تارخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۶
کد خبر : 164165
چاپ خبر

سردار سلیمانی در نخستین سالگرد شهادت شهید همدانی:

داعش برای ایران تشکیل شد/ تکفیری‌ها در همه جبهه‌ها در حال شکستند

۵۲۵۲۳۱۷_۳۶۷

سردار سلیمانی گفت: ما در این کشور فقط از سوریه دفاع نمی‌کنیم، بلکه از اسلام و جمهوری اسلامی ایران نیز دفاع می‌کنیم زیرا داعش و گروهای تکفیری برای سوریه تأسیس نشدند، این‌ها برای ایران تشکیل شدند

به گزارش  گروه سیاسی «کمال مهر»؛، نخستین مراسم سالگرد شهادت سردارسرلشکر حاج حسین همدانی در مسجد پیامبر اعظم(ص) شهرک محلاتی برگزار شد.
سردار قاسم سلیمانی در این مراسم با اشاره به اینکه امام حسین با عروج خود اسلام را بیمه کرد، گفت: خوارج امروز ما از خوارج قبل بسیار بدتر هستند زیرا در تکریت ۱۶۰۰ شیعه را سربریدند.
فرمانده نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه داعش زمان ما از خوارج زمان امام علی(ع) بدتر هستند، ادامه داد: داعش شمشیرهای براق و برنده را روی گلوی اسرا می‌گذاشت، اما آنها هیچ‌گاه از مذهب خود برنگشتند، این موضوع تاثیرات کربلاست. آنها شیعیان را مجبور به اهانت به مقدسات می‌کنند و اگر کسی همکاری نکند او را به راحتی سر میبرند.
وی با تاکید بر اینکه از نماز ظهر عاشورا تاکنون عشق در جریان است، گفت: امروز فرهنگ مقاومتی که از زمان دفاع مقدس آغاز شده است، به انصارالله در یمن و حشد الشعبی در عراق رسیده است. مقاومت و عاشورا یک ضرورت پایان ناپذیر است وحادثه کربلا از ابتدا تا انتها با دقت چیده شده و همه جزئیات آن نوش دارویی برای بشریت است.
سردار سلیمانی اظهار داشت: جوانان ما امروز لباس عزای امام حسین(ع) بر تن می‌کنند و رسم بسیار خوبی است. فرهنگ امام حسین(ع) همواره ما را پیروز کرده است؛ این فرهنگ تا دیروز فقط یک شعبه در ایران داشت اما امروز شعبه‌علی دیگری نیز دارد و انصارالله یمن و حشدالشعبی عراق هم امروز به امام حسین(ع) تاسی می‌کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه در عربستان ۳۰ درصد شیعه و در بحرین ۷۰ در شیعه وجود دارد، ادامه داد: اما هیچ کدام از این شیعیان حتی یک نفر در راس امور حضور ندارند، اما در سوریه اینگونه نیست و همه در دولت حضور دارند‎.‎
وی اظهار داشت: دو دلیل عمده جنگ سوریه، محوریت داشتن این کشور در محور مقاومت و نزدیکی آن به نظام جمهوری اسلامی ایران است.
سردار سلیمانی با بیان اینکه ما نباید تاریخ را فراموش کنیم، افزود: در جنگ تحمیلی غرب و شرق و حتی مرتجعین منطقه همگی در مقابل ما ایستادند، اما کشور سوریه تا پایان کنار ما ایستاد.
فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به آخرین لحظات قبل از شهادت سردار حسین همدانی گفت: چند ساعت قبل از شهادتش شهید همدانی را دیدم. یک حالت جوانی در وی مشاهده می‌شد، وی بسیار صبور بود، تا کسی به این شهید نزدیک نمی‌شد پی به شخصیتش نمی‌برد. در دوران دفاع مقدس نردیکی زیادی با وی داشتم، اما با حضور در سوریه توفیقی شد از نزدیک با وی آشنا شوم.
وی اظهار داشت: در لحظه آخر که شهید همدانی را دیدم احساس کردم او از شهادت خود باخبر است، بعد از شهادت وی وقتی با خانواده‌اش صحبت کردم یقین پیدا کردم که از شهادت خود مطلع بود.
سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه زمانی که شهدا را از دست می‌دهیم به ارزش آنان پی می‌بریم، گفت: شهدایی همچون همدانی، باقری، کاظمی، علی هاشمی و … شاید در میان هر ۱۰۰ نفریکی مثل آنها بیاید. وقتی این شهدا را از دست می‌دهیم خلاء آنها را احساس می‌کنیم، حضرت علی(ع) اصحاب زیادی داشت، اما هیچ‌کس برای امام علی(ع) مالک‌اشتر نمی‌شد.
فرمانده نیروی قدس سپاه بیان کرد: شهید همدانی فقط یک شهید نبود،بلکه شهید همدانی یک لشکر و یک استان بود، مثل شهید بهشتی که امام(ره) فرمود یک ملت بود. شهید همدانی ۳ کارکرد مهم در دفاع مقدس داشت، یکی تاسی شمشیر برنده لشکر انصارالحسین(ع) بود که هر جا نظام تهدیدی احساس می‌کرد وی را اعزام می‌کرد. اقدام دیگر شهید همدانی نقش ارزنده‌اش از ابتدای دفاع مقدس تا انتهای آن در همه عملیات‌ها و پیروزی‌ها در سمت فرماندهی بود.
وی با اشاره به اینکه کار سوم شهید همدانی از دو کار اول وی مهم‌تر بود زیرا دفاع مقدس را در دل‌ها و مغزها جا انداخت که همان تاسیس مدرسه فکری بود، ادامه داد: با تاسیس مدرسه حسین همدانی ده‌ها هزار جوان از همدان و جاهای دیگر راه افتادند و وی مانند مادری که غذا در دهان فرزندان خود می‌گذارد، جوانان را در راه اهل بیت تربیت کرد.
سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه بخش دوم زندگی شهید همدانی برای ما پرعبرت است، ادامه داد: جنگ تمام شد و وی وارد همین جامعه شد، وی در ظاهر سردار و سرتیپ بود اما خانواده و نوه داشت؛ این‌ها قفل‌هایی بود که انسان را بر زمین میخکوب می‌کند و البته این عاطفه را خدا قرار داده، اما آنچه که مهم است اینکه این عاطفه‌ها نباید هدف انسان باشد.
فرمانده نیروی قدس سپاه در ادامه افزود: شهید همدانی اجازه نداد این تعلقات دنیایی برایش هدف شود؛ به جای نام سردار حسین همدانی شد “ابووهب” و به جای لشکر انصارالحسین(ع) نام شیرین مدافعان حرم را تأسیس کرد، شهید همدانی در ۶۰ سال عمرش زیباترین ثمره را دریافت کرد، وی تاثیر اساسی در صحنه مقاومت سوریه گذاشت.
وی با طرح سوالاتی مبنی بر اینکه چرا این قدر دنیا حول جغرافیای سوریه بسیج شده؟ موضوع پیرامون یک شخص و بحث دیکتاتوری است، گفت: موضوع چیز دیگری است. در این عالم عربی کشورهای گوناگونی هستند که ثروت فراوانی دارند و جزء یک مقطع کوتاهی، شاهد قرارداد ننگین کمپ دیوید بودیم که انور سادات شمشیر را از پشت به کمر مسلمانان فرو کرد.
سردار سلیمانی اظهار داشت: تمامی این کشورها سری یا علنی با رژیم‌صهیونیستی ارتباط برقرار کردند و فقط یک کشور که حاضر شد امنیت و تمامیت ارضی خودش را فدای مسلمانان کند. در زمان کلینتون قرار بود صلح سوریه و رژیم‌صهیونیستی در پاریس تمام شود از این رو حافظ اسد به پاریس رفت، اما حاضر نشد به آن جلسه برود، زیرا می‌دانست اثر سازش سوریه بر پایداری جبهه مقاومت علیه رژیم‌صهیونیستی چیست و موجب شد آن را بر هم بزند.
فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه در زمان بشار اسد، ملک عبدالله به سوریه آمد و دست بشار اسد را گرفت و به لبنان برد زیرا ارتش سوریه را بیرون کرده و مجسمه حافظ اسد را پایین آورده بود، گفت: وی گفت پسرم این لبنان برای تو، اما چه می‌خواست؟ می‌خواست بشار اسد از ایران دست بکشد، اما وی نپذیرفت که همان چیزی است که برخی آن را مهم، بزرگ و منافع ملی می‌نامند.
وی با اشاره به اینکه ولیعهد دوم عربستان خیلی عجول است و شاید شاه خود را هم بکشد، گفت: وی به روسیه رفت تا درباره سوریه وساطت کند و جلسه‌ای با حضور روس‌ها و فردی از سوریه برگزار شدد. ولیعهد عربستان از حال بشار اسد پرسید و این فرد سوری گفت مشکل داعش است و ولیعهد عربستان گفت داعش که خطر ندارد و همه اینها تمام می‌شود زیرا مشکل ارتباط شما با ایران است و اگر شما ارتباط نداشته باشید همه چیز تمام می‌شود.
سردار سلیمانی گفت: مشکل دشمنان محوریت سوریه در جبهه مقاومت و ارتباط با جمهوری اسلامی ایران است، ما در این کشور فقط از سوریه دفاع نمی‌کنیم، بلکه از اسلام و جمهوری اسلامی ایران نیز دفاع می‌کنیم زیرا داعش و گروهای تکفیری برای سوریه تأسیس نشدند، این‌ها برای ایران تشکیل شدند.
فرمانده نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه اگر ایستادگی‌ها صورت نمی‌گرفت و کسانی که این توهم را داشتند که نماز را در مسجد اموی می‌خوانیم و در راه‌اندازی امپراطوری موفق می‌شدند و حکومت  داعش تشکیل می‌شد، خدا می‌داند چه فاجعه‌ای در جهان اسلام رخ می‌داد. جمهوری اسلامی ایران با افتخار در مقابل این فاجعه ایستاد.
وی با بیان اینکه نظام سوریه با کمک ایران امروز توانسته پس از ۵ سال فشار و محاصره را تحمل کند تا دنیا اعتراف کند که این گروه‌ها تروریستی هستند، ادامه داد: ما رزمنده نبردیم و به نظام سوریه کمک کردیم و اگر در سوریه جلوی این گروها گرفته نمی‌شد امروز همه این مناطق با داعش درگیری داشتند.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها امروز در همه جبهه‌ها یا شکست خوردند یا در حال شکست خوردن هستند، گفت: معتقدم مردم سوریه با پشتیبانی از دولت خود شکست‌ناپذیر هستند و امروز اروپا هزینه سنگین امنیتی می‌دهد و فقط دلیلش حمایت از این گروه‌های تروریستی است.
فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان خاطر نشان کرد: شهید همدانی تأثیر ارزنده‌ای در پیروزی‌های سوریه داشت از این رو باید به درایت و حکمت رهبرمان اطمینان داشته باشیم و قدر آن را بدانیم، امروز اگردشمنان از انقلاب اسلامی متحیر شده‌اند، به دلیل درایت رهبرمعظم انقلاب است.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • thm_262_1910468_400
  عکس/ اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده
  خریدهای بد برانکو و سرنوشتی که در انتظار اوست
  ۱۹۰۹۸۰۵_۱۸۲
  مختار سر از بدن «شمر» را جدا کرد و او را در دیگ سوزان انداخت
  ۵۳۲۲۳۷
  آذر ۹۴: امحای ۱۷۰۰ تن سیب زمینی زیر خروارها خاک/ آبان ۹۵: صدور مجوز توزیع رایگان سیب زمینی و پیاز بین محرومان!
  ۱۰۱۱۱۹۱
  تصاویر رهبر انقلاب در خیابانهای قاهره/ آیا مصر هم به محور مقاومت خواهد پیوست؟
  ۱۰۱۱۶۳۱
  دولت با استعفای فانی از پاسخگویی فرار کرد/مجلس کمیته مبارزه با فساد مالی تشکیل داده است
  ۵۳۲۴۰۰۹_۲۸۷
  کتک خوردن خانم خبرنگار در پخش زنده + فیلم
  ۳۷۵۵۸۶_۷۱۸
  جزئیات ماجرای فوت کودک کرجی دچار آپاندیس از زبان دایی/ تصویر یسرا با پزشک جراح دقایقی قبل از جراحی/ آخرین جمله ای که یسرا گفت
  ۵۳۲۴۰۵۸_۱۸۷
  آرزوی جالب سردار سلیمانی برای قالیباف + فیلم
  ۵۳۲۱۰۹۷_۹۳۰
  پسر آهن ربایی در البرز + فیلم
  ۵۳۲۴۲۸۰_۶۲۹
  از وحشت پرسپولیس در مورد امتیازگیری استقلال تا فروپاشی تیم سیاه جامگان
  ۵۳۲۳۰۱۰_۹۶۶
  ضرب و شتم بی رحمانه دختر نوجوان توسط نیرو‌های پلیس + فیلم
  ۵۳۲۳۱۵۰_۶۲۶
  اگر زیاد عرق می‌کنید؛ احتمالا به یکی از این بیماری‌ها مبتلا هستید
  مار پیتون یک شهر را خاموش کرد +تصاویر
  عجیب ترین باربری‌ها با ماشین+تصاویر
  ۵۳۲۳۲۳۹_۶۶۵
  شوخی جالب مهران مدیری در برنامه زنده تلویزیونی + فیلم
  ۵۳۲۴۰۴۴_۳۲۳
  این پدر به بچه‌هایش اجازه می‌هد هر کاری انجام دهند +تصاویر
  ۵۳۲۰۵۳۹_۷۴۷
  لحظه ضربه مغزی شدن یک ورزشکار در حین مسابقه +تصاویر
  ۵۳۲۱۰۴۶_۵۸۷
  سگی که اشک هزاران نفر را درآورد +تصاویر
  ۵۳۲۳۶۰۳_۱۷۱
  این نقاط را در کف دستتان فشار داده و معجزه آن را مشاهده کنید
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net