تارخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۴
کد خبر : 150539
چاپ خبر

«علی موش» به تله پلیس افتاد/ مالباختگان متهم را شناسایی کنند+تصاویر

فردی مشهور به علی موش که با ترفندی خاص اقدام به سرقت موبایل و تبلت می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد

به گزارش«کمال مهر»؛ هفدهم خرداد ماه امسال  از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت از یک مرکز آموزشی (دبیرستان پسرانه) واقع در منطقه پاسداران – نرسیده به چهارراه فرمانیه ، به کلانتری ۱۲۳ نیاوران اعلام شد.
با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که شخصی تحت عنوان اولیای یکی از دانش آموزان وارد دبیرستان شده و اقدام به سرقت یک دستگاه گوشی تلفن همراه و یک دستگاه لپ تاپ متعلق به دو تن از مربیان دبیرستان کرده است.
«علی موش» به تله پلیس افتاد/ مالباختگان متهم را شناسایی کنند+تصاویر
پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اماکن و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
سرقت در پوشش پرداخت شهریه دانش آموزی :

مدیریت دبیرستان با حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان عنوان داشتند که در ساعت ۱۳:۲۰ هفدهم خرداد ماه متوجه شدیم که یک دستگاه گوشی تلفن همراه و یک دستگاه لپ تاپ متعلق به آقایان ….. سرقت شده است ! با بازبینی فیلم های دوربین های مداربسته مستقر در دبیرستان مشخص شد که فردی حدودا ۳۸-۳۷ ساله بدون ریش کامل ( ریش پروفسوری ) و با عینک موشی ، با موهای کم پشت ، قد متوسط با لباس قهوه ای اقدام به این سرقت کرده است ؛ در بررسی بیشتر موضوع نیز مشخص شد که این شخص با ادعای پرداخت وجه شهریه فرزندش وارد دبیرستان شده و پس از ۴۵ دقیقه توقف در مدرسه با سرقت لپ تاپ و تلفن همراه از آنجا خارج شده است .
«علی موش» به تله پلیس افتاد/ مالباختگان متهم را شناسایی کنند+تصاویر
شناسایی سرقت های مشابه:

با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان ضمن بررسی تصاویر بدست آمده از محل سرقت و با بررسی پرونده های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکایت کنندگان و مالباختگانی شدند که گوشی‌های تلفن همراه و یا تبلت آنها به همین شیوه و شگرد، از محل کارشان سرقت شده بود.
بررسی و جمع بندی اظهارات مالباختگان حکایت از آن داشت که در تمامی سرقت ها فردی عمدتا تحت عنوان پیک موتوری به دفاتر نمایندگی بیمه، مراکز درمانی ( دندانپزشکی، مطب پزشک )، مراکز آموزشی و شرکت های خصوصی مراجعه و در یک لحظه با استفاده از غفلت مالباختگان اقدام به انجام سرقت های خود کرده است.
«علی موش» به تله پلیس افتاد/ مالباختگان متهم را شناسایی کنند+تصاویر
یکی از این مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ” ۲۸ بهمن ماه سال گذشته شخصی حدودا ۳۵-۳۰ ساله تحت عنوان پیک موتوری به شرکت آمد و مدعی تحویل دادن یک بسته به مدیر شرکت شد؛ این شخص دقایقی در داخل شرکت حضور داشت و پس از خروج وی از شرکت، متوجه سرقت گوشی تلفن همراه و تبلت از داخل شرکت شدیم “؛ مالباخته‌ای دیگر نیز به کارآگاهان گفت: ” شخصی به بهانه بیمه کردن خودرو وارد دفتر نمایندگی بیمه محل کارم در کاشانک شد؛ در حال صحبت با تلفنِ دفتر بودم که در یک متوجه نبودن گوشی تلفن همراه خود شدم که آنرا روی میز گذاشته بودم ؛ همزمان ، آقایی که برای برای بیمه کردن ماشین وارد دفتر شده بود نیز ناپدید شده بود “.
شناسایی و دستگیری مجرم سابقه دارِ بلامکان:
با شناسایی دهها مالباخته و بررسی تصاویر بدست آمده از برخی از محل های سرقت ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با انجام چهره نگاری و بهره گیری از سوابق مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کش روی و سرقت از اماکن بنام علیرضا . ک ( متولد ۱۳۵۶ ) شدند که سال ۱۳۹۳ نیز دقیقا به همین اتهام ( سرقت به شیوه کش روی از اماکن ) دستگیر و روانه زندان شده بود .
با شناسایی محل سکونت “علیرضا . ک” و تحقیقات از اعضای خانواده متهم ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خانواده ی “علیرضا . ک” ، در سال ۱۳۹۳ و پس از اطلاع از اقدامات مجرمانه اش او را از خانه اخراج کرده و در حال حاضر نیز وی بلامکان بوده و خانواده اش هیچگونه اطلاعات و یا ارتباطی با وی ندارند .
همزمان با ثبت اطلاعات “علیرضا . ک” در سیستم جامع پلیس آگاهی بعنوان مجرم تحت تعقیب پایگاه یکم پلیس آگاهی ، کارآگاهان این پایگاه اطلاع پیدا کردند که متهمِ تحت تعقیب آنها چندی پیش و در حین سرقت به شیوه “موبایل قاپی” با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی ، توسط کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده است .
شناسایی متهم توسط دهها مالباخته:
با انتقال “علیرضا . ک” به پایگاه یکم پلیس آگاهی ، دهها مالباخته صراحتا وی را بعنوان سارق اموال خود بویژه گوشی های تلفن همراهشان شناسایی و متهم نیز صراحتا به دهها فقره سرقت به شیوه “کش روی” و همچنین “موبایل قاپی” به شیوه تک نفره ، با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی اعتراف کرد .
در ادامه رسیدگی به پرونده و شناسایی دهها مالباخته ی جدید ، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد زیادی از مالباختگانی شدند که متهم به شیوه و شگرد مشابه ( کش روی ) اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراه و … آنها کرده بود که با بررسی شکایات مالباختگان مشخص شد که پرونده های متعددی در خصوص شکایت از متهم در مراجع مختلف قضایی از جمله شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران ، شعبه چهارم دادیاری ناحیه ۳۴ تهران ، شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۶ تهران ، شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۱۱ تهران ، شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۱ تهران ، شعبه سوم دادیاری ناحیه ۲۱ تهران ، شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران ، شعبه چهارم دادیاری ناحیه ۳ تهران ، شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران و … در حال رسیدگی است.
«علی موش» به تله پلیس افتاد/ مالباختگان متهم را شناسایی کنند+تصاویر
اعتراف به دهها فقره سرقت:
متهم “علیرضا . ک” که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت صراحتا به دهها فقره کش روی و همچنین موبایل قاپی در تمامی مناطق شهر تهران بویژه در فرمانیه ، آیت الله کاشانی ، قیطریه ، محلاتی ، خیابان دولت ، سهروردی ، تهرانسر ، شریعتی ، قلهک ، کریم خان ، پاسداران ، میدان هروی ، تجریش ، شهرک فرهنگیان ، مجیدیه ، شمیران نو ، خیابان هنگام ، نیاوران ، کامرانیه ، ستارخان ، الهیه ، چیذر ، مینی سیتی ، لشگرک ، شهرک نفت ، سیدخندان ، شهرک کوثر و …. اعتراف کرد .
متهم در خصوص بلامکان بودن خود پس از آزادی از زندان نیز به کارآگاهان گفت: “پس از آنکه برای چندمین بار در سال ۱۳۹۳ دستگیر شدم ، تصویرم در روزنامه ها منتشر شد و اعضای خانواده نیز پس از دیدن تصویر من در روزنامه ها و اطلاع بستگان ، دوستان و همسایگان از سارق بودن بنده ، به طور کامل مرا ترک کردند ؛ پس از آزادی از زندان جای مشخصی را نداشتم ؛ گوشی های تلفن همراه و دیگر اموال مسروقه را در خیابان جمهوری به تعدادی از خریداران اموال مسروقه که آنها را از قبل می شناختم فروخته تا هزینه روزمره خود را تأمین نمایم “.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: “با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف بویژه کش روی از اماکن ، اعتراف صریح متهم به دهها فقره سرقت از شرکت های خصوصی و همچنین موبایل قاپی و شناسایی متهم از سوی دهها مالباخته ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر ( مشیر شرق به غرب ) – ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه نمایند.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ابهامات بزرگ در درآمد ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه ها/ تکلیف نامعلوم ۶۵ هزار میلیارد تومان از پول بیت المال/ سازمان بازرسی ورود کند
  فیلم‌اولی‌ها چطور سد ورود به سینما را پشت سر می‌گذارند؟
  نابینایان هم صاحب کتابخانه می‌شوند/ کتابخانه‌ای مجهز در پایتخت
  «مبارک» حامی بازارچه نوروزی خیریه «رعد» می شود
  رکورددارهای اسکار را بشناسید
  جشنواره ای که با ۱۰ میلیون تومان برگزار شد/ معرفی برگزیدگان
  ضرری که افزایش قیمت بلیت‌ به هنر هفتم می‌زند
  «لالالند» و «دکتر استرنج» جایزه طراحی لباس را بردند
  دست فروشان شهرستان فردیس در دو طرح مجزا ساماندهی می شوند/ ۱۰۰ نفر در طرح ساماندهی ثبت نام کرده اند
  کارگاه عکاسی آیینی در کرج برگزار می شود
  اولین حراج سالانه آثار هنرمندان تجسمی استان البرز برگزار می شود
  صادق زیباکلام: می‌دانستم عارف بی‌عرضه است +فیلم
  شرایط تملک نصف دارایی مرد پس از طلاق چیست؟
  صحبت‌های جنجالی کواکبیان در مورد رئیس‌جمهور + فیلم
  تکلیف قیمت بنزین در سال ۹۶ مشخص شد
  غافل‌گیری دردناک حین پیاده روی + فیلم
  مراقبت از لوله های نفتی زیر دریا توسط یک مار!+تصاویر
  ترامپ در حال دوشیدن گاو + عکس
  بدون آنکه ریالی هزینه کنید، فرش و موکت تان را برق بیاندازید
  با شوهر چشم چران چطور برخورد کنیم؟
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net