تارخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷
کد خبر : 154781
چاپ خبر

در رامهرمز خوزستان اتفاق افتاد؛

دیدار شهروند آمریکایی با مادر نمونه ایران/ مادری که سنگ شکنی پیشه کرد تا دل فرزندانش نشکند+تصاویر

چند وقت پیش بود که مهندس غلامرضا محمدی، ایرانی مقیم شهر واشنگتن آمریکا با دیدن فیلم مستند بانوی سنگ شکن رامهرمزی تصمیم می گیرد به رامهرمز سفر کند و این مادر فداکار را از نزدیک ببیند

 

به گزارش «کمال مهر»؛ به نقل از رامهرمزنیوز؛  غلامرضا محمدی که بنیاد فرهنگی-بین المللی مادر را مهرماه ۱۳۹۳ در استان فارس برای تکریم و حفظ شأن و منزلت مقام والای مادر، به صورت NGO در سازمان ملل تاسیس کرد این بار با دیدن فیلم مستند بانوی سنگ شکن رامهرمزی و شگفت زده شدنش از این مادر تصمیم می گیرد خود از آمریکا به رامهرمز بیاید و یکی از ۱۰مادر نمونه کشور را برای جشنواره مهرماه بنیاد ، انتخاب و دعوت کند.

محمدی و تیمش برای پیدا کردن این بانو از اداره امورعشایر شهرستان رامهرمز تحقیقاتش را آغاز می کند که در ابتدای کار ، تحقیقاتش نتیجه می دهد و آدرس این مادر رامهرمزی را بدست می آورد و قرار می شود که ۸مرداد به رامهرمز سفر کند و به دیدن این مادر خستگی ناپذیر برود.

بانوی سنگ شکن ، خانم مریم نصیری زاده است که از عشایر یکجانشین منظقه سرگچ رامهرمز می باشد و به علت معلولیت همسر و داشتن فرزند ، در معدن های سنگ اطراف به کار سخت سنگ شکنی مشغول می شود و از این راه ۶فرزند خود را بزرگ می کند.

اداره امور عشایر رامهرمز از پایگاه خبری رامهرمزنیوز جهت پوشش خبری این سفر دعوت بعمل می آورد و قرار می شود خبرنگاران ما مهندس محمدی و تیمش را همراهی کنند که ادامه گزارش را از قلم خبرنگار ما می خوانید.

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

من و همکارم به همراه تیم بنیاد بین المللی مادر ،رئیس آموزش و پرورش شهرستان و اداره امور عشایر به گردنه های جاده رامهرمز-باغملک زدیم و بسوی این مادر فداکار حرکت کردیم.

هوای فوق العاده گرم و شرجی ای بود،به منطقه سرگچ که رسیدیم دیگر نه خبری از آبادی ، امکانات شهری ،ساختمان های آنچنانی و نه حتی یک مغازه اغذیه فروشی بود،تنها چیزی که به چشم می خورد کوه و سنگ و تعدای خانه گلی-سنگی بود.

از قبل با خانم نصیری زاده جهت این دیدار هماهنگ شده بود،وقتی درب خانه ی بدون در آنها رسیدیم با استقبال گرم این مادر ساده زیست روبرو شدیم و بعد از سلام کردن مهندس محمدی وارد تنها اتاق این خانواده ۶نفره شدیم.

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

در ابتدای ورود به تنها اتاقشان ، پیرمرد نابینای معلولی که حتی توان راه رفتن را هم نداشت توجه همه را جلب می کرد که وقتی به او سلام می کردیم بچه هایش گفتند فایده ندارد او صدای شما را نمی شنود.

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

اتاق ساده و کوچکی بود ، در این گرمای شدید به همراه شرجی خبری از کولرگازی هم در آن نبود ،ناگهان صحنه ای توجهم را جلب کرد ، تنها قاب عکس این خانه و زندگی برگ دفتر مشق یکی از بچه های خانه بود که با دست خط خود روی آن آیه ی “بسم الله الرحمن الرحیم” را نوشته بود و با تکه چسبی آن را به سقف چوبی و کوتاه اتاق آویزان کرده بود.

 

بانوی سنگ شکن رامهرمزی

 

از تمام اینها که بگذریم به خانم نصیری زاده می رسیم ،خانم خانه همیشه سعی دارد بهترین پذیرایی را از مهمان خود به جای آورد ، اما تنها پذیرایی این مادر خستگی ناپذیر فقط مقداری آب بود که آن را در یک سینی به همراه چند لیوان جلوی مهمانان خود گذاشت.

مهندس محمدی از خانم نصیری زاده شروع به تعریف کردن کرد و گفت: این مهر و مقام والای مادر است که حاضر می شود هر سختی ای را به جان بخرد تا فرزندانش در سایه ی آرامش باشند.بزرگی شما مرا از آمریکا تا به اینجا کشانده است که فقط شما را از نزدیک ببینم و به شما ادای احترام کنم.وی از خانم نصیری زاده خواست تا داستان زندگی اش را تعریف کند.

این مادر فداکار دائم سرش پایین بود و به گل های قالی پوسیده اتاق نگاه می کرد که تواضع و فروتنی اش برای همه قابل لمس بود.

 

بانوی سنگ شکن

 

خانم نصیری زاده اینگونه شروع کرد: شوهر پیر و ناتوانی داشتم که هیچ منبع درآمدی هم نداشتیم،فرزندانم جهت تحصیل باید به روستای رودزرد می رفتند که کرایه هر نفر ۲۰۰تومن برای رفت و برگشت می شد.

یک روز دخترم پیش من آمد و درخواست کرایه کرد اما پولی در بساط نداشتم ، چندکیلیویی برنج در خانه داشتیم که آنها را در پلاستیکی ریختم و به دخترم دادم و گفتم که برو رودزرد آنها را بفروش و با پولشان کرایه ات را حساب کن.

این وضع زندگی ام بود،نمیدانستم که چه کنم،آخر فردا هم در پیش بود و دستان من خالی بود، از غصه شب تا صبح را خوابم نبرد،ناگهان بعد از نماز صبح فکری به سرم زد، پتک و دیلم قرضی خریدم و به دل معدن سنگ زدم،این آخرین راه من بود چون نمی توانستم که گدایی کنم.

خودم هم باورم نمی شد بتوانم این پتک ۲۰کیلویی را بلند کنم و سنگ بشکنم ، اما با توکل و کمک خدا توانستم روز اول نصف یک ماشین لیلان سنگ بشکنم و بار کنم و پولی دریافت کنم.

کارم را ادامه دادم ، هر روز از ۶صبح تا ۶غروب به دل کوه های سنگ می زدم و کار می کردم در روزهای بعد توانستم یک و دو و سه ماشین به ترتیب پر از سنگ کنم.

 

بانوی سنگ شکن رامهرمزی

 

پول خوبی نصیبم می شد ، برای بچه ها مواد غذایی گرفتم و غذا درست کردم ، هر کدام را به مدرسه می فرستادم،لباس می خریدم برایشان،تا ۸سال کار در معدن را ادامه دادم تا نهایتا اینکه فرزندانم بزرگ شدند و با پول درآمدم مرغ و گوسفندی برای امرار و معاش خریدم.

نمی دانم چرا در حین نوشتن ناگهان به یاد فیش های نجومی برخی از مدیران و ماشین های چندصدمیلیونی نمایندگان حال و قبلی رامهرمز که در شهر جولان می دادند افتادم،بگذریم زیاد مهم نیست.

 

ماشین گران قیمت نماینده رامهرمز

 

حال دیگر فرزندان این مادر که جوانی خود را فدای بچه هایش کرده است بزرگ شده اند ، یکی از پسرهایش را زن داده،دیگری را به دانشگاه شهید چمران فرستاده ، آن یکی را به دانشکده افسری امام حسین(ع) در تهران فرستاده و سربلند و خوشحال است.

مهندس محمدی نگاهی به این مادر کرد و گفت: شما واقعا یک اسطوره هستی مادر ، این فرزندانت که اینجا ایستاده اند را ببین چه انتظاری ازشان داری؟ مادر نگاه پر مهر و محبتی به فرزندان کرد و سرشان را پایین انداخت و گفت: از خدا فقط سلامتیشان را می خواهم،هیچ انتظاری ازشان ندارم.

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

مادر سنگ شکن رامهرمزی نمونه ای از انسانهایی است که در تمامی زندگی فقط تلاش می کنند تا به دیگران زندگی اهدا کنند و در این راه تمام سختی ها را تحمل می کنند بدون آنکه شکایتی یا گله ای به زبان بیاورند و هنوز در عمق خود خوشحال ترین انسانها هستند ,چرا که آنها فریب خود کامگی خود را نمی خورند .

به گزارش رامهرمزنیوز ؛مهندس غلامرضا محمدی سرپرست این تیم و بنیانگذار NGO مردمی در سفر خود ،از مادر سخت کوش و فداکار رامهرمزی جهت حضور در مراسم تجلیل از مادران برجسته کشور که اول مهرماه در تهران با حضور سفیران و میهمانان ویژه کشوری برگزار می شود دعوت بعمل آورد.

وی ضمن تشکر از اداره امور و عشایر شهرستان جهت شناسایی این مادر فداکار از این اداره خواست که یک باب منزل مجهز در کنار خانه گل _ سنگی کنونی برای وی و خانواده اش با هزینه بنیاد بسازد.

رئیس بنیاد بین المللی مادر در ادامه کمک های خود فرزند دانشجوی این مادر فداکار را با شرط اینکه پایان نامه فوق لیسانس خود را با موضوع مادر بنویسید بورسیه کرد.

این ایرانی مقیم آمریکا که جرقه سفر خود به رامهرمز را دیدن مستندی از این بانوی سنک شکن عنوان کرده بود در مدت اقامت خود با حضور در دفتر نماینده شهرستان و سالن جلسات اداره آموزش و پرورش رامهرمز پیرامون نقش بی بدیل مادر نیز ایراد سخن کرد.

تصاویر حضور این تیم در ذیل قابل مشاهده است.

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

حضور تیم بیناد مادر در رامهرمز

 

 

انتهای پیام/ف

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • گزارشی از شکاف عمیق بین ثروتمندان و فقرا در جهان/ تنها ۸ نفر، ثروتی به اندازه ۵۰ درصد جمعیت دنیا دارند!
  روایت نماینده اصلاح طلب از علت فوت مرحوم هاشمی/ موقع شنا همه را از استخر بیرون می‌کردند
  طوفان خیره کننده ۲ ایرانی در هلند/ افزایش فرصت هنرنمایی کریم در اروپا +جدول و فیلم
  زنان خانه‌دار دارای ۳ فرزند بیمه می شوند
  خریدی که استقلال به آن نیاز داشت/ منصوریان به هدف زد
  کی روش: فدراسیون فوتبال گروگان برانکوست/ سکوت سرد فدراسیون و وزارت ورزش در ماجرای مربیان خارجی/ مدیریت کفاشیانی در فدراسیون تاج ادامه دارد+فیلم
  اولین سانحه هوایی مرگبار ۲۰۱۷ به نام بوئینگ ثبت شد+ تصاویر
  کدام موشک روسیه روی سر داعش خراب می‌شود؟ + تصاویر
  پیامبر اسلام(ص) برای اثبات معراج خود به مشرکان چه گفت؟
  شگفتی آفرینش پرندگان
  مغز متفکر «بلک واتر» در همسایگی ایران چه می‌کند؟ +تصاویر
  عکس/ ژست عجیب آقای خاص!
  با این ترفندهای ساده خانه خود را شاد کنید+تصاویر
  گوگل چگونه اطلاعات شما را سرقت می کند؟/ مخالفان و موافقان چه می‌گویند؟
  لیموزین ویژه ترامپ؛ خودرویی با ویژگی‌هایی استثنایی + عکس
  کشته شدن ۲۰ داعشی نزدیک بیمارستان «الاسد»/دفع حملات تروریست‌ها در منطقه صنعتی و فرودگاه قدیم
  فقط به یک نمونه اشاره کنید!
  آموزش رمزگذاری روی سیستم عامل مک
  فیش نجومی مدیرعامل فروشگاه رفاه هم منتشر شد/ دریافت ماهانه بیش از ۲۴ میلیون تومان+اسناد
  نوجوان ۱۸ ساله قربانی سلفی شد +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net