تارخ انتشار: سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶
کد خبر : 84730
چاپ خبر

مشروح گفتگوی، دیدار معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز از دفتر پایگاه خبری «کمال مهر»؛

سرهنگ خسروی:فقر و بیکاری برداشته شود، قطعاً جرائم و مشکلات از بین می رود/مشاوره و پیشگیری از جرائم دغدغه فکری معاونت اجتماعی انتظامی البرز است

سرهنگ سید محمدرضا خسروی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز

سرهنگ سید محمدرضا خسروی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز طی بازدید از دفتر پایگاه خبری تحلیلی «کمال مهر»ضمن آشنایی با فعالیتهای این مجموعه خبری درخصوص فعالیتهای اجتماعی نیروی انتظامی در استان البرز با محسن رضائی مدیر مسئول «کمال مهر» به گفتگو نشست، در ادامه مشروح این گفتگو را می خوانید؛

سرهنگ سید محمدرضا خسروی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز طی بازدید از دفتر پایگاه خبری تحلیلی «کمال مهر»ضمن آشنایی با فعالیتهای این مجموعه خبری درخصوص فعالیتهای اجتماعی نیروی انتظامی در استان البرز با محسن رضائی مدیر مسئول «کمال مهر» به گفتگو نشست، در ادامه مشروح این گفتگو را می خوانید؛

رضایی: ضمن خیر مقدم از تشریف فرمایی جنابعالی و همراهان شما درخصوص اهم فعالیتهای مجموعه معاونت اجتماعی البرز مختصراً توضیحاتی بفرمایید.

سرهنگ خسروی:باتشکر از دعوت شما،ما وظیفه خودمان می دانیم در ابتدای سال به اصحاب رسانه سر بزنیم و از نزدیک با فعالیتهای این عزیزان آشنا شویم. بله در خصوص فعالیتهای معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در سرفصل های متعددی در حال فعالیت می باشد که در دو حوزه جنگ نرم و آموزش همگانی بصورت جدی در حال پیگیری است. و موضوع آموزش همگانی اصلی ترین بخش فعالیتهای ما می باشد که برای ۱۷ جامع هدف برنامه ریزیی شده است.

سرهنگ سید محمدرضا خسروی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز

رضایی:همانطور که مستحضر هستید در منطقه مهرشهر بدلیل وجود دو منطقه فقیر نشین و مرفه نشین طبیعتاً این فاصله طبقاتی باعث بوجود آمدن آسیبهای اجتماعی مختلفی در این منطقه می شود، بطور مثال در زمان پیروزی تیمهای ملی مختلف ورزشی در منطقه مرفه نشین شاهد شادی های کاذب و برخی بزهکاری ها هستیم، و یا انواع جرائم در منطقه فقیر نشین به وقوع می پیوندد،و می توانیم بطور کلی هم بگویم که در کرج یکی دیگر از وجود معضلات اجتماعی وجود قومیتهای مختلف نیز می باشد، راهکار پلیس در این موارد چیست و چه اقداماتی انجام داده است؟

سرهنگ سید محمدرضا خسروی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز

سرهنگ خسروی:مواردی که عنوان کردید کلی جای بحث و گفتگو دارد و باید بصورت تخصصی به آن پرداخته شود، که در این مجال فرصت آن نیست ، لذا بصورت کلی می توانیم بگویم که اگر فقر و بیکاری برداشته شود، قطعاً جرائم و بیشتر مشکلات از بین می رود، و از سوی برای بوجود آمدن جامعه ای با معیارهای مناسب اجتماعی تمامی دستگاه های متولی باید در عمل وارد میدان شوند.همانطور که گفته شد در ۱۷ جامع هدفی که ما در آموزش همگانی مورد توجه قراردادیم هدف اصلی آگاهی و هوشیاری و اموزش بوده تا از وقوع جرائم و حوادث پیشگری نماید،بطور مثال؛یکی از طرح‌های مهم مشاوره ای معاونت اجتماعی فعالیت شورای معتمدین پلیس در جهت پیشگیری از جرایم محلات و اطاق فکر و چاره اندیشی در جهت مشکلات مردم و رسیدگی و به مطالبات شهروندان و همچنین مشارکت مردم در حل و فصل دعاوی و مسائل اجتماعی و امنیتی است.

رضایی:موفقیت این امر چقدر بوده آیا از وقوع جرائم و یا دعاوی حل و فصل شده است ؟

سرهنگ خسروی: بله طبق بررسی صورت گرفته ۴۰ درصد از پرونده ها در مراکز مشاوره حل و فصل می شود و همین موضوع حتی باعث کاهش بار مراجع قضایی می شود،لذا در مسائل جاری این موضوع دغدغه فکری مجموعه معاونت اجتماعی است.

رضایی:طبق بررسی های صورت گرفته در بین دانش آموزان وجود برخی ناهنجارهای در حال افزایش بوده،در این خصوص چه تدابیری اندیشیده اید؟

سرهنگ خسروی:بله، دانش آموزان نیز یکی دیگر از جامع هدف ما می باشد که در این موضوع نیز بحث مشاوره  و آموزش مورد تاکید قرار گرفته است، طبق تفاهم نامه ای که با آموزش و پرورش داشتیم سه محور مورد تفاهم قرارگرفت ، ۱- مشاوره فعال ۲- مشارکت دادن فرهنگیان در آموزش و مشاوره۳- آموزش همگانی ، که در مورد آخر تاکنون ۸۰ درصد دانش آموزان استان البرز آموزش های مهارتی زندگی را با حضور مشاوران ما در مدارس استان فرا گرفته اند.

رضایی:در خصوص فعالیتهای مراکز مشاوره هم مختصر توضیح بفرمایید.

سرهنگ خسروی:  مشاوره های ما در خصوص مشاوره های روانشناختی، روانشناسی بالینی ، مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج،مباحث حقوقی ومشاوره های انتظامی است که مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی نیز برای همین امر افتتاح شده و مردم می توانند با شماره ۰۲۶۳۲۱۸۷۳۶۲۴ در ساعات اداری تماس گرفته و با وقت قبلی جهت مشاوره و در یافت راهنمایی های لازم به این آدرس : کرج خیابان شهید بهشتی جنب بیمارستان امام خمینی و کلانتری ۱۱ مراجعه نمایند.

سرهنگ سید محمدرضا خسروی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز

سرهنگ سید محمدرضا خسروی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز

رضایی: سوالی در ذهن بنده هست،که آیا برخی مسئولین اجرایی در کرج برای ارائه طرح‌های اجرایی، موارد انتظامی و اجتماعی آنرا بررسی می کنند و آیا شما نیز در این موارد دخالتی دارید، بطور مثال طرح تبدیل شدن باغ سیب مهرشهر به پارک که از طرف شهرداری کرج مطرح گردید  این موضوع در حالی است که با وجود معضلات اجتماعی و فاصله طبقاتی که در این منطقه حاکم است،مطمئناً باعث ایجاد معضلات و ناهنجاری در صورت اجرایی شدن این طرح خواهد شد و یا اینکه سینمایی که در مهرشهر ایجاد شده شاید در آینده بستر برخی موارد بزهکاری را ایجاد نمایند، نظر شما در این رابطه چیست؟

سرهنگ خسروی:باید مواردی از این دست حتما در کنار آن بسته الحاقی فرهنگی و اجتماعی آن لحاظ شود و جنبه های انتظامی هم لحاظ شود که متاسفانه در برخی موارد این موضوعات بررسی نمی شود و تبعات بعدی آن دامن گیر پلیس می شود.

رضایی: در پایان هم مجدداً از اینکه دعوت ما را پذیرفتید و در این مجموعه تشریف آوردید، کمال تشکر و قدردانی را داریم و امیداوریم همیشه پیروز سربلند باشید.

سرهنگ خسروی: بنده هم از شما تشکر میکنم ان شاءالله موفق باشید.

سرهنگ سید محمدرضا خسروی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز

دیدار معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز از دفتر پایگاه خبری تحلیلی«کمال مهر»

 

 

انتهای پیام/

 

یک دیدگاه »

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۵۲۶۶۵۳
  بعد از پخش زوایای فتنه ۸۸ تهدیدمان کردند/ میرحسین موسوی آگاهانه در مسیر فتنه حرکت می‌کرد
  ۵۹۶۷۲۳
  دولت برای رفع کسری بودجه خود سراغ جیب مردم رفت/ ۹۰۰ میلیارد پول مشترکین ثابت در جیب مخابرات/ تنها یک رقم از هزینه های قبض تلفن باز می گردد!
  ۵۳۱۷۰۹۲_۶۳۲
  خاطره رضا رشیدپور از همسفر شدن با علی شمخانی + فیلم
  اعدام اولین شاهزادۀ سعودی به‌خاطر قتل در ملاء عام + فیلم
  چین ۱۴۰ سال قبل + تصاویر
  مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست
  عکس دیده نشده از ترامپ و دخترش تیفانی
  ۵۳۱۸۷۰۶_۹۵۷
  عشق شما از چه نوعی است، دلبستگی یا وابستگی؟ + علامت‌های تشخیص
  ۵۳۱۸۶۲۰_۸۰۴
  مدافعین حرم تا تحقق اهداف، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند
  عکس/ سلفی یک هوادار در بدترین شرایط با رضاییان
  ۵۳۱۷۶۶۷_۷۶۰
  اشتباه مخابرات، یک جوان را تا پای چوبه دار برد!
  ستاره‌های ثروتمندی که از فقر مطلق آمده‌اند
  ۳۷۵۱۴۲_۶۵۷
  همکاری دیرینه دو فتنه گر/گلشیفته در آغوش نامجو
  ۳۷۵۱۳۲_۹۲۱
  شکست ناپذیری پرسپولیس به ۱۱ مسابقه متوالی رسید
  اهدا منحصر بفردترین جوایز ورزشی کشور به ورزشکاران محمدشهر
  ۶۰۰_۴۰۲_-%d8%b3%d8%b1%d8%b3%d8%b1%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d8%a2%d8%a8%db%8c
  سرسره های غیر استاندارد مشهد حادثه آفرید
  ۳۷۵۱۴۸_۹۵۱
  عالیشاه از درد نمی توانست پایش را روی زمین بگذارد
  ۱۹۰۸۵۵۶_۷۶۰
  چرا تروریست‌ها از حلب خارج نمی‌شوند؟
  ۱۹۰۸۶۴۴_۳۹۷
  یاشار سلطانی واقعا چه کرده است؟
  ۱۹۰۸۵۰۱_۷۷۰
  مربی‌استقلال در آستانه بازی با سایپا داغدار شد
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net