تارخ انتشار: دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸
کد خبر : 155903
چاپ خبر

دامادهایی که دست به جیب پدر می شوند

۵۰۳۳۵۵۴_۷۲۶

یک واقعیت تلخ و پررنگ در جامعه، وجود شرایطی است که اغلب برای جوانان حتی پس از ازدواج و تشکیل خانواده امکان استقلال فراهم نمی کند

 گروه اجتماعی «کمال مهر»؛   امیر لطفی حقیقت کارشناس ارشد روان شناسی و آسیب شناس مسائل اجتماعی گفت: در جامعه ما وابستگی مالی جوانان به خانواده ها به دلیل شرایط اقتصادی و معیشتی اتفاق می افتد و این امر اجتناب ناپذیر است.
وی افزود: مردها با وجود درآمد مستقل نمی توانند هزینه های جاری را تأمین کنند و همین امر به وابستگی آنها دامن می زند زیرا امروزه شاهد افزایش نامطلوب نیازهای کاذب هستیم و درآمدها با نیازها و مخارج همخوانی ندارند.
لطفی حقیقت گفت: یکی از آسیب های مهم و جدی و نتایج ناخوشایند وابستگی را می توان افول مردانگی نام برد، به این معنا که ابهت مردانه و هیبت پدرانه همسران تنزل کرده و مردها مانند سابق مقتدر و حق به جانب نیستند که تا حدود زیادی نفوذ خانواده ها زمینه ساز این ناهنجاری بوده است.
این آسیب شناس گفت: این شرایط را هر چند نامطلوب اما به عنوان یک حقیقت باید پذیرفت، خلاء مالی و مشکلات اقتصادی می توانند بستر آسیب های بسیاری را برای خانواده ها و در نهایت جامعه ایجاد کنند اما این مسئله نباید موجب سوء رفتار و استفاده نادرست خانواده ها از موقعیت شود.
لطفی حقیقت با اشاره به آسیب پذیری جوانان به خصوص مردان در این حوزه بیان داشت: والدین باید به رغم وابستگی مالی، عزت نفس جوانان را در نظر بگیرند و جایگاهی مستقل از رابطه والد و فرزندی برایشان قاِئل باشند زیرا این فرزندان در آینده مادر و پدر می شوند و باید شأنی مطابق با وظایف و نقش هایشان دارا باشند.
وی افزود: برای نیل به این مقصود، والدین باید از اظهارنظر و حضور در حواشی و جزییات زندگی فرزندان دوری کنند و کل نگر باشند، به این معنا که به عنوان بزرگ تر خانواده بسیار هوشمند رفتار کنند و در واقع بارانی باشند یعنی با وجود کمک های مالی  ومعیشتی انتظار کرنش و تلافی از جانب جوانان را نداشته باشند.
این آسیب شناس بیان داشت: نگاه بزرگ منشانه والدین می تواند امکان تعامل و آرامش درونی را برای هر دو طرف فراهم سازد و چنانچه بزرگ ترها رفتاری تادیب گرایانه اعمال نکنند این احساس را به جوانان القا می کنند که به طور حتم با حمایت بی دریغ والدین می توانند به آینده زندگی خود همراه با استقلال و پیشرفت امیدوار باشند.
لطفی حقیقت با بیان اینکه حمایت مالی در صورت توان خانواده ها برای جوانان باید وجود داشته باشد اما نباید خللی در تصمیم گیری مستقل جوانان ایجاد کند، گفت: جوانان باید خودشان تصمیم بگیرند و والدین مجاز به هیچ گونه اعمال سلیقه و اظهار نظر در هیچ وجهی از زندگی فرزندانشان بعد از تشکیل خانواده نیستند زیرا این عمل پیامد ساز مسائل منفی از قبیل قطع اتصالات عاطفی برای هردو طرف و کاهش هیجان و احساسات مثبت می شود.
این مشاور خانواده بیان داشت: تحکیم اتصالات عاطفی و استمرار اکسیژن احساسی، تضمینی برای زندگی بهتر و روابط حسنه است که پایه های زندگی را تقویت و جایگاه والدین را به عنوان افرادی با جایگاه بزرگ تر و با کرامت تثبیت می کند.
وی در پایان گفت: زوجین باید صرف نظر از وضع موجود، حمایت ها و پیشتیبانی مالی خانواده را بپذیرند و روابط خود را در تیرس افکار منفی قرار ندهند، زیرا این حمایت گاهی میتواند بر روابط همسران تاثیرگذار باشد، همچنین بهتری راهکار این است که از نقش خانواده حمایت گر و به طور کل شخص سوم در رابطه زوجین سخنی به میان نیاید.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • زندگی زناشویی تان اگر این نشانه ها را دارد، در لبه پرتگاه است!!
  ۶۳۶۷۴۷۹۳۵
  ماجرای دستگیری بازیگر زن معروف از زبان خودش !+عکس
  تعرض و گرفتن فیلم از دختر برهنه در پارتی مختلط باغ
  ۶۳۶۱۲۹۸۲۳۹۹۷۸۴۷۶۶۱
  خواهر آرایشگر برادرانش را به وسوسه انداخت+عکس
  ۷۸۲۱e97d-3e52-4ee7-8a3f-4918b2c1221a
  برای همیشه از شر شوره سر خلاص شوید!
  پگاه آهنگرانی هم کشف حجاب کرد+عکس
  عکس/ جایزه ملکه!
  ۱۹۱۵۷۲۱_۹۶۷
  پرشورترین تیم ایران با هزینه میلیاردی در اندیشه شکستن طلسم ۱۶ ساله
  ۱۳۹۵۰۲۰۷۰۰۰۸۱۷_photoa
  آمار نادرست بودجه‌ای معاون اول به مردم/ رشد هزینه‌ جاری با وجود منع استخدام و عدم تسویه بدهی‌های دولت
  ۱۳۹۵۰۲۲۱۰۰۱۰۸۸_photoa
  تعرفه مکالمه اربعین ۵۵۰ تومان تعیین شد/مکالمه ارزان شد
  ۱۳۹۵۰۷۱۱۰۰۰۳۹۲_photoa
  کروس، کراماریچ و ریبری، ۳ پاسور گل برتر قاره سبز
  ۱۳۹۵۰۸۰۳۰۰۰۴۳۵_photoa
  قوی‌ترین صاعقه دو برابر سطح خورشید گرما دارد
  ۳۷۶۶۰۴_۱۱۸
  خداداد عزیزی به سیاه جامگان رفت
  ۳۷۶۵۳۸_۶۶۵
  انتقاد شدید کی روش به فدراسیون/مدیریت خارج از زمین تیم ملی، بار دیگر شکست خورد
  اقدامات ایرانسل برای زائران اربعین چیست
  ۳۷۶۶۵۹_۷۲۶
  بلک بری یک گوشی دیگر هم معرفی کرد
  he3144
  خوراکی هایی که برای سرماخوردگی شما خوب است
  ۱۹۱۵۸۴۰_۷۳۲
  با تدبیر ۸ هزار میلیارد از ۳ هزار میلیارد کوچک‌تر می‌شود!
  ۳۷۴۶۰۴_۸۲۱
  کودکان سر راهی ره آورد اعتیاد و بارداری های نامشروع هستند/ ساماندهی ۲۵ کودک سر راهی البرزی در نیمه نخست سال
  ۵۳۳۵۳۳۵_۶۸۸
  عجیب‌ترین عملیات نجات در سطل زباله +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net