تارخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲
کد خبر : 149725
چاپ خبر

ماجرای ارتباط پسر اسطوره فوتبال با برنج‌های آلوده

ماجرای فروش برنج‌های تاریخ گذشته با به میان آمدن پای پسر اسطوره فوتبال به عنوان بدهکار و تهدید بازرگانی دولتی برای به اجرا گذاشته شدن وثیقه این بدهکار ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است

 به گزارش گروه وبگردی «کمال مهر»؛، شرکت بازرگانی دولتی ایران اواخر سال ۹۳ اقدام به فروش ترهینی برنج به چند شرکت کرد که از قضا یکی از شرکت‌های خریدار برنج به نام «ر.س.ا» متعلق به محمد پروین پسر  اسطوره‌ فوتبال ایران است.

پسر علی پروین که چند سالی است وارد یک فعالیت تولیدی شده است قریب به ۲۰ میلیارد تومان برنج از شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری کرده ولی با گذشت حدود یک سال و نیم هنوز موفق به بازپرداخت پول برنج‌ها به شرکت بازرگانی دولتی نشده است.

در این رابطه علی قنبری معاون وزیر جهاد کشاورزی پیش از این به فارس گفته بود برنج طبق قانون، به صورت رهنی به پسر اسطوره فوتبال فروخته شد و زمان پرداخت آن فرا رسیده و باید مطالبات ما توسط آنها پرداخت شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی اظهار داشت: اگر پرداخت انجام نشود، وثیقه آنها به اجرا گذاشته می‌شود.

وی مبلغ فروش برنج به پسر اسطوره فوتبال را ۲۰ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: با سود آن باید ۲۵ میلیارد تومان به شرکت بازرگانی دولتی پول پرداخت شود.

قنبری تصریح کرد: زمان فروش رهنی برنج به این شخص ۶ ماه بوده است که اکنون آن مدت نه تنها به اتمام رسیده بلکه دو بار تمدید شده و آنها موظف به پرداخت هستند.

*یک مقام آگاه: زیان ۵٫۶ میلیارد تومانی محمد پروین در خرید از بازرگانی دولتی

در عین حال یک مقام آگاه اطلاعاتی را درباره جزئیات فروش برنج‌های در آستانه اتمام تاریخ مصرف به چند خریدار که یکی از آنها محمد پروین است گذاست.

این مقام آگاه گفت: برنجی که توسط شرکت بازرگانی دولتی به پسر اسطوره فوتبال فروخته شد برنج نازگل ۱۱۲۱ بوده که این برنج از نوع نامرغوب ۱۱۲۱ محسوب می‌شود و فرد خریدار در زمان تحویل کالا از شرکت از عدم مرغوبیت کالای تحویلی مطلع نبوده است.

این مقام آگاه اظهار می‌کند: از مجموع برنج خریداری شده از شرکت بازرگانی دولتی ایران ۶ هزار تن برنج نامرغوب نازگل ۱۱۲۱ به خریدار تحویل داده می‌شود و در کنار آن ۱۰ تن هم برنج ۱۱۲۱ مرغوب تحویل داده می‌شود.

به گفته این مقام آگاه قیمت عرضه هر کیلو گرم برنج به فرد مذکور ۳۴۶۷٫۵ ریال بوده در حالی که به دلیل رکود بازار و بی‌کیفیتی محصول قیمت هر کیلوگرم از برنج تحویلی به پسر اسطوره فوتبال در زمان تحویل یعنی ماه‌های آخر سال ۹۳ در بازار فقط ۲۵۰۰ تومان بوده است و وی به ناچار دچار زیان هنگفتی می‌شود.

برنج‌های دارای تاریخ مصرف رو به اتمام بازرگانی دولتی که به ۱۳۰ هزار تن می‌رسیده است در حالی به شرکت‌های خریدار عرضه می‌شود که این شرکت پیش‌تر برای فروش آن به برخی دستگاه‌‌های دولتی مثل سازمان زندان‌ها و دانشگاه‌ها و حتی عرضه در بورس تلاش می‌کند و این تلاش‌ها هیچ نتیجه‌ای نمی‌دهد. بنابراین تصمیم بر این می‌شود با دریافت وثیقه و روش ترهینی به شرکت‌ها و افراد متقاضی واگذار شود.

وی اظهار داشت: بر این اساس حدود ۲۰ هزار و صد تن این برنج‌ها به صورت ترهینی با چک و به ازای یک وثیقه ملکی ۲۷ میلیارد تومانی به محمد پروین تحویل داده می‌شود در حالی که پسر اسطوره فوتبال ۱۸ ملیارد تومان از شرکت بازرگانی دولتی برنج خریداری می‌کند.

این مقام آگاه تصریح کرد: به علت عدم کیفیت کالای تحویلی و رکود بازار وی که دارای یک کارخانه صنایع غذایی است و با هدف تامین سرمایه در گردش اقدام به خرید و فروش محموله برنج از بازرگانی دولتی کرده است برنج تحویلی را در نهایت با ضرر ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رساند.

به گفته این منبع مطلع ۴ خریدار بزنج‌های بی‌کیفیت بازرگانی دولتی اقدام به شکایت از این سازمان کرده‌اند که محمد پروین یکی آز آنهاست.

اظهارات این مقام آگاه دارای جزئیات و مستندات بیشتری است که در صورت نیاز همراه با پاسخ حقوقی بازرگانی دولتی روزهای آینده منتشر می‌شود.

*مدیرعامل بازرگانی دولتی: برنج فروخته شده از نوع خیلی خوب بود

اما امروز علی قنبری در این رابطه اظهار داشت: شرکت بازرگانی دولتی ایران به اجبار به کسی برنج نفروخته است و تمام خریداران از نوع برنجی که خریداری می‌کرده‌اند اطلاع کافی داشته‌اند.

وی افزود: ذخایر استراتژیک برنج ما در سال ۹۲ از نوع خیلی خوب بوده و مشکلی نداشته و ۱۰ خریدار ترهینی برنج از این شرکت با رضا، رغبت و آگاهی کافی در سال ۹۳ از ما خرید کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه مسائلی که در رابطه با نامرغوب بودن برنج ۱۱۲۱ مطرح می‌شود بهانه است، گفت: اینان می‌خواهند پول دولت را ندهند، در حالی که ما یک ذره از مطالبات دولت و شرکت کوتاه نمی‌آییم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: این فرد در زمان خرید نسبت به مرغوبیت برنج اعتراضی نداشت اما حالا که پول شرکت را پرداخت نکرده چنین مطالبی را بیان می‌کند.

وی بیان داشت: شرکت بازرگانی دولتی ایران به این فرد برای بازپرداخت پول خرید برنج فرصت داده و حتی فرصت را ۲ بار تمدید کرده و اگر پول برنج‌ها را پرداخت نکند براساس قانون وثیقه را به اجرا می‌گذاریم.

قنبری تصریح کرد: البته پسر اسطوره فوتبال برای پرداخت نیمی از وجه خرید برنج قول‌هایی داده و اعلام کرده که بزودی نیمی از پول برنج را پرداخت می‌کند ولی تاکنون مبلغی پرداخت نکرده است.

معاون بازرگانی دولتی: باید زمان خرید نسبت به کیفت کالا اعتراض می‌شد نه زمان پرداخت پول

در این رابطه حسن عباس معروفان معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران هم گفت: وقتی کالایی معیوب است خریدار زمان خرید باید نسبت به کالای خریداری شده به فروشنده اعتراض کند، نه اینکه اعتراض و بیان اینگونه مسائل را موکول به زمان باپرداخت پول کند.

معاون شرکت بازرگانی دولتی تصریح کرد: بیان اینگونه مطالب در هیچ محکمه‌ای پذیرفتنی نیست و این افراد برای عدم پرداخت بدهی خود این مطالب را بیان می‌کنند.

وی همچنین در مورد کیفیت برنج‌های ذخایر استراتژیک شرکت بازرگانی دولتی در سال ۹۲ گفت: ما باید خودمان را به جای دولت قبل در زمان تحریم‌های شدید در سال‌های ۹۱ و ۹۲ بگذاریم. با توجه به شرایط زمان تحریم و سختی‌هایی که برای تأمین ذخایر استراتژیک وجود داشته دولت هر چیزی را که برای تأمین ذخایر استراتژیک می‌توانسته تهیه کند به کشور وارد می‌کرده و چه بسا جای تشویق هم داشته است.

معاون شرکت بازرگانی دولتی بیان داشت: تأمین ذخایر استراتژیک برنج در زمان تحریم‌ها قابل دفاع بوده و با مشکلاتی که در آن زمان وجود داشته قطعا مسئولان بهترین تصمیم را اتخاذ کرده‌اند.

منبع: فارس
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • فقط به یک نمونه اشاره کنید!
  آموزش رمزگذاری روی سیستم عامل مک
  فیش نجومی مدیرعامل فروشگاه رفاه هم منتشر شد/ دریافت ماهانه بیش از ۲۴ میلیون تومان+اسناد
  نوجوان ۱۸ ساله قربانی سلفی شد +تصاویر
  روباهی که در آذربایجان غربی یخ زد +عکس
  ویدئوی این دختر ۱۲ ساله طوفانی در اینترنت به‌پا کرده است + تصاویر
  بدن شهیدان بحرین چگونه توسط پادشاه دریده شد؟ +عکس
  معلم هنجارشکن به دام قانون افتاد +تصاویر
  موتورسواری بانوان مجاز است یا ممنوع؟ / قانون چه می‌گوید؟
  از افشای تیپ شخصیتی رامبد جوان تا دعوت مردم به یک چالش هیجان‌انگیز!
  کشف نوزاد تازه متولدشده در سطل زباله + عکس
  مدل عجیبِ اولین کفش جهان را ببینید/ کفش‌هایی که از دیدن آن‌ها وحشت خواهید کرد! + تصاویر
  خرازی: شیطنت آمریکا مانع تحقق اهداف برجام شده است/ این کشور بار دیگر ماهیت بدعهد خود را نشان داد
  شوخی مرگبار پسری با نامزدش +فیلم
  طرح ۴ ماده ای ایران برای پایان بحران سوریه
  آنچه از عروسی فرزندان رهبر انقلاب نمی‌دانید + فیلم
  استاد کهنمویى کیست؟
  پرونده اعتراض شهروندان سرحدآباد را در شورای تامین استان مطرح کردیم/ کسی در این خصوص دستگیر نشده است
  کلیپ/ «گفتم نرو» جدیدترین اثر محمد علیزاده
  زنان
  بازنشستگی زنان با بیست سال سابقه
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net