تارخ انتشار: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۲
کد خبر : 141319
چاپ خبر

از تحریک اغتشاش‌گران قائله 78 تا ادعای دروغ تقلب در انتخابات 88

گام‌به‌گام با انحرافات تاج‌زاده

مصطفی تاج‌زاده یکی از محکومان اصلی فتنه سال ۸۸ که پس از گذراندن دوران محکومیت از زندان آزاد شد کارنامه سنگینی در مقابله با نظام دارد

به گزارش «کمال مهر»؛، مصطفی تاج‌زاده عضو مرکزیت احزاب منحله مشارکت و مجاهدین ( انقلاب) که به جرم اقدام علیه امنیت ملی  از ۲۳ خرداد سال ۸۸ در زندان بود روز ۱۵ خرداد ماه پس از اتمام دوران محکومیتش از زندان آزاد شد.

تاج‌زاده در دولت هفتم معاون وزیر کشور (عبدالله نوری) و سرپرست این وزارتخانه پس از استیضاح وی بود اگرچه برخی نیز براین اعتقاد بودند عامل اصلی استیضاح عبدالله نوری وی بوده است.

گام به گام با انحراف از اصول نظام

اولین گام تقابل‌ تاج زاده با نظام

بر اساس این گزارش انتخابات مجلس ششم در تاریخ ۱۱/۲۹/ ۷۸ انجام شد که با پیروزی قاطع جریان چپ همراه شد نتایج اغلب حوزه‌های انتخابیه توسط شورای نگهبان تاییدگردید اما در حوزه انتخابیه تهران گزارشهایی مبنی بر تخلفات وسیع در جریان انتخابات باعث عدم تایید نتایج این حوزه از سوی شورای نگهبان گردید شورای نگهبان ۷۲۰ هزار رای را باطل اعلام کرد و در پایین لیست اسامی حائزین اکثریت تغییرات کلی داده شد.

با بالا گرفتن قضیه تخلفات انتخاباتی، شورای نگهبان بازشماری آراء را شروع کرد ولی از انجا که این امر به طول انجامید و تا اردیبهشت سال ۷۹ ادامه یافت و به نتیجه محسوسی نرسید جریان چپ فشار بر روی شورای نگهبان را افزایش داد و آن را متهم به سنگ اندازی در راه تشکیل مجلس ششم نمود.

در این مورد آیت الله جنتی طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب نوشت:

«با توجه به نتایج کنونی شورای نگهبان نمی‌تواند صحت انتخابات را تایید کند. در ۸۶۷ صندوق بازشماری شده اشکال و تخلفاتی … دیده شده است»

مقام معظم رهبری هم در جواب دستور  العمل چهارده ماده ای را برای تایید آرا حوزه انتخابیه تهران ارائه دادند بر طبق این دستور العمل آرا صندقهای مخدوش باطل ، بازشماری آرا متوقف و نتیجه انتخابات بر اساس آرا صندوقهای سالم اعلام می‌شد و می بایست متخلفان در جریان انتخابات شناسایی و مجازات شوند.

بلافاصله پس از حکم رهبری ۵۳۴ صندوق یعنی ۷۲۶۲۶۶ رای از ۲۹۳۱۱۱۳ کل آرا تهران باطل گریدد و تایید بقیه آرا اعلام شد جالب آن که آیت‌الله  هاشمی رفسنجانی که رتبه متغیر بین ۲۷ تا ۳۳ داشت به رتبه بیستم ارتقا یافت و تنها نامزد تایید صلاحیت شده ملی مذهبی یعنی علیرضا رجایی که در رتبه ۲۸ تا ۲۹ قرار داشت به رتبه ۳۴  به بعد تنزل یافت و غلامعلی حداد عادل از جریان راست به رتبه ۲۸ ارتقا یافت.

پس از تایید نتایج انتخابات تهران سید مصطفی تاج زاده رئیس ستاد انتخابات کشور و آیت الله آزرمی فرماندار تهران به جرم تخلف در جریان انتخابات به دادگاه فراخوانده شدند تاج زاده از خدمات دولتی منفصل گردید و آیت الله آزرمی هم به چند ماه زندان محکوم شد.اگر‌چه پس از پایان دوران محکومیت تاج‌زاده به عنوان مشاور رئیس دولت هفتم و هشتم انتخاب شد.

دومین گام نقش تاج‌زاده در بلوای ۱۸ تیرماه ۱۳۷۸

حوادث ۱۸ تیر ۷۸ در حالی در فضای سیاسی کشور از سوی دفتر تحکیم اتفاق افتاد که بسیاری از تحلیل گران معتقدند علت اصلی آن پروبال دادن وزرات علوم و معاونت دانشجویی و عملکرد برخی از مسئولان بلندپایه وزارت کشور اصلاحات و حمایت آنها از عناصر افراطی و غیرقانونی به‌عنوان پیاده‌نظام حزب مشارکت بوده است.

در حادثه کوی، مصطفی تاج‌زاده به‌عنوان معاون سیاسی وزیر کشور دوران اصلاحات یکی از عناصر فتنه‌گری بود که دائماً بین وزارت کشور و کوی در حال رفت‌وآمد بود و سخنرانیهای عجیبش موجب شد بعدها تعدادی از صاحب‌نظران و نمایندگان مجلس بگویند: «حوادث کوی دانشگاه از داخل وزارت کشور هدایت می‌شد.»

رمزگشایی از ماجرای دیدار حسین فریدون با یک فتنه‌گر/ گام‌به‌گام با انحرافات تاج‌زاده از اصول نظام

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو شورای مرکزی و دبیر کل وقت “جامعه اسلامی دانشجویان” در گفت‌وگویی از مشاهدات خود از اقدامات تاج‌زاده اینچنین یاد می‌کند: «ما با این‌ها دانشجویانی که برای تسخیر وزارت کشور به سمت خیابان فاطمی رفته بودند به سمت فاطمی رفتیم و من مشاهده کردم که این افراد درب بزرگ آهنی وزارت کشور را از جا کندند که “آقای تاج‌زاده آمد در وسط حیاط وزارت کشور یک صندلی گذاشت و یک جمله کلیدی گفت که نمی‌دانم چرا بعداً بررسی نشد».

تاج‌زاده به این جماعت که حدوداً ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفری می‌شدند گفت: «شما چرا آمده‌اید اینجا؟ شما چرا در وزارت کشور را از جا می‌کنید؟ اینجا که مال شماست. شما باید جای دیگری بروید و در آنجا را بکنید.» و پای بلندگوی دستی مدام می‌گفت: «اینجا متعلق به خود شماست و شما اشتباهی آمده‌اید.» که این سخنان تاج‌زاده جهت مسیر معترضان را از خیابان فاطمی به سمت خیابانی دیگر تغییر داد و معترضان را تحریک کرد.

گام سوم غائله خرم آباد و تاج‌زاده

۱۳ ماه پس از غائله ۱۸ تیر، در یازدهم مرداد ماه ۱۳۷۹ مسئول برگزاری هفتمین اجلاس دفتر تحکیم وحدت طی نامه‌ای از استاندار لرستان درخواست همکاری در خصوص اردوی دانشجویان با عنوان « آینده اصلاحات در ایران » از تاریخ ۱/۶/۷۹ تا تاریخ ۸/۶/۷۹ را مطرح نمود اما با توجه به سوابق نامطلوب و اقدامات ساختارشکنانه دفتر تحکیم وحدت طی سالهای ۷۹-۷۶ و تصویر مخدوش از این تشکل سیاسی و شبه دانشجویی در اذهان عمومی، انتشار این خبر در خرم آباد عکس العملهای اعتراضی از سوی توده‌های مردمی را منجر شد.

سرانجام شورای تأمین شهرستان و استان با برگزاری جلسات متعدد به این نتیجه رسید که از شرکت برخی مدعوین سیاسی افراطی همانند سروش و کدیور جلوگیری کند. حتی مدیر کل اداره اطلاعات استان، با توجه به خطر ساز بودن این اقدام، خطاب به مسئولین استان هشدارهای لازم را داده بود.

نهایتا اردوی  سیاسی دفتر تحکیم، در روز چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۷۹ با پیام رئیس دولت هفتم  آغاز به کار کرد و سخنرانان افتتاحیه در همان آغاز، سخنان تنش زایی را بر زبان راندند که انتشار آن سخنان به بیرون موجی از واکنشهای مردمی را در پی داشت. با ورود چهره های حساسیت برانگیز مورد اشاره به شهر خرم آباد، تجمع اعتراضی از سوی مردم در فرودگاه و سطح شهر صورت پذیرفت و در عمل از سخنرانی برخی سخنرانان مدعو ممانعت بعمل آمد اما در صبح روز سوم اجلاسیه عباس عبدی، طی سخنانی تحریک آمیز اختیارات رهبری را غیر قانونی و غیر شرعی خواند!

پنجم شهریور ۷۹ حزب مشارکت خرم آباد، با صدور بیانیه ای از هواداران خود درخواست تجمع و راهپیمایی به طرفداری دولت اما در اصل برای متشنج ساختن اوضاع شهر نمود اما این راهپیمایی با سر دادن شعارهای ضد ارزشی علیه نظام تبدیل به یک درگیری گسترده در سطح شهر شد و در چند روز پس از آن نیز آشوب و بلوا ادامه داشت. در پی آن، تعدادی از اراذل و اوباش در حمایت از دفتر تحکیم وحدت، در یکی از خیابانهای این شهر، دست به اغتشاش، تخریب اموال عمومی و تعرض به جان و مال مردم و درگیری مسلحانه با پلیس ضد شورش می زنند. در این درگیریها یک تن از پرسنل نیروی انتظامی به شهادت می رسد و ۸۰ نفر مجروح می شوند. شماری از مؤسسات دولتی و بانکها به آتش کشیده می‌شوند و خسارات سنگین مالی به اموال دولتی و مردم وارد می‌شودو بعد از این ماجرا مردم خرم آباد در تجمعی اعتراض آمیز در برابر بیت امام جمعه شهر متحصن می شوند و خواستار برخورد با عوامل ناامنی در این شهر و رسیدگی به بی کفایتی مسئولین استانداری می شوند.

در این اتفاق تلخ نیز نقش پر رنگ تعدادی از عناصر موثر حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب مشهود بود. مصطفی تاج زاده ، معاون سیاسی وقت وزیر کشور و عضو مشترک حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب، در اظهار نظری تحریک آمیز در فرودگاه خرم آباد هنگام سوار شدن به هواپیما با اشاره به معترضین، خطاب به معاون سیاسی استانداری لرستان، معترضین خرم آبادی را «فاشیست» توصیف می کند: «این فاشیست ها را شناسایی و دستگیر و اسامی آنها را به روزنامه اعلام کنید»

 گام چهارم فتنه ۸۸ و همراهی تاج زاده

تقریبا تمامی  کارشناسان سیاسی، بحث تقلب در انتخابات سال ۸۸ را یک سناریوی از قبل طراحی شده می‌دانند؛ به این جهت که نیروهای مختلف اصلاح طلب در این زمینه با هماهنگی کامل به عرصه سیاسی کشور وارد شدند و با اردوکشی خیابانی سناریوی فشار از پایین و چانه زنی از بالا را کلید زدند.

کسانی چون تاج‌زاده و محمدعلی ابطحی در این زمینه بازداشت  و اعترافاتی در این زمینه داشتند که باعث شد ابعاد بیشتری از این سناریو فاش شود؛ ابطحی در اعترافاتش از تقلب به عنوان اینکه رمز آشوب شده بود  نام برد و تاج زاده نیز در فیلمی بحث تقلب در انتخابات را سناریوی شکست خورده اصلاح طلبان دانست.

رمزگشایی از ماجرای دیدار حسین فریدون با یک فتنه‌گر/ گام‌به‌گام با انحرافات تاج‌زاده از اصول نظام

آنچه فتنه‌گران بهانه ساخته بودند تا به وسیله آن نظام اسلامی را تخریب کنند، بحث «تقلب در انتخابات» بود؛ ادعایی که هیچ‌گاه برایش سند و مدرکی ارائه نکردند و با همین ادعای دروغین، خون افراد بی گناهی را بر زمین ریختند و نظام را به چالش اساسی کشاندند.

انتشار فیلمی در سایت یوتیوب که در آن مصطفی تاج‌زاده، خطاب به رمضان‌زاده و صفایی‌فراهانی می‌گوید، در انتخابات گذشته هیچ تقلبی صورت نگرفته است و ما شکست‌خوردگان انتخابات هستیم تائیدی براین مدعا بود که در همین راستا  تاج زاده به جرم اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به شش سال حبس محکوم شد.

 گام پنجم تحریک افکار عمومی به اغتشاش

در روز اول آبان ۱۳۹۰ تاجزاده  پیشنهاد کرد که ایرانیان برای  اعتراض خود به حبس خانگی سران فتنه ۸۸  اولین دوشنبه هر ماه دست به اعتراضات مدنی بزنند اما چند روز بعد محسن سازگارا ضد انقلاب فراری ساکن آمریکا در پیام خود که از طریق یکی از نزدیکان همسر تاج زاده به وی منتقل شده بود خطاب به تاج زاده گفته بود:طرح شما بر اساس طرحی بود که من آن را سه شنبه‌های اعتراض نامیده بودم.این طرح را من در بحبوحه اعتراضات سال ۸۸  طراحی کرده بودم که نتیجه ای هم نداشت.

گام ششم تاج‌زاده و دوگانگی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲

مصطفی تاجزاده در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری در سال  ۱۳۹۲در نامه‌ای که از زندان اوین منتشر کرده بود، مدعی شد: محافظه‌کاران حاکم در حال تبدیل شعار “میزان رای ملت است” به شعار “میزان رای حاکمیت است” هستند و شورای نگهبان راه برای پیروزی نامزد موردنظر حاکمیت هموار کرده است  و اذعان داشت که راهی جز عدم شرکت در انتخابات  نداریم اما پس از کناره‌گیری عارف از صحنه انتخابات و پررنگ‌تر شدن حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی در انتخابات وی در زندان در انتخابات شرکت کرد حتی همسر وی نیز با حضور در حسینیه ارشاد در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرد.

یک سناریوی قابل تامل/ پشت پرده دیدار با تاج‌زاده چیست؟

پس از سپری کردن دوران محکومیت، تاج‌زاده در روز ۱۵ خرداد از زندان آزاد شد.  عده‌ای به دیدار وی رفتند که از چهره‌های مشهوری که عکسهای آنها در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد می‌توان به صفدرحسینی و حسین فریدون اشاره کرد.

رمزگشایی از ماجرای دیدار حسین فریدون با یک فتنه‌گر/ گام‌به‌گام با انحرافات تاج‌زاده از اصول نظام

دیدار با یک محکوم دوران فتنه در حالی کلید خورده است که پرسش‌های بسیاری را در اذهان عمومی ایجاد کرده است. به راستی کدام عامل یا عوامل سبب پدیدآمدن موج دیدار و رسانه‌ای شدن آن‌ها با یک محکوم دوران فتنه بوده است؟ اگرچه محتوای این دیدارها تاکنون رسانه‌‌ای نشده و صرفا به انتشار تصاویری از آن، بسنده شده است، اما به راستی فتنه‌گران در پس این دیدارها چه رویایی را در سر می‌پرورانند؟

منبع: تسنیم

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • عکس/ تیپ جالب مهدی رحمتی
  چهره جالب کامیابی‎نیا بعد از جشن تولدش+عکس
  مخمصه شوم عروس باردارایرانی در اتریش
  معترضان به حذف یارانه نقدی اینجا کلیک کنند
  مهران مدیری وقتی دانش آموز ابتدایی بود +عکس
  علت جدایی‌ام را بگویم استقلال بدجوری به هم می‌ریزد
  پیشنهاد شرم آور دونالد ترامپ به ملکه زیبایی در هتل+عکس
  «ضدهوایی» سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد+عکس
  سخنگوی غیر رسمی دولت روحانی در آمریکا کیست؟!/ اگر هاشمی نبود «افغانستان» می‌شدیم؛ اگر برجام نبود «ونزوئلا»!
  عکس/عینک بزنید!
  وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
  عکس/ رضائیان از پرسپولیس رفتنی شد
  تعطیلی پنج شنبه در بهبود آلودگی کرج موثر است/ ۲ میلیون لیتر مازوت را در نیروگاه منتظر قائم پلمپ کردیم
  هدستی با صدای دالبی ۷.۱ کاناله مخصوص حرفه ای ها
  گوگل بلاخره کوتاه آمد!
  علی کریمی در تیم منتخب بایرن+تصویر
  امکانات باید درتمام شهرها عادلانه تقسیم شود/ مشکلات مردم شهرستان فردیس مطرح شد
  با این غذا فرزندتان هرکول می‌شود + دستورالعمل
  بازگشایی جاده ابریشم +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net