تارخ انتشار: شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴
کد خبر : 152016
چاپ خبر

آیت الله کاظم صدیقی:

حقوق های نجومی علامت شیعه بودن نیست! / کسی که به دشمن می گوید خزانه ما خالی است بهره ای از تشیع ندارد!

۱۳۹۱۰۴۳۱۱۶۳۶۳۰۰۵۸۷_۲۰۴۷۲

آن کسی که می آید در میان دشمن اظهار می کند ما هیچی نداریم، خزانه مان خالی است، سلاح های ما با آنها برابری نمی کند این هیچ بهره ای از تشیع ندارد

«کمال مهر»؛ در آستانه شهادت رئیس مذهب تشیع به سراغ آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران رفتیم تا ببینیم برای شیعه بودن و قرار گرفتن در جمع یاران خالص اهل بیت چه نشانه های لازم است.
** سه خصلت مهم برای اینکه بداینم شیعه حقیقی هستیم یا نه؟
امام صادق (ع) فرمودند: “إمتَحِنوا شیعَتَنا فی ثلاث” شیعیان ما را در سه چیز امتحان کنید. یکی “کَیفَ مُحافظتهم لالصّلوه فی أوقاتها” وقتی اذان گفته می شود و وقت نماز می رسد ببینید اینها چگونه اند. وجود نازنین پیغمبر اکرم (ص) اینگونه بودند که با خانواده یا اصحاب گرم صحبت می شدند ولی به محض اینکه اذان می رسید رنگ حضرت دگرگون می شد. امام راحل (ره) همین گونه بودند. شهید بزرگوار صیاد شیرازی می گوید اتاق جنگ بود، فرماندهان در حال تشریح نقشه جنگ بودند هنوز سخن آن کسی که توضیح می داد تمام نشده بود که وسط حرفش امام دستش را روی زمین زد و بلند شد. همه تعجب کردند که نکند مشکلی برای امام پیش آمده باشد. همه به هم نگاه می کردند خب جلسه مهمی بود برای سرنوشت ممکلکت تصمیم گیری می شد. یکی از حاضرین رو کرد به امام راحل و پرسید آقا مشکلی پیش آمده؟ فرمودند: نه، اما وقت نماز است، نماز! شهید صیاد می گوید من آنجا فهمیدم انقلاب ما برای نماز است.
** رابطه حقوق های نجومی و مواسات!
دومین علامت تشیع را حضرت صادق (ع) فرمودند: “کیف مواساتهم للإخوان” اینها اهل مواسات هستند. این حقوق های نجومی علامت شیعه بودن نیست! شیعه کسی است که با گرفتاران جامعه مواسات داشته باشد. قرآن کریم در حالات مولای متقیان (ع) و حضرت صدیقه طاهره (س) می فرماید: «و یطعمون الطعام علی حبّه مسکیناً و یتیماً و اسیراً» غذای خودش را نمی خورد و به گرسنه ها می دهد، خودش و بچه هایش سه شبانه روز گرسنه می مانند. این فرهنگ اهل بیت است.
در حالات امام صادق (ع) نوشته اند بدون استثناء هر شب وقتی هوا تاریک می شد و چشم چشم را نمی دید، آن روزها چراغ برق هم نبود شهر کاملا تاریک بود، حضرت بلند می شدند و کیسه هایی را روی دوش خودشان می گذاشتند. داخل هر کیسه ای مقداری نان و گوشت و مقداری هم دراهم و پول بود. به تمام نیازمندان شهر مدینه شب ها خود امام صادق (ع)، زعیم شیعه کمک می کرد. بعد از شهادت حضرت خانواده های زیادی چشم به راه بودند و تازه آن وقت فهمیدند آن کسی که به دادشان می رسید امام صادق (ع) بوده است. شما که شیعه اید باید این روحیه را در خودتان ایجاد کنید.
ببینید اگر در دانشگاه های ما اینها را به بچه ها درس بدهند وقتی فردا مدیرکل شد، رئیس بانک شد حقوق های نجومی دریافت می کند!؟ وام های آنچنانی برداشت می کند!؟ انقلاب ما باید انقلاب اخلاقی باشد.


** شیعه باید رازدار باشد
حضرت صادق (ع) علامت سومی که برای شیعیان بیان فرمودند این است که ببینید رازداری آنها چگونه است؟ رازهای حکومت را، رازهای تشیع را، اسرار ما را می توانند حفظ کنند یا نه؟
آن کسی که می آید در میان دشمن اظهار می کند ما هیچی نداریم، خزانه مان خالی است، سلاح های ما با آنها برابری نمی کند این هیچ بهره ای از تشیع ندارد. امام صادق (ع) یکی مساله نماز را می فرمایند علامت شیعه بودن است، دوم مواسات و رسیدگی به فقرا و سوم اهل سر بودن، کسی که رازدار نباشند نمی توانند جزو شیعیان خالص برای امام باشد.

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱۹۱۲۷۶۱_۴۹۳
  فساد ۸۰۰۰ میلیاردی در مجموعه‌ای که مدیرش مدیر نمونه سال ۹۵ شد
  عکس/ غواصی یک ببر
  عکس/ نبرد موصل به روایت عکاس ایرانی
  تمسخر مورینیو توسط شاگرد سابقش
  حرکت عجیب رونالدو هنگام گلزنی موراتا +تصاویر
  ۱۹۱۲۴۰۰_۲۰۷
  توافق عجیب زن و شوهر برای جدایی
  آخرین اخبار از تحولات موصل +عکس
  ۱۹۱۲۸۴۹_۷۵۶
    «مشتریان خاص» بانک‌ چقدر سود می‌گیرند؟
  شلیک موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل
  ۱۹۱۲۷۹۵_۲۷۷
  جواب دایی به کنایه یک بازیکن به چاق شدنش
  ۱۹۱۲۴۸۰_۵۰۰
  پنج روز از زندگی یک وزیر ۴٠ ساله کار بلد!
  ۳۷۶۱۲۴_۸۵۶
  کمبود فضا در شهرک صنعتی نظرآباد علت اصلی نبود سرمایه گذاران جدید است
  ۳۷۶۱۱۴_۱۳۳
  بی توجهی دولت به بحث واردات بدترین ضربه را به تولید داخلی وارد می کند/ جمعیت روستاها ۳۰ درصد کاهش یافته
  ۳۷۵۸۱۷_۴۳۴
  سرعت و دقت در دادرسی پرونده فساد فی‌الارض جهانگیر ادامه دارد/ جلسه تجدید نظر طولانی نخواهد بود
  ce6604f0-cd79-40fe-ada0-fea78db657ea
  کشف تونل‌های داعش در اطراف موصل
  ۱۰۱۳۹۰۹
  کمپین “اربعین بدون دلار” راه اندازی شد/ زائران اربعین از “ریال ایران” و “دینار عراق” در سفر خود استفاده کنند
  ۱۰۱۲۸۳۳
  حکم جهاد از طرف مقام معظم رهبری صادر شده است
  ۱۰۱۳۵۶۷
  هر دم از باغ برجام “سیب و گلابی ” می رسد!
  رنگ گذرنامه شما بیانگر چیست؟
  تصاویری که نشان می دهد انسان های اولیه راست دست بوده اند
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net