تارخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۲
کد خبر : 142237
چاپ خبر

کاهش احتمال مرگ بر اثر حمله قلبی توسط ازدواج

۹۴۶۳۲a2d-0dbc-42b0-9f49-272817f46ae4

به گزارش پایگاه خبری گاردین، مطالعه‌ بر روی سوابق پزشکی ۲۵ هزار نفر نشان داده است احتمال مرگ افراد متاهل بر اثر حمله قلبی ۱۴ درصد کمتر از افراد مجرد است.

گروه گوناگون ««کمال مهر»؛»، محققان انگلیسی می‌گویند احتمال مرگ افراد متاهل بر اثر حمله قلبی نسبت به افراد مجرد یا مطلقه بسیار کمتر است.

به گزارش پایگاه خبری گاردین، مطالعه‌ بر روی سوابق پزشکی ۲۵ هزار نفر نشان داده است احتمال مرگ افراد متاهل بر اثر حمله قلبی ۱۴ درصد کمتر از افراد مجرد است.

این مطالعه همچنین حاکی است احتمال مرگ افراد مطلقه در صورت بروز حمله قلبی  ۷ درصد بیشتر از مجردها است که دلیل آن احتمالا به استرس یا انزوای اجتماعی آنها بر می گردد.

به گفته محققان، حمایت روحی و جسمی همسران از یکدیگر باعث افزایش سلامتی آنها می‌شود.

کیت بنِت، روانشناس دانشگاه لیورپول می‌گوید حضور یک فرد دیگر، رابطه عاشقانه پایدار و دریافت حمایت‌های اجتماعی برای سلامت و بهداشت جسمی افراد مهم است.

مایک کناپتون از مدیران بنیاد قلب بریتانیا نیز گفت: «حمله قلبی می‌تواند هم اثرات مخرب جسمانی و هم روانی ایجاد کند که اکثر آنها پنهان می‌ماند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که حمایت همسر می‌تواند اثر مفیدی بر بیمار قلبی داشته باشد، احتمالا این کمک‌ها تاثیر حمله قلبی را به حداقل می‌رساند.»

وی افزود تشویق برای پیگیری درمان و ثبت‌نام در دوره‌های بازتوانی، کمک به بهبود وضعیت جسمانی و روانی و همچنین جلوگیری از انزوای بیمار قلبی از جمله کمک‌هایی است که همسر بیمار قلبی می‌تواند به وی ارائه دهد.

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net