تارخ انتشار: جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۳
کد خبر : 87315
چاپ خبر

حجت الاسلام خالق پرست خطیب نمازجمعه کمالشهر عنوان کرد:

ورود دشمن به مراکز حساس نظامی و امنیتی،یعنی نابودی کشور/نمایندگان مجلس به دولت اجازه ندهند چنین کاری اتفاق بیافتد

حجت الاسلام و المسلمین خالق پرست خطیب نمازجمعه کمالشهر گفت:ورود دشمن به مراکز حساس نظامی و امنیتی و لذا پذیرش پروتکل الحاقی یعنی نابودی کشور و نمایندگان مجلس باید در این زمینه ورود کنند و اجازه به دولت ندهند که چنین کاری اتفاق بیافتد.

به گزارش گروه سیاسی «کمال مهر»؛ حجت الاسلام و المسلمین خالق پرست در خطبه‌ اول نماز جمعه امروز کمالشهر- ۲۵ اردیبهشت، ضمن اشاره به سوره سوره فصلت آیه ۳۳ خاطرنشان کرد:خداوند متعال می فرماید کیست که خوش گفتار تر از آن کسی که به سوی خدا مردم را دعوت نماید،؟ کار نیک انجام دهد و گوید من در برابر خدا تسلیم هستم،و به همین خاطر مومن با تقوا تسلیم خداست .

وی در ادامه با درخصوص مقام  و حقوق پدر و مادر به خصوص حق پدر تصریح کرد:حق پدر بر فرزند اطاعت است و این دومین حق است که باید رعایت شود و یکی از حقوق ابوت اطاعت از اب است که در آیات قرآن بهآن اشاره شده است.

وی ادامه داد:گوش سپردن به دستور پدر بسیار مهم است .در سوره یوسف آیه ۶۷ و  وقتی که حضرت یعقوب به فرزندانش می فرماید در هنگام وارد شدن به شهر مصر از یک باب وارد نشوید بلکه از در های مختلف وارد شوید و لذا این اطاعت پذیری از دستور پدر در صورتی که با عقل و منطق و شرع همراه باشد بسیار شایسته است.

امام جمعه کمالشهر تصریح کرد:این دستور حتی نسبت به کسی که به او مقام پدری داده شده است نیز صادق است؛ لذا در سوره صافات آیات ۱۰۲  به بعد، داستان قربانی کردن اسماعیل را بیان می کند که حضرت ابراهیم فرمود : وقتی که دستور قربانی کردن فرزند  می آید   پدر به او می فرماید که باید تو را در راه خدا قربانی کنم .اسماعیل عرض میکند آنچه که دستور داری عمل کن من را صابر خواهی دید .

وی افزود:این نکته مهمی است که فرزند با آغوش باز  دستور پدری که از طرف خدا آمده است می پذیرد و این اطاعت کور کورانه نیست بله آگاهانه و نشان از شعور بالای او می باشد .تعبیری که در این دستور آمده است یا بنی است یعنی ای فرزندم و جوابی که فرزند به پدر می دهد یا ابت است یعنی ای پدرم نکته بسیار مهم این است که بین تکریم و اطاعات تفاوت اساسی وجود دارد.

حجت الاسلام خالق پرست یاد آور شد:تکریم پدر و مادر خصوصا پدر شرط و شروط ندارد … مومن و کافر ندارد … بد و خوب ندارد …  مقام پدری مهم است و احترام و تکریم و ادب نسبت به ساحت پدر در هر شرایطی لازم است اما اطاعت از پدر شروطی دارد که در آیه ۱۵ سوره لقمان به آن اشاره ویژه ای شده است که تبعیت از دستور و اطاعت از حکم پدر مشهود به این است.

وی در پایان خطبه اول که عبادی بود تصریح کرد:دستور پدر و مادر اگر مخالف با دستور الهی باشد اطاعت لازم نیست اما محبت و تکریم لازم است و لذا با دستور و صاحب هما فی الدنیا معروفا یعنی در دنیا با آنان خوش رفتار باش … به آنان ستم نکنید و خشونت روا ندارید …ادامه بحث در خطبه آینده.

خطیب نمازجمعه کمالشهر ضمن تبریک فرا رسیدن  مبعث پیامبر رحمت للعالمین، حضرت ختمی مرتبت پیامبر اسلام محمد مصطفی (ص) گفت:بعثت یعنی ورود به دروازه هدایت و خروج از گمراهی و ضلالت.

وی افزود: مبعث پیامبر اسلام هدیه بزرگ الهی به عالم بشریت است و محرومیت از این نعمت خسران ابدی را دارد زیرا نعمت هدایت برای اهیا  وبقا شخصیت انسان بسیار ارزشمند است و نعمت وجود پیامبر اسلام برای حفظ کرامت انسانی است و همه مدیون بعثت هستیم.

حجت الاسلام خالق پرست در ادامه افزود: پیامبر اسلام حق بزرگی بر عالم بشریت دارد بخصوص ما مسلمین و لذا خداوند متعال هم دستور تکریم و احترام و اطاعت از او را می دهد وچون او پدر امت است و به فرزندان پدر واجب است که از او اطاعت کنند و به او احترام بگذارند و خداوند دستور میدهد ان الله و ملائکته و یوسلون علی النبی …..تسلیما..و اطاعت از او واجب و مخالفت با امر او حرام است .

وی در بخشی دیگر از سخنانش خاطرنشان کرد:ابو طالب سند مظلومیت امیر المومنان است ۲۶ رجب سالروز وفات حضرت ابوطالب عموی گرامی پیامبر اسلام و پدرنازنین امیر مومنان است ضمن تسلیت وفات این یار و همراه پیامبر خدا که جان و مال و آبرویش را در این راه فدا کرده است و حضرت ابوطالب موحد و خداپرست مرد بزرگی که دشمنان کینه ی علی (ع) را بر سر او خالی کردند و پدر فدایی پسر هم شد.

امام جمعه کمالشهر با یادآوری این نکته که خانواده مظهر سعادت و یا شقاوت جامعه امروز است تاکید کرد: خانواده به شدت در معرض خطر است و شیاطین کانون مقدس خانواده را نشانه رفته اند و همه باید  مراقب باشند که اساس خوشبختی و یا بدبختی جامعه بستگی به توجه و عدم توجه به خانواده دارد.

 

خطیب نمازجمعه کمالشهر در بخشی دیگر از سخنانش ضمن اشاره به مذاکرات هسته ای خاطرنشان کرد: در مذاکرات [هسته ای] چالش مهم، زیادی خواهی های غربی ها است.

وی افزود:این روز ها مذاکرات هسته ای همچنان ادامه دارد و تیم مذاکره کننده ما در حال آمد و شد هستند و به نگارش متن توافق در حال چانه زنی می باشند و طرف مقابل بی ادب، قلدر ، زیادی خواه ، بی نزاکت به دنبال باج خواهی است و دائم تهدید می کند.

خالق پرست در خصوص زیادی خواهی‌های طرف مقابل [آمریکا] تصریح کرد:سنای آمریکا طرح نظارت بر مذاکرات را می دهد ، آمانو مدیر کل آژانس این سگ دست آموز آمریکا نیز به دنبال زیادی خواهی برای غرب است و می گوید بازرسی از تمام مناطق و مراکز مهم نظامی باید انجام شود .

وی افزود:انجام این کار یعنی ورود دشمن به مراکز حساس نظامی و امنیتی و لذا پذیرش پروتکل الحاقی یعنی نابودی کشور و نمایندگان مجلس باید در این زمینه ورود کنند و اجازه به دولت ندهند که چنین کاری اتفاق بیافتد.

امام جمعه کمالشهر تاکید کرد:از یک طرف هم می بینیم جنایات رژیم سفاک سعودی بر علیه مردم مظلوم یمن با وجود آتش بس ادامه دارد آمریکای جنایتکار و رژیم کودک کش صهیونیستی و دیگر کشور های غربی و رژیم های مرتجع عربی از این جنایت حمایت میکنند همانطوری که مقام معظم رهبری فرمود جنایات سعودی ها در یمن گریبان خودشان را می گیرد

وی ادامه داد: در همین راستا اوباما، سران فاسد عربی را در شرم الشیخ جمع میکند و به آنان دلداری میدهد که مذاکره با ایران خطر ی برای آنان ندارد و ما مجددا به مذاکره کنندگان هسته ای و دولت محترم تاکید میکنیم که نباید سرنوشت کشور را در خصوص رفع مشکلات به این مذاکرات گره زد

حجت الاسلام والمسلمین خالق پرست درپایان خطبه دوم سیاسی نمازجمعه کمالشهر اظهار داشت: از همه ملت های دنیا می خواهیم که نسبت به کمک رسانی به ملت مظلوم یمن اقدام نموده و از نیروی دریایی و هلال احمر تشکر میکنیم که برای کمک به این مردم ستم دیده اقدام نموده و از همه ی مردم عزیز می خواهیم که در امر کمک رسانی در این مورد کوتاهی نکنند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • وقتی این مرد فهمید همسرش با همکارش ارتباط پنهانی دارد چه بلایی سرش آمد؟ + عکس
  ۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی
  عکس/ بوسه آتش نشان بر تجهیزات همکارش
  عکس/ ژست ترامپ پس از مراسم تحلیف
  عکس/ کسبه در حال تخلیه ساختمان مجاور پلاسکو
  عکس/ پوشش عجیب انریکه در تمرین بارسلونا
  تراکتور دست روی ستاره مورد نظر استقلال گذاشت
  جزئیات نرخ سودبانکی جدید مصوب برای همه بانک‌ها
  عکس/ نمای هوایی از پلاسکو صبح امروز
  بازیگر «معمای شاه» سکته مغزی کرد
  هندی ها جای کارگران یزدی را می گیرند؟!
  جزییات حادثه پلاسکو/ ۳ آتش نشان از زیر آوار خارج شدند/ شهادت ۱۶ آتش‌نشان قطعی است+عکس و فیلم
  آتش سوزی هتل زائران ایرانی در کربلا/ به هیچ یک از زائران ایرانی آسیب نرسیده است
  آتش نشان ساوجبلاغی کتابش را به شهدای مدافع شهر تقدیم کرد
  نمایشگاه تخصصی کتاب های هنر در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود
  پدرم در روز تولدم به خانه بازگشت و بهترین هدیه را به من داد/ زینبی(س) شدن میراث اوست که حفظ می کنم
  ماشین های آتش نشانی دوبلین به پرچم ایران مزین شد+عکس
  شکنجه عجیب نوجوان ۱۲ ساله توسط مادر سنگدل + تصاویر
  هجمه به فرهنگ در قالب بازی/ الگوپذیری از بازیهای رایانه‌ای؛ مثبت یا منفی
  نوع پوشش استیو جابز در یک نگاه +عکس
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net