تارخ انتشار: سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶
کد خبر : 94118
چاپ خبر

شلیک تک‌تیرانداز عراقی به فدراسیون فوتبال

بازیکن عراقی فوتبال ایران سالهاست که تشکیلات ما را نشانه می گیرد و دریغ که هنوز نتوانستیم او را اسیر کنیم

به گزارش«کمال مهر»؛: جاسم کرار برای همه فوتبال‌دوستان شناخته شده است و هر سال که در لیگ برتر ایران حضور دارد یک چالش و یک دعوا و درگیری به نامش نوشته می شود، به صغیر و کبیر توهین می کند و دست آخر برای جذب وی جلسات متعدد برگزار می شودو با عزت و احترام و سلام و صلوات در ترکیب تیم های ایران قرار می گیرد و آب از آب تکان نمی خورد.
کرار مکررا فوتبال و اعتبار و شخصیت فوتبال ایرانی را زیر سئوال برده است به گوشه ای از اقدامات این هافبک عراقی توجه کنید:
جاسم کرار در جریان بازی تیم‌های تراکتور سازی و پرسپولیس در سال ۱۳۸۹ به میزبانی استادیوم یادگار امام، پس از این که پای محمدنوری هافبک تیم فوتبال پرسپولیس را هدف قرار داده بود با لمس‌ حسین خانبان کمک داور بازی با سیلی به گوش او زد،  این حرکت کرار با محرومیت پنج جلسه‌ای‌اش همراه بود.
در حالی که این قبیل رفتار ها در فوتبال دنیا با جریمه‌های سنگین همراه است، اما یک جلسه‌ از محرومیت کرار در آن سال بخشیده شد تا این بازیکن بتواند تیمش را در ادامه لیگ برتر همراهی کند.
دست زدن برای داور
جاسم کرار که یک جلسه‌ از محرومیتش بخشیده‌ بود در همان فصل و در جریان شکست تراکتور سازی برابر ملوان بندر انزلی، ضمن اعتراض به داوری، با دست زدن برای داور بازی، زمینه تحریک تماشاگران را فراهم کرد حتی او در آن بازی هنگام تعویض، از خارج شدن از زمین امتناع کرد و با جنجال فراوان زمین مسابقه را ترکر کرد.
درگیر با جباری
در دوره اولی که جاسم کرار در تیم استقلال بازی می‌کرد، با مجتبی جباری درگیری پیدا کرد و حتی کار به جایی رسید که جباری گفت: در این باشگاه یا جای من است یا جای او در نهایت کرار بعد از چند جلسه محرومیت و نیامدن از مرخصی باشگاه استقلال را ترک کرد و به شاهین بوشهر پیوست و مدت زمان کوتاهی دراین باشگاه عضویت داشت.
 شکار گرگ
جاسم کرار عکسی را در اینستاگرام خود منتشر کرد که در آن یک گرگ را شکار کرده است انتشار این عکس واکنش‌های منفی‌ای را در جامعه به همراه داشت جاسم کرار در مورد این عکس در برنامه ۹۰ گفت: در عراق مزرعه دار هستم و حیوانات زیادی دارم این گرگی که می‌بیند نصف آن‌ها را خورده بالاخره آن را شکار کردیم.
 از دست دادن داربی
در فصل چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر، استقلال تهران هفته پیش از داربی تبریز میهمان تراکتور سازی بود، جاسم کرار هافبک این باشگاه که طبق آمار از نظر فنی در بازی‌هایی که حضور داشته، استقلال بیشتر پیروز شده بود تا جایی که وقتی او نبود و در آن بازی دو اخطار بود و اگر از داور اخطار می‌گرفت داربی را از دست می‌داد.
کرار در یک صحنه از بازی نسبت به قضاوت فغانی اعتراض شدیدی کرد و این اعتراض سبب شد که از داور بازی کارت زرد گرفته و داربی را از دست بدهد.
بازگشت از مرخصی
جاسم کرار هافبک استقلال در سال گذشته زمانی که به مرخصی می‌رفت دیر به ایران باز می‌گشت و هر بار برای این دیر آمدنش بهانه‌آی می‌آورد یک بار مریضی همسرش را دلیل دیر آمدنش میدانست، یک بار باشگاه استقلال را ضعیف خطاب می کرد، در قبال گرفتن حق خود این بی نظمی‌های کرار به جایی رسید که باشگاه استقلال این هافبک را تهدید به شکایت به فیفا در صورت نیامدن به ایران کرده بود.
درگیری با یک خبرنگار
جاسم کرار در تمرین استقلال در اعتراض به یکی از مصاحبه‌های چاپ شده از خودش توسط یک خبرنگار یقه او را گرفت و با او درگیری فیزیکی پیدا کرد برخی از هواداران استقلال در نایت توانستند هافبک عراقی باشگاه استقلال را از خبرنگار جدا کنند.
سه جلسه محرومیت
جاسم کرار در بازی این فصل استقلال برابر سایپا بعد از این که به تصمیم علیرضا فغانی شدیدا اعتراض کرد، از  این داور شناخته شده کارت زرد دوم را گرفت و از زمین بازی اخراج شد او بعد از اخراج هم اعتراضات خود را در خارج از زمین ادامه داد و طبق حکم کمیته انضباطی این بازیکن در تاریخ ۲۶ بهمن ۹۳ بر اساس بند ۲ ماده۶۷ آیین نامه انضباطی به ۲ جلسه‌ محرومیت از همراهی تیم و پرداخت پنج میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد، اما کمیته انضباطی در تاریخ سی ام بهمن ماه حکم خود را در پی تجدید نظر خواهی ویژه باشگاه استقلال برای بررسی‌های بیشتر به حالت تعلیق درآورد.
در نهایت کمیته استیناف‌ این بازیکن را به سه جلسه محرومیت و پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون ریال محکوم کرد.
پس از صدور حکم
 پس از صدور حکم محرومیت سه جلسه‌ای جاسم کرار، این بازیکن در مصاحبه‌ای به فوتبال ایران توهین کرد و همه چیز را در فوتبال ایران مسخره دانست.
صحبت‌های کرار آن قدر زشت و زننده بود که واکنش‌ های پیشکسوتان فوتبالی ایرانی را در پی داشت و حتی بعضی از پیشکسوتان اعتقاد داشتند که محروم نکردن او ظلم به فوتبال است و باید باشگاه استقلال این هافبک‌ عراقی را اخراج کند.
البته جاسم کرار بعد از مصاحبه و عصبانیت ایرانی‌ها از حرف‌‌هایش عذرخواهی کرد و گفت از حرف‌هایش بد برداشت شده است.
محرومیت عجیب
کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال این هافبک عراقی را به دلیل صحبت‌هایش در مورد فوتبال ایران و مسخره دانستن همه چیز در فوتبال یک سال از همراهی این باشگاه محروم کرد اما در اقدامی عجیب اعلام کرد که این محرومیت در پایان فصل برای او لحاظ خواهد شد حتی محسن بزرگی معاون حقوقی استقلال گفت: با علی اکبر محمد زاده رئیس کمیته اخلاق صحبت کردم و او اعلام کرد محرومیت یک ساله کرار پس از پایان قرار داد دو ساله‌اش با استقلال اجرا می‌شود ه در پایان لیگ چهاردهم البته از آن جایی که قرار داد سال دوم کرار مشروط به توافق طرفین است به این حکم عملا دیگر توافقی نباید امکان پذیر باشد.
حال می‌ ‌خوانیم سخنان بزرگان فوتبال را در خصوص این بازیکن پرحاشیه:
روشن: مخالف صد در صدی کرار هستم/ بازیکن عراقی شخصیت استقلال را زیر سوال برده است
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران گفت: با باقی ماندن کرار در فهرست نفرات فصل آینده استقلال صد در صد مخالفم.
حسن روشن اظهار داشت: سابقه جاسم کرار در فوتبال ایران کاملا مشخص است وی عادت به بازی با اعصاب و روان هواداران و کادر فنی را دارد.
وی افزود: برای باشگاه استقلال متاسفم که با وجود این سابقه خراب در حالی که می‌توانست از چند بازیکن جوان در فصل جاری لیگ برتر استفاده کند، بازهم به ادامه حضور این بازیکن پر حاشیه در فهرست نفرات خود اصرار ورزید.
من صد درصد با این موضوع مخالفم و آن را به ضرر تیم فوتبال استقلال می‌دانم.
روشن در ادامه تصریح کرد: هافبک عراقی با حواشی خود شخصیت والای باشگاه را زیر سوال برده، شخصیتی که در طول سالیان متمادی و با حضور و افتخارات اسطوره‌هایی چون حجازی، جباری و سایر عزیزان شکل گرفته اکنون با این اتفاقات در معرض آسیب قرار گرفته است.
وی در  پایان تصریح کرد: به هر حال امیدوارم  شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که در فصل جدید بتواند جاسم کرار را کنترل و مهار کرد زیرا که وی از لحاظ فنی بازیکن خوبی است.
**جباری:کرارجز ضرر سودی برای استقلال ندارد
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران اظهار داشت: هافبک عراقی استقلال هیچ فایده‌ای برای این تیم ندارد و تنها به باشگاه ضربه خواهد زد.
 علی جباری در رابطه با تمدید قرارداد جاسم کرار هافبک عراقی این تیم تصریح کرد: کرار از لحاظ فنی بازیکن خوبی است ولی اخلاق بد این هافبک عراقی خصوصیات فنی وی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.
اگر وی نتواند در فصل جدید عادات زشت خود را اصلاح کند، جز ضرر سودی برای استقلال نخواهد داشت.
وی افزود: حرکاتی که کرار انجام  می‌دهد  در شخصیت باشگاه پرطرفدار و بزرگ استقلال نیست و من به شدت اخلاق این بازیکن را نکوهش کرده و با آن مخالفم.
جباری در رابطه با این که آیا افرادی مثل مظلومی و پورحیدری می‌توانند شخصیت کرار را اصلاح کنند، گفت: شخصیت موضوعی ذاتی است و تا زمانی که خود این بازیکن مایل نباشد و هم چنین در داخل زمین بازیکن بزرگی حضور نداشته باشد تا کرار را کنترل کند، سخت بتوان حاشیه‌های بازیکن عراقی را جمع و جور کرد. کمبود بازیکن سبب باقی ماندن کرار در استقلال شد و حال باید عقوبت این تصمیم  را به جان خرید.
پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص حکم کمیته اخلاق فدراسیون  فوتبال برای محرومیت کرار تصریح کرد: من مفاد این حکم را کامل درک نکرده‌ام کمیته اخلاق می‌توانست بدون در نظر گرفتن قرار داد باقی مانده کرار، وی را در همین  فصل از حضور در لیگ  ایران محروم کند، اما ملاحظاتی مانع این امر شد.
جباری در پایان اظهار داشت: امیدوارم  در فصل جدید شاهد آشتی هواداران با تیم‌های پرسپولیس و استقلال باشیم چرا که خالی بودن استادیوم‌ها به شدت تمامی پیشکسوتان را آزار می‌دهد. سطح کیفی فوتبال ما پیشرفت زیادی داشته و من فکر نمی‌کنم با تداوم این روند این ۲ تیم مطرح و پایتخت راه به جایی ببرند.
** شهبازی: کرار مشکلی برای همراهی استقلال  ندارد
دبیر کمیته نقل و انتقالات سازمان  لیگ فدراسیون  فوتبال گفت: هافبک عراقی استقلال به دلیل داشتن قرارداد در این فصل هم می‌تواند برای آبی پوشان بازی کند.
مصطفی شهبازی دبیر کمیته نقل و انتقالات سازمان  لیگ فدراسیون فوتبال ایران اظهار داشت: جاسم کرار هافبک عراقی تیم فوتبال استقلال تهران حتی با وجود محرومیت یک ساله از حضور در فوتبال ایران به دلیل این که در فصل گذشته با قراردادی ۲ ساله به جمع آبی‌پوشان پایتخت پیوسته مشکلی برای همراهی استقلال در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر ایران ندارد.
وی افزود: البته پس از پایان قرارداد، این حکم سازمان لیگ اجرا خواهد شد.
شهبازی در رابطه با قرارداد مشروط کرار و استقلال خاطر نشان کرد: این موضوع به خود باشگاه استقلال بر می‌گردد اگرآن‌ها از لحاظ مالی به تفاهم برسند احتیاجی به ثبت  قرارداد جدید در سازمان لیگ نیست و تنها مبلغ قرارداد فصل جدید در سازمان لیگ ثبت خواهد شد.
وی در رابطه با مشکوک بودن این مسئله ابراز داشت: هیچ مشکلی نمی‌توان به موضوع قرارداد کرار وارد کرد چرا که وی قرارداد ۲ ساله دارد و اگر از لحاظ مالی برای فصل دوم به توافق برسند، قرارداد به صورت خودکار تمدید خواهد شد و احتیاجی به ثبت مجدد در سازمان لیگ ندارد. ما مکلف به اجرای آئین نامه هستیم ونمی‌توانیم حتی با وجود این دلیل خاص قرارداد سال دوم کرار را نادیده بگیرم.
شهبازی در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال یک ساله کرار خللی در مفاد قرارداد ثبت شده این بازیکن و سازمان لیگ به وجود نمی‌آورد.

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  معترضان به حذف یارانه نقدی اینجا کلیک کنند
  مهران مدیری وقتی دانش آموز ابتدایی بود +عکس
  علت جدایی‌ام را بگویم استقلال بدجوری به هم می‌ریزد
  پیشنهاد شرم آور دونالد ترامپ به ملکه زیبایی در هتل+عکس
  «ضدهوایی» سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد+عکس
  سخنگوی غیر رسمی دولت روحانی در آمریکا کیست؟!/ اگر هاشمی نبود «افغانستان» می‌شدیم؛ اگر برجام نبود «ونزوئلا»!
  عکس/عینک بزنید!
  وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
  عکس/ رضائیان از پرسپولیس رفتنی شد
  تعطیلی پنج شنبه در بهبود آلودگی کرج موثر است/ ۲ میلیون لیتر مازوت را در نیروگاه منتظر قائم پلمپ کردیم
  هدستی با صدای دالبی ۷.۱ کاناله مخصوص حرفه ای ها
  گوگل بلاخره کوتاه آمد!
  علی کریمی در تیم منتخب بایرن+تصویر
  امکانات باید درتمام شهرها عادلانه تقسیم شود/ مشکلات مردم شهرستان فردیس مطرح شد
  با این غذا فرزندتان هرکول می‌شود + دستورالعمل
  بازگشایی جاده ابریشم +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net