تارخ انتشار: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱
کد خبر : 147376
چاپ خبر

خرابه های شهر کرج زمین بازی نوجوانان مناطق محروم/ تابستان را چگونه گذراندید؟! + تصاویر

بازی و تحرک جسمی برای کودکان و نوجوانان از الزام‌های زندگی است تا بدنی سالم موجب رشد فکر و ذهنی بارور و درست در آنان شود ولی این مسئله در بالا و پایین شهر کرج تفاوت زیادی دارد و کودکان مناطق محروم نصیبی جز خرابه های شهر برای بازی ندارند

گروه استانی«کمال مهر»؛؛ اوقات فرغت تابستان است و کودکان و نوجوانان مناطق محروم کرج مانند تمام هم سن و سالهای خود در این کلانشهر دارای وقتی آزاد به صورت طولانی هستند، عده ای روانه کارو کاسبی برای کمک به اقتصاد خانواده شده و عده ای دیگر به بازی و تفریح با همسالان مشغول می گردند.

گذران اوقات فراغت تابستان برای کودکان و نوجوانان کلانشهر کرج که از قضا این سو وآن سوی وسیعی نیز دارد دارای تفاوتی آشکار است، در مناطق محروم و کمتر برخوردار کرج از کلاس شنا و موسیقی خبری نیست و تنها خرابه های شهر میزبان شور و نشاط آنان است.

اگر از آنان بپرسید تابستان خود را چگونه گذراندید می گویند: ماندن و دویدن با پاهای برهنه درآفتاب و گرما، ته نشین کردن گرد و خاک در ریه ها، کوفتن و شکستن دست و پا و شنیدن فریاد و ناسزای ساکنین خانه ها و رانندگان ماشینهای عبوری.

این کودکان اوایل بیشتر وقت خود را در خرابه های خالی بازی می کردند ولی به علت اعتراض همسایگان و رهگذران آنجا را هم از دست داده و به حیاط محوطه امامزاده محمد(ع) کرج پناه آورده اند، کودکانی سالم، با انرژی، پر استعداد و باهوش که اوقات خود را بدون صرف هزینه مالی می گذرانند و فشاری به اقتصاد خانواده خود وارد نمی آورند.

 

اینها نصیب کودکان مناطق محروم با اقتصاد مالی ضعیف است که از چشم مسئولین نیز دور می مانند و اهمیت دادن به تربیت و آموزش آنها رنگ می بازد، فراهم آوردن فضای بازی برای کودکان و نوجوانان از الزام‌های زندگی شهری است و باید جزء اهم مسئولیتهای کاری مدیران حوزه شهری و فرهنگی قرار بگیرد.

هرگونه غنی سازی اوقات فراغت برای فرزندان این خطه، از بروز آسیب های اجتماعی در مسیر تکامل فکری و زندگی آینده سازان جامعه جلوگیری می کند و اینجا دولت باید به کمک اقشار ضعیف آمده و حمایتهای خود را ارائه نماید.

عدم توجه به پر نمودن بهینه اوقات فراغت ناهنجاری های غیر قابل جبرانی را به جامعه تحمیل خواهد کرد!!!!!!

انتهای پیام/

 

 

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net