تارخ انتشار: یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۳
کد خبر : 89573
چاپ خبر

هدف جریان«تحریف امام» برقراری «ارتباط با آمریکا» است

سیر وارونه جلوه دادن افکار و شخصیت حضرت امام در دوسال اخیر و با به قدرت رسیدن حزب طرفدار افکار لیبرالی ، و شخصیت سازی های هدفمند به اوج خود رسیده تا جاییکه صدای هم قطاران قدیمی این تفکر نیز درآمده است

به گزارش گروه سیاسی «کمال مهر»؛
آیا می‌شود شخصیت بی همتایی چون امام خمینی (ره) را تحریف کرد؟ اساساً  علت این گمان و زعم بیهوده برای تحریف ایشان و راه ایشان چیست؟ شخص تحریف کننده با علم به وارونه جلوه دادن حقایق ، این عمل را انجام می دهد یا نه ، این فعل ناخواسته از او سر می زند؟ آیا برای پیشبرد منافع شخصی خود دست به این اقدام می زند یا منافع جمعی؟

اینها سوالاتی است که در این مقال به آن پاسخ خواهیم داد؛حال بهتر است که اولین سوال را که ” آیا می‌شود شخصیت بی همتایی چون امام خمینی ره را تحریف کرد؟ ” را پاسخ دهیم تا موضوع اندکی روشن شود.

خداوند متعال در قرآن کریم در ۴ جا از تحریف سخن به میان آورده است و از کسانی صحبت کرده است که سعی در تحریف ، وارونه جلوه دادن و تفسیر به رأی کردن آیات قرآن کریم را داشته اند .

اما امروز می بینیم که قرآن کریم دست نخورده و پاکیزه در دسترس انسان ها قرار گرفته است و اساساً این قرآن قابل تحریف نبوده و نخواهد بود و هر فرهنگی که بر مبنای آن برپا گردد نیز همانگونه راسخ و بلا تغییر خواهد ماند؛اکنون چگونه می توان باور کرد ، شخصیتی چون امام راحل که بندبند وجودش نشاءت گرفته از قرآن است و فرهنگ  انقلاب نیز که دست پرورده اوست قابل تحریف باشد؟

در ادامه پاسخ به این سوال که ” اساساً  علت این گمان و زعم بیهوده برای تحریف ایشان و راه ایشان چیست؟” مجهولات بیشتری نیز هویدا خواهد شد.

متأسفانه یک جریانی از ابتدای انقلاب در پی برقرار کردن ارتباط با آمریکا بود و از همان آغاز عمر انقلاب ، به هر نحوی و مستمسک قرار دادن هر وسیله ای ، در پی تئوریزه کردن این ارتباط بوده و هست؛ اما همانگونه که میدانید امام خمینی به عنوان معمار کبیر انقلاب اسلامی در همه جای دنیا شناخته شده است و کسی انقلاب اسلامی را بی نام خمینی نمی شناسد و برای تحریف اصل جریان انقلاب که رابطه با مستکبر را برنمی تابد ، بهترین روش دستیابی به این اهداف “تحریف” شخص امام خمینی است.

حال چگونه باید این فرهنگ غنی انقلاب اسلامی که استکبار ستیز است و روح آن مخالف با دست دادن با مستکبرین جهان است و رهبر کبیر آن نیز با بیرون کردن جریان استکبار ، انقلاب را بیمه کرده است ، را راضی به ایجاد این ارتباط کرد؟ مطمئنّاً تا زمان حیات امام خمینی، ایجاد این ارتباط ناشدنی است و باید بعد از رحلت ایشان با استفاده از خاطره گویی ها و خاطره سازیها و برخی القاء سخنان بی اساس پیرامون امام راه را برای این امر باز کرد.

می توانیم با بررسی نقاط تاریخی انقلاب اسلامی و واکاوی برخی جریانات به وضوح از نیات افرادی که در صدد ارتباط با آمریکا بودند را بشناسیم.

 اولین جریان فکری لیبرال که بعد از انقلاب در کشور شکل گرفت جریان دولت موقت به ریاست مهندس بازرگان بود که رابطه با آمریکا را در سر می پروراند و در انتها نیز در پیاده کردن طرح خود شکست خورد.

مرحوم بازرگان با داشتن افکار لیبرالی نزدیک به آمریکا در آن دوره بر سر زبان ها بود و در مورد آن می شود به خاطرات علی جنتی (وزیر ارشاد فعلی) اشاره کرد:

“علی جنتی نیز در خاطراتش انتصاب آقای بازرگان را این‌گونه روایت می‌کند: «بسیاری از دانشجویان کنفدراسیون، عناصر مارکسیست، توده‌ای‌ها، راه کارگری‌ها، فوج فوج از اروپا به ایران می‌آمدند و می‌خواستند سهم خودشان را از انقلاب بگیرند.

پس از آن آقای بازرگان دولت موقت را تشکیل داد و کار خود را شروع کرد. طبیعتا از همان روزهای اول، جمع ما و کسانی که آقای بازرگان را از قبل می‌شناختند و به تفکرات لیبرالیستی ایشان و بعضی از کسانی که در نهضت آزادی فعالیت می‌کردند، آگاهی داشتند، با انتخاب آقای بازرگان به نخست‌وزیری مخالف بودند، اما به هر حال تعبدی که نسبت به امام و حرکت امام وجود داشت، دهان‌ها را بسته بود و هیچ‌کس جرات نمی‌کرد که اعتراض کند.» ص ۱۶۶ (خاطرات علی جنتی، سعید فخرزاده، انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ۱۳۹۳)”

اما چه کسی پشت پرده روی کار آمدن بازرگان بود؟

حجت الاسلام  هاشمی رفسنجانی در بخش از خاطراتش می گوید:

در انتخاب مهندس بازرگان جدای از آن ملاحظه امام،با مشکلی برخورد نکردیم . ما پیشنهاد دادیم، امام پذیرفتند و حکم دادند؛ البته عامل مهم دیگری هم اعضای شورای انقلاب را به انتخاب آقای بازرگان ترغیب کرد که آن رابطه ایشان و بختیار بود که تصور می شد از حاد شدن مسائل و درگیری خونین جلوگیری خواهد کرد و انتقال قدرت را آسان می کند .

 بالاخره جبهه ملی و نهضت آزادی و اعضای آنان با هم روابط و سوابقی  داشتند و این می توانست در مذاکرات و گفت و گوها ، موثر باشد .(+منبع)

مسئله دومی که شائبه سردمداری جریان لیبرال خواهان داخلی،  رابطه با آمریکا را تقویت می کند ، موضوع “مک فارلین” آمریکایی است که با هیأت همراه خود در سال ۶۵ و با هماهنگی آقای هاشمی به ایران سفر کردند و قصدشان در ابتدا ایجاد روابط دوستانه و البته مخفیانه بود و در مراحل بعد بحث تبادل گروگان ها با ادوات جنگی بود که در آخر با مخالفت امام خمینی به کشور خود بازگشتند.

و اما سومین موضوع بحث “قطعنامه ۵۹۸” بود که با پادرمیانی کشورهای هم پیمان آمریکا شکل گرفت و در آن مسئله هم تیم آقای هاشمی دست اندر کار پذیرش قطعنامه بودند که امام خمینی از آن به عنوان جام زهر یاد کردند.

 البته در این سیر ، افرادی چون روحانی در قضیه مک فارلین و قطعنامه ۵۹۸ و دکتر ظریف در جریان مذاکرات قطعنامه ایشان را همراهی کرده اند.

خب با توجه به وجود این جریان فکری که از اوان انقلاب به دنبال ایجاد پل ارتباطی بین تفکر لیبرالی خود و صاحبان اصلی این مکتب فکری هستند پاسخ به سوال بعدی ” شخص تحریف کننده با علم به وارونه جلوه دادن حقایق ، این عمل را انجام می دهد یا نه ، این فعل ناخواسته از او سر می زند؟” آسانتر خواهد بود.

سیر وارونه جلوه دادن افکار و شخصیت حضرت امام در دوسال اخیر و با به قدرت رسیدن حزب طرفدار افکار لیبرالی ، و شخصیت سازی های هدفمند به اوج خود رسیده تا جاییکه صدای هم قطاران قدیمی این تفکر نیز درآمده است.

تقریباً برای همه و من جمله طرفداران این تفکرمسجل شده است که بخش عظیمی از خاطره گویی ها سندیت نداشته و هدف غائی آن  در حال صاف کردن جاده مذاکرات برای رسیدن به آرزوی دیرینهء خود مبنی بر ایجاد ارتباط با آمریکاست.

اما اینکه این جریان و تفکر به هدف خود برسد یا نه بستگی به سطح بصیرت افراد جامعه دارد که این مواضع چند سال اخیر در خصوص سخنان تحریف شده امام(ره) در این خصوص را بپذیرند یا دست رد بر سینه تمامی اشخاصی که مواضعشان در مقابل آرمانهای امام (ره) بزنند .

در پایان، این نوشتار را با کلامی هدایت بخش از رهبر معظم انقلاب اسلامی به پایان می‌بریم که فرمودند:
«آیا شخصیت‌ها را هم می‌شود تحریف کرد؟ بله. تحریف شخصیت‌ها به این است که ارکان اصلی شخصیت آن انسان بزرگ یا مجهول بماند یا غلط معنا شود یا به‌صورت انحرافی و سطحی معنی شود. همه این‌ها برمی‌گردد به تحریف شخصیت. شخصیتی که الگوست، امام و پیشواست و رفتارش برای نسل‌های بعد از خود او راهنما و رهنمود است.

اگر تحریف شود زیان بزرگی به وجود خواهد آمد. … اگر ملت ایران بخواهد به آن هدف‌ها برسد، بخواهد این راه ادامه دهد، باید راه امام بزرگوار را درست بشناسد، اصول او را درست بشناسد، نگذارد شخصیت امام را تحریف کنند.

که تحریف شخصیت امام تحریف راه امام و منحرف کردن مسیر صراط مستقیم ملت ایران است. … اینجاست که خطر تحریف امام اهمیت می‌یابد. اگر شخصیت امام تحریف شد، بد معرفی شد، غلط معرفی شد، همه‌ی این خطرات بزرگ متوجه ملت ایران خواهد شد.

اینجاست که این خطر، خطر تحریف امام، به‌عنوان یک هشدار باید در گوش مسئولان کشور، صاحب‌نظران فکری انقلاب، شاگردان قدیمی امام، کسانی که علاقه به این راه دارند و عموم جوانان، فرزانگان، دانشگاهیان، حوزویان، این خطر باید به چشم همه این‌ها به‌عنوان یک هشدار تلقی شود.»

انتهای پیام/سید ابوالفضل قدمگاهی

QR code

۴ دیدگاه »

 1. با سلام مطلب شما در روایت نو منتشر شد
  خدا قوت همکار گرامی

  • واحدخبر خرداد ۱۸, ۱۳۹۴ در ۸:۴۵ ق٫ظ - Reply

   سلام
   سپاس از بازنشر شما

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • رژه زنان ارتش یمن ضد آل سعود +تصاویر
  واکنش جالب مجری شبکه خبر به عشق دوربین ها در حادثه پلاسکو +عکس
  درد و دل و گریه‌های یک آتش نشان در حضور آقا وحید و قالیباف + فیلم
  زادگاه «رستم» قهرمان حماسی شاهنامه، کجا قرار دارد؟ + تصاویر
  نماهنگ حامد زمانی برای شهادت آتش‌نشانان حادثه پلاسکو + فیلم
  درگیری فیزیکی نمایندگان زن پارلمان ترکیه + فیلم
  ۸ حقیقت شگفت انگیز درباره طلا+ تصاویر
  آیا در آن دنیا انسان، وجودی مادی است؟
  مشهورترین هکری که سیستمهای بانکی آمریکا را بهم ریخت +تصاویر
  جزییات حادثه پاساژ پلاسکو/ تلاش ها برای آوار برداری همچنان ادامه دارد/ آتش‌نشان فداکار به شهادت رسید+عکس و فیلم
  داستان شیرین یک آقازاده + تصاویر
  در پی حادثه پلاسکو فردا عزاى عمومى اعلام شده است
  مسئولین در برابر دشمنی آمریکا عینک بزک را بردارند/ تحقیر منتقدان توسط مسئول عالی رتبه با اعتدال سازگاری ندارد/ تعطیلی برنامه ثریا ناقض حقوق شهروندی است
  نظام اسلامی باید در برابر حوادث غیرمترقبه به هوش باشد/مسئولین ننشینند و بعد به فکر بیفتند، پیشگیری کنند
  آتش سوزی «پلاسکو» فاجعه ای بدتر از «یازده سپتامبر»/ هرزگی رسانه و پرده هایی که هوشمندانه می دریم!
  سازنده میلیاردر یهودی برج های پلاسکو و آلومینیوم تهران
  ⭕️ هفته ای برفی همراه با کاهش محسوس دما پیش روی البرزی ها
  عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net