تارخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۰
کد خبر : 83113
چاپ خبر

انجام وظیفه یا هدیه؛ «شهرداری کرج» منت چه چیز را بر سر شهروندان می گذارد؟

شهرداری‌کرج

هر از گاهی از لا به لای اخبار منتشر شده از سوی پرتال اختصاصی شهرداری کرج، گفتاری درج می شود که جای بسی تامل دارد. برخی مدیران این نهاد خدمت رسان پس از انجام وظایف محوله با نام بردن “هدیه به شهروندان” و یا “عمل به راهبردهای رهبری” منت عمل انجام شده و یا اهمال در کار خویش را بر سر مردم می گذارند

به گزارش گروه استانی «کمال مهر» به نقل از کرج رسا، در پی اجرای پروژه های بی عیب و نقص و زود هنگام و بدون تاخیر شهرداری کرج!، هر از گاهی پرتال خبری مدیریت شهری کرج، به عنوان تریبون رسمی این نهاد خدمت رسان، قبل و بعد از افتتاح پروژه ای که جزی از وظایف ذاتی و محوله به شهرداری است اخباری را منتشر می کند که جای بسی تامل دارد.

در نخستین روزهای سال جدید که بواسطه ی بارش باران و تگرگ شهر کرج به شهری سیل زده مبدل گردید و به جهت سو مدیریت نهادهای زیربط در پیش بینی و پیشگیری از حوادث احتمالی و خالی نکردن سیل بندهای کوه های عظیمیه، گل و لای فراوانی از این کوه به شهر سرازیر شد و خساراتی را به شهروندان وارد نمود.

 

1a

 

بلوار طالقانی شمالی حد فاصل میدان طالقانی روبروی دادگستری البرز تا میدان تندیس در ابتدای بام کرج به جهت پاکسازی خیابان از لایه های گل و ماسه ناشی از بارش شب گذشته ی تگرگ و باران مسدود شد ولی با تلاش چند ساعته مجددا بازگشایی گردید. البته تا دو روز با گذر خودروها، گرد و غبار ناشی از خشک شدن باقیمانده ی گل و لای در این منطقه، دید مستقیم را به کمتر از ۱۰۰۰ متر کاهش داده بود.

به هر حال این معضل که با سهل انگاری و اهمال از سوی نهادهای زیربط همراه بود برطرف گردید. اما نکته ی قابل تامل اظهارات شهردار کرج در نخستین اظهارات نوروزی اش بود. خبری که از قول “علی ترکاشوند” با عنوان “عمل به راهبردهای رهبر با پاکسازی جهادی بلوار طالقانی!!” در پایگاه اختصاصی شهرداری کرج منتشر گردید.

وی اظهار داشته است “جمع آوری رسوبات ریخته شده بر سطح معابر اطراف کوه های عظیمیه و گل و لای ناشی از رانش زمین گامی است که هدف عمده و متعالی آن پس از کسب رضای خداوند متعال، تحقق همدلی و جلب همراهی و مشارکت دستگاه های خدمات رسان و نیمه دولتی با مردم است

 

14

 

این گفته از مدیری که در راس هرم شهرداری تکیه زده اعجاب برانگیز است. امیدواریم نظر شهردار کرج از این اظهارات صرفا انجام وظیفه بوده باشد در غیر اینصورت باید از وی پرسید عمل به وظیفه و خدمت رسانی ای دستگاه شما که رایگان هم نیست و متاسفانه در قبال کوتاهی مدیریت بحران و نهادهای زیربط، دو چندان شده عمل به کدام راهبرد رهبری است؟؟ اگر به دنبال عمل به منویات و راهبردهای رهبری هستید باید با کوتاهی های انجام شده استعفا دهید تا مدیری شایسته بر سر کار آید تا دیگر شهر شاهد اینگونه اتفاقات نباشد.

از سوی دیگر “سعید فیروزگاه” در همین خبر منتشر شده از سوی پایگاه شهرداری کرج، به کمک اظهارت شهردار آمده و انجام وظیفه کارگران که بواسطه ی کوتاهی و اهمال مسولان به کار اجباری مبدل شده بود را به وعده ی الهی وعید داده و اظهار داشته “خدمت جهادی به شهروندان و همنوعان نزد خداوند متعال محفوظ و ماجور است”. (برای مشاهده ی این خبر، اینـــــجا کلیک کنید)

به این دو عزیز پیشنهاد می شود برای عمل به راهبردهای رهبری و ارائه ی خدمات جهادی به شهروندان، سری به پروژه ی زیرگذر ۴۵ متری کاج عظیمیه بزنند و پای درد و دل ساکنان این بلوار نشینند تا بدانند هستند کسانی که کسب کار و همچنین زندگیشان بواسطه ی برخی پروژه های مدیریت شهری مختل گردیده است.

بر طبق نظرسنجی پایگاه خبری کرج رسا که از هفت ماه گذشته تا کنون در خصوص میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد شهرداری کرج در سایت در حال انجام است تا لحظه ی انتشار این خبر، ۳۲۲۶ شهروند در آن شرکت نموده اند که ۷۵ درصد شرکت کنندگان یعنی ۲۴۱۱ نفر از عملکرد این نهاد رضایت نداشته و تنها ۲۵ درصد که معدل ۸۱۴ نفر هستند از کارهای انجام شده در شهرداری کرج رضایت دارند.

متاسفانه این گونه فرافکنی و فرار رو به جلو و همچنین منت گذاشتن بر سر شهروندان در لا به لای اخبار مدیریت شهری کرج به وفور مشاهده می شود؛ اخباری که قبل و بعد از افتتاح پروژه های ریز و درشت شهرداری و در کنار بسیاری از کوتاهی های این نهاد در آبادانی سطح شهر با عنوان “هدیه مدیریت شهری کرج به شهروندان” منتشر می گردد.

 

6

آسفالت بلوار منتهی به استانداری در منطقه ی جهانشهر

 

8

وضعیت آسفالت خیابانی در منطقه ی شاهین ویلا

 

تا چه مدت باید زمان صرف شود تا برخی مسئولین مدیریت شهری یاد بگیرند که شهروندانی که با رای یا خویش، وی را به پارلمان شهری فرستاندند نیاز به هدیه ندارند این مردم نیاز دارند تا مدیری لایق برای داشتن شهری آباد، رفع تبعیض امکانات و … تلاش کند، نه اینکه تا کاری را که باید انجام دهد و به عنوان وظیفه بر دوشش نهاده شده را به عنوان “هدیه به شهروندان” ابراز نموده و به نوعی منتش بر سر مردم بگذارند.

 

قبر 1

قبر در دیوار ( منطقه ی حصار )

 

امید است در آینده ای نزدیک شاهد آن باشیم تا لحن مدیران از لحن کادو و هدیه دادن به لحن عمل به وظیفه تغییر یابد زیرا هنوز اماکن و مناطقی در شهر وجود دارد که نیازمند توجه مسئولین و آبادانی است. (تصاویر خبر مشتی نمونه ی خروار)

 

نمونه ای از هدایای شهرداری کرج به مردم!! نه خدمت رسانی یا عمل به وظیفه !!!

درهای بزرگ ترین فرهنگسرای ایران کوچک به کرجی ها هدیه شد

هدیه های مدیریت شهری کرج با دستان وزیر ورزش تقدیم شهروندان شد

یادمان نقش برجسته «زن و دفاع مقدس» به زنان شهیده استان البرز هدیه شد

بوستان نهج البلاغه به شهروندان منطقه ۲ کرج هدیه می شود

پارک ورزش هدیه ای به شهروندان

تقاطع غیرهمسطح شهدای ارتش؛ هدیه مدیریت شهری کرج به شهروندان

شهروندان تقاطع شهدای دانش آموز را از مدیریت شهری هدیه گرفتند

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری کرج: افتتاح «پل حافظ» را هدیه مدیریت شهری کرج به شهروندان

سالن شرکت های کرایه سواری برون شهری به همت سازمان پایانه های مسافر و بار شهرداری کرج به عنوان هدیهای تقدیم شهروندان می شود

پروژه های عمرانی و خدماتی منطقه ۵ شهرداری کرج افتتاح و به شهروندان فهیم هدیه می شود

و ….

در پایان این گزارش را باضرب المثلی قدیمی به پایان می بریم؛ “خود گویی و خود خندی … عجب مرد هنرمندی

 

قضاوت با شهروندان …

 

 

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۵۲۶۶۵۳
  بعد از پخش زوایای فتنه ۸۸ تهدیدمان کردند/ میرحسین موسوی آگاهانه در مسیر فتنه حرکت می‌کرد
  ۵۹۶۷۲۳
  دولت برای رفع کسری بودجه خود سراغ جیب مردم رفت/ ۹۰۰ میلیارد پول مشترکین ثابت در جیب مخابرات/ تنها یک رقم از هزینه های قبض تلفن باز می گردد!
  ۵۳۱۷۰۹۲_۶۳۲
  خاطره رضا رشیدپور از همسفر شدن با علی شمخانی + فیلم
  اعدام اولین شاهزادۀ سعودی به‌خاطر قتل در ملاء عام + فیلم
  چین ۱۴۰ سال قبل + تصاویر
  مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست
  عکس دیده نشده از ترامپ و دخترش تیفانی
  ۵۳۱۸۷۰۶_۹۵۷
  عشق شما از چه نوعی است، دلبستگی یا وابستگی؟ + علامت‌های تشخیص
  ۵۳۱۸۶۲۰_۸۰۴
  مدافعین حرم تا تحقق اهداف، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند
  عکس/ سلفی یک هوادار در بدترین شرایط با رضاییان
  ۵۳۱۷۶۶۷_۷۶۰
  اشتباه مخابرات، یک جوان را تا پای چوبه دار برد!
  ستاره‌های ثروتمندی که از فقر مطلق آمده‌اند
  ۳۷۵۱۴۲_۶۵۷
  همکاری دیرینه دو فتنه گر/گلشیفته در آغوش نامجو
  ۳۷۵۱۳۲_۹۲۱
  شکست ناپذیری پرسپولیس به ۱۱ مسابقه متوالی رسید
  اهدا منحصر بفردترین جوایز ورزشی کشور به ورزشکاران محمدشهر
  ۶۰۰_۴۰۲_-%d8%b3%d8%b1%d8%b3%d8%b1%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d8%a2%d8%a8%db%8c
  سرسره های غیر استاندارد مشهد حادثه آفرید
  ۳۷۵۱۴۸_۹۵۱
  عالیشاه از درد نمی توانست پایش را روی زمین بگذارد
  ۱۹۰۸۵۵۶_۷۶۰
  چرا تروریست‌ها از حلب خارج نمی‌شوند؟
  ۱۹۰۸۶۴۴_۳۹۷
  یاشار سلطانی واقعا چه کرده است؟
  ۱۹۰۸۵۰۱_۷۷۰
  مربی‌استقلال در آستانه بازی با سایپا داغدار شد
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net