تارخ انتشار: جمعه ۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۸
کد خبر : 151739
چاپ خبر

کشف قدیمی‌ترین نمونه سرطان جهان متعلق به ۱٫۷ میلیون سال قبل

۴۹۰۷۶۰۴_۸۹۸

یک تیم از محققان انگلیسی و آفریقایی موفق به شناسایی قدیمی‌ترین نمونه سرطان در یک فسیل انسانی متعلق به یک میلیون و ۷۰۰ هزار سال قبل شدند

به گزارش گروه بین الملل«کمال مهر»؛ به نقل از پایگاه اینترنتی نشریه تلگراف؛ گروهی از پژوهشگران دانشگاه مرکزی لنکشایر و دانشگاه ویت‌واترزراند موفق به کشف فسیل یک استخوان انگشت پا در سایت باستان‌شناسی سوارتکرانز در نزدیکی ژوهانسبورگ شدند که قدمت آن به یک میلیون و ۷۰۰ هزار سال پیش می‌رسد.

به عقیده محققان استخوان انگشت پا ممکن است در نتیجه حمله یک حیوان وحشی از بدن جدا شده‌باشد. شناسایی نوع سرطان و مدت زمان دقیق آن نیازمند مطالعات و بررسی‌های بیشتر است.

بررسی های اولیه شواهدی از وجود سلولهای سرطانی در این فسیل خبر داد. کشف سرطان در این فسیل، باور عمومی درخصوص اینکه بیماری سرطان یک پدیده مدرن است را بطور کامل رد کرده و تاریخچه تکامل آن را فراتر و عمیق تر از زندگی مدرن معرفی می‌کند.

ادوارد اودس—محقق ارشد این تیم تحقیقاتی—می‌گوید: فرض پزشکی مدرن بر این است که سرطانها و تومورها در انسان ناشی از شیوه نادرست زندگی و فضای مدرن امروزی است؛ ولی کشف این فسیل تمامی نظریات پزشکی مدرن را زیر سوال می‌برد و ریشه این بیماری را در انسان‌های اولیه جستجو می‌کند.

پژوهشگران در حال حاضر مشغول شناسایی نوع سرطان در این فسیل هستند. قدیمی‌ترین فسیل انسانی کشف شده که شواهدی از سرطان در آن نمایان بوده‌است متعلق به ۳ هزار سال پیش از میلاد است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net