تارخ انتشار: پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۲
کد خبر : 88089
چاپ خبر

سرلشکر صفوی در برنامه نگاه دو مطرح کرد؛

ایران برگ برنده امنیت فرا منطقه‌ای/ ۸۰ هزار موشک حزب الله آماده شلیک به اسرائیل/ رصد کامل زیردریایی‌های آمریکایی‌ در منطقه توسط نیروی دریایی سپاه

سردار سرلشکر “سید یحیی صفوی” دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با حضور در برنامه امشب (۳۰ اردیبهشت) “نگاه دو” به بررسی دستاوردهای سیاسی – نظامی آزادسازی خرمشهر و مهمترین مسائل امنیتی منطقه غرب آسیا و بخصوص خلیج فارس پرداخت

به گزارش «کمال مهر»؛، سردار سرلشکر “سید یحیی صفوی” دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با حضور در برنامه امشب (۳۰ اردیبهشت ماه) در برنامه نگاه دو به بررسی دستاوردهای سیاسی، نظامی،آزادسازی خرمشهر و مهم‌ترین مسائل امنیتی منطقه غرب آسیا و به خصوص خلیج فارس پرداخت.
سرلشکر صفوی در ابتدای برنامه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سالگرد پیروزی عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد در رابطه با این رویداد مهم اظهار داشت: عراقی‌ها اشغال خرمشهر را به عنوان بزرگ‌ترین پیروزی خود مطرح کرده بودند اما با همت و تلاش نیروهای کشورمان توانستیم خرمشهر را پس بگیریم و روند جنگ را تغییر دهیم.
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد:  وفاداری ملت در آن زمان با حضور بیش از ۲ میلیون بسیجی و ۲۰۰ هزار شهید و ۴۰ هزار جانباز ثابت شد و امروز نیز ملت ایران با انسجام و اتحاد ملی و حضور در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن با وجود همه مشکلات از کشور و نظام حمایت می‌کنند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که آیا بعد از آزاد سازی خرمشهر راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران در جنگ تغییر پیدا کرد گفت: از ابتدا تا انتهای جنگ راهبرد ما دفاعی بود و برای احقاق حقوق ملت ایران و تحمیل اراده سیاسی خود در عراق رفتار کرده است از همین رو موضوع حائز اهمیت این است که استراتژی و راهبرد جمهوری اسلامی ایران یک راهبردی دفاعی و بازدارنده بوده است و اکنون نیز همین گونه خواهد بود و استراتژی هجومی در دکترین نظامی کشورمان وجود ندارد.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: اکنون کشور ما دارای یک حکومت مقتدر از نظر ثبات و نفوذ سیاسی در منطقه است و وزن ژئوپلیتیک ما در منطقه در سطح بالایی قرار دارد به گونه ای که ایران برگ برنده امنیت فرا منطقه ای در جهان است در کشورمان اکنون تعیین کننده وزن امنیتی در منطقه است به گونه ای که حرف اول و آخر را اکنون ما می‌زنیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که چه تفاوتی بین تحریم‌های زمان جنگ و زمان حال دارد و برای برون رفت از وضع فعلی تحریم‌ها چه باید کرد بیان داشت: تحریم‌ها در زمان جنگ وجود داشته اما اکنون تحریم‌ها سخت‌تر از گذشته است که با نفوذ آمریکایی‌ها نسبت به قبل غیر قابل مقایسه شده است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در نیروهای مسلح با اشاره به تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده آمریکا و تلاش برای جلوگیری از تحریم اقلام دارویی و فروش نفت یادآور شد: در زمان جنگ ما می‌توانستیم دو تا سه میلیون بشکه نفت بفروشیم و گاهی دشمن از سال ۶۵ به بعد با جنگ نفتکش‌ها قیمت نفت را به زیر ۱۰ دلار رساند و کل درآمد ما از فروش نفت ۷ میلیارد دلار بود و مدیریت شجاعانه و انسجام ملی و مدیریت داخلی هوشمندانه باعث پیروزی ملت ایران در ادوار مختلف گردید.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: برای برون رفت از وضع فعلی باید با استفاده از قدرت درون زا و متکی به نخبگان و رهبری عظیم الشان این تحریم‌ها را پشت بگذاریم از همین رو برای مثال در بخش اقتصادی با اعمال فرامین مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی می‌توانیم شرایط را تغییر دهیم و به همین گونه نیز در بخش‌های علمی با توسعه این رشته و در بخش سیاست داخلی با انسجام آن می‌توانیم از این پیچ تاریخی به خوبی عبور کنیم.

سرلشکر صفوی با بیان این که این تحریم‌ها ملت ما را قدرتمند تر از قبل می‌کند یادآور شد: اکنون مدیریت داخلی کشور را معتدل می‌بینیم از همین رو می‌توانیم همان گونه که سال‌های نخست جنگ را خردمندانه پشت سر گذاشتیم امروزه نیز می‌توانیم با رهبری فرزانه و انسجام داخلی این پیچ تاریخی را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به این که ایران کشوری قدرتمند است گفت: صهیونیست‌ها نتوانستند در جنگ ۳۳ روزه علیه حزب الله پیروز شوند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: اگر صهیونیست‌ها بخواهند غلطی کنند حیفا و تلاویز؟؟؟ را با خاک یکسان می‌کنیم.

سرلشکر صفوی با بیان این که ایران به کمک دوستان خود این قدرت را دارد که در صورت تجاوز نظامی به کشور  حیفا ؟؟؟و تلاویز؟؟ را با خاک یکسان کند خاطر نشان کرد: قدرت ایران فراتر از آن است که آن‌ها بخواهند با ما گلاویز شوند.

وی با بیان این که آمریکا و متحدانش بیشتر به دنبال فضاسازی هستند افزود: صهیونیست‌ها آنقدر ناشی نیستند که جرات حمله به ایران را داشته باشند پس باید اذعان داشت که آن‌ها از توانمندی ایران مطلع هستند.

صهیونیست‌ها نمی‌توانند مشکل نظامی به وجود آورند

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به این که بیش از ۸۰ هزار موشک‌های حزب الله لبنان آماده شلیک به حیفا و تلاویز است ادامه داد: صهیونیست‌ها برای ما نمی‌توانند مشکل نظامی ایجاد کنند گفت: ایران قدرتمند است پس بنابراین آن‌ها با پاسخ شکننده غیر قابل انتظار مواجه می‌شوند.

سرلشکر صفوی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران بسیاری از ظرفیت‌های قدرتمند نظامی خود را نشان نداده است ادامه داد: ما به هر متجاوزی پاسخ شکننده و دندان شکنی می‌دهیم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون راه های مواجه با تروریست خاطر نشان کرد: ریشه تروریست و ناامنی را باید جست و جو کنیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به حضور آمریکایی‌ها و لشکر کشی آن‌ها در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ به افغانستان و عراق گفت: اساس ناامنی منطقه را باید دستگاه  های اطلاعاتی و سازمان‌های جاسوسی بدانیم این در حالی است که برخی از کشورهای کم عقل منطقه از گروه های تروریستی حمایت می‌کنند.

سرلشکر صفوی با اشاره به منشأ تروریست بیان کرد: منشأ تروریست جبهه متحدی از آمریکا دولت‌ها و سازمان‌های اطلاعاتی هستند که با آن‌ها به صورت هماهنگ عمل می‌کنند.

وی با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری پیرامون آمریکا و برخی از کشورهای جنوبی خلیج فارس اظهار داشت: در سایت پنتاگون نوشته شده است که ۲۵ هزار نیرو در ترکیه و اردن برای حضور در سوریه آموزش می‌بینند پس باید اذعان داشت که آن‌ها رسماً اعلام می‌کنند که از گروه های تروریستی حمایت به عمل می‌آورند.

منشأ تروریست قدرت‌های فرا منطقه ای و آمریکا است

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا منشأ تروریست‌ها را قدرت‌های فرا منطقه ای و آمریکا دانست و عنوان کرد: آمریکا بحث خاورمیانه جدید را مطرح کرده بود و اکنون نیز به دنبال اهداف راهبردی خود است.

سرلشکر صفوی با بیان این که گروه های تروریستی به دنبال تجزیه کشورهای منطقه هستند افزود: جنگ‌های نیابتی به نیابت از آمریکا به وجود آمده است به طوری که آن‌ها به دنبال بالا بردن شعله جنگ افروزی هستند.

وی ادامه داد: گروه های تروریستی باعث توسعه پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه می‌شوند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به این که میلیاردها دلار سلاح از سوی آمریکا به عربستان سعودی فروخته شده است گفت: آن‌ها در صدد هستند تا با ایجاد ناامنی در منطقه جلوی بیداری اسلامی را بگیرند.

سرلشکر صفوی افزود: کسانی که مردم بحرین و یمن را سرکوب می‌کنند در مقابل امنیت رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به این که مردم عراق تحت نظر مرجعیت عالی قدر شیعیان ایستادگی می‌کنند اظهار داشت: در جنگ‌های اخیر ۲۰ میلیون در سوریه، عراق و افغانستان آواره شدند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به این که ۹ میلیون نفر در سوریه نیز آواره شده‌اند گفت: در افغانستان نیز ۴ میلیون نفر آواره شدند و صدها هزار نفر در اثر این جنگ‌ها کشته شدند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: امیدوار هستیم مسئله عراق هر چه زودتر به سر و سامان برسد تا مردم این کشور روی آرامش و امنیت را ببینند.

مسائل آینده غیر قابل پیش بینی است

وی با تاکید بر این که مسائل آینده غیر قابل پیش بینی است افزود: ملت یمن، بحرین، عراق و سوریه محکم ایستاده‌اند زیرا آن‌ها به خوبی می‌دانند تروریست‌های انسان‌های بی خردی هستند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان این که مردم اهل سنت عراق غیرتمند هستند افزود: جنایات داعش بسیار زیاد است و این جنایات غیر قابل تحمل است.

سرلشکر صفوی با اشاره به ساز و کارهای دولتی ادامه داد: دولت‌های منطقه باید با یکدیگر اتحاد منطقه ای ببندند و تا پیمان دفاعی و امنیتی را برای منطقه به وجود آورند.

وی با بیان این که امنیت دست جمعی خلیج فارس و منطقه باید به وجود آید اظهار داشت: این پیمان با خروج نیروهای بیگانه صورت می‌گیرد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که چگونه می‌توان هم افزایی در میان کشورهای منطقه به وجود آورد گفت: ملت‌های منطقه باید به جنگ با تروریست‌ها بپردازند.

سرلشکر صفوی با اشاره به این که ارتش سوریه بیش از ۱۰ هزار کشته داده است افزود:  نقش استفاده از نیروهای مردم در این رابطه بسیار حائز اهمیت است.

دولت‌ها و ملت‌ها باید به جنگ با تروریست‌ها بپردازند

وی با تاکید بر این که دولت‌ها با ملت‌ها باید به جنگ با تروریست‌ها بپردازند اظهار داشت:  در صورتی که رهبران با ملت‌ها صادق باشند می‌توانند گروه های تروریستی را نابود کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که مرجعیت تا چه حد در ایجاد هم افزایی در میان مردم نقش دارد گفت: دولت عراق، پارلمان و مرجعیت شیعه این کشور محکم در مقابل تجزیه طلبی ایستاده‌اند تا از استقلال و تمامیت ارز؟؟ خود استفاده کنند.

سرلشکر صفوی با اشاره به این که برخی از گروه های داخلی عراق باید بدانند نزدیک شدن به آمریکا آن‌ها را با شکست مواجه می‌کند گفت:  با همه فشارهایی که آمریکایی‌ها به وجود آ<رند باید اذعان داشت که آن‌ها نمی‌توانند کشورهای منطقه را به سمت تجزیه ببرند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون تنش در منطقه گفت:  در طول ۲۴ سال گذشته شاهد ایجاد ناامنی در منطقه از سوی آمریکا به دلیل گسترش پایگاه های نظامی بوده‌ایم.

دولت‌های منطقه بی ریشه هستند

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به این که منطقه خلیج فارس ۶۳ درصد نفت را در اختیار خود دارد افزود:  دولت‌های منطقه بی ریشه هستند به طوری که حتی ۱۰۰ سال عمر ندارند.

سرلشکر صفوی با اشاره به این که عربستان در سال ۱۹۳۲ و کویت در سال ۱۹۶۱ به استقلال رسیده است کشورهای همسایه در توهم هستند که ایران دشمن آن‌ها است.

وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر این که دست وحدت را به همه کشورهای مسلمان دراز می‌کنیم اظهار داشت: رفتار ایران عاقلانه و وحدت آمیز است

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان این که رفتار ایران توأم با ایجاد امنیت در منطقه است خاطر نشان کرد: امیدواریم عقلانیت و قوه عاقله در برخی از کشورها به وجود آید تا آن‌ها مصلحت و امت اسلامی را به درستی تشخیص دهند.

سرلشکر صفوی با بیان این که ایران هیچ دشمنی با کشورهای منطقه ندارد گفت:  صهیونیست‌ها و برخی از کشورهای منطقه به دنبال تبعیت از آمریکا هستند.

ملت‌ها حکومت‌های خود را بر سر عقل خواهند آورند

وی با اشاره به این که ملت‌های منطقه می‌فهمند که رهبرانشان ابزار دست آمریکا قرار دارند گفت: ملت‌ها  حکومت‌های خود را بر سر عقل خواهند آورد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر این که رفتار حکومت‌ها در رابطه  با ملت‌ها تعیین کننده است گفت: جمعیت سعودی‌ها ۲۵ میلیون نفر است به طوری که ۵ میلیون آن‌ها مهاجر هستند.

سرلشکر صفوی با اشاره به این که ملت‌های منطقه در رشد و فهم بالا به سر می‌برند اظهار داشت: آن‌ها دشمنی را از سوی ایران شاهد نیستند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون هم افزایی رسانه‌ها گفت: رسانه های ما در مقابل رسانه های غربی ضعیف هستند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان این که باید در شبکه های برون مرزی با زبان‌های مختلف صدای حقانیت و مظلومیت ملت ایران و ملت‌های منطقه را به جهانیان برسانیم.

سرلشکر صفوی با اشاره به این که یکی از ابعاد جنگ نرم رسانه است گفت: شبکه اطلاع رسانی در اختیار دشمنان قرار دارد پس باید با حمایت دولت رسانه‌ها را تقویت کرد.

وی با اشاره به این که آمریکایی‌ها می‌خواهند با حمایت از گروه های تروریستی ناامنی را به مرزها بکشانند افزود: ایران حکومتی قدرتمند است به طوری که جمهوری اسلامی  ایران با نیروهای مسلح خود امنیت خلیج فارس را تضمین می‌کند

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر این که ایران تضمین کنند امنیت ترانزیت است افزود: آمریکا دارای افکار پلید است.

رفتار بیگانگان را رصد می‌کنیم

سرلشکر صفوی با بیان این که دستگاه های اطلاعاتی ما اشراف اطلاعاتی دارند ادامه داد: ما تمام رفتار بیگانگان را در عراق، سوریه رصد می‌کنیم. به طوری که زیردریایی‌های آمریکایی‌ها را به صورت کامل مورد رصد قرار می‌دهیم.

وی با تاکید بر این که امنیت منطقه باید توسط واحدهای سیاسی برقرار شود اظهار داشت: آمریکا در اهداف راهبردی خود در یک راستا حرکت می‌کند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان این که ملت‌های منطقه به خود آگاهی بالایی دست یافته‌اند ادامه داد: ایران طرفدار امنیت و وحدت میان ملت‌ها است.

سرلشکر صفوی با بیان این که آمریکا روزی مجبور خواهد شد تا از منطقه برود گفت: امیدواریم ملت‌ها بتوانند رهبران خود را بر سر عقل بیاورند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • رژه زنان ارتش یمن ضد آل سعود +تصاویر
  واکنش جالب مجری شبکه خبر به عشق دوربین ها در حادثه پلاسکو +عکس
  درد و دل و گریه‌های یک آتش نشان در حضور آقا وحید و قالیباف + فیلم
  زادگاه «رستم» قهرمان حماسی شاهنامه، کجا قرار دارد؟ + تصاویر
  نماهنگ حامد زمانی برای شهادت آتش‌نشانان حادثه پلاسکو + فیلم
  درگیری فیزیکی نمایندگان زن پارلمان ترکیه + فیلم
  ۸ حقیقت شگفت انگیز درباره طلا+ تصاویر
  آیا در آن دنیا انسان، وجودی مادی است؟
  مشهورترین هکری که سیستمهای بانکی آمریکا را بهم ریخت +تصاویر
  جزییات حادثه پاساژ پلاسکو/ تلاش ها برای آوار برداری همچنان ادامه دارد/ آتش‌نشان فداکار به شهادت رسید+عکس و فیلم
  داستان شیرین یک آقازاده + تصاویر
  در پی حادثه پلاسکو فردا عزاى عمومى اعلام شده است
  مسئولین در برابر دشمنی آمریکا عینک بزک را بردارند/ تحقیر منتقدان توسط مسئول عالی رتبه با اعتدال سازگاری ندارد/ تعطیلی برنامه ثریا ناقض حقوق شهروندی است
  نظام اسلامی باید در برابر حوادث غیرمترقبه به هوش باشد/مسئولین ننشینند و بعد به فکر بیفتند، پیشگیری کنند
  آتش سوزی «پلاسکو» فاجعه ای بدتر از «یازده سپتامبر»/ هرزگی رسانه و پرده هایی که هوشمندانه می دریم!
  سازنده میلیاردر یهودی برج های پلاسکو و آلومینیوم تهران
  ⭕️ هفته ای برفی همراه با کاهش محسوس دما پیش روی البرزی ها
  عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net