تارخ انتشار: پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
کد خبر : 84340
چاپ خبر

گفتگوی اختصاصی «کمال مهر» با فرزندجانباز شهید ابوالقاسم حافظ

فرزندشهیدحافظ:پدرم به مقام رضا رسیده بود/برادر شهیدم عزت مردم کشورش را حفظ کرد

۲شهرام حافظ

شهرام حافظ فرزند جانباز شهید ابوالقاسم حافظ در گفتگو با خبرنگار «کمال مهر» در خصوص پدر بزرگوارش اظهار داشت: یک هفته قبل از اینکه در بیمارستان بستری بشوند، با هم صحبتی داشتیم، و می توانم به جرأت بیان کنم این شهید بزرگوار به مقام رضا رسیده بودند.

گروه فرهنگ و شهادت «کمال مهر» ؛

شهرام حافظ فرزند جانباز شهید ابوالقاسم حافظ در گفتگو با خبرنگار «کمال مهر» در خصوص پدر بزرگوارش اظهار داشت: یک هفته قبل از اینکه در بیمارستان بستری بشوند، با هم صحبتی داشتیم، و می توانم به جرأت بیان کنم این شهید بزرگوار به مقام رضا رسیده بودند.

وی در ادامه در حالی که بغض گلویش را می فشرد گفت: درواقع صحبتهایی که می کردند و اوقاتی که ما در شرایط سختِ زندگی، به قولی، کم می آوردیم ، نزد ایشان می رفتیم و درد دل می کردیم و در این حال می گفت ببیند خدا چه چیزهایی به شما داده و نسبت به نعمتهایی که به شما عنایت شده،خدا را شاکر باشید و خوشحال باشید و اگر به مطلوبی دست نیافتی ممطئناً بدانید حکمت خداست.

شهرام حافظ

فرزند جانباز شهید ابوالقاسم حافظ درخصوص شهادت پدرش تصریح کرد:ایشان ۶۰ روز در کما بودند و  این اتفاق نهایت مزد و صبری است که پدرم متحمل شدند.

وی ادامه داد: ۲۸ سال از دست دادن بینایی در جنگ تحمیلی از دست دادن فرزند جانباز قطع نخاعی اش،اینها طوری روح پدرم را جلا داده بود که وجودش برای ما منبع التیام و آرامش بود؛ و اعضای خانواده هر وقت می خواستیم به آرامش برسیم، نزد ایشان می رفتیم و روحیه می گرفتیم.

شهرام حافظ در خصوص روحیات برادر جانباز شهید‌اش نیز خاطر نشان کرد: برادرم ، بچه ی فوق العاده آرام و با محبتی بود و زبان زد اقوام آشنایان بود احساس مسئولیتی که در قبال جنگ و ولایت داشت بی نظیر بود.

وی،در پایان با بیان خاطره‌ای درخصوص اهمیت دادن برادرش به عزت و سربلندی مردم کشورش گفت:بعد از جنگ ایشان را برای درمان به خارج از کشور[انگلستان] اعزام کردند، و بنده هم همراه ایشان بودم ۱۸ ماهی که در آنجا بستری شدند، پرستارها در صدد بودند خدمات خود را با زیر سوال بردن خدمات پزشکی کشورمان به رخ برادرم بکشند و مرتب سوال می کردند اینجا خوب رسیدگی می شود یا در ایران!؟ و ایشان هرگز برای تعریف تمجید آنها و تضعیف عزت مردم کشورش لب به سخن باز نکرد؛ وداغ تعریف از بیگانگان را بر دلشان گذاشت.و در نهایت در سال ۷۵ در حالی که دانشجوی مدیریت در دانشگاه تهران بود براثر جراحات جنگ به شهادت رسید.

 

گفتنی است؛مراسم تشییع پیکر ابوالقاسم حافظ فردا (جمعه)۴اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح از مقابل منزل شهید واقع در عظیمیه میدان اسبی تشییع و در گلزار شهدای آستان مقدس امامزاده طاهر(ع) در جوار فرزند شهیدش دفن می شود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

پیکیر جانبازشهید ابوالقاسم حافظ در گلزار شهدای امامزاده طاهر دفن می شود

یک دیدگاه »

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net