تارخ انتشار: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
کد خبر : 142759
چاپ خبر

۱۰ غذاخوری در دکوراسیون آشپزخانه، معجزه خانه های کوچک!

 در خانه‌ها و آپارتمان‌های امروزی که دیگر خبری از اتاق‌های تفکیک شده برای فضاهایی مثل نشیمن، پذیرایی و آشپزخانه نیست و معمولا سالن‌های یکپارچه‌ای به چشم می‌خورند که نهایتا آشپزخانه با یک کانتر (پیشخوان) جدا شده است، تمام تلاش بر این است که از فضا حداکثر استفاده شود. یکی از اتفاقاتی که در همین راستا زیاد به آن برمی‌خوریم، حضور کانترهای غذاخوری با صندلی‌های مخصوص آنهاست؛ فضایی که به واسطه غیر رسمی بودنش به محلی برای جمع شدن، خوردن و آشامیدن و گپ و گفت اعضای خانواده و حتی گاهی دوستان نزدیک تبدیل شده است

همه آشپزخانه‌ها این شانس را ندارند که بتوانند یک جزیره بزرگ در خود جای دهند اما به قول معروف بسیاری از مواقع «محدودیت، خلاقیت می‌آورد» و می‌توان با اندکی جسارت و خلاقیت، یک فضای غذاخوری دلچسب در دکوراسیون آشپزخانه تعریف کرد.

مطلب پیشنهادی: ترکیب غذاخوری با نشیمن: راه حلی آسان برای دکوراسیون منزل کوچک

عکس نمونه کارهای گروه طراحی معماری دکوکو
تصویر شرکت معماری دکوکو
شرکت معماری دکوکو

۱. جزیره به عنوان بار صبحانه‌خوری در دکوراسیون آشپزخانه

رایج‌ترین نوع افزودن فضای غذاخوری به دکوراسیون آشپزخانه، جزیره‌های باریکی است که به عنوان پیشخوان جداکننده نیز عمل می‌کنند. این بارها هم مکان‌های مناسبی برای نوشیدن سریع چای و قهوه و هم فضایی کامل برای خوردن غذا در کنار اعضای خانواده و دوستان‌تان هستند؛ به‌خصوص وقتی خانم خانه در حال آشپزی است، حضور بقیه در اطراف او فضایی دوستانه و آرامش‌بخش ایجاد می‌کند.

در ساخت چنین پیشخوانی حتما به این نکته توجه کنید که صفحه پیشخوان ترجیحا ۳۰ سانتی‌متر جلوآمدگی داشته باشد تا با تأمین فضای کافی برای پاها، نشیمن راحت‌تری فراهم شود.

عکس عکاسی از آشپزخانه منزل خانم بیتا بنفشی در مهرشهر کرج
تصویر امیر صادقی
امیر صادقی

۲. ایجاد نشیمن در دو ضلع پیشخوان غذاخوری آشپزخانه

اگر می‌خواهید چیدمان جمع‌محورتری داشته باشید، جلوآمدگی صفحه پیشخوان را در دو سمت به صورت ال‌شکل در نظر بگیرید. در این نوع طراحی افراد دید بهتری به یکدیگر دارند و گفت‌وگو و مکالمه بین آنها راحت‌تر صورت می‌گیرد.  در واقع این نوع اپن آشپزخانه، پرکاربرد و موثر در زیبایی دکوراسیون منزل شما خواهد بود.

عکس طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه کاری از فرم و فضا
تصویر گروه معماری فرم و فضا
گروه معماری فرم…

۳. شبه‌جزیره به عنوان بار صبحانه‌خوری در دکوراسیون آشپزخانه

اگر در آشپزخانه فضای کافی برای جزیره ندارید، پس به فکر ایجاد یک شبه‌جزیره باشید. این نوع پیشخوان درواقع امتداد کابینت‌های شماست که علاوه بر ایجاد فضای اضافی برای نگهداری وسایل، با افزودن چند صندلی می‌تواند به عنوانغذاخوری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

همان‌طور که در صفحه جزیره جلوآمدگی لحاظ می‌کنید، برای شبه‌جزیره نیز باید آن را در نظر بگیرید تا زمانی که صندلی‌ها استفاده نمی‌شوند در زیر آن جای گیرند.

کابینت سفید طوسی در دکوراسیون آشپزخانه
تصویر گروه مهندسین خشت طلایى
گروه مهندسین خش…

۴. فضای غذاخوری دنج دونفره در دکوراسیون آشپزخانه

حتی جمع و جورترین آشپزخانه‌ها هم می‌توانند یک غذاخوری راحت و دنج را در خود جای دهند. برای این کار می‌توانید صفحهکابینت آشپزخانه را از یک سمت ادامه دهید و یک میز غذاخوری کوچک و دنج ایجاد کنید. قرار دادن دو صندلی جمع و جور این فضای دلچسب را تکمیل می‌کند. ضمن اینکه این میز می‌تواند در زمان‌هایی غیر از خوردن غذا، برای کارهای آشپزخانه مثل آماده‌سازی غذا استفاده شود.

عکس نمونه کارهای گروه طراحی معماری دکوکو
تصویر شرکت معماری دکوکو
شرکت معماری دکوکو

۵. ادامه دادن صفحه پیشخوان جزیره آشپزخانه

اگر فضای آشپزخانه به اندازه کافی طویل است یا قرار دادن صندلی‌ها حول جزیره برای حرکت در آشپزخانه مزاحمت ایجاد می‌کند، ادامه دادن صفحه کانتر جزیره می‌تواند فضایی اختصاصی برای غذاخوری ایجاد کند و به این صورت می توانید یک دکوراسیون خلاقانه برای جزیره آشپزخانه خود طراحی کنید. چون در این نمونه کابینتی زیر صفحه وجود ندارد، صندلی‌ها می‌توانند در سه طرف آن قرار گیرند، بنابراین تعداد افراد بیشتری می‌توانند از این فضا استفاده کنند.

عکس کابینت و سیستمهای مدرن آشپزخانه مانی فرم
تصویر مانی فرم
مانی فرم

۶. غذاخوری جزیره‌ای با ارتفاع استاندارد در دکوراسیون آشپزخانه

اگر می‌خواهید غذاخوری خود را در مرکز آشپزخانه‌تان داشته باشید اما با صندلی‌های پایه بلند راحت نیستید، پیشنهاد ما به شما این است که یک صفحه در ارتفاع کمتر (استاندارد میز ناهارخوری-۷۵ سانتی‌متر) به جزیره یا پیشخوان خود متصل کنید. چنین راهکاری به شما این امکان را می‌دهد که به جای صندلی‌های پایه بلند از صندلی‌های معمولی و راحت ناهارخوریاستفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: ارتفاع استاندارد ۱۰ عنصر مهم در طراحی داخلی

عکس پروژه های اجرایی کابینت چیدمان
تصویر چیدمان
چیدمان

۷. میز غذاخوری مرکزی در دکوراسیون آشپزخانه

اگر فضای کافی برای هر دو میز غذاخوری و جزیره در دکوراسیون آشپزخانه خود ندارید و فضای غذاخوری برای‌تان از اهمیت بیشتری برخوردار است، پس چرا به جای جزیره آن را در مرکز آشپزخانه خود قرار ندهید؟ این نوع چیدمان فضایی خانوادگی و راحت خلق می‌کند و میز آن در زمان‌هایی غیر از وعده‌های غذایی می‌تواند به عنوان میز کار استفاده شود.

عکس نمونه کارهای دکوراسیون رامسین
تصویر دکوراسیون رامسین
دکوراسیون رامسین

۸. میز غذاخوری رسمی و پیشخوان صبحانه‌خوری غیر‌رسمی

در فضاهای بزرگ‌تر و بازتر ممکن است هم بتوان فضایی برای یک جزیره بزرگ در آشپزخانه در نظر گرفت و هم یک ست غذاخوری جدا. این گزینه از تطبیق‌پذیری بالایی برخوردار است و گزینه‌های متفاوتی را برای صرف وعده‌های غذایی مختلف پیش روی شما می‌گذارد.

میز غذاخوری می‌تواند برای وعده‌های رسمی و خانوادگی مورد استفاده قرار گیرد در حالی که بار صبحانه‌خوری در پشت جزیره برای صبحانه‌های فوری و نوشیدن چای و قهوه در طول روز بسیار کاربردی است.

عکس عکاسی ازآپارتمان بازسازی شده خانم نجفی زاده
تصویر عرفان شریف
عرفان شریف

۹. نشیمن نیمکتی برای غذاخوری

ساختن یک نشیمن نیمکتی در زیر پنجره یا کنار دیوار در گوشه‌ای از دکوراسیون آشپزخانه فضایی دنج و آرام برای خوردن و آشامیدن و حتی وقت‌گذرانی فراهم می‌آورد.

از این نشیمن نیمکتی به جای صندلی‌های معمولی غذاخوری در یک یا دو سمت میز غذاخوری خود استفاده کنید. زیر این نشیمن نیمکتی می‌تواند به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل‌تان مورد استفاده قرار گیرد.

کابینت کلاسیک چوبی در دکوراسیون آشپزخانه
تصویر شرکت هدیش چوب ایرانیان
شرکت هدیش چوب ا…

۱۰. میز گرد کافی‌شاپی

میزهای گرد کافی‌شاپی به خوبی با آشپزخانه‌های کوچک که فضای چندانی ندارند، متناسب می‌شوند و ثابت می‌کنند که همیشه راه‌حلی وجود دارد. میز گرد فضای کمتری از کف را می‌گیرد و رفت و آمد در اطراف آن آسان‌تر است.

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  معترضان به حذف یارانه نقدی اینجا کلیک کنند
  مهران مدیری وقتی دانش آموز ابتدایی بود +عکس
  علت جدایی‌ام را بگویم استقلال بدجوری به هم می‌ریزد
  پیشنهاد شرم آور دونالد ترامپ به ملکه زیبایی در هتل+عکس
  «ضدهوایی» سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد+عکس
  سخنگوی غیر رسمی دولت روحانی در آمریکا کیست؟!/ اگر هاشمی نبود «افغانستان» می‌شدیم؛ اگر برجام نبود «ونزوئلا»!
  عکس/عینک بزنید!
  وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
  عکس/ رضائیان از پرسپولیس رفتنی شد
  تعطیلی پنج شنبه در بهبود آلودگی کرج موثر است/ ۲ میلیون لیتر مازوت را در نیروگاه منتظر قائم پلمپ کردیم
  هدستی با صدای دالبی ۷.۱ کاناله مخصوص حرفه ای ها
  گوگل بلاخره کوتاه آمد!
  علی کریمی در تیم منتخب بایرن+تصویر
  امکانات باید درتمام شهرها عادلانه تقسیم شود/ مشکلات مردم شهرستان فردیس مطرح شد
  با این غذا فرزندتان هرکول می‌شود + دستورالعمل
  بازگشایی جاده ابریشم +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net