تارخ انتشار: جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۵
کد خبر : 87322
چاپ خبر

برتری پرسپولیس در دربی هشتاد/ پایان یک فصل ناکامی آبی با شکست در دربی

۰۱۰۲۹۰۲۹

گروه ورزش «کمال مهر»؛گزارش زنده این دیدار را دنبال کنید. زمان بازی: ساعت ۱۷ جمعه ۲۵/۲/۹۴ مکان: ورزشگاه آزادی داور: تورج حق وردی کمک داورها: سعید زارع- حسین طالقانی- بابک وسیله بر ناظر: فریدون اصفهانیان کمک داور ذخیره: سجاد طوری حواشی: * امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال سومین فصل کامل خود را در این تیم پشت [&hellip

گروه ورزش «کمال مهر»؛گزارش زنده این دیدار را دنبال کنید.

زمان بازی: ساعت ۱۷ جمعه ۲۵/۲/۹۴
مکان: ورزشگاه آزادی
داور: تورج حق وردی
کمک داورها: سعید زارع- حسین طالقانی- بابک وسیله بر
ناظر: فریدون اصفهانیان
کمک داور ذخیره: سجاد طوری

حواشی:
* امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال سومین فصل کامل خود را در این تیم پشت سر می‌ گذارد اما برانکو ایوانکوویچ یک ماهی است که به پرسپولیس پیوسته است.
* دربی ۸۰ هیچ تاثیر خاصی در جدول رده‌بندی لیگ ندارند و تنها ممکن است پرسپولیس و استقلال را بین رده های پنجم تا ششم و نهم تا دوازدهم جابجا کند.
* دربی ۸۰ در شرایطی برگزار می‌ شود که بازی قهرمانی لیگ در شهر تبریز انجام خواهد شد. شاید به دلیل همین کاهش حساسیت است که هوادار چندانی از این مسابقه استقبال نکرده است.
* رضا عنایتی کاپیتان استقلال با ۳۹ سال سن مسن ترین بازیکن حاضر در زمین است.
* از بین بازیکنان حاضر در میدان وحید طالب لو، امیرحسین صادقی، میلاد فخرالدینی، خسرو حیدری، رضا عنایتی، امید ابراهیمی، یعقوب کریمی، سوشا مکانی، رضا نورمحمدی، محمد نوری، هادی نوروزی و حمیدرضا علی‌عسگر سابقه ملی دارند. هرائر مگویان مدافع استقلال، جاسم کرار هافبک این تیم و میشائیل اومانیا مدافع پرسپولیس نیز عضو تیم های ملی کشورشان هستند.
* تورج حق وردی داور این مسابقه به طور جد مورد اعتراض پرسپولیسی ها قرار گرفته و او باید نهایت تلاشش را برای بهترین قضاوت دوران حرفه ایش انجام بدهد

ترکیب پرسپولیس: سوشا مکانی، رضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، محمد نوری، امید عالیشاه، هادی نوروزی، مهدی طارمی، احمد نوراللهی، حمیدرضا علی عسگر، بابک حاتمی، علی علیپور

ترکیب استقلال: وحید طالب لو، امیر حسین صادقی، حنیف عمران زاده، محمدرضا خرسندنیا، میلاد فخرالدینی، مگویان، امید ابراهیمی، جاسم کرار، خسرو حیدری، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی

شرح گل:
پرسپولیس یک استقلال صفر: (دقیقه ۶۵، علی علیپور): ارسال هادی نوروزی از روی ضربه ایستگاهی را علی علیپور در زاویه بسته و در حالی که طالب لو نظاره گر این ضربه بود وارد دروازه کرد و نتیجه را به نفع تیمش کرد.

دقایق حساس:
دقیقه ۱: اولین خطر با سانتر هادی نوروزی برای پرسپولیسی ها شکل گرفت که مدافعان استقلال درون محوطه جریمه توپ را برگشت دادند و اجازه ضربه زدن به طارمی ندادند.
دقیقه ۲: پرتاب اوت بابک حاتمی درون محوطه جریمه و در ادامه سانتر مدافع راست پرسپولیس در حالی که عالیشاه برای ضربه زدن خیز برداشته بود به این بازیکن نرسید.
دقیقه ۴: اولین خطا برای استقلالی ها در حالی شکل گرفت که کرار توپ را برای این تیم درون محوطه جریمه ارسال کرد اما مدافعان پرسپولیس اینبار مانع از ایجاد فرصت برای مهاجمان بلند قامت استقلال شدند.
دقیقه ۷: ارسال خسرو حیدری به درون محوطه جریمه را مایکل اومانیا در آستانه ضربه زدن شهباززاده دفع کرد تا این موقعیت خطرناک از سوی استقلالی ها را دفع کنند.
دقیقه ۹: علیپور درون محوطه جریمه قصد ضربه زدن به توپ را داشت که امیرحسین صادقی آن را دفع کرد تا کرنر برای سرخپوشان شکل گیرد. در ضربه کرنر هم پرسپولیسی ها سودی از موقعیت شان نبردند.
دقیقه ۱۱: میلاد فخرالدینی با حرکت پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که با خطا متوقف شد. امید ابراهیمی این ضربه خطا را برای استقلالی ها با شوتی زمینی زد که توپش با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه ۱۴: مهدی طارمی در جدال با صادقی قصد عبور از مدافع استقلال را داشت که تعادل خود را از دست داد، تلاش مجدد مهاجم پرسپولیس برای گرفتن توپ با دریبل زیبا از مدافع اسقلال همراه بود که صادقی در ادامه نیز به حالت کری نگاهی به طارمی انداخت.
دقیقه ۱۹: فرار فخرالدینی از جناح راست و ارسال او برای شهباززاده با ضربه ناقص این مهاجم به قصد پاس به عنایتی همراه بود که اومانیا زودتر توپ را از شش قدم زد.
دقیقه ۲۰: ارسال جاسم کرار این بار از سمت چپ با ضربه سر دیدنی رضا عنایتی همراه بود که سوشا مکانی با واکنشی فوق العاده از روی خط توپ را برگشت داد تا عنایتی در گلزنی ناکام بماند.
دقیقه ۲۳: پرتاب اوت بلند فخرالدینی در محوطه جریمه با دخالت مهاجمان استقلال موقعیت خوبی برای این تیم ایجاد کرد که امید ابراهیمی به قصد خطا و پنالتی خود را زمین انداخت اما حق وردی اعتقادی به پنالتی نداشت.
دقیقه ۲۵: شوت امید ابراهیمی از پشت محوطه جریمه را سوشا به راحتی دفع کرد و فرصت را در اختیار تیمش قرار داد.
دقیقه ۲۹: ارسال هادی نوروزی از روی ضربه ایستگایی با دخالت اومانیا همراه بود که ضربه کم اثر مدافع کاستاریکایی پرسپولیس به راحتی در اختیار طالب لو قرار گرفت.
دقیقه ۳۲: حق وردی اولین کارت زرد را از جیب خود در آورد و به حنیف عمران زاده داد. طارمی با فریب مدافع استقلال، عزم دروازه این تیم را کرد که با دخالت عمران زاده متوقف شد و حق وردی با اعلام خط یک کارت زرد نیز به شماره ۵ استقلال نشان داد.
دقیقه ۴۴: شوت ضعیف امید عالیشاه را وحید طالب لو گرفت.
دقیقه ۴۵: وحید طالب لو زودتر از امید عالیشاه که با فرار درون محوطه جریمه به دنبال گلزنی بود، توپ را از آن خود کرد.
دقیقه ۵۰: حرکت پا به توپ محمد نوری را که در این دیدار در پست هافبک دفاعی به میدان رفته بود در نهایت با شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه همراه بود که با اختلاف کم ضربه اش به بیرون رفت.
دقیقه ۶۰: ضربه خطا برای پرسپولیس را هادی نوروزی از جناح راست به سمت دروازه طالب لو زد که کاپیتان استقلال آن را به اوت زد.
دقیقه ۶۳: در حالی که برزای با سوشا مکانی تک به تک شده بود، حق وردی در سوت خود دمید و خطای بازیکنان پرسپولیس را اعلام کرد. امیر قلعه نویی و کادرفنی اش به شدت به عملکرد داور دیدار معترض شدند و اعتقاد داشتند او باید با توجه به موقعیت شان آوانتاژ اعلام می کرد.
دقیقه ۷۷: حرکت شهباززاده درون محوطه جریمه و ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت و آه حسرت طرفداران این تیم را به آسمان برد.
دقیقه ۸۴: حرکت جاسم کرار از سمت راست دروازه پرسپولیس با خطای بابک حاتمی همراه بود و حق وردی مدافع پرسپولیس را با کارت زرد جریمه کرد.
دقیقه ۸۵: ارسال کرنر جاسم کرار بهترین موقعیت را برای جبران گل خورده این تیم ایجاد کرد که امید ابراهیمی این فرصت خوب را از دست داد و ضربه سرش را بدون مزاحمت به بیرون زد.
دقیقه ۹۰: حرکت خالقی فر پشت محوطه جریمه و ضربه آرام او در دستان طالب لو جا گرفت.


شرح بازی:
پرسپولیس برد و استقلال قلعه نویی باخت؛ امیر قلعه نویی مانند تمام وعده هایی که در این فصل داده بود موفق نشد در دربی تیمش برنده دیدار کند و در دو دیدار رفت و برگشت نتیجه را به رقیب سنتی واگذار کرد تا بدترین دوران مربیگری خود را تجربه کند.
پرسپولیس نیز با رهبری برانکو ایوانکوویچ و جسارت او در بازی دادن به علیپور جوان بعد از مصدومیت فرناندو گابریل به بردی تاریخی دست یافت و توانست سه امتیاز شیرین را به نام خود کند.
استقلال باخت، مثل تمام بازی های این فصل و مثل تمام دیدارهایی که قلعه نویی برابر مربیان خارجی قرار گرفت.
پرسپولیس که در این فصل ناکامی های فراوانی را تجربه کرده بود و تنها دلخوشی این تیم موفقیت در لیگ قهرمانان و برد در دربی بود روزهای خوشی را این روزها تجربه می کند و باید دید آنها در دیدار حساس هفته آینده شان برابر الهلال چه نتیجه ای را تجربه خواهند کرد.
استقلال باخت و امیر قلعه نویی به بدترین شکل ممکن فصل را به پایان رساند.

۳ دیدگاه »

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۵۳۲۸۶۲۹_۴۹۱
  نصرالله: داعش و جبهه‌النصره ابزارهایی برای اجرای برنامه‌های خطرناک در منطقه هستند/هدف از ایجاد داعش توهین به اسلام و پیامبر اکرم (ص) است
  ۵۳۲۸۷۶۴_۷۱۴
  نمای متفاوت و جالب از مغز انسان + فیلم
  ۵۳۲۹۲۱۲_۱۲۲
  شهادت کسی که محافظ کاباره میامی بود + فیلم
  سنگ‌ها برای که به پرواز در می‌آیند + تصاویر
  عجیب ترین هتل دنیا در کنار دره‌ای خطرناک+ عکس
  ۵۳۲۹۳۶۲_۱۴۴
  علت اختلال و قطعی اینترنت برخی کاربران تهرانی مشخص شد/ عذرخواهی از کاربران
  ۳۷۵۷۲۴_۴۳۷
  تغییر نام محله های محمدشهر به نام مشاهیر و شهدای مدافع حرم
  ۳۷۵۸۸۵_۳۸۶
  چرخ تولید البسه در کرج روی خط غرب ‎گرایی/ قاچاق؛ وصله‌ ناجور بر تن بازار پوشاک کرج
  ۵۳۲۶۸۹۲_۹۴۶
  یک مرد آمریکایی به جرم تجاوز به دخترش به ۱۵۰۰ سال زندان محکوم شد + عکس
  نقطه ضعف گلر پرسپولیس لو رفت!
  ۵۳۲۲۸۸۹_۸۳۱
  آیا می‌دانید؛ بین شامپانزه و کودک انسان کدام یک باهوش‌تر است؟
  بازیگر سینما؛ جدیدترین مدعی سوء رفتار جنسی دونالد ترامپ!
  ۵۳۲۵۹۸۵_۵۵۵
  کشف یک گونه مار دریایی کمیاب در سواحل جنوبی ایران/ ثبت دهمین گونه + عکس
  ۵۳۲۵۶۳۴_۶۰۴
  نجات معجزه آسا‌ی زن ۴۵ ساله از شعله‌های حریق+ جزییات
  ۵۳۲۴۲۲۵_۳۹۵
  قتل یک خلافکار با سلاح سرد در زندان +تصاویر
  انفجار مزدا وانت در جایگاه سی ان جی + تصاویر
  نیروهای عراقی
  هلاکت دستیار ارشد ابوبکر بغدادی در جنوب موصل/ پوشش هوایی آمریکا محدود است/ فرار تروریست‌ها بدون ایستادگی در برابر رزمندگان
  ۵۳۲۵۷۰۷_۵۵۲
  ترکیه چاره دیگری جز ورود به “الباب” ندارد
  ۵۳۱۹۶۱۱_۹۶۹
  فجیع ترین مرگ یک زن در تصادف با اتوبوس+تصاویر
  ۵۳۲۴۵۴۱_۶۰۰
  واکنش سرهنگ علیفر به کنایه فردوسی پور + فیلم
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net