تارخ انتشار: دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
کد خبر : 94044
چاپ خبر

زیباترین پلهای سنگی دنیا +تصاویر

۲۰۱۵۰۷۰۶۱۲۰۷۱۲_۱۱۱

در این گزارش به معرفی زیباترین پله‌ای سنگی اشاره می‌کنیم. پل‌هایی که علاوه بر زیبایی، قدمت چند صدساله داشته و بیانگر معماری دوره‌های مختلف تاریخ است

«کمال مهر»؛؛ تاکنون گزارش‌های متعددی درباره بلندترین، طولانی‌ترین، ترسناک‌ترین و معروف‌ترین پل‌ها ارائه‌شده است ولی کمتر به معماری این پل‌ها توجه شده است.

 

در این گزارش به معرفی زیباترین پله‌ای سنگی اشاره می‌کنیم. پل‌هایی که علاوه بر زیبایی، قدمت چند صدساله داشته و بیانگر معماری دوره‌های مختلف تاریخ است.

 

 

پوئنته نوآ در روندا اسپانیا

این پل بین سال‌های ۱۷۵۱ تا ۱۷۹۳ روی رود گوآدالوین کشیده شده است و ۱۲۰ متر طول دارد.گفته می‌شود در ساخت این پل ۵۰ کارگر جان خود را ازدست‌داده‌اند. همچنین دو اتاقک زیر پل برای زندانی و شکنجه کردن جانیان مورداستفاده قرار می‌گرفت. این پل در حال حاضر یکی از مناطق تفریحی و گردشگری در اسپانیا است.

 

پل باستی در پارک ملی ساکسون در آلمان

این پل برای اولین بار در سال ۱۸۵۱ جایگزین یک پل چوبی که سال ۱۸۲۴ ساخته‌شده بود، شد. از ۷۶/۵ متر طول برخوردار است و ۴۰ متر ارتفاع دارد.

 

پل ریالتو در ونیز ایتالیا

این پل قدیمی ترین پل کانال گراند در ونیز است که به سال ۱۹۵۱ بازمی‌گردد و در حال حاضر یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا است.

 

پل پونته ویکو در فلورانس ایتالیا

این پل قرون وسطی تنها پل شهر فلورانس است که در جنگ جهانی دوم شهر را نجات داد. درگذشته بخش پایینی پل مرکز حضور قصابی‌های شهر بود که در حال حاضر به منطقه‌ای برای فروش سوغاتی تبدیل‌شده است.

 

پل خواجو در اصفهان

پل خواجو در قرن ۱۷ میلادی روی رودخانه زاینده‌رود کشیده شد. این پل ۱۳۳ متری از ۲۴ آرک تشکیل‌شده است.

 

پل چارلز در پراگ جمهوری چک

این پل در سال ۱۳۵۷ میلادی روی رودخانه والتاوا کشیده شد و تا آغاز قرن ۱۵ میلادی پابرجا بود و یکی از مهم‌ترین پل‌های ارتباطی پراگ با حومه محسوب می‌شد. در حال حاضر این پل یکی از مناطق گردشگری شهر پراگ است.

 

پل پونته نوف در پاریس فرانسه

این پل روی رود سن پاریس کشیده شده است و ۲۳۲ متر طول دارد. پل پونته نوف بین سال‌های ۱۵۷۸ تا ۱۶۰۷ بناشده است.

 

استاری موست در موستار هرزه گوین

این پل روی رود نریتوا کشیده شده و بیش از ۴۲۷ سال دارد. در جنگ بوسنی(۱۹۹۳) این پل ویران شد و مرمت آن تا سال ۲۰۰۴ به طول انجامید.

 

پوئنته دی پیدرا در زاراگوزا اسپانیا

این پل بین سال‌های ۱۴۰۱ تا ۱۴۴۰ میلادی بناشده است. در سال ۱۶۴۳ رو به نابودی رفت و در سال ۱۶۵۹ بار دیگر بازسازی شد. به خاطر وجود مجسمه شیر روی آن به پل شیر نیز معروف است.

 

پل کونیتسا در کونیتسا یونان

پل کونیتسا در سال ۱۸۷۰ به ارتفاع ۲۰ متر روی رود آئوس بنا شد.

 

۳

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net