تارخ انتشار: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
کد خبر : 90986
چاپ خبر

ذبح مردم بی‌گناه سوریه و ادعای حمایت ذبح کننده

جبهه جنوبی سوریه شاهد دخالت فزاینده رژیم صهیونیستی بوده که از یک سو، از تکفیری‌ها حمایت می‎کند و از سوی دیگر مدعی آمادگی برای حمایت از دروزی‌ها شده است

به گزارش  گروه سیاسی«کمال مهر»؛اواخر هفته گذشته فاجعه هولناک انسانی در کشور سوریه به وقوع پیوست که طی آن؛ گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» ۴۰ نفر از دروزیان یکی از روستاهای ادلب را ذبح کرد.
ذبح مردم بی‌گناه سوریه و ادعای حمایت ذابح
مذهب دروزی شاخه‌ای از فرقه اسماعیلیه است که گفته می‌شود نخستین بار در سال ۴۰۸ (قمری) در قاهره در مسجد ریدان پایه‌گذاری شد.
سکونتگاه اصلی پیروان آن در سوریه، لبنان، فلسطین و اردن است. دروزها در سده ۱۱ میلادی از اسماعیلیان منشعب شدند. دروزیان خود را اهل التوحید یا الموحدین می‌نامند.
این اقدامات در شرایطی انجام می شود که کشورهای غربی متاثر از تلاش‌های ترکیه و عربستان حاضر به پذیرش ضمنی و آموزش نیروهای جبهه النصره_شاخه القاعده در سوریه_ شده و آنها را گروهی میانه رو و متفاوت از داعش عنوان می کند.
ذبح مردم بی‌گناه سوریه و ادعای حمایت ذابح
منابع محلی سوری از قتل عامی خبر دادند که گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» در یکی از روستاهای استان ادلب، واقع در شمال غربی سوریه دست به آن زدند. بنابر اظهار این منابع، گروه تکفیری جبه النصره بیش از ۴۰ دروزیان روستای «لوزه» در کوه «السماق» از توابع استان ادلب را سر بریدند.

قربانیان این قتل عام را سالمندان و جوانان خاندان‌های دروزی خالد، رزق، شاهین، حمد و جبر تشکیل می‌دهند و جبهه النصره با محاصره روستا مانع از خروج اهالی از آن شده است، به گونه‌ای که ارتباط اهالی دروزی روستای لوزه یا دنیای خارج کاملا قطع شده است.

در این روستا یک کلیسای باستانی که تاریخ بنای آن به دوره بیزانس باز می‌گردد، نیز وجود و بیم آن می‌رود که توسط این گروه تروریستی تکفیری تخریب شود.

ذبح مردم بی‌گناه سوریه و ادعای حمایت ذابح
” وئام وهاب” رئیس حزب توحید دروزی، قطر و دولت ترکیه را مسئول این جنایت دانست و گفت، ما در لبنان و سوریه به ویژه در استان سویدا علیه تکفیریها از جمله جبهه النصره می جنگیم .

کشتار اهالی روستای دروزی قلب لوزه دراستان ادلب درشمال غرب سوریه درحالی صورت می گیرد که منابع مطبوعاتی از توطئه تازه رژیم صهیونیستی در جبهه جنوبی این کشور به بهانه آمادگی برای دفاع از دروزیهای استان سویدا خبرمی دهند.

تحسین حلبی کارشناس مسائل سیاسی سوریه با اشاره به اینکه در جبهه جنوبی سوریه شاهد دخالت فزاینده رژیم صهیونیستی هستیم، که از یکسو از تکفیریها راحمایت می کند و از سوی دیگر مدعی آمادگی برای حمایت از دروزی ها شده است، گفت:کشتار دروزیها در ادلب هم با این هدف صورت گرفت تا دروزیهای سویدا مرعوب شده وخواستار حمایت خارجی شوند.

همچنین”عارف منذر” از شخصیت های برجسته دروزیهای سوریه درباره این توطئه می گوید، تکفیریها در قلب لوزه سرخود به این کشتاردست نزدند، پیام ما به آنها و حامیان خارجی شان به ویژه رژیم صهیونیستی آن است که از این کشوردفاع می کنیم ، ما بخشی از محور مقاومت علیه صهیونیستها و مزدوران تکفیری آنها هستیم که اگر به سویدا نزدیک شوند با مقاومت مردم این منطقه روبرو خواهند شد .

ذبح مردم بی‌گناه سوریه و ادعای حمایت ذابح

ناظران سیاسی افزایش دخالت رژیم صهیونیستی در جبهه جنوبی سوریه را ناشی از نگرانی فزاینده این رژیم از شکست تکفیریهای القاعده و داعش دربلندیهای قلمون می دانند، زیرا قلمون با بلندیهای اشغالی جولان و در نهایت جبهه جنوبی سوریه ارتباط جغرافیایی دارد.

نیروهای حزب الله لبنان و ارتش سوریه در ادامه پیشروی در بخش شمالی قلمون ارتفاعات راهبردی بلوکسات را در این منطقه از تکفیریها بازپس گرفتند. آخرین خبرها حاکی از دهها کشته وزخمی درمیان تکفیریها دراین منطقه است.

روزنامه السفیر لبنان،در این باره گزارش داد  گروه‌های مسلح برای اولین بار از زمان آغاز ناآرامی ها درسوریه به چند کلیومتری السویداء در جنوب سوریه رسیده‌اند و این باعث افزایش نگرانی دروزی‌های این منطقه شده است و بیم دارند آنان نیز به سرنوشت دروزی های ادلب دچار شوند.

این جنایت پس از آن رخ داد که اهالی لوزه اجازه ندادند سرکرده تونسی تبار النصره یکی از منازل  روستا را به بهانه اینکه مالک آن حامی نظام بشار اسد، مصادره کند.
در بیانیه حزب سوسیالیست ترقیخواه آمده است که حادثه ادلب وقربانی شدن تعدادی از طایفه موحدین دروز را محکوم می کنیم اما اطلاعاتی که منتشر شده با وضعیت به ویژه بریده شدن سر دروزی ها مغایرت دارد.
ذبح مردم بی‌گناه سوریه و ادعای حمایت ذابح
در این بیانیه آمده است که “جنبلاط” با مخالفان سوری و نیروهای موثر و فعال منطقه ای تماس گرفته و تلاش می کنند تا سلامت دروزی ها تامین شود.

ناظران معتقدند، جنبلاط که از سرنوشت و آینده خود بسیار بیمناک شده و همچنان به اعلام مواضع دوگانه و چندگانه ادامه می دهد، به زعم باطل خود فکر می کند اگر از گروه های تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره به بهانه حفظ جان دروزی ها حمایت و دفاع کند، آنها با او کاری ندارند.

جنبلاط تروریست های تکفیری از جمله جبهه النصره را که مرتکب جنایاتی مانند بریدن سر مردم بی گناه سوریه از جمله دروزی ها شده اند، انقلابی خوانده است.

در بیانیه حزب جنبلاط آمده است: درگیری بین تعدادی از اهالی شهرک قلب لوزه درجبل السماق استان ادلب وعناصر جبهه النصره زمانی رخ داد که عناصر النصره تلاش داشتند وارد منزل شخصی شوند که او را طرفدار نظام سوریه می خواندند.

دروزی های سوریه اعلام کرده اند که به نظام این کشور وفادار وبا گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره می جنگند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این درگیری گسترش یافته و به کشته شدن تعدادی از دروزی ها منجر شده است.

حزب جنبلاط به محافل سیاسی و رسانه ای که خبر این جنایت گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره را منتشر کرده اند، اعتراض کرده و با وارد کردن اتهام به آنها از دروزی ها خواسته است تا به این جنایت جبهه النصره که جنبلاط آن را انقلابی می خواند، اهمیتی ندهند.

حزب جنبلاط قتل عام و بریده شدن سر دروزی های سوریه را مسئله ای بی اهمیت و طبیعی و بخشی از رنج های ملت سوریه دانسته است.

شیخ عقل دروزی ها جنایت النصره را به شدت محکوم کرد؛ شیخ نعیم قاسم شیخ عقل طایفه موحدین دروز با صدور بیانیه ای جنایت گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره و قتل عام دروزی های سوریه در منطقه جبل السماق را به شدت محکوم کرد.

وی تاکید کرد که دروزی های سوریه به آموزه ها و ارزش های دین حنیف اسلام پایبند هستند و دوست و دشمن را می شناسند.

رسانه ها از بریده شدن سر حدود ۴۰ دروزی سوری در روستای قلب لوزه جبل السماق استان ادلب به دست عناصر تروریستی تکفیری جبهه النصره خبر داده اند.

ذبح مردم بی‌گناه سوریه و ادعای حمایت ذابح
 نگاه کارشناسی
“رضا کلهر” ؛ با اشاره به اینکه در هر بخش یا حتی روستایی که نیروهای مخالف برای پشتیبانی از مردم در آنجا مستقر می‌شوند مورد تهاجم دو طرف جبهه جنگ قرار می‌گیرند، اظهار داشت: دولت سوریه و هم جبهه النصره و اسرائیل هم برای سرکوب نیروهای شیعه شبه چریک این نوع نیروها را تهدید محسوب کرده و آن‌هارا مورد تهاجم قرار می‌دهند.
این کارشناس منطقه غرب آسیا به واضح نبودن سمت و سوی این حملات اشاره کرد و گفت: به طور واضح مشخص نیست که این نوع حملات از کدام سمت‌وسو صورت می‌گیرد و چگونه شکل می‌گیرد بنابراین هرکسی در راستای اهداف سیاسی خود قضیه را تعبیر و تحلیل می‌کند.
وی با بیان اینکه تابحال یکی دو بار همراهی هواپیماهای اسرائیل با جبهه القاعده دیده شده است، تصریح کرد: باز هم اطلاعات روشن و واضحی موجود نیست که  این تعاملات در حد معامله‌های نظامی-منطقه‌ای است و یا در سطح استراتژی کلان.البته با توجه به اطلاع‌رسانی‌های رسانه‌های داخلی به احتمال زیاد حضور القاعده و رژیم صهیونیستی بیشتر قابل تصور است.
کلهر در پاسخ به این سوال که نفع اسرائیل در این میان چیست، گفت: حیات رژیم صهیونیستی در بحران است و هر مقدار که بحران در منطقه بیشتر باشد اسرائیل شب راحت خوابیده و آرامش بیشتری خواهد داشت و در راستای منافع خود حرکت خواهد کرد، بنابراین هر نوع بحران (درگیری مسلمانان باهم، درگیری مسلمانان با مسیحیان) به نفع رژیم صهیونیستی بوده و به راحتی از این آب گل آلود ماهی می‌گیرد و حتی برای ایجاد بحران بیشتر، با خلق پیشنهادهایی یا انجام معامله‌های نظامی-منطقه‌ای خودش هم وارد عمل می‌شود.
وی با بیان این‌که در حال حاضر گروه‌هایی که به نام تفکر القاعده شکل گرفته‌اند دارای شناسنامه مشخصی نیستند، تاکید کرد: به ضرس قاطع نمی‌توان گفت که این گروه‌ها در بطن خودشان به آرمان‌های القاعده و اسلام افراط گرا اعتقاد دارند بنابراین بعضی از این گروه ها شبیه گروه‌های مزدور تروریست عمل می‌کنند.
کلهر در شرح گروه‌های مزدور تروریست به گروهی به‌نام  “بادر-ماینهوف” که یک گروه آلمانی تروریستی مزدور بود اشاره کرد و گفت: این نوع گروه‌ها از سازمان‌های مختلف پول گرفته و به مانند مافیای تروریستی عمل می‌کردند و دارای ایدئولوژی مشخصی هم نبودند ولی در صورت نزدیک شدن به آن‌ها خود را به گرایش‌های چپ منتسب می‌کردند و امروزه احتمال آن هست که در بستر تفکر اسلام افراطی بعضی از این گروه‌ها وجود داشته باشند.
وی در انتها اظهارداشت: امروزه وضعیت گروه‌هایی مثل النصره، الشباب، بوکوحرام که خود را به جریان اسلام افراط گرا منتصب می‌کنند مشخص نیست و نمی‌شود گفت؛ این نوع گروه‌ها در چارچوب ایدئولوژی کاملا مشخصی عمل می‌کنند و دارای استراتژی و تاکتیک خاصی نبوده و همیشه خود را منتسب می‌کنند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  معترضان به حذف یارانه نقدی اینجا کلیک کنند
  مهران مدیری وقتی دانش آموز ابتدایی بود +عکس
  علت جدایی‌ام را بگویم استقلال بدجوری به هم می‌ریزد
  پیشنهاد شرم آور دونالد ترامپ به ملکه زیبایی در هتل+عکس
  «ضدهوایی» سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد+عکس
  سخنگوی غیر رسمی دولت روحانی در آمریکا کیست؟!/ اگر هاشمی نبود «افغانستان» می‌شدیم؛ اگر برجام نبود «ونزوئلا»!
  عکس/عینک بزنید!
  وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
  عکس/ رضائیان از پرسپولیس رفتنی شد
  تعطیلی پنج شنبه در بهبود آلودگی کرج موثر است/ ۲ میلیون لیتر مازوت را در نیروگاه منتظر قائم پلمپ کردیم
  هدستی با صدای دالبی ۷.۱ کاناله مخصوص حرفه ای ها
  گوگل بلاخره کوتاه آمد!
  علی کریمی در تیم منتخب بایرن+تصویر
  امکانات باید درتمام شهرها عادلانه تقسیم شود/ مشکلات مردم شهرستان فردیس مطرح شد
  با این غذا فرزندتان هرکول می‌شود + دستورالعمل
  بازگشایی جاده ابریشم +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net