تارخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲
کد خبر : 159749
چاپ خبر

مدیر عامل “شرکت مهر بازرگان سعید” دستگیر شد/ خانم تبهکار ۵۰ میلیارد به جیب زد +تصاویر

با تلاش ماموران پلیس آگاهی تهران مدیر عامل شرکت بازرگان سعید که اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد

به گزارش گروه اجتماعی «کمال مهر»، پانزدهم شهریور ماه چندین مالباخته با مراجعه به کلانتری ۱۱۸ ستارخان با طرح شکایت در خصوص فعالیت شرکتی تحت عنوان مهر بازرگان سعید عنوان داشتند که توسط مدیر این شرکت بنام خانم “الهام . ی” مورد کلاهبرداری قرار گرفتند.
پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “کلاهبرداری” و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۲ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
اظهارات نماینده حقوقی مالباختگان
نماینده حقوقی مالباختگان پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “خانمی بنام “الهام . ی” اقدام به تأسیس شرکتی تحت عنوان مهر بازرگان سعید نموده و با انجام تبلیغات وسیع از طریق روزنامه های کثیرالانتشار و دیگر وسایط ارتباطی ، مردم را به امور واهی و غیر واقع دایر بر توانایی اخذ وام ، مدرک تحصیلی ، مدرک فنی و حرفه ای و …. امیدوار نموده است ؛ متأسفانه موکلین بنده نیز پس از آشنایی با این شخص اقدام به پرداخت مبالغی به ایشان کرده ولی پس از پرداخت پول به این شخص ، وی با وعده و وعید واهی آنها را معطل و هیچ اقدامی برای آنها نکرده و پس از مدتی متواری شده است .
مدیر عامل
اظهارات تعدادی از مالباختگان
با آغاز رسیدگی به پرونده ، تعدادی از مالباختگان به پایگاه دوم پلیس آگاهی دعوت و در خصوص نحوه کلاهبرداری از آنها تحقیق شد ؛ یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” اینجانب در سال ۱۳۹۲ ، از طریق آگهی روزنامه با شرکت مهر بازرگان سعید آشنا شده و پس از صحبت و مذاکره تلفنی در خصوص فعالیت شرکت مبنی بر اخذ تسهیلات بانکی خوداشتغالی با نرخ ۴ درصد و به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان ، در قالب تنظیم قراردادی با خانم الهام . ی بعنوان مدیر شرکت ، مبلغ ۵ میلیون پرداخت نمودم ؛ در طی این مدت ( بیش از دو سال ) ، ایشان به بهانه های مختلف از قبیل مجوزهای بانکی و …. زمان پرداخت وام را به زمان های دیگر موکول می کرد تا نهایتا اطلاع پیدا کردم که وی دفتر محل کار خود در منطقه صادقیه را تعطیل کرده است “.
مالباخته ای دیگری نیز در اظهاراتی مشابه عنوان داشت: “در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ ، با توجه به اطلاعیه ی شرکت مهر سعید بازرگان به مدیریت خانم الهام . ی ، با شماره تماس درج شده در آگهی روزنامه تماس گرفتم ؛ طی چندین جلسه مذاکره با مدیر شرکت ، ایشان مدعی شد که بواسطه روابط خود در وزارتخانه های دولتی و بویژه سیستم بانکی قادر است تا برای بنده اقدام به گرفتن مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان وام بانکی با بهره بانکی ۴ درصد نماید و به این بهانه ، طی چندین مرحله مبلغ ۱۰ میلیون تومان به ایشان پرداخت کردم اما تاکنون هیچگونه اقدامی در خصوص بازپرداخت پول بنده و یا انجام تعهد خود مبنی بر تهیه وام ۳۰۰ میلیون تومانی انجام نشده ا نهایتا متوجه شدم دفتر شرکت [اینبار] در خیابان ستارخان تعطیل شده است “.
بررسی سوابق شرکت
در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان با بررسی سوابق شرکت اطلاع پیدا کردند که شرکت مهر بازرگان سعید در  اواخر سال ۱۳۹۲ ، در قالب انجام فعالیت های عمرانی و ساختمانی ثبت و تأسیس گردیده اما بر خلاف اساسنامه اش ، مدیر شرکت ( الهام . ی ) با تنظیم قراردادهایی تحت عنوان “قرارداد مشاوره” ، به بهانه اخذ تسهیلات بانکی با کمترین بهره بانکی اقدام به کلاهبرداری از دهها مالباخته نموده است ؛ در ادامه با شناسایی دهها مالباخته ای که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، کارآگاهان موفق به شناسایی چندین دفتر تجاری مختلف در مناطق صادقیه ، ستارخان ، میرداماد و خیابان گاندی تحت عنوان شرکت “مهر بازرگان سعید” شدند که هر کدام از آنها پس از مدت کوتاهی از تأسیس خود ، تعطیل و در حقیقت مدیر آنها متواری شده بود.
مدیر عامل
با شناسایی دفاتر شرکت “مهر بارزگان سعید” در مناطق مختلف تهران ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که تمامی این دفاتر به صورت استیجاری بوده و مدیر شرکت اقدام به کرایه آنها در قالب چک های مدت دار نموده و پس از متواری شدن ، تمامی این چک ها از طریق سیستم بانکی غیرقابل وصول اعلام شدند.
شناسایی و دستگیری مدیر شرکت مهر بارزگان سعید
کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با بررسی سوابق مجرمین سابقه دار بویژه در زمینه کلاهبرداری موفق به شناسایی “الهام . ی” (متولد ۱۳۶۳) به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبرداری شدند که در سال های گذشته نیز به همین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری کرده و هر بار نیز دستگیر و روانه زندان شده است ؛ در ادامه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم پرونده با وجود داشتن چند سابقه در زمینه کلاهبرداری ، دارای مدرک “کارشناسی ارشد” در رشته روانشناسی نیز می باشد.
در ادامه اقدامات پلیسی ، کارآگاهان اقدام به شناسایی “الهام . ی” در یکی از شهرک های تهران در امتداد اتوبان همت غرب کرده اما در ادامه اطلاع پیدا کردند که وی همزمان با تعطیل نمودن دفاتر شرکت خود از این مکان نیز جابجا شده است ؛ سرانجام با انجام اقدامات پلیسی ، آخرین مخفیگاه “الهام . ی” در منطقه مرزداران شناسایی ، وی دستگیر و پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ توسط دهها مالباخته شناسایی و در همان اظهارات اولیه صراحتا به مبالغ چند میلیون تومانی از آنها اعتراف و عنوان داشت که این مبالغ را به بهانه مشاوره جهت اخذ وام از آنها دریافت کرده است.
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : ” از شیوه و شگرد های رایج مورد استفاده در کلاهبرداری ها بویژه در خصوص خرید لیزینگی خودرو و یا تهیه تسهیلات بانکی با نرخ بهره بسیار کم ، سوء استفاده افراد کلاهبردار از عناوین دولتی و یا طرح ادعاهای دروغین داشتن رابطه با وزارتخانه های مهم دولتی و همچنین سیستم بانکی است که در این پرونده نیز شاهد طرح همین موضوعات از سوی متهم و متأسفانه اعتماد بی مورد دهها مالباخته ، صرفا به این ادعاها و پرداخت مبالغ هستیم “.
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، با اشاره به ارزش میلیاردی پرونده نیز عنوان داشت: ” با شناسایی دهها مالباخته و جمع بندی شکایت های مطرح ، تاکنون ارزش پرونده به بیش از ۵ میلیارد تومان برآورد شده که با توجه به ادامه تحقیقات در خصوص پرونده ی اخیرِ متهم و احتمال شناسایی مالباختگان بیشتر ، احتمال افزایش میزان برآورد مالی در خصوص این پرونده همچنان وجود دارد ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و تحت پوشش شرکتی تحت عنوان مهر بازرگان سعید مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در منطقه جنت آباد شمالی ، خیابان شاهین شمالی مراجعه نمایند “.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۵۲۶۶۵۳
  بعد از پخش زوایای فتنه ۸۸ تهدیدمان کردند/ میرحسین موسوی آگاهانه در مسیر فتنه حرکت می‌کرد
  ۵۹۶۷۲۳
  دولت برای رفع کسری بودجه خود سراغ جیب مردم رفت/ ۹۰۰ میلیارد پول مشترکین ثابت در جیب مخابرات/ تنها یک رقم از هزینه های قبض تلفن باز می گردد!
  ۵۳۱۷۰۹۲_۶۳۲
  خاطره رضا رشیدپور از همسفر شدن با علی شمخانی + فیلم
  اعدام اولین شاهزادۀ سعودی به‌خاطر قتل در ملاء عام + فیلم
  چین ۱۴۰ سال قبل + تصاویر
  مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست
  عکس دیده نشده از ترامپ و دخترش تیفانی
  ۵۳۱۸۷۰۶_۹۵۷
  عشق شما از چه نوعی است، دلبستگی یا وابستگی؟ + علامت‌های تشخیص
  ۵۳۱۸۶۲۰_۸۰۴
  مدافعین حرم تا تحقق اهداف، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند
  عکس/ سلفی یک هوادار در بدترین شرایط با رضاییان
  ۵۳۱۷۶۶۷_۷۶۰
  اشتباه مخابرات، یک جوان را تا پای چوبه دار برد!
  ستاره‌های ثروتمندی که از فقر مطلق آمده‌اند
  ۳۷۵۱۴۲_۶۵۷
  همکاری دیرینه دو فتنه گر/گلشیفته در آغوش نامجو
  ۳۷۵۱۳۲_۹۲۱
  شکست ناپذیری پرسپولیس به ۱۱ مسابقه متوالی رسید
  اهدا منحصر بفردترین جوایز ورزشی کشور به ورزشکاران محمدشهر
  ۶۰۰_۴۰۲_-%d8%b3%d8%b1%d8%b3%d8%b1%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d8%a2%d8%a8%db%8c
  سرسره های غیر استاندارد مشهد حادثه آفرید
  ۳۷۵۱۴۸_۹۵۱
  عالیشاه از درد نمی توانست پایش را روی زمین بگذارد
  ۱۹۰۸۵۵۶_۷۶۰
  چرا تروریست‌ها از حلب خارج نمی‌شوند؟
  ۱۹۰۸۶۴۴_۳۹۷
  یاشار سلطانی واقعا چه کرده است؟
  ۱۹۰۸۵۰۱_۷۷۰
  مربی‌استقلال در آستانه بازی با سایپا داغدار شد
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net