تارخ انتشار: سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۰
کد خبر : 97093
چاپ خبر

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای البرز:

طرح “مادران کارآفرین‌پرور” در البرز اجرا می‌شود

۱۳۹۴۰۱۳۱۱۴۴۰۰۲۸۳۸۵۱۳۶۹۳۳

 مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان البرز با بیان اینکه طرح مادران کارآفرین‌پرور برای نخستین بار در سطح استان البرز به اجرا در می‌آید، گفت: ترویج فرهنگ کارآفرینی در طرح مورد توجه قرار گرفته است

به گزارش«کمال مهر»؛ حسن عزیزی در مراسم بزرگداشت هفته ملی مهارت و کارآفرینی و ترویج آموزش‌های مهارتی که پیش از ظهر امروز در محل اداره‌کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای البرز با حضور  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و مدیران کشوری در این حوزه برگزار شد، با بیان اینکه اگر نظام آموزشی اصلاح شود می‌توان از این طریق کشور را نجات داد، اظهار داشت: اصلاح کشور در گروه اصلاح نظام آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه طرح انفال و فاطر امروز رونمایی می‌شود، افزود: طرح “مادران کارآفرین‌پرور” برای نخستین بار در سطح استان البرز به اجرا در می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه در این طرح بی‌نظیر با استفاده از توان و ظرفیت مادران در راستای پرورش کودکان و فرزندان کارآفرین بهره‌ گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: این مهم با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در سطح استان اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز با اشاره به اینکه آموزش فنی وحرفه‌ای مصوب شورای انقلاب است، تصریح کرد: طرح انفال برگرفته از “آموزش فنی‌وحرفه‌ای نیازمند مشارکت فعال اقتصادی زنان، لازمه اشتغال و توسعه پایدار” است.

عزیزی با بیان اینکه این طرح در سند تحول برنامه آورده شده است، گفت: ۶۰ درصد از فارغ‌التحصیلان را جامعه زنان تشکیل می‌دهد به همین سبب باید زمینه پیشرفت این افراد در جامعه به خوبی فراهم شود.

وی با بیان اینکه ایجاد زمینه‌های جدید کارآفرینی برای بانوان، پرهیز از نگاه جنسی در ارائه خدمات و استفاده از ظرفیت مراکز آقایان برای بانوان در این طرح مورد توجه قرار گرفته است، یادآور شد: دوره‌های آموزشی بازرسی جوش، ” پی ال سی” و پشتیبانی شبکه برای بانوان از امروز اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امید است طرح انفال در ۷۰۰ مرکز کشور گسترش داده شود، خاطرنشان کرد: طرح فاطر از دیگر طرح‌های خوبی بود که از امروز در البرز اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز با تاکید بر اینکه این طرح برگرفته از ” فرزندان ماهر ایران زمین، طلایه‌داران راه توسعه” است، اظهار داشت: امید است با اجرایی شدن این طرح فرزندان کارکنان مهارت‌های خوبی را فراگیرند.

وی با اشاره به اینکه طرح مادران کارآفرین پرور برای نخستین بار در البرز به اجرا در می‌آید، گفت: ترویج فرهنگ کارآفرینی در طرح مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/ ی

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net