تارخ انتشار: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۸
کد خبر : 90893
چاپ خبر

در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛

ضرورت حمایت از ۶ میلیون نیازمند در کشور/ با تصویب طرح حمایت از نیازمندان میزان دریافتیشان ۵۹۱ هزار تومان می‌شود

در برنامه گفتگوی ویژه خبری طرح حمایت از ۶ میلیون نیازمند با حضور حسینعلی حاجی دلیگانی و غلامرضا تاج گردون مورد بحث و بررسی قرار گرفت

به گزارشگروه سیاسی «کمال مهر»؛”غلامرضا تاج گردون” و “حسینعلی حاجی دلیگانی” از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امشب ۲۴ خرداد در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی طرح حمایت از۶ میلیون نیازمند پرداختند.
حاجی دلیگانی در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه مبنی براینکه هدف از طرح حمایت از ۶ میلیون نیازمند چیست گفت: جمعیتی در کشور به جهت جسمی توان انجام کار برای کسب درآمد را ندارند یعنی اگر تسهیلات هم در اختیار آن ها قرار دهیم آن ها از نظر جسمی نمی توانند کار انجام دهند.
وی با اشاره به این که بالغ بر ۶ میلیون نفر با افراد تحت پوشش سرپرستان خانوار شامل این طرح می شوند خاطر نشان کرد: باید حداقل معیشتی برای آنان فراهم کرد تا شب گرسنه نخوابند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه برای خانوار ۴ نفره چه قدر میزان دریافتی شان با این طرح افزایش می یابد افزود: کمیته امداد امام خمینی برای یک خانوار ۴ نفره ۸۲ هزار تومان می دهد که با احتساب یارانه این رقم به ۲۶۴ هزار تومان می رسد.
با تصویب طرح حمایت از نیازمندان میزان دریافتیشان ۵۹۱ هزار تومان می شود
حاجی دلیگانی با اشاره به این که اگر طرح حمایت از نیازمند به تصویب برسد میزان دریافتی آن ها در یک ماه ۵۹۱ هزار تومان می شود گفت: البته فرصت کوتاه است و ما نگران هستیم که این جمعیت شب را گرسنه سر بر بالین بگذارند.
وی با اشاره به این که اکنون امضاهای لازم برای این طرح جمع آوری شده است بیان کرد: در صحن مجلس راجع به این طرح صحبت خواهد شد به طوری که همه همکارانم و دولت امیدواریم در این کار خیر شریک شوند.
غلامرضا تاج گردون در ادامه برنامه با اشاره به این که ۲۸۱ امضا پیرامون این طرح از نمایندگان مجلس گرفته شده است گفت: باید توجه لازم نسبت به افرادی که توانایی جسمی لازم را برای تامین معیشت خود ندارند در جامعه صورت گیرد.
وی با بیان این که افراد نسبتا زیادی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی هستند خاطر نشان کرد: زندگی این عده با پرداخت هایی که صورت می گیرد به سختی گذرانده می شود.
عبدالرضا رستمیان نماینده مجلس شورای اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری در گفتگوی تلفنی با اشاره به پرداخت نقدی که پیرامون این طرح باید صورت گیرد گفت: بنده در پرداخت نقدی به این طرح نقد دارم اما اصل طرح را مورد پذیرش قرار داده ام.
وی با اشاره به این که این طرح دو فوریتی است ادامه داد: ظرف ۴۸ ساعت باید کار کارشناسی بر روی طرح حمایت از ۶ میلیون نیازمند صورت گیرد.
طرح حمایت ۶ میلیون نیازمند پایه مطالعاتی ندارد
جمشید پژوهان اقتصاددان هم چنین در ادامه برنامه طی گفتگوی زنده تلفنی با اشاره به این که بسیار از ارائه چنین طرحی متاسف هستم، گفت: چنین طرحی پایه مطالعاتی ندارد.
طرح حمایت از ۶ میلیون نیازمند ۲ سال سابقه مطالعاتی دارد
در ادامه برنامه حاجی دلیگانی در خصوص پایه مطالعاتی این طرح گفت: این طرح دو سال سابقه مطالعاتی دارد و تمامی مصاحبه ها سوابق و هم چنین مطالعات و پژوهش هایی که در این رابطه صورت گرفته موجود است.
وی ادامه داد: اماری که برای این جامعه هدف اعلام شده حدودا ۶ میلیون نفر هستند که از این تعداد ۵میلیون و ۱۵۰ هزار نفر آن تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند و از ۳۷ سال سابقه کاری برخوردارند.
تاج گردون نیز با بیان این که بهتر است این طرح یک فوریت باشد تا بتوانیم نظرات کارشناسان و دولت را نیز دریافت کنیم گفت: این طرح می گوید افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند وکارآمد نیز هستند و معلول جسمی هستند پولی که به آن ها پرداخت می شود کفاف زندگی آن ها را نمی دهد لذا باید درآمدهای آن ها را افزایش دهیم.
خطای آماری طرح را می پذیریم
وی ادامه داد: ما خطای آماری طرح را می پذیریم اما نباید به خاطر خطاها اصل این طرح را کنار بگذاریم.
نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا این طرح در بودجه ۹۴ یا ۹۵ در نظر گرفته نشده است اظهار داشت: اشکال ندارد که ما وسط سال هم این موضوع را مطرح کنیم و این تلفیق بودجه است.
وی ادامه داد: در زمان بررسی بودجه آماجی از پیشنهادات نمایندگان وجود داشت که منجر به این شد که ما نهایتا عدد لایحه دولت را تصویب کنیم و به جلو برویم.
دولت قطع مخالف طرح حمایت از ۶ میلیون نیازمند است
تاج گردون با بیان این که با توجه به این که این طرح بار مالی دارد گفت: دولت قطعا مخالف این طرح است اما می شود روی موضوع تامین منابع برای تحقق این طرح با کارشناسان و دولت صحبت کنیم.
در ادامه این گفتگو پژویان در پاسخ به این سوال آیا منابعی که برای تحقق این طرح در نظر گرفته شده اختلال ایجاد خواهد کرد یا خیر اظهار داشت: بنده اصل موضوع را قبول ندارم یعنی نوع شناسه ای که مطرح شده غلط است چرا که ممکن است یک نفر معلول باشد اما در خانواده ثروتمندی باشد.
برای ۶ میلیون نفر جامعه هدف این طرح نمی توان یک نسخه پیچید
در ادامه گفتگوی ویژه خبری امشب رستمیان طی گفتگوی زنده تلفنی در پاسخ به این سوال که آیا شما با پرداخت نقدی موافقید یا کمک های غیرنقدی و تقویت بیمه ها را ارجح می دانید یا خیر اظهار داشت: برای این ۶ میلیون نفر نمی توان یک نسخه پیچید بلکه برای تعدادی از این افراد کمک می تواند نقدی باشد ولی برای برخی می توان کمک نقدی را تبدیل به خدماتی چون ارائه وام یا تسهیلات مناسب کرد و یا اینکه بحث های حمایتی مانند تسهیلات، مسکن و توانمندی سازی را در اختیار آن ها قرار داد.
وی اضافه کرد: اگر فقط بحث نقدینگی باشد مشکلاتی مانند هدفمندی یارانه ها را خواهیم داشت که منجر به افزایش نقدینگی و تورم در جامعه خواهد شد لذا بنده با یک مجموعه خدماتی موافق هستم.
در ادامه اظهارات رستمیان دلیگانی نیز اظهار داشت: کمک نقدی یک سال پس از تصویب این طرح انجام خواهد شد.
در پایان برنامه تاج گردون نیز اظهار داشت: عمده اقتصاددانان مجلس اعتقادشان براین است که چون ما یک کاسه منابع داریم باید آن را ساماندهی کنیم.
وی اضافه کرد: این طرح طرح دلسوزانه ای است و قطعا خروجی که از مجلس خواهد داشت خروجی چارچوبداری خواهد بود.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  معترضان به حذف یارانه نقدی اینجا کلیک کنند
  مهران مدیری وقتی دانش آموز ابتدایی بود +عکس
  علت جدایی‌ام را بگویم استقلال بدجوری به هم می‌ریزد
  پیشنهاد شرم آور دونالد ترامپ به ملکه زیبایی در هتل+عکس
  «ضدهوایی» سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد+عکس
  سخنگوی غیر رسمی دولت روحانی در آمریکا کیست؟!/ اگر هاشمی نبود «افغانستان» می‌شدیم؛ اگر برجام نبود «ونزوئلا»!
  عکس/عینک بزنید!
  وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
  عکس/ رضائیان از پرسپولیس رفتنی شد
  تعطیلی پنج شنبه در بهبود آلودگی کرج موثر است/ ۲ میلیون لیتر مازوت را در نیروگاه منتظر قائم پلمپ کردیم
  هدستی با صدای دالبی ۷.۱ کاناله مخصوص حرفه ای ها
  گوگل بلاخره کوتاه آمد!
  علی کریمی در تیم منتخب بایرن+تصویر
  امکانات باید درتمام شهرها عادلانه تقسیم شود/ مشکلات مردم شهرستان فردیس مطرح شد
  با این غذا فرزندتان هرکول می‌شود + دستورالعمل
  بازگشایی جاده ابریشم +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net