تارخ انتشار: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۶
کد خبر : 86365
چاپ خبر

خاطرات نیویورک در اینستاگرام عضو تیم هسته‌ای

حمید بعیدی‌نژاد عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در صفحه اینستاگرام خود خاطره‌ای جالب از نیویورک را منتشر کرد

به گزارش «کمال مهر»؛؛ حمید بعیدی‌نژاد عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در صفحه شخصی اینستاگرام خود خاطره‌ای جالب از نیویورک را منتشر کرد.

خاطرات نیویورک در اینستاگرام عضو تیم هسته‌ایخاطرات نیویورک در اینستاگرام عضو تیم هسته‌ای

“وقتی از ایستگاه مرکزی نیویورک عبور میکنم، خاطرات دوره ای که هر روز از قطارهای این اینجا برای رفتن از منزل به اداره و بالعکس استفاده میکردیم در یادم زنده میشود وقتی که برای کار در حوزه مباحث خلع سلاح در نمایندگی ایران در سازمان ملل به نیویورک آمدم و درشمال نیویورک زندگی میکردم. غروبها که کارمان تمام میشد خودمان را به این ایستگاه که اتفاقا خیلی به اداره نزدیک بود میرساندیم و سوار قطارهای مدرن و آرام بخش مترو شمال میشدیم.

قطار طبق برنامه راه می افتاد و چشم بهم میزدیم قطار از اولین ایستگاه در شمالی ترین نقطه منهتن از پل رد میشد، و آنوقت دیگر می دانستیم که منهتن، این منطقه پر ازدحام و پر هیاهو با آسانخراشهایش را برای توریستها گذاشته ایم و دور شده ایم. بعد خیلی زود بعد از گذشت زمان کوتاهی بافت منطقه عوض میشد و کم کم طبیعت زیبا نمودار می شد و درختان بلند جنگلی و رودخانه های کوچک و مناطق مسکونی کم جمعیت شهرها و شهرکهای کوچک یکی پس از دیگری در ردیف هم صف میکشیدند، منطقه ای که وست چستر نامیده میشد.

طبقه مردم ساکن این منطقه نیز عمدتا به سفید پوستان آمریکایی و یا خارجی هایی همچون دیپلماتها و یا ژاپنی هایی که با حمایت شرکتهای بزرگ خود برای چند زمانی به نیویورک آمده بودند، تغییر می یافت. کم کم از مسافرین قطار کم میشد و راه باقیمانده با آرامش هر چه بیشتر طی میشد تا به شهرمان میرسیدیم بنام تاکاهو که یک اسم سرخپوستی بود.

اول بار که فهمیدیم باید برای سکونت در شمال نیویورک از این قطارها استفاده کنیم خیلی ناراحت بودیم ولی کم کم این امکان به امتیازی تبدیل شد، یکساعت آرامش در قطاری که همه نوع برنامه ریزی میتوانستی برای آن بکنی، چه مطالعه که انتخاب اصلی من بود، چه خواب کوتاهی که خستگی روزانه را از بدن در می آورد، و چه برای مجردها حتی صرف شام ساده وآماده ای که از ایستگاه قطار تهیه می کردند.

آمد و شد با این قطار شمال خودش بخش مفیدی از زندگی روزانه بود. و چه خوب بود که همین انتخاب را برای صبحها برای آمدن به اداره هم داشتیم. یکساعت آرامش قبل از شروع کار روزانه خیلی لذت بخش بود. قطار شمال نعمتی بود بویژه در برابر متروی عمومی شهر که اگر در محدوده شهر نیویورک زندگی میکردی از آن چاره ای نبود و نیست. قطارهای فرسوده و قدیمی با ریل های فرسوده که جیغ ممتد و مستمر قطار از حرکت روی فلزات زنگ زده آن روی اعصاب همه میرفت. و بافت مردمی که خیلی متفاوت بودند و آرامشی که وجود نداشت. سالهایی که چه زود گذشت وما مانده ایم و خاطرات آن”

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبار
  • تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
    Powerd By: Kordaki.Net