تارخ انتشار: یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۴
کد خبر : 162409
چاپ خبر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد؛

استان البرز به عنوان پایلوت شبکه علمی مدارس انتخاب شد

۳۶۵۶۷۸_۹۶۸

محمود واعظی گفت: در حال برنامه ریزی انجام کارها با استاندار البرز هستیم تا بتوانیم این استان را به عنوان پایلوت انجام شبکه علمی مدارس معرفی نماییم و بعد از استان البرز این مسئله به نوبت در تمام کشور اجرا خواهد شد.

 

به گزارش گروه استانی «کمال مهر»؛»، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه حضور خود در مدرسه مهدیه کرج برای نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به خبرنگار “تیتر۱” گفت: استان البرز به عنوان پایلوت انجام شبکه علمی مدارس انتخاب شده و در حال تکمیل کارهای مربوط به این مسئله با استاندار البرز هستیم.

وی افزود: در هفته دولت موفق شدیم تا یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری را به انجام برساند و آن افتتاح فاز اول شبکه ملی اطلاعات بود و این شبکه دارای زیر مجموعه هایی است که یکی از آنها به  عنوان شبکه علمی مدارس تعریف شد.

این مسئول ادامه داد: با این مسئله امیدوار هستیم مثلثی تشکیل دهیم که یک ضلع آن وزارت ارتباطات، یک ضلع آن استانداری و یک ضلع آن را آموزش و پرورش تشکیل دهد و بدین ترتیب ما بتوانیم به تدریج کل مدارس استانهای مختلف و استان البرز را تحت پوشش برقراری شبکه علمی قرار دهیم .
وی با بیان اینکه مدرسه مهدیه کرج در استان البرز به عنوان پایلوت انتخاب شده است اظهار داشت: در حال برنامه ریزی بقیه موارد با استاندار البرز هستیم تا بتوانیم استان البرز را به عنوان پایلوت به کشور معرفی کرده و بعد از آن به سراغ استانهای دیگر برویمتا به این شبکه مجهز شوند و گاهی موثر در پیشرفت علمی و فن آوری دانش آموزان ایرانی برداشته شود.

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net