تارخ انتشار: دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۱
کد خبر : 92222
چاپ خبر

تجملات از بارداری تا تولد نوزاد/ آلبوم عکس دوران جنینی!

۳۳۰۲۱۵۴_۹۸۷

اخیرا آلبوم جنین در بین زنان باردار به شدت مد شده و خانم‌های باردار زیادی بعد از گرفتن عکس‌های متنوع و سه بعدی و چهار بعدی از سه ماهگی تا ۹ ماهگی به دنبال تهیه آلبوم از جنین هستند که البته هزینه‌های گزاف این عکس‌ها و سونوگرافی‌ها هم جای خود دارد!

به گزارش گروه وبگردی «کمال مهر»؛به نقل از تبیان؛ حدود ۲۰-۲۵ سال پیش شرایط ازدواج فراهم بود و معیار ازدواج هم در پول و تجملات خلاصه نمی‌شد تنها هدف از ازدواج تکامل و استقلال بود اما این روزها همه چیز رنگ و بوی دیگری گرفته است و تجملات و چشم و هم چشمی ها دیگر  در مراسم ازدواج خلاصه نمیشود…
کافی است برگردیم به همان دورانی که همه چیز رنگ و بوی زندگی و صفا می داد، دورانی که نه چشم و هم چشمی در آن بود، نه حرف و حدیثی و نه قرض و وام و هزینه های نجومی بخاطر یه شب شیرین و به یاد ماندنی و از همه مهمتر اینکه سن ازدواج در سن دبیرستان و یا حتی پایین تر بود اما این روزها همه چیز عوض شده است حتی سن ازدواج!
به طوری که باید برای رفتن به خواستگاری تمام شرایط را دارا باشید تا به شما اجازه ی ورود به خواستگاری را بدهند از تحصیلات عالی، سربازی، شغل مناسب، خونه و ماشین خوب و …و برای داشتن این شرایط حداقل سنتان به ۳۰-۳۵ سال میرسد بعد که واجد شرایط برای رفتن به خواستگاری میشوید تازه از اینجا اصل داستان شروع میشود.
داستان به یادماندنی شب عروسی!، شبی با حرفاهایی مثل یک شب است، دیگر تکرار نمی شود ،باید با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود و … نسل گذشته را انگشت به دهان گذاشته است.مراسم مجلل و باشکوهی که پر است از جزئیات ریز و درشت مثل  سفره عقد، آرایشگاه، آتلیه عکاسی، نورپردازی، میز شام و آتیش بازی و …
یکی از رسم و رسومات ازدواج های امروزی که در بین برخی جوانان رواج پیدا کرده است این است که بعد از صرف شام و پایان مراسم یک نفر از اقوام نزدیک عروس و داماد یک عکس بزرگ ازعروسی این زوج خوشبخت! و یک نفر دیگر عکس اسپرت آنها را به دست میگیرد  در بین مهمانان می چرخانند! و در پایان هم عکس یاد بودی از عروس و داماد به مهمانان داده میشود! عروسی تمام میشود و ۷-۸سال بعد از تمام شدن کلی قسط و قرض برای برگزاری این عروسی باشکوه حالا نوبت به بچه دار شدن  میرسد اما گویا این تجملات و چشم و هم چشمی ها تمامی ندارد و از زایمان تا تولد بچه این داستان ادامه دارد…
عکس های به یاد ماندنی از دوران بارداری!
چند سالی که از مراسم ازدواج میگذرد دیگر کسی یادش نمی آید که شام چه خورده!، ماشین عروس چی بود! و حتی گاهی کسی یادش نمی آید که کدام تالار بود! و شاید تنها چیزی که بتواند آن خاطرات را در ذهن همه مخصوصا عروس و داماد زنده کند عکس و فیلم مراسم عروسی است اما این خاطرات فراموش شدنی که نیاز به فیلم و عکس دارد  تا یاد آوری شود فقط به مراسم عروسی ختم نمی شود بلکه این روزها تب داغ فیلم برداری و آتلیه به دوران بارداری و اتاق زایمان هم سرایت کرده است.
اخیرا آلبوم جنین در بین زنان باردار به شدت مد شده است و خانم های باردار زیادی بعد از گرفتن عکس های متنوع و مختلف سه بعدی و چهار بعدی در مراحل مختلف بارداری از سه ماهگی تا ۹ ماهگی به دنبال تهیه آلبوم از جنین هستند که البته هزینه های گزاف این عکس ها و سونوگرافی ها هم جای خود دارد!
با وجود اینکه کشور ما از نظر نقاط دیدنی و مناظر طبیعی رتبه خوبی در دنیا دارد و با توجه به شیوع عکس های سلفی و خانوادگی و خصوصی در شبکه های اجتماعی، عده ای عکس دوران بارداری را در شبکه های اجتماعی نمایش می دهند.
اخیرا آلبوم جنین در بین زنان باردار به شدت مد شده است و خانم های باردار زیادی بعد از گرفتن عکس های متنوع و مختلف سه بعدی و چهار بعدی در مراحل مختلف بارداری از سه ماهگی تا ۹ ماهگی به دنبال تهیه آلبوم از جنین هستند که البته هزینه های گزاف این عکس ها و سونوگرافی ها هم جای خود دارد! اما واقعا دلیل این سونوگرافی های بی دلیل به منظور تهیه آلبوم چیست؟! این همه عکس و هزینه از صورت جنینی که هیچ شکلی ندارد برای چیست؟! با این روند تا چند سال آینده باید علاوه بر وام ازدواج به دنبال وام بارداری هم باشیم! تا به قول معروف سنگ تمام بر سر بچه ای بگذاریم که چیزی نمی فهمد!آیا این چیزی جز خودنمایی و اسراف و سخت گرفتن زندگی به خوداست؟!آیا این افراد از ضررهای جسمانی  و اشعه های مضری که سونوگرافی بر روی جنین و مادر میگذارد واقعا بی خبرند یا خود را به بی خبری زده اند و یا شاید نگاه کردن به  آلبوم و عکس های دوران شیرین بارداری برای آنها از آسیب رسیدن به جنین مهمتر است!
انجام سونوگرافی های سه یا چهار بعدی تنها در شرایط خاص به زنان باردار توصیه میشود اما این روزها به علت چشم و هم چشمی ،مادران باردار ،سونوگرافی های مکرری انجام می دهند و آن را در غالب یک آلبوم تهیه میکنند که برخی باید بدانند که این کار عین خیانت و بدعت به خود و جنین است که سلامت را به خطر می اندازد.
اما گویا این تجملات به اینجا هم ختم نمیشود! چرا که بعداز انجام سونوگرافی های مختلف و تهیه آلبوم از جنین و یک سال بعد از به دنیا آمدن بچه حالا نوبت به چیزهای دیگری میرسد…
جشن تولد یا جشن عروسی؟!
یک سال از به دنیا آمدن بچه میگذرد و روز تولدش فرا میرسد. اما این تولد دیگر مانند تولد دوران کودکی من و شما نیست بلکه زمین تا آسمان فرق دارد! چند روز قبل از جشن تولد بچه را به آتلیه میبرند و عکس های متنوع، با لباس های مختلف از او تهیه می کنند و از خانم یا آقای عکاس میخواهند یک عکس بزرگ هم روی بوم(تابلوی بزرگ) بزنند! بعد از گرفتن عکس ، نوبت آماده شدن برای مراسم تولد میشود! از آماده کردن منزل و تزیین دیوارها و تهیه میز شام گرفته تا تهیه ی کیکی که تنها تفاوتش با کیک جشن عروسی، در متنش است!بعد از پایان مراسم تولد هم عکس یاد بودی از آن بچه را به مهمانان هدیه میدهند! حالا شما قضاوت کنید آیا این جشن تولد برای بچه ها بود یا جشن تولدی برای خودنمایی و چشم و هم چشمی به دیگران؟! اگر جشن تولد را برای کودکانمان برگزار میکنیم چرا در آن خبری از شادی و هیجانات کودکانه نیست؟!
این روند در بیشتر مواقع مخصوص همان آقا یا خانومی است که زندگی خود را با تجملات و چشم و هم چشمی شروع کردند و از اول زندگی بخاطر حرف مردم و فراموش نشدن خاطرات و یک شب یک شب ها، زیر بار قرض و وام بودند و هیچ گونه لذتی از زندگی خود نبردند و حالا این تجملات و خونمایی را به فرزندان خود هم آموزش می دهند و رسم و رسومات جدید و بی مفهومی را به جامعه القا میکنند. تمام این مسائل باعث میشود که این روزها خیلی از جوانان در اوج طراوت و تازگی به ازدواج تن نمی دهند چون توان کافی برای برگزاری جشن عروسی آنچنانی برای خودشان  را هم ندارند چه رسد به تشریفات بعد از ازدواج که متاسفانه این روزها در حال مد شدن است!اما جالب است بدانید هرچه هزینه های تجملی و برگزاری مراسم با شکوه بیشتر باب می شود صدای زنگ هشدار حاکم شدن ارزش های مادی و بالا رفتن سن ازدواج و در مقابل بی بند و باری فساد هم در جامعه بلندتر میشود .
فرهنگ اشتباه تجمل گرایی چیزی نیست که یک روزه به جامعه ما باب شده باشد و نباید هم انتظار داشت که این فرهنگ به یکباره از میان برود بلکه در این میان مردم علی الخصوص مرفهین جامعه نقش تاثیر گذاری را در جامعه خواهند داشت.
حال بهتر است برای خود وآینده تان ارزش قائل شوید و به طرز فکر دیگران اهمیت ندهید مسلما اگر شما بهترین جشن عروسی و جشن تولد را هم داشته باشید بازهم نقد مهمانان درباره مراسمتان با شما همراه خواهد بود! پس برای خودتان زندگی کنید و آن هزینه های گزاف و بیهوده ای که بخاطر دیگران انجام میدهیم و کلی خود را زیر بار قرض میبریم، برای آینده ی زندگی مشترک خود و فرزندانمان کنار بگذاریم.
به هر حال فرهنگ اشتباه تجمل گرایی چیزی نیست که یک روزه در جامعه ما باب شده باشد و نباید هم انتظار داشت که این فرهنگ به یکباره از میان برود بلکه در این میان مردم علی الخصوص مرفهین جامعه نقش تاثیر گذاری را در جامعه خواهند داشت تا با برگزاری مراسم های ساده سایه سنگین تجمل از زندگی جوانان ایران زمین رخت بربندد   اگر مادران از روی نا آگاهی دست به سونوگرافی های پی در پی و تهیه آلبوم جنین می کنند و هزینه های سنگینی را به خانواده تحمیل می کنند ،  می توان با شفاف سازی در این مورد و هشدار درباره خطرات ناشی از آن افراد را به اشتباه خود پی ببرد  تا نخواهند با به رخ کشیدن و خودنمایی آن در برابر دیگران به این عمل نادرست خود افتخار کنند…
و از همین حالا باید جلو تجملات و چشم و هم چشمی هایی همچون آتلیه مخصوص جنین و تولد تشریفاتی کودکان و … که در حال شیوع است را بگیریم تا چند سال آینده شاهد معضلات دیگری نباشیم .
انتهای پیام/

یک دیدگاه »

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱۳۹۰۰۶۰۶۲۱۱۱
  همایش «خانواده و اعتیاد جوانان»درسهرابیه کرج برگزار شد+تصاویر
  thm_262_1910468_400
  عکس/ اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده
  خریدهای بد برانکو و سرنوشتی که در انتظار اوست
  ۱۹۰۹۸۰۵_۱۸۲
  مختار سر از بدن «شمر» را جدا کرد و او را در دیگ سوزان انداخت
  ۵۳۲۲۳۷
  آذر ۹۴: امحای ۱۷۰۰ تن سیب زمینی زیر خروارها خاک/ آبان ۹۵: صدور مجوز توزیع رایگان سیب زمینی و پیاز بین محرومان!
  ۱۰۱۱۱۹۱
  تصاویر رهبر انقلاب در خیابانهای قاهره/ آیا مصر هم به محور مقاومت خواهد پیوست؟
  ۱۰۱۱۶۳۱
  دولت با استعفای فانی از پاسخگویی فرار کرد/مجلس کمیته مبارزه با فساد مالی تشکیل داده است
  ۵۳۲۴۰۰۹_۲۸۷
  کتک خوردن خانم خبرنگار در پخش زنده + فیلم
  ۳۷۵۵۸۶_۷۱۸
  جزئیات ماجرای فوت کودک کرجی دچار آپاندیس از زبان دایی/ تصویر یسرا با پزشک جراح دقایقی قبل از جراحی/ آخرین جمله ای که یسرا گفت
  ۵۳۲۴۰۵۸_۱۸۷
  آرزوی جالب سردار سلیمانی برای قالیباف + فیلم
  ۵۳۲۱۰۹۷_۹۳۰
  پسر آهن ربایی در البرز + فیلم
  ۵۳۲۴۲۸۰_۶۲۹
  از وحشت پرسپولیس در مورد امتیازگیری استقلال تا فروپاشی تیم سیاه جامگان
  ۵۳۲۳۰۱۰_۹۶۶
  ضرب و شتم بی رحمانه دختر نوجوان توسط نیرو‌های پلیس + فیلم
  ۵۳۲۳۱۵۰_۶۲۶
  اگر زیاد عرق می‌کنید؛ احتمالا به یکی از این بیماری‌ها مبتلا هستید
  مار پیتون یک شهر را خاموش کرد +تصاویر
  عجیب ترین باربری‌ها با ماشین+تصاویر
  ۵۳۲۳۲۳۹_۶۶۵
  شوخی جالب مهران مدیری در برنامه زنده تلویزیونی + فیلم
  ۵۳۲۴۰۴۴_۳۲۳
  این پدر به بچه‌هایش اجازه می‌هد هر کاری انجام دهند +تصاویر
  ۵۳۲۰۵۳۹_۷۴۷
  لحظه ضربه مغزی شدن یک ورزشکار در حین مسابقه +تصاویر
  ۵۳۲۱۰۴۶_۵۸۷
  سگی که اشک هزاران نفر را درآورد +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net