدیت مار را دنبال می کنند.

طیف های مختلف اصولگرایی برای پیروزی در انتخابات باید متحد شوند
وی با بیان اینکه ورود جدی اصلاح طلبان به عرصه انتخابات برای ما هم تهدید و هم فرصت است، تاکید کرد: از این حهت که اصولگرایان یک رقیب قدرتمند دارند تهدید است و از طرفی فرصتی است که طیف های مختلف اصولگرایی به وحدت ب سند چرا که تنها در صورت کنار گذاشتن اختلافات و وحدت است که می توانیم مجلس دهم را اصولگرا بسازیم.

 نقطه فرار از رسیدن ایران به بمب هسته ای در متن برجام یک سال است
باهنر به چگونگی شروع مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: در ۲ سال آخر دوره ریاست جمهوری خاتمی مسئله نطنز و غنی سازی انرژی هسته ای ایران توسط منافقین لو رفت و ایران مسئله استفاده صلح آمیز خود از انرژی هسته ای را علنی کرد.

نائب رئیس مجلس افرود: از ۱۲ سال پیش تا کنون ما مجبور شدیم برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای با خیلی ها مذاکره کنیم که نتیجه آن را هم در ماه گذشته شاهد بودیم.

باهنر عنوان کرد: طی این سال ها گردن کلفت های دنیا از جمله آمریکا به این نتیحه رسیدند که اگر ایران با همین روند غنی سازی خود را ادامه دهد، اگر روزی بخواهد به سمت بمب هسته ای برود تنها ۲ ماه زمان می برد که به آن دست پیدا کند و به گفته آن ها این زمان معقولی برای مقابله جامعه جهانی با ایران نیست.

ایران طبق فتوای صادر شده بمب هسته ای را حرام می داند، یک سال و صد سال برای ما فرقی ندارد

 

وی بیان کرد: در برجام نتیجه آن شد که ایران غنی سازی و تجهیزات خود را به حدی برساند که یک سال طول بکشد تا به نقطه فرار یا همان بمب هسته ای برسد، آن ها نمی دانند وقتی طبق فتوای صادر شده بمب هسته ای برای ما حرام است، یک سال و صد سال برای ما فرقی نمی کند.

فردو پشتیبان نطنز است

باهنر با بیان اینکه برجام نقاط مثبت و منفی زیادی دارد گفت: فردو مرکز تحقیقاتی است که با سلاح های حال حاضر دنیا قابل دسترسی نیست و عملا هیج کسی نمی تواند آن را نابود کند ولی نطنز را به راحتی می توانند بزنند.

وی تصریح کرد: در این برجام تیم مذاکره کننده ما با این عنوان که نطنز در معرض تخریب است، اجازه نابودی فردو را ندادند و گفتند که فردو پشتیبان نطنز است یعنی به محض تخریب نطنز فردوی ما با تجهیزات پیشرفته تر شروع به کار می کند که این از نقاط مثبت برجام است.

بازرسی های غیر معمول و ماشه از نقاط منفی برجام است

نائب رئیس مجلس مسئله بازدید ها و اجازه برخی بازرسی ها را از نقاط منفی این برجام برشمرد و اذعان داشت: مسئله بازرسی ها را ما هم در متن اصلی و هم در پروتکل الحاقی پذیرفتیم که مجلس پروتکل الحاقی را قبول نکرد و این پذیرش داوطلبانه پروتکل از طرف دولت خوب بود چرا که چون دولت آن را قبول کرده و حق اصلی پذیرش یا عدم پذیرش آن بر عهده مجلس می باشد ما به همین بهانه به راحتی می توانیم آن را رد کنیم.

باهنر در ادامه گفت: بازرسی های غیر معمول را به هیچ وجه قبول نداریم که جزء خطوط قرمز است و در این برجام رعایت نشده است و حتما آن را رد خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه دو نقطه منفی در برجام وجود دارد که هنوز در حال بررسی است عنوان کرد: از جمله نقاط منفی برجام ،داستان ماشه است به این معنی که اگر یکی از دو طرف به تعهدات خود عمل نکرد، طرف دیگر می تواند قرارداد را به هم بزند.
نائب رئیس مجلس گفت: این مسئله از این نظر بد است که ۵+۱ اگر بعد از عقب نشینی های ایران به بهانه های مختلف بگویند که ایران به تعهدات خود عمل نکرد ه است و زیر تعهدات خود بزنند ایران در برخی موارد ضرر می کند و قابل برگشت برای ایران نیست.
باهنر تشریح کرد: ما دراین برجام یک سری چیزهایی گرفتیم و یک سری چیز هایی ازدست دادیم و این گونه نیست که با کنار کشیدن هر کدام از طرفین پشت طرف دیگر به خاک کشیده شود و آن ها هم با زدن زیر تعهدات خود دچر ضررهایی می شوند.

مجلس مسئولیت خود را در قبال برجام انجام خواهد داد
وی تاکید کرد: متن برجام در حال حاضر در شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی است و برخی می گویند مجلس در صورتی می تواند متن را بررسی کند که از طرف دولت لایحه ی آن صادر شود و من هم معتقد به این مسئله هستم که با لایحه دولت به مجلس، این کار را انجامدهیم ولی مطمئن باشید که مجلس مسئولیت خود را در قبال برجام انجام خواهد داد.

باهنر تاکیدخاطر نشان کرد: شورای عالی امنیت ملی خیلی مطمئن تر از مجلس است چرا که هیچ مصوبه ی آن به تنهایی ارزش اجرا شدن ندارد و تنها در صورت تایید مقام معظم رهبری لازم الاجرا می شود ولی مجلس این گونه نیست و با تایید شورای نگهبان مصوبات آن قابل اجراست، پس از جهاتی بررسی متن برجام در شورای عالی امنیت ملی بهتر است.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در هر صورت در پایان بررسی متن برجام از نظام جمهوری اسلامی ایران یک صدا بلند می شود و ان صدای واحد دولت، مجلس، شورای عالی امنیت ملی و مقام معظم رهبری خواهد بود که اگر بصیرت ها و هدایت های مقام معظم رهبری نبود معلوم نبود این مذاکره به کجا می کشید و همین خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری تعیین کردند راه گشای مذاکرات بود و گرنه ما تا کنون خطوط قرمز زیادی را زیر پا گذاشته بودیم ولی مطمئن باشد در نهایت، حرف همه با مقام معظم رهبری یکی خواهد بود.

اختلاف در ارائه رقم پولهای بلوکه شده ناشی از اختلاف آمار نیست

نائب رئیس مجلس در ادامه با اشاره به واقعیت پول های بلوکه شده ایران گفت: این اختلافات در اعداد و ارقامی که در رابطه با با پول های بلوکه شده ایران بیان می شود، اختلاف در آمار نیست بلکه هر کسی از پنجره های مختلف به این عدد نگاه می کند.

وی افزود: دارایی خارجی بانک مرکزی ما حدود ۱۰۰ میلیارد دلار است، یک عده ای معتقدند هر چه دارایی خارجی بانک مرکزی کمتر باشد بهتر است، یعنی دولت های قبلی ۱۰۰ میلیارد دلار به بانک مرکزی فروخته اند و این میزان جز پول هایی نیست که بتوان آن را خرج کرد و در واقع یک پشتوانه است.

 

انتهای پیام/گ

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • آتش سوزی «پلاسکو» فاجعه ای بدتر از «یازده سپتامبر»/ هرزگی رسانه و پرده هایی که هوشمندانه می دریم!
  سازنده میلیاردر یهودی برج های پلاسکو و آلومینیوم تهران
  ⭕️ هفته ای برفی همراه با کاهش محسوس دما پیش روی البرزی ها
  عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  معترضان به حذف یارانه نقدی اینجا کلیک کنند
  مهران مدیری وقتی دانش آموز ابتدایی بود +عکس
  علت جدایی‌ام را بگویم استقلال بدجوری به هم می‌ریزد
  پیشنهاد شرم آور دونالد ترامپ به ملکه زیبایی در هتل+عکس
  «ضدهوایی» سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد+عکس
  سخنگوی غیر رسمی دولت روحانی در آمریکا کیست؟!/ اگر هاشمی نبود «افغانستان» می‌شدیم؛ اگر برجام نبود «ونزوئلا»!
  عکس/عینک بزنید!
  وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
  عکس/ رضائیان از پرسپولیس رفتنی شد
  تعطیلی پنج شنبه در بهبود آلودگی کرج موثر است/ ۲ میلیون لیتر مازوت را در نیروگاه منتظر قائم پلمپ کردیم
  هدستی با صدای دالبی ۷.۱ کاناله مخصوص حرفه ای ها
  گوگل بلاخره کوتاه آمد!
  علی کریمی در تیم منتخب بایرن+تصویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net