تارخ انتشار: سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵
کد خبر : 91770
چاپ خبر

پدر شهید پاسیارعلیرضامرداخانی به بهانه هفته قوه قضاییه در گفتگو با «کمال مهر»مطرح کرد؛

فرزند دستگاه قضایی شهید شده است،چرا حکم قتل؟!/جناب آقای اژه‌ای شما هم «محاربه» را برای من توضیح دهید/از استاندارالبرز اصلاً راضی نیستم

بمناسبت هفته قوه قضاییه پدر شهید پاسیار علیرضا مرادخانی در خصوص روند قضایی پرونده فرزند شهیدش، ابعاد جدید و ناگفته‌ای از نحوه رسیدگی آن در نشستی صمیمانه در مجموعه خبری «کمال مهر» مطرح کرد

به گزارش گروه اجتماعی«کمال مهر»؛از آخرین باری که صدایش را شنیده بودم،خس خس سینه‌اش بیشتر شده بود،به وضوح می شد احساس کرد که جراحت شیمیایی‌اش آن یادگار هشت سال دفاع مقدس بر عمق سینه سوخته‌اش کارساز شده است، اما جراحت برخی کم لطفی‌ها، این روزها قلب این پدرشهید را داغدار کرده است .‌

آنچه که در پیش روی دارید مشروح  نشستی چند ساعتِ  بمناسبت هفته قوه قضاییه و سومین سالروز قطعی شدن قصاص قاتل و اجرا نشدن آن با غلامرضا مرادخانی پدر شهید نظم و امنیت، پاسیار علیرضامرادخانی می باشد؛از آنجایی که ماجرای رشادت فرزند این جانباز هشت سال دفاع مقدس در نوع خود بی نظیر و منحصر بفرد می باشد، اما برخی بی مهری ها به گفته پدرشهید باعث شده لذت شهادت فرزندشان در کامشان شیرین نشود.

 

جناب مرادخانی این بار قصد داریم از زوایای دیگری به پرونده شهادت فرزندتان نگاه کنیم؛نحوه پیگیری عاملان شهادت فرزند شما به چه صورت شکل گرفت؟

با عرض سلام و ادب و ضمن قبولی طاعات و عبادات شما و مخاطبین ارجمند،بدلیل حساسیت موضوع دستگاه قضایی و پلیس آگاهی وارد عمل شدند و ظرف مدت یک هفته عاملان شهادت فرزندم را دستگیر کردند.[اشاره به دو خبر منتشرشده در آن تاریخ می نماید(رییس پلیس استان البرز)و(بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب کرج)]

 

درخصوص حساسیت موضوع کمی توضیح دهید:

اشرار مسلح با برنامه ریزی قبلی و بستن جاده و حمله به خودروی حامل زندانی ها برای فراری دادن یک مجرم سابقه دار محکوم به اعدام، ایجاد رعب وحشت و به شهادت رساندن مامور بدرقه زندان همه این موضوعات حساسیت این حادثه را نشان می دهد. یکی از وکلای دادگستری به من گفت در قانون مجازات اسلامی هر کس که برای ایجاد رعب و هراس و سلب آزادی و امنیت مردم دست به اسلحه ببرد محارب و مفسد فی‌الارض است. و از همه مهم تر یک عضو مهم دستگاه قضایی به بالاترین نحوه ارتکاب جرم طبق متن صریح قانون(محاربه) به شهادت رسیده، بخاطر همین موضوعات متعدد دستگاه قضایی و پلیس به سرعت وارد عمل شدند.

 

شما برای پیگیری عاملان شهادت فرزنداتان هم شکایتی در دادگاه مطرح کردید که ظرف مدت یک هفته شناسایی و دستگیر شدند؟

خیر؛ ما اصلاً شکایتی مطرح نکردیم، ما شاکی نبودیم و نیستیم…درضمن پیچیدگی این ماجرا همین موضوع است

چه پیچیدگی دارد؟ توضیح دهید:

چطور پرونده‌ای که با داشتن شرایط ویژه[طبق قانون: محاربه]که خود دستگاه قضایی مستقیماً(بدون شکایت ما) و با کمک پلیس پیگیری، و عاملان شهادت دستگیر شده اند و در روال قضایی پرونده در قالب یک پرونده قتل مورد رسیدگی قرارگرفته، و حکم صادر شده  است.

سومین سال تایید حکم قصاص برای عامل شهادت فرزند شما سپری شد، شما باید قصاص کنید،چرا قصاص نمی کنید؟

این سوالی است که بنده از شخصیتهای متعدد، دستگاه قضایی پرسیده ام که چرا حکم قصاص صادر شده است؟ در حالی که جرم این اشخاص به صراحت در قانون آمده است! نکته جالب اینجاست که آقای محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه  در آخرین اظهاراتش عنوان کرده : “حکم  به مرحله اجرا رفته است اما اولیای دم معترض هستند و می گویند این محاربه بوده و حاضر به قصاص نیستند. دادستان کرج ۲ بار اولیای دم را دعوت کرده و ارشادات قانونی به عمل آمده و برای آنها جرم محاربه توضیح داده شده است“؛ بله آقای اژه‌ای جرم محاربه برای من توضیح داده شده است.به والله بالله تالله فرزندم در حین ماموریت دستگاه قضایی به شهادت رسیده است،فرزندمن در آن لحظه و تاریخ فرزند دستگاه قضایی بوده، چرا من باید عامل شهادت فرزندم را به عنوان خانواده مقتول قصاص کنم!؟

 

برای شما توضیح داده شده جرم عامل و یا عاملان شهادت فرزندشما چیست؟

گفته اند که باید بیایی و قصاص کنید، در مراحل مختلفی که با رئیس کل دادگستری استان البرز و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز دیدار داشتم،خودم شخصاً از این آقایون خواستم که “جرم محاربه” را برای من توضیح بدهند،که بعد از توضیح با  چهره های  برافروخته و ناراحت آنها مواجه شده ام ، حتی پیشنهاد داده اند که وکالت بدهم خودشان حکم را اجرا کنند و پول دیه هم از بیت المال پرداخت کنند. بنده از جناب آقای اژه‌ای یک سوال دارم،  شما هم برای من جرم محاربه را توضیح دهید و جرم های مرتکب شده در این پرونده را برای من و مادر شهید تفسیر کنید!

شما در مسیر قضایی پرونده هیچ شکایتی در این خصوص نکردیدحتی حکم به تایید دیوان عالی کشور هم رسید اعتراضی نداشتید؟

از تاریخ ۹۰/۱۰/۲۵  یکماه بعد از شهادت فرزندم که پرونده در دستگاه قضایی بصورت یک “پرونده قتل مورد رسیدگی قرار گرفت و همه همدستان ضارب برایشان قرار منع تعقیب صادر و آزاد شدند،شروع به اعتراض کردیم ، در تمامی مراحل ما شکایت کردیم و به نحوه رسیدگی پرونده اعتراض داشتیم؛ تمامی اسناد شکایتها موجود است؛ حتی در زمان مقرر شده اعتراض به تایید حکم توسط دیوان نیز ما شکایت کردیم، که متاسفانه اعتراض ما بایگانی شد!

 

در استان البرز کدام دستگاه یا مسئول پیگیر این موضوع شدند و به شما کمک کردند؟

در دستگاه قضا طوری برخورد می شود که گویی بنده بطور شخصی ندامتگاه درست کرده‌ام و متولی خودم هستم که پسرم نیز در این شغل شخصی مشغول بوده و درگیر شده و به قتل رسیده! این درحالی است که فرزندم با حکم ماموریت ندامتگاه کرج در حال انجام وظیفه با شجاعت بی نظیر به شهادت رسیده، لذا این موضوع را باید سازمان و اداره کل زندانها و ندامتگاه کرج  رسیدگی می کردند نه خانواده داغدار شهید!

جا دارد که از امام جمعه محترم کرج حاج آقای حسینی همدانی تقدیر و تشکر کنم که پیگیر موضوع هستند، استاندار سابق آقای طاهری در حال انجام اقداماتی بودند که جابجا شدند.از استاندار جدید آقای طهایی هم اصلاً راضی نیستم.

چرا از استاندار راضی نیستید؟

نامه ای از طرف مجلس شورای اسلامی در خصوص اعتراض بنده به حکم دادستان البرز به معاون سیاسی و امنیتی و دبیر شورای تامین استان البرز ارسال شده بود که پیگیر موضوع بشوند که متاسفانه در خلال این امر مدارکی که ارائه داده بودم نامه‌ای وجود داشت که نشان می داد فرزند شهیدم در (…) بصورت بسیجی در تهران حضور داشته است، که استاندار با دیدن این نامه به یکباره تغییر کرد و گفت که هیچ کاری از دست بنده بر نمی آید،وقتی هم معاون سیاسی ایشان تاکید کردند که چقدر این پرونده برای ما موجب زحمت شده، استاندار چشم غره‌ای به ایشان رفتند، این درحالی بود که بالاترین مقام اجرای استان در شورای تامین قدرت پیگیری این موضوع را دارد.

چرا در این خصوص وکیل نمی گیرید؟

وقتی مورد تهدید واقع شدم و یا به شخص بنده پیشنهاد یک و نیم میلیاردی داده اند،که رضایت بدهم به کدام وکیل وکالت بدهم که در این مسیر پر خطر قدم بگذارد، چه شخصی جرات می کند که وارد این  پرونده شود؟

 

اگر در آخر حرفی باقی مانده بفرماید:

همسر بنده بدلیل فشارهای روحی و تحمل این جریانات پنج روز است در بیمارستان قائم کرج بستری شده است، در این چند سال، زندگی بر کام ما تلخ شد و نتوانستیم طعم شیرین شهادت فرزندمان را بچشیم،تمامی وجدانهای بیدار و حق طلب را برای قضاوت این امر دعوت میکنم تا به این پرسش پاسخ بدهند کهفراری دادن یک زندانی محکوم به اعدام بصورت فیلم های هالیودی و به شهادت رساندن مامور دستگاه قضایی چگونه باید رسیدگی شود؟ وقتی متهم اصلی پرونده طبق مستندات با چهار سابقه کیفری در صحنه بازسازی جرم اقرار میکند که “جهت ایجاد رعب و وحشت با اسلحه شلیک کرده ام” و دیگر شواهدی که قانون به صراحت آنرا محاربه عنوان میکند،خانواده شهید باید پاسخگو باشد!؟و صدها حرف و سند ناگفته دیگر که در وقت دیگری با شما بازگو خواهم کرد. امیداورم مسئولین قضایی به این جمله مقام معظم رهبری که دو روز پیش بیان داشتند « باید در برابر عوامل مخدوش‌کننده‌ی استقلال قضا از جمله تهدید، تطمیع، رودربایستی و فشارِ جو عمومی ایستاد و بر رفتار و روش صحیح قضا تکیه کرد.» جامع عمل بپوشانند.

باتشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

 

 

 

 


 

پرونده شهید راه نظم و امنیت/در این خصوص بخوانید:

دراین رابطه بخوانید:

پدرشهیدمرادخانی:«رهبر انقلاب» به دادخواهی «خون شهید» ما برسد/مسئولین قضایی دست روی دست می گذارند!

قوه قضائیه رسیدگی نکند اعتصاب غذا میکنم!

خون شهیدآمربه معروف «علی خلیلی» از خون پسرشهیدم رنگی تر است!؟

نامه پرسوز یک پدر شهید به قوه قضائیه/حکم قاتل فرزند شهیدم محاربه است نه قصاص !

دادستان کرج:ما آماده اجرای حکم قاتل «شهید مرادخانی» هستیم/قاضی پرونده،نحوه شهادت را قتل تشخیص داده!

 

یک دیدگاه »

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  معترضان به حذف یارانه نقدی اینجا کلیک کنند
  مهران مدیری وقتی دانش آموز ابتدایی بود +عکس
  علت جدایی‌ام را بگویم استقلال بدجوری به هم می‌ریزد
  پیشنهاد شرم آور دونالد ترامپ به ملکه زیبایی در هتل+عکس
  «ضدهوایی» سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد+عکس
  سخنگوی غیر رسمی دولت روحانی در آمریکا کیست؟!/ اگر هاشمی نبود «افغانستان» می‌شدیم؛ اگر برجام نبود «ونزوئلا»!
  عکس/عینک بزنید!
  وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
  عکس/ رضائیان از پرسپولیس رفتنی شد
  تعطیلی پنج شنبه در بهبود آلودگی کرج موثر است/ ۲ میلیون لیتر مازوت را در نیروگاه منتظر قائم پلمپ کردیم
  هدستی با صدای دالبی ۷.۱ کاناله مخصوص حرفه ای ها
  گوگل بلاخره کوتاه آمد!
  علی کریمی در تیم منتخب بایرن+تصویر
  امکانات باید درتمام شهرها عادلانه تقسیم شود/ مشکلات مردم شهرستان فردیس مطرح شد
  با این غذا فرزندتان هرکول می‌شود + دستورالعمل
  بازگشایی جاده ابریشم +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net