تارخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۹
کد خبر : 150383
چاپ خبر

فرار مرد افغان پس از برده‌داری ۱۸ ماهه

۴۸۷۹۷۲۴_۶۷۷

صبح روز سه شنبه، ۲۹ تیرماه پسر ۱۹ ساله افغانی به نام جمیل همراه دایی اش وارد شعبه نهم دادسرای جنایی تهران شد و گفت مردی که هموطنش است، او را به بهانه کار ۱۸ ماه به اسارت گرفته بود

به گزارش گروه وبگردی «کمال مهر»؛؛ وی در توضیح ماجرا به قاضی سهرابی گفت: یک و نیم سال قبل به صورت غیرمجاز برای کار به ایران آمدم. همان ابتدا به خانه دایی ام در تهران رفتم تا برای من کاری فراهم کند، اما او گفت کاری سراغ ندارد. هر چند نمی توانم فارسی حرف بزنم با این وجود به یکی از میدان‌های تهران رفتم که کارگران افغان زیادی آنجا بودند. لحظاتی بعد مردی افغان از داخل اتوبوسی پیاده شد و با چندین کارگر حرف زد و آنها را سوار اتوبوس کرد.

بعد به سراغ من آمد و گفت برای من هم کار خوبی در شهرستان ساوه سراغ دارد. از آنجایی که او هم افغانی بود، به او اعتماد کردم و سوار شدم. او که خودش را نسیم معرفی کرد، مرا به باغی حوالی ساوه برد و قرار شد از صبح تا شب آنجا کار کنم. چند ماهی بدون اینکه پولی بگیرم، کار کردم تا اینکه از نسیم خواستم حقوقم را بدهد تا به افغانستان بفرستم، اما نسیم نه‌‌تنها پولی به من نداد، بلکه مرا به شدت کتک زد و گفت اگر یک بار دیگر درباره حقوقم با او حرف بزنم، مرا خواهد کشت. نسیم تلفن همراهم را به زور از من گرفت تا نتوانم با دایی یا دوستانم تماس بگیرم و پس از اینکه دستمزد کار چند ماهه مرا از صاحب باغ گرفت، مرا به کرمان برد و آنجا در باغی مرا مجبور به کار کرد. او هر چند روز یک بار مرا به شدت کتک می‌زد.

از ترس به او اعتراضی نمی کردم و کسی را هم نمی شناختم تا به او پناه ببرم تا اینکه تصمیم گرفتم، فرار کنم، اما نسیم متوجه شد و مرا به شدت کتک زد. پس از این فهمیدم او با خانواده‌ام در افغانستان و دایی ام در ایران تماس گرفته تا از آنها اخاذی کند. به هر حال هفت ماهی در باغ‌های کرمان کار کردم بدون اینکه پولی بگیرم. بعد هم مرا به شهرستان تاکستان قزوین منتقل کرد تا اینکه روزی به صاحب باغ پناه بردم و موضوع را برای او شرح دادم. نسیم وقتی متوجه شد موضوع را به صاحب باغ گفته‌ام از ترس فرار کرد و صاحب باغ موضوع را به دایی ام در تهران خبر داد تا اینکه روز قبل دایی ام به تاکستان آمد و مرا با خودش به تهران آورد.

دایی شاکی هم گفت: پس از اینکه پسر خواهرم به صورت غیر قانونی وارد ایران شد، چند روزی خانه ما بود تا اینکه روزی تلفنی به من گفت همراه یکی از هموطنانم برای کار به ساوه رفته است. مدتی از او خبری نبود تا اینکه مردی افغان با من تماس گرفت و گفت، جمیل را گروگان گرفته است و برای آزادی اش باید ۲ میلیون تومان بپردازم. مرد آدم‌ربا حتی با پدر جمیل هم در افغانستان تماس گرفته بود . پس از این من به اداره پلیس رفتم و شکایت کردم، اما هیچ ردی از متهم پیدا نکردیم تا اینکه چند روز قبل مردی با من تماس گرفت و گفت جمیل در باغی در تاکستان مشغول به کار است. من بلافاصله به تاکستان رفتم و فهمیدم نسیم ۱۸ ماه به عنوان سرکارگر خواهرزاده‌ام را به اسارت گرفته و دستمزد او را بالا کشیده است. پس از طرح این شکایت، پرونده به دستور قاضی سهرابی برای رسیدگی و تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

منبع: روزنامه جوان

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • زندگی زناشویی تان اگر این نشانه ها را دارد، در لبه پرتگاه است!!
  ۶۳۶۷۴۷۹۳۵
  ماجرای دستگیری بازیگر زن معروف از زبان خودش !+عکس
  تعرض و گرفتن فیلم از دختر برهنه در پارتی مختلط باغ
  ۶۳۶۱۲۹۸۲۳۹۹۷۸۴۷۶۶۱
  خواهر آرایشگر برادرانش را به وسوسه انداخت+عکس
  ۷۸۲۱e97d-3e52-4ee7-8a3f-4918b2c1221a
  برای همیشه از شر شوره سر خلاص شوید!
  پگاه آهنگرانی هم کشف حجاب کرد+عکس
  عکس/ جایزه ملکه!
  ۱۹۱۵۷۲۱_۹۶۷
  پرشورترین تیم ایران با هزینه میلیاردی در اندیشه شکستن طلسم ۱۶ ساله
  ۱۳۹۵۰۲۰۷۰۰۰۸۱۷_photoa
  آمار نادرست بودجه‌ای معاون اول به مردم/ رشد هزینه‌ جاری با وجود منع استخدام و عدم تسویه بدهی‌های دولت
  ۱۳۹۵۰۲۲۱۰۰۱۰۸۸_photoa
  تعرفه مکالمه اربعین ۵۵۰ تومان تعیین شد/مکالمه ارزان شد
  ۱۳۹۵۰۷۱۱۰۰۰۳۹۲_photoa
  کروس، کراماریچ و ریبری، ۳ پاسور گل برتر قاره سبز
  ۱۳۹۵۰۸۰۳۰۰۰۴۳۵_photoa
  قوی‌ترین صاعقه دو برابر سطح خورشید گرما دارد
  ۳۷۶۶۰۴_۱۱۸
  خداداد عزیزی به سیاه جامگان رفت
  ۳۷۶۵۳۸_۶۶۵
  انتقاد شدید کی روش به فدراسیون/مدیریت خارج از زمین تیم ملی، بار دیگر شکست خورد
  اقدامات ایرانسل برای زائران اربعین چیست
  ۳۷۶۶۵۹_۷۲۶
  بلک بری یک گوشی دیگر هم معرفی کرد
  he3144
  خوراکی هایی که برای سرماخوردگی شما خوب است
  ۱۹۱۵۸۴۰_۷۳۲
  با تدبیر ۸ هزار میلیارد از ۳ هزار میلیارد کوچک‌تر می‌شود!
  ۳۷۴۶۰۴_۸۲۱
  کودکان سر راهی ره آورد اعتیاد و بارداری های نامشروع هستند/ ساماندهی ۲۵ کودک سر راهی البرزی در نیمه نخست سال
  ۵۳۳۵۳۳۵_۶۸۸
  عجیب‌ترین عملیات نجات در سطل زباله +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net