تارخ انتشار: شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۹
کد خبر : 82380
چاپ خبر

تعقیب قضایی گوگل در اروپا آغاز شد

اگر چه گوگل توانست از تعقیب قضایی در آمریکا جان سالم به در ببرد، اما اروپایی‌ها در این زمینه به شدت سرسختی می‌کنند

به گزارش «کمال مهر»؛ به نقل از فارس به نقل از انگجت، کمیسیون اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا، از شرکت های فعال در این قاره که از گوگل شکایت کرده اند، خواسته تا مجوز انتشار جزییات اسناد مربوط به خود را صادر کنند؛ امری که نشانگر افزایش احتمال شکایت از این شرکت در قاره سبز است.

کمیسیون اروپایی ضرب الاجلی چند روزه را برای جمع آوری اطلاعات کامل در این زمینه تعیین کرده و پیش بینی ها حاکیست که این نهاد ظرف چند روز آینده شکایت تکمیل شده خود را تقدیم دادگاه می کند.

اکثر شرکت های شاکی از گوگل در اروپا در حوزه هایی مانند خرید، خدمات مسافرت و دیگر خدمات محلی فعال هستند و می گویند گوگل با دستکاری جستجوگر خود کاری کرده که لینک به سایت های آنها بعد از لینک به سرویس های مشابه گوگل مانند Google Shopping یا Local ظاهر شود و این کار غیرحرفه ای به کسب و کار آنها لطمه زده است.

تحقیقات کمیسیون اروپایی از گوگل در این زمینه نخستین بار در سال ۲۰۱۰ آغاز شد و از آن زمان تا به حال ادامه دارد. برخی کشورهای اروپایی مانند آلمان و فرانسه هم تحقیقات مستقلی را در این زمینه آغاز کرده اند.

ظاهرا گوگل حداکثر سه ماه برای قانع کردن طرف اروپایی فرصت دارد و در غیر این صورت جریمه ای میلیاردی در انتظار این شرکت است. چند سال قبل مایکروسافت هم به جرم اقدامات تجاری غیررقابتی در اروپا به پرداخت ۱.۳۵ میلیارد دلار جریمه محکوم شد.

انتهای پیام/ط

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net