تارخ انتشار: چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۶
کد خبر : 88954
چاپ خبر

زن ایرانی با وعده ازدواج ، افغان‌ها را سرکسیه می‌کرد/ زن جوان: شوهرم نقش برادرم را بازی می‌کرد

۳۲۱۸۱۸۲_۸۵۲

زنی ایرانی که با همکاری شوهرش و با وعده ازدواج از هشت مرد افغان میلیون‌ها تومان کلاهبرداری کرده‌ است، برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران معرفی ‌شد

به گزارش«کمال مهر»؛، این زن ٢٢ساله که نازنین نام‌ دارد، بعد از اغفال مردان افغان به بهانه مهریه و شیربها، بیش از ٨٠ میلیون‌ تومان از آنها پول گرفته و سپس فرار کرده‌ بود، اما عاقبت توسط مأموران پلیس بازداشت شد.

اولین شکایت از این زن توسط جوانی ٢۵ساله، تبعه افغانستان مطرح شد. او از مأموران برای دستگیری نامزدش کمک خواست.

این مرد گفت: «مدتی قبل با نازنین آشنا شدم و به خواستگاری او رفتم. مردی که خودش را برادر نازنین معرفی می‌کرد، گفت چون تو افغان هستی و ممکن است خواهرم را رها کنی و به کشورت برگردی، باید مهریه و شیربهایش را اول بدهی. او با این شرط با ازدواج ما موافقت کرد.

من و نازنین سه‌ ماه با هم نامزد بودیم و او به خانه من رفت‌وآمد می‌کرد. به خواست برادرش، ١٠ میلیون تومان شیربها و ١٠ میلیون‌ تومان هم مهریه دادم، بعد به بهانه اینکه می‌خواهند برای نازنین جهیزیه بخرند، دو میلیون تومان دیگر هم از من پول گرفتند.

بعد از سه ماه درحالی‌که فکر می‌کردم مقدمات عروسی آماده‌ است و به‌زودی با نازنین در یک خانه زندگی می‌کنیم، نامزدم مرا ترک کرد و دیگر خبری از او و برادرش ندارم. تلفن‌هایشان هم خاموش است و آدرسی که به‌عنوان آدرس خانه‌شان به من داده‌ بودند اشتباه است، اما تا جایی که می‌دانم، در همان منطقه زندگی می‌کنند».

با شکایت این مرد، پرونده نازنین به جریان افتاد تا اینکه مدتی بعد مرد افغان دیگری به پلیس مراجعه کرد و مدعی ‌شد از سوی یک زن ایرانی مورد کلاهبرداری قرار گرفته ‌است.

او گفت: «مدتی قبل با دختری به نام مینا آشنا شدم. او گفت حاضر است با من ازدواج کند و فقط باید خانواده‌اش را راضی کنم و برای این کار باید شیربها و مهریه را قبل از ازدواج رسمی بدهم.

مینا آ‌ن‌قدر خوب با من رفتار می‌کرد و نسبت به من ابراز علاقه می‌کرد که فکر کردم واقعا عاشقم شده‌ است، حتی گفت اگر تصمیم من این باشد که در افغانستان زندگی کنیم، این کار را خواهد کرد. من هم حرفش را قبول کردم. چندبار هم با فردی که می‌گفت برادرش است، برخورد داشتم و موضوع خواستگاری را مطرح کردم. مینا به خانه من رفت‌وآمد می‌کرد و مدتی هم در خانه من زندگی کرد تا اینکه یک روز به خانه آمدم و دیدم مینا رفته ‌است و دیگر نشانی هم از او پیدا نکردم».

با توجه به وضعیت دو پرونده، مأموران نسبت به اینکه هردو متهم یکی باشند، مشکوک شدند و از شاکیان خواستند برای انجام چهر‌ه‌نگاری نامزدشان کمک کنند. با توجه به عکس به‌دست‌آمده مشخص شد هردو متهم یکی هستند و زن جوان احتمالا مردان دیگری را هم قربانی این کلاهبرداری کرده‌ است.

زن جوان سرانجام شناسایی و بازداشت شد. پلیس در همان بازجویی‌های اولیه پی برد این زن با همدستی اعضای خانواده‌اش دست به کلاهبرداری زده و هم‌دست اصلی‌اش، همسر ایرانی او است.

آنها زمانی که نازنین نوجوان بود با هم ازدواج کردند و بعد از چندماه برای به‌دست‌آوردن پول مردان افغان را اغفال می‌کردند. مدتی بعد از بازداشت نازنین، درحالی‌که او فقط اتهام کلاهبرداری از دو شاکی پرونده را پذیرفته ‌بود و ادعا می‌کرد با مرد دیگری رابطه نداشته، شش مرد افغان دیگر نیز به پلیس مراجعه کردند و مدعی‌ شدند توسط نازنین مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

یافته‌های پلیس نشان می‌داد این زن بعد از اینکه با مردان افغان وارد رابطه عاطفی می‌شد، از آنها مبالغ مختلفی از ١٠ تا ۴٠ میلیون تومان به بهانه شیربها و مهریه و هزینه جهیزیه دریافت می‌کرد و وقتی که مطمئن می‌شد دیگر پولی برای این مردان نمانده ‌است، آنها را ترک می‌کرد و به سراغ طعمه بعدی می‌رفت. نازنین به‌دلیل اینکه بیشتر این مردان افغان‌هایی بودند که بدون مجوز در ایران زندگی می‌کردند و احتمال اینکه شکایت کنند، بسیار کم بوده، به سراغ مردان افغان می‌رفت.

او در اعترافاتش به پلیس گفت: چون شوهرم پول نداشت و ما همیشه در فقر زندگی می‌کردیم، تصمیم گرفتیم از مردان افغان کلاهبرداری کنیم. شوهرم به‌عنوان برادر من جلو می‌آمد و با این افراد صحبت می‌کرد البته برادرم هم در جریان بود و چندبار به شوهرم اعتراض کرد که چرا این کار را می‌کنی. من وقتی مطمئن می‌شدم دیگر برای فردی که اغفال کرده‌ایم پولی نمانده یا اینکه او شک کرده‌ است، ترکش می‌کردم.

با اعترافات نازنین، شوهر او نیز بازداشت شد و با توجه به اینکه نازنین ضمن اتهام کلاهبرداری، رابطه نامشروع نیز داشت، پرونده‌اش به شعبه ٧٢ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و پرونده شوهرش در محل وقوع جرم در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۵۲۶۶۵۳
  بعد از پخش زوایای فتنه ۸۸ تهدیدمان کردند/ میرحسین موسوی آگاهانه در مسیر فتنه حرکت می‌کرد
  ۵۹۶۷۲۳
  دولت برای رفع کسری بودجه خود سراغ جیب مردم رفت/ ۹۰۰ میلیارد پول مشترکین ثابت در جیب مخابرات/ تنها یک رقم از هزینه های قبض تلفن باز می گردد!
  ۵۳۱۷۰۹۲_۶۳۲
  خاطره رضا رشیدپور از همسفر شدن با علی شمخانی + فیلم
  اعدام اولین شاهزادۀ سعودی به‌خاطر قتل در ملاء عام + فیلم
  چین ۱۴۰ سال قبل + تصاویر
  مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست
  عکس دیده نشده از ترامپ و دخترش تیفانی
  ۵۳۱۸۷۰۶_۹۵۷
  عشق شما از چه نوعی است، دلبستگی یا وابستگی؟ + علامت‌های تشخیص
  ۵۳۱۸۶۲۰_۸۰۴
  مدافعین حرم تا تحقق اهداف، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند
  عکس/ سلفی یک هوادار در بدترین شرایط با رضاییان
  ۵۳۱۷۶۶۷_۷۶۰
  اشتباه مخابرات، یک جوان را تا پای چوبه دار برد!
  ستاره‌های ثروتمندی که از فقر مطلق آمده‌اند
  ۳۷۵۱۴۲_۶۵۷
  همکاری دیرینه دو فتنه گر/گلشیفته در آغوش نامجو
  ۳۷۵۱۳۲_۹۲۱
  شکست ناپذیری پرسپولیس به ۱۱ مسابقه متوالی رسید
  اهدا منحصر بفردترین جوایز ورزشی کشور به ورزشکاران محمدشهر
  ۶۰۰_۴۰۲_-%d8%b3%d8%b1%d8%b3%d8%b1%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d8%a2%d8%a8%db%8c
  سرسره های غیر استاندارد مشهد حادثه آفرید
  ۳۷۵۱۴۸_۹۵۱
  عالیشاه از درد نمی توانست پایش را روی زمین بگذارد
  ۱۹۰۸۵۵۶_۷۶۰
  چرا تروریست‌ها از حلب خارج نمی‌شوند؟
  ۱۹۰۸۶۴۴_۳۹۷
  یاشار سلطانی واقعا چه کرده است؟
  ۱۹۰۸۵۰۱_۷۷۰
  مربی‌استقلال در آستانه بازی با سایپا داغدار شد
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net