تارخ انتشار: دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۶
کد خبر : 84573
چاپ خبر

فرار حدود چهارهزار سرباز سعودی از پادگان‌ها و مراکز مرزی بین عربستان و یمن

۳۱۳۱۲۸۵_۱۷۰

گزارش‌های سازمان‌های اطلاعاتی غربی نشان می‌دهد حدود چهار هزار سرباز سعودی از پادگان‌ها و مراکز مرزی بین عربستان و یمن گریخته‌اند و ارتش سعودی نیز ارتش شکننده‌ای است

به گزارش گروهبین‌‌الملل «کمال مهر»؛؛ به نقل از پایگاه خبری نهرین نت عراق، برخی منابع دیپلماتیک اروپایی در بروکسل، اطلاعات مهمی را فاش کردند که از شکاف و فروپاشی گسترده در میان نیروهای ارتش سعودی حکایت دارد اما دولت عربستان بر آن سرپوش می‌گذارد و این مسئله از عللی بود که ریاض پایان مأموریت‌های تجاوز طوفان قاطعیت را اعلام کرد.

این منابع گفتند سازمان‌های اطلاعاتی غربی اطلاعاتی را درباره پدیده فرار جمعی از یگان‌ها و پادگان‌های نظامی و مراکزی مرزی با یمن به دست آورده‌اند که دولت سعودی بر این خبرها سرپوش می‌گذارد.
به گفته این منابع، سازمانهای اطلاعاتی غربی تماس‌ها بین فرماندهان نظامی سعودی و وزیر دفاع و فرمانده عملیات طوفان قاطعیت را ردیابی کرده‌اند. این اطلاعات نشان می‌دهد شمار سربازان فراری از پادگانها و مراکزی مرزی عربستان با یمن در جنوب به بیش از ۳۹۷۰  سرباز رسیده است.
اما گزارشهای دیگر از فرار بیش از ۱۰ هزار سرباز از یگانهای نظامی از لشکرهای ارتش و نیروهای گارد ملی حکایت دارد.
بر اساس گزارشهای سازمانهای اطلاعاتی غربی، این عده از سربازان سعودی از پادگانهای مرکز مرزی عاکفه،‌ تیپ چهارم مستقر در جبل بردان، مرکز مرزی الحصن، منطقه الحد الجنوبی در الخوبه، مرکز السد در نجران گریخته‌اند.
ناظران نظامی اتفاق نظر  دارند ارتش عربستان یک ارتش شکننده و قبیله‌ای و فاقد روحیه رزمی است.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net