تارخ انتشار: سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۶
کد خبر : 84721
چاپ خبر

پیام خروج برای صادقیان؛

پایان جولان شبه ستاره‌ای که ادای یاغی‌ها را در می‌آورد

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-11-23 04:23:46Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

شبه ستاره ای که می خواست ره صد ساله را یک شبه بپیماید و هنوز هم مدعی است پیشنهاد اروپایی دارد، آن قدر برای خود و باشگاه قرمزها حاشیه درست کرد که فصل به پایان نرسیده تنها درب خروج را پیش روی خود می‌بیند

گروه ورزشی «کمال مهر»؛- پیام صادقیان برای چندمین بار در این فصل خبرساز شد و به نیمکت نشینی خود اعتراض کرد تا‌ پس از پایان بازی با سایپا با قلم قرمز برانکو ایوانکوویچ روبرو شود.
کاری که از سوی حمید درخشان نصفه و نیمه هم انجام شد تا با وساطت و یک عذرخواهی صوری کار موقتا فیصله پیدا کند. اما به نظر می رسد این بار بازگشتی در کار نباشد چرا که برانکو نیازی به وی در چند بازی باقیمانده نمی بیند.

پیام با توجه به توانایی‌های فنی‌اش می‌توانست در پرسپولیس به مهره‌ای تاثیرگذار تبدیل شود، اما با تمام این اوصاف پیش‌بینی‌ها در مورد این جوان ۲۳ ساله درست از آب در نیامد تا هافبک قرمزها نه در لیگ چهاردهم عصای دست کادر فنی باشد و نه در لیگ قهرمانان آسیا هافبکی قابل اتکا. در عوض تا دلتان بخواهد از وی حاشیه دیده شد؛ از درگیری، آرنج زدن و اخراج در زمین تا اعتراضات و خمیازه کشیدن غیرعادی در تمرینات پرسپولیس و البته دیدارهای حاشیه‌ای با خواننده زیرزمینی!

پایان جولان شبه ستاره‌ای که ادای یاغی‌ها را در می‌آورد!

بازیکنی که ابتدای لیگ سیزدهم با سروصدای فراوان از ذوب‌آهن‌ راهی پرسپولیس شد و البته هنوز بحث حق رشد وی ادامه دارد، قرار بود به عنوان یک هافبک طراح با نمایش فانتزی خود هواداران قرمز را به وجد بیاورد. با این حال پیام پرسپولیسی در لیگ ۱۳ خوب بود و از ابتدای لیگ ۱۴ تا روز شکست ۳برصفر در لیگ قهرمانان آسیا مقابل لخویا بد.

ابتدا سابقه ای از بدرفتاری این بازیکن در فصل جاری را با هم مرور می کنیم:

صادقیان در بازی مقابل پیکان در هفته سیزدهم لیگ پس از تعویض به سبک خود به تصمیم حمید درخشان اعتراض کرد و در هنگام بیرون رفتن با زدن به دست درخشان و غرولندکنان رفتار ناخوشایندی از خود نشان داد و به رختکن رفت. پس از بازی در صفحه اینستاگرامش نوشت: هواداران مرا ببخشند، نیم فصل از پرسپولیس جدا می‌ شوم.

درخواست جلاد برای بخشش یاغی/ این یاغی‌هاجلاد می‌خواهند/ جولان شبه‌ستاره‌های کاغذی

کار پیام به همینجا ختم نشد و بعد از مصاحبه های درخشان که کار او را تقبیح کرده بود در عکس العملی عجیب و توهین آمیز در تمرین رو به عکاسان بارها و بارها دهان خود را به نشانه خمیازه باز کرد و تیتر اول رسانه ها قبل از تعطیلات شد.

رفتار صادقیان یک اتفاق مسبوق به سابقه است. این بازیکن از زمان حضور در پرسپولیس به دلایل مختلف و با عکس العمل‌های متفاوت بارها دردسر ایجاد کرده است. او سال گذشته در چند مورد با ضربات آرنج بازیکنان حریف را مورد حمله قرار داد و در دربی در همان لحظات اولیه باید به دلیل ضربه زدن به اکبرپور از زمین اخراج می‌ شد. او در یک بازی دوستانه هم با رضا حقیقی هم‎تیمی اش گلاویز شد تا کارنامه اش پربارتر بشود!

پایان جولان شبه ستاره‌ای که ادای یاغی‌ها را در می‌آورد!

صادقیان که به نوعی وی را بازیکن مورد علاقه علی دایی می دانند، در این فصل هم در زمان سرمربیگری خود دایی خیلی زود به دلیل حمله به داور ۳ ماه از فوتبال محروم شد که با وساطت افرادی مثل خود حمیددرخشان سرمربی پرسپولیس با کاهش محرومیت به ۲ ماه میادین برگشت و در اولین بازی در جام‌حذفی یک پنالتی به دست آورد و با به ثمر رساندن آن نوید روزهای خوشی را برای پرسپولیس داد، اما با وجود گفت‌وگویی که او در آن اعلام کرده بود حتما رفتارش را تغییر می‌ دهد، اوضاع به شکلی پیش رفت که انتظارش می رفت.

پایان جولان شبه ستاره‌ای که ادای یاغی‌ها را در می‌آورد!
اشکهای پیام صادقیان برای پدرش مرحوم حسن صادقیان در برنامه ورزش از نگاه دو. همان برنامه ای که پیام در آن قول داده بود حاشیه ها را کنار بگذارد!

قضیه از آنجا جالب‌تر شد که درخشان در واکنش به خمیازه های صادقیان گفت: “من نباید پاسخگوی خمیازه‌های صادقیان باشم.” وی در پاسخ به این سؤال که چرا در تمرین با صادقیان حرف نزده، اظهار داشت: “دلیلی نداشت که این کار را انجام بدهم، ما در مورد این بازیکن منتظر تصمیم باشگاه هستیم.”

اما تصمیم باشگاه (که به نوعی تصمیم درخشان بود) را هم دیدیم و آن هم شتر دیدی ندیدی و قرار دادن این بازیکن خاطی در ترکیب ۱۸ نفره برای بازی با گسترش فولاد بود!

در ادامه عملکرد نه چندان درخشان این هافبک جوان را به روایت آمار آورده ایم تا مشخص شود این شبه ستاره کاغذی که فعالیتش در صفحات اجتماعی بیشتر از حرفه اصلی وی یعنی تمرین و فوتبال است، نمونه ای از چندین بازیکن لیگ برتری است که تنها بر روی جلد روزنامه ها ستاره هستند و لا غیر!

۶ فصل؛ ۱۷ پاس و ۹ گل
بررسی عملکرد پیام صادقیان در ادوار لیگ برتر و البته لیگ قهرمانان آسیا نکات جالبی را نشان می‌دهد. این‌که این بازیکن در سنین ۱۸ و ۱۹ سالگی برای ذوب‌آهن‌ طی دو فصل تنها ۴ بازی انجام داد و البته گلی نزد و این‌که طی ۶ فصل حضور در لیگ برتر با پیراهن ذوب‌آهن‌ (۴) و پرسپولیس (۲) تنها ۹ گل به ثمر رسانده و البته ۱۷ پاس گل داده است. به واقع آمار نشان می‌دهد شاید از بازیکنی با خصوصیات صادقیان انتظارات بیشتر از توان اوست.

پایان جولان شبه ستاره‌ای که ادای یاغی‌ها را در می‌آورد!

این بازیکن پیش از پیوستن به پرسپولیس در دو لیگ یازدهم و دوازدهم حرفه‌ای ۵۶ بازی برای ذوب‌آهن‌ انجام داد و حاصل ثبت ۵ گل و ۹ پاس گل بود.

دقیقه ای یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان

صادقیان طبق اطلاعات سازمان لیگ در این فصل قراردادی ۹۵۰ میلیون تومانی با پرسپولیس بسته است و با احتساب ۵۴۳ دقیقه بازی در لیگ برتر و ۲۲ دقیقه بازی در لیگ قهرمانان آسیا چیزی حدود ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان برای هر دقیقه بازی می شود!

زیر صفر در آسیا
پیام صادقیان با ذوب‌آهن‌ سه مرتبه شانس آسیایی شدن را داشت. نصف‌جهانی‌ها وقتی سال ۲۰۱۰ تا فینال لیگ قهرمانان قاره پیش رفتند صادقیان را به عنوان بازیکنی جوان مثل محسن مسلمان کنار خود داشتند. با این حال برخلاف محسن، صادقیان فقط در دو دیدار برابر الوحده اردن (یک بر صفر) و بنیادکار ازبکستان (۳برصفر) وارد لیست نفرات شد. هرچند که در پیروزی‌های ذوب‌آهن‌ نقشی نداشت و نیمکت‌نشین صرف بود.

پیام سال ۲۰۱۱ موفق شد با جلب نظر منصور ابراهیم‌زاده اولین بازی آسیایی‌اش را برای ذوب‌آهن‌ انجام دهد. این بازیکن در وقت‌های تلف شده دیدار با سوان بلووینگز جای ایگورکاسترو را گرفت، ولی حضور ۱۹ دقیقه‌ای او مانع شکست ۲ بر یک تیمش نشد.

سال ۲۰۱۲ شانس بیشتری نصیب صادقیان شد چون در دقیقه ۴۳ دیدار ذوب‌آهن‌ با استقلال در تهران (در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا) جای اسماعیل فرهادی را گرفت. نتیجه نهایی شکست ۲برصفر مهمان بود و حذف ذوب‌آهن‌ از رقابت‌ها.

پیام به جز شراکتش در شکست ۳ سال و ۲ ماه و ۱۵ روز قبل ذوب‌آهن‌ برابر استقلال در دو شکست فصل اخیر پرسپولیس مقابل لخویا و النصر هم شرکت داشت.

صادقیان در چهارمین تجربه آسیایی‌اش فقط دو بار مقابل النصر(۱۲ دقیقه) و لخویا (۱۰ دقیقه) با نظر درخشان و برانکو پای به لیگ قهرمانان قاره‌ کهن- در سال ۲۰۱۵ – گذاشت که در نهایت پرسپولیس هر دو دیدار را ۳برصفر با شکست پشت سرگذاشت!

پایان جولان شبه ستاره‌ای که ادای یاغی‌ها را در می‌آورد!

به این ترتیب می‌توان عملکرد صادقیان در لیگ قهرمانان آسیا از سال ۲۰۱۰ تاکنون را زیر صفر ارزیابی کرد.

استارت با گلزنی برابر صبا
صادقیان اولین بار جمعه ۲ بهمن سال ۸۸ در دیدار ذوب‌آهن‌ برابر استقلال اهواز – دقیقه ۸۹- جای اسماعیل فرهادی وارد زمین شد تا در پیروزی ۲بریک نصف‌جهانی‌ها برابر جنوبی‌ها شریک شود. این هافبک بعد از اولین تجربه لیگ برتری‌اش در ایستگاه ۲۴ لیگ نهم، دو هفته پی‌درپی مقابل پاس همدان (۲۰دقیقه) و صبا (۴۵ دقیقه) بازی کرد که حاصل تلاشش زدن گلی یک امتیازی به صبا بود.

صادقیان در لیگ دهم برخلاف فصل اولش، فقط ۱۰ دقیقه مقابل راه‌آهن مهدی تارتار بازی کرد و این دیدار اول و آخرش در دومین فصل لیگ برتری شدنش بود.

پیام در لیگ‌های یازدهم و دوازدهم به یکی از مهره‌های قابل اعتنای ذوب‌آهن‌ تبدیل شد چرا که در لیگ یازدهم ۱۷ مرتبه و در لیگ دوازدهم ۱۵ بار وارد ترکیب اصلی نصف‌جهانی‌ها شد.
صادقیان در لیگ یازدهم دو گل به صبا و ملوان زد. گل نخست او به حامد لک که در ایستگاه ۲۷ لیگ ۱۱ سنگربان صبا بود باعث پیروزی ذوب‌آهن‌ بر حریف (۹۰) شد. پیش از آن قاضی برای ذوب‌آهن و عنایتی برای صبا گلزنی کرده بودند.

پایان جولان شبه ستاره‌ای که ادای یاغی‌ها را در می‌آورد!

فصل پربرخورد و گلزنی برابر پرسپولیس
صادقیان در لیگ دوازدهم با پیراهن ذوب‌آهن‌ ۵ پاس گل داد و البته سه گل به نفت آبادان، پرسپولیس و پیکان زد.
این هافبک در دقیقه ۵ بازی با پرسپولیس گل زد هرچند که دوشنبه ۲۹ آبان ۹۱، گل او در پیروزی ۳بر۲ قرمزها به چشم نیامد.
پیام در لیگ مذکور ۱۰ مرتبه هم کارت زرد گرفت که برای یک هافبک تهاجمی و طراح دریافت این تعداد اخطار از داوران چندان توجیه نداشت.

عملکرد پیام صادقیان در ادوار لیگ برتر

تیم

لیگ

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

پاس گل

گل زده

کارت زرد

کارت قرمز

پرسپولیس

چهاردهم

۱۰

۵

۵۴۳

۱

۲

یک

پرسپولیس

سیزدهم

۲۶

۲۳

۱۹۹۹

۸

۳

۶

ذوب‌آهن‌

دوازدهم

۳۰

۲۵

۲۲۰۳

۵

۳

۱۰

ذوب‌آهن‌

یازدهم

۲۶

۱۷

۱۴۹۵

۴

۲

۲

ذوب‌آهن‌

دهم

۱

۱۰

۱

ذوب‌آهن‌

نهم

۳

۶۶


عملکرد پیام صادقیان در لیگ قهرمانان آسیا

تیم

سال

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

گل زده

پاس گل

توضیح

ذوب‌آهن‌

۲۰۱۰

مقابل الوحده اردن و بنیادکار روی نیمکت بود

ذوب‌آهن‌

۲۰۱۱

۱

۱۹

دقیقه ۱۰۱ جای کاسترو مقابل سوان بلووینگر وارد زمین شد

ذوب‌آهن‌

۲۰۱۲

۱

۴۷

برابر استقلال از دقیقه ۴۳‌ جای اسماعیل فرهادی بازی کرد و ذوب‌آهن‌۲برصفر باخت

پرسپولیس

۲۰۱۵

۲

۲۲

۱۰ دقیقه برابر لخویا و ۱۲ دقیقه مقابل النصر بازی کرد در شرایطی که پرسپولیس هر دو بازی را ۳برصفر باخت

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱۹۱۴۲۰۴_۱۵۹
  فرار یک آقازاده‌ با کیف ۶۰ میلیون دلاری
  رقیب جدید رونالدو برای کسب توپ طلا +عکس
  عکس/ پیام تبریک فیفا پس از صعود تیم ملی جوانان
  عکس/ شادی و سجده شکر جوانان ایران در منامه
  بازبینی فیلم حضور وزیر پیشنهادی روحانی در فتنه ۸۸+ فیلم
  ۳۷۶۲۶۳_۵۳۴
  حجت الاسلام ابوترابی؛ سخنران راهپیمایی ۱۳ آبان‌ در کرج شد
  ۳۷۶۲۶۷_۹۳۵
  یادواره ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کرج برگزار می شود
  ۱۰۱۴۶۴۸
  حق تقدم با عابر است!
  ۵۳۳۳۷۳۲_۴۱۹
  نقش بستن تصویر سردار سلیمانی بر لباس کارشناس روسی + فیلم
  ۵۳۳۴۰۷۰_۲۶۶
  همکاری با رسانه‌های معاند، قابل پیگرد است/ سخن نظارت آیت‌الله مهدوی‌کنی به مذاق بسیاری خوش نیامد/مختومه کردن پرونده‌ها توسط رئیس قوه قضائیه از دروغ‌های بزرگ است
  ۵۳۳۵۹۷۹_۱۵۲
  یک احترام آمریکایی دیگر به پاسپورت ایرانی
  ۵۳۳۳۴۹۳_۲۱۸
  ۷ راز برای خوابیدن سالم
  ۵۳۳۵۷۱۳_۹۲۶
  لحظه‌ی غافلگیری زورگیران بی رحم هنگام چاقو کشی + فیلم
  ۵۳۳۵۱۳۵_۱۲۸
  حضور صداپیشه «یانگوم» در یک سریال کره‌ای دیگر/ ۴۰ قسمت دوبله شد
  ۵۳۳۳۴۸۷_۳۹۹
  واکنش جالب خانم بازیگر نسبت به خبر طلاقش
  ۵۳۳۵۲۲۳_۶۵۸
  فهرست کامل نامزدهای کسب توپ طلای فرانس فوتبال اعلام شد
  چهار قلو زائی زن کاشمری در مشهد
  یک ایرانی تیتر اول اینستاگرام رئال مادرید شد+ عکس
  ۵۳۳۵۰۶۵_۴۵۵
  واکنش ایران به اهدای جایزه «چتم هاوس »/ ظریف: این جایزه متعلق به ملت ایران است
  ۵۳۳۰۹۰۰_۲۵۵
  برج کج سانفرانسیسکو در خطر سقوط+تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net