تارخ انتشار: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
کد خبر : 136687
چاپ خبر

خطیب جمعه تهران:

آمریکا به قوانین بین‌المللی پایبند نیست/مردم دنیا پول‌هایشان را از بانک‌های آمریکا بیرون بکشند

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران گفت: آمریکا مردم، زنان و کودکان را به خاک و خون می‌کشد و عذرخواهی هم نمی‌کند، در مذاکرات هسته‌ای تعهد می‌دهد همزمان آن را زیر پا می‌گذارد پیمان‌شکنی می‌کند و به قوانین بین‌المللی پایبند نیست

 

به گزارش«کمال مهر»؛ آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه های امروز گفت: پدیده قاچاق پدیده بسیار خطرناک است و به اقتصاد کشور ضربه می‌زند بنابراین مسئولان مربوطه باید با قاطعیت با این پدیده برخورد کنند.

وی تصریح کرد: از برادر عزیزمان سردار سلامی و مواضع قاطع ایشان و هشدار به آمریکا، شرکا و متحدان منطقه‌ای‌اش به دلیل استفاده از ادبیات تهدید‌آمیز تشکر می‌کنم. چرا که به گفته سردار سلامی در صورت تکرار طبق حق قانونی عبور از تنگه هرمز بر روی آمریکا و متحدانش بسته خواهد شد.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه سخنان خود شهادت شهید ناظری و مصطفی بدرالدین را تسلیت گفت و اظهار داشت: شهید ناظری شهیدی شجاع بود و خداوند وی را با اهل بیت محشور بفرماید.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به انتساب علی عسگری برای ریاست سازمان صدا و سیما گفت: آقای عسگری بدانید که بار سنگینی بر دوش شماست و مسئله صدا و سیما مسئله مهمی قلمداد می‌شود چرا که یک دانشگاه سیار است، همه می‌بینند و در جانشان نفوذ می‌کند.

وی تاکید کرد: صحنه‌های مبتذل، مهیج را ارائه ندهید و بر جوانان رحم کنید.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش، تأکید کرد: آمریکا مردم، زنان و کودکان را به خاک و خون می‌کشد و عذرخواهی هم نمی‌کند، در مذاکرات هسته‌ای تعهد می‌دهد و همزمان آن را زیر پا می‌گذارد و پیمان‌شکنی می‌کند، آمریکا به قوانین بین‌المللی پایبند نیست، قوانین را زیر پا می‌گذارد و پیش از این هم به هواپیمای مسافربری ایران به عنوان یک مثال حمله می‌کند و همه مسافران این هواپیما را می‌کشد و به قاتل آن جایزه هم می‌دهد، آمریکا ادعای دموکراسی می‌کند و همزمان با این ادعا در امور داخلی کشورها مداخله می‌کند، کما اینکه در ایران از شاه ملعون در مقابل خواست مردم حمایت کرد، آمریکا نه تنها مظلومان و بی‌گناهان را می‌کشد بلکه از قاتلان مظلومان هم حمایت می‌کند و کمک مالی و تسلیحاتی به آنها می‌نماید.

وی با بیان اینکه همه شاهدید آمریکا چگونه از عربستان در مقابل مردم مظلوم یمن حمایت می‌کند، گفت: این جمله را به دنیای اسلام می‌گویم که بدانید آمریکا دشمن اسلام و قرآن شماست، چرا که با تمام وجود از رژیم اشغالگر قدس که دشمن سرسخت اسلام و مسلمین است حمایت می‌کند و مالی و تسلیحاتی به این رژیم غاصب می‌نماید.

امام جمعه موقت تهران همچنین یادآور شد: آمریکا اسلام‌ستیز است، شیعه‌ستیز است، ایران‌ستیز است چرا که ایران «اسلامی» است؛ آمریکا منافق است به ظاهر ائتلاف ضدداعش تشکیل می‌دهد ولی در باطن به آنها و تروریست‌ها کمک مالی و تسلیحاتی می‌کند، آمریکا وقتی موج خطرناک تروریستی به اروپا می‌رسد، فریاد می‌زند و ترور را محکوم می‌کند اما وقتی آنها در سوریه فعال می‌شوند و کشتار به راه می‌اندازند به آنها احسنت می‌گوید.

آیت‌الله موحدی کرمانی در ادامه سخنانش متذکر شد: آمریکا دروغگوست، اقدامات عده‌ای شرور و تروریست را که ضداسلام هستند، به اسلام نسبت می‌دهد و اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی به راه می‌اندازد، آمریکا مستکبر و مغرور و زورگوست، به خودش اجازه می‌دهد سلاح اتمی داشته باشد اما کشورها را از داشتن سلاح معمولی دفاعی هم منع می‌کند.

وی همچنین گفت: مدال اخیری که باید به آمریکا داد و همه مدال‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، این است که آمریکا به اموال کشورها و ثروت‌های مردم دستبرد می‌زند، در اینجا از تریبون نماز جمعه به دنیا و کشورها اعلام می‌کنم پول‌هایتان را از بانک‌های آمریکا بیرون بکشید وگرنه دادگاه عالی آمریکا لطف کرده و حکم سرقت اموالتان را صادر می‌کند.

امام جمعه موقت تهران بر همین اساس خاطرنشان کرد: همه این موارد بخشی از مدال‌هایی بود که به آمریکا داده شد وگرنه مدال‌های فراوان دیگری وجود دارد که باید به آمریکا داد.

وی اضافه کرد: لازم می‌دانم به آقای ظریف این جمله را بگویم که شما با این روح ظریف‌تان با چه عناصر قلدری سر و کار دارید، خداوند به شما اجر دهد و شما را یاری کند که مبادا در یک گام و یک سخن و یک عمل، فریب تظاهرات این قلدر خون‌آشام (آمریکا) را بخورید.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی ادامه داد: این مدال‌ها را نه فقط به آمریکا باید داد بلکه به رژیم اشغالگر قدس و آل‌سعود خبیث و همچنین به کشورهایی از اروپا که دنباله‌رو آمریکا هستند و به دیکته او عمل می‌کنند هم باید داد و ما با همان چشمی که به آمریکا نگاه می‌کنیم، به آنها هم نگاه می‌کنیم.

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین در خطبه‌های اول خود در مورد انقطاع من‌الله و انقطاع الی‌الله به ارائه توضیحاتی پرداخت و بیان داشت: انقطاع الی‌الله یعنی خدایا من را از تمام فریب‌ها و دام‌های شیطان جدا و به خودت وصل کن اما در انقطاع من‌الله انسان آنقدر بدبخت می‌شود که خود را از خدا جدا می‌کند.

وی با بیان اینکه انسان حتی می‌تواند در حالت نماز نیز انقطاع من‌الله داشته باشد، گفت: انسانی که انقطاع من‌الله صورت داده باشد نماز می‌خواند اما با خدا نیست و فکرش جای دیگری است. مُلک و مِلک را هر دو از خود می‌داند و این خطر، خطر انقطاع من‌الله است.

خطیب نماز جمعه تهران بزرگترین قطع برای انسان را استکبار به خود دانست و گفت: من یعنی بریدن از خدا وقتی از خدا بریده شد طاغوت می‌شود. یعنی منافع خود را و نزدیکان خود را ببینیم. این من یعنی شروع طاغوت و امیرالمومنین در نامه‌ای به مالک اشتر می‌فرماید خدا از تو خواسته حالا که در مقامی هستی به نیازهای مردم توجه کنید و آنها را رها نکنید.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در ادامه به مسابقات بین‌المللی قرآنی در ایران اشاره و خاطرنشان کرد: به برادر عزیزم آقای محمدی تبریک می‌گویم چرا که رمز سعادت ما این است که قرآن در جامعه ما زنده شود و رمز سعادت امت اسلامی نیز نخست آشنایی با قرآن و دوم عمل به قرآن است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی خاطرنشان کرد: طبق اخبار واصله مطلع شدیم که به برکت همکاری نیروهای بسیج مردمی، نیروی هوایی عراق شکست‌های پی در پی متوجه داعش خبیث کرده است که در یک مقطع نزدیک به ۲۰۰ نفر از آنها و فرماندهان سرشناس‌شان کشته شدند.

وی افزود: سخن اصلی من با آمریکاست، آمریکایی که باید بیوگرافی خودش را فراموش نکند و یادش باشد، به مناسبت غارت ۲ میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران توسط آمریکا تصمیم گرفته‌ام چند مدال به آمریکا بدهم که آخرین آن دستبرد اموال ملت ایران است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • گریه مجری و کارشناس شبکه العالم حین پخش زنده + فیلم
  فضانورد
  نمایش خیابانی «فضانوردان» در نظرآباد اجرا می شود
  رابطه هنر و تربیت ، رابطه ای دیرین است/ فعالیت های هنری تاثیری مهم بر امور تربیتی دانش آموزان دارد
  گزارشی از شکاف عمیق بین ثروتمندان و فقرا در جهان/ تنها ۸ نفر، ثروتی به اندازه ۵۰ درصد جمعیت دنیا دارند!
  روایت نماینده اصلاح طلب از علت فوت مرحوم هاشمی/ موقع شنا همه را از استخر بیرون می‌کردند
  طوفان خیره کننده ۲ ایرانی در هلند/ افزایش فرصت هنرنمایی کریم در اروپا +جدول و فیلم
  زنان خانه‌دار دارای ۳ فرزند بیمه می شوند
  خریدی که استقلال به آن نیاز داشت/ منصوریان به هدف زد
  کی روش: فدراسیون فوتبال گروگان برانکوست/ سکوت سرد فدراسیون و وزارت ورزش در ماجرای مربیان خارجی/ مدیریت کفاشیانی در فدراسیون تاج ادامه دارد+فیلم
  اولین سانحه هوایی مرگبار ۲۰۱۷ به نام بوئینگ ثبت شد+ تصاویر
  کدام موشک روسیه روی سر داعش خراب می‌شود؟ + تصاویر
  پیامبر اسلام(ص) برای اثبات معراج خود به مشرکان چه گفت؟
  شگفتی آفرینش پرندگان
  مغز متفکر «بلک واتر» در همسایگی ایران چه می‌کند؟ +تصاویر
  عکس/ ژست عجیب آقای خاص!
  با این ترفندهای ساده خانه خود را شاد کنید+تصاویر
  گوگل چگونه اطلاعات شما را سرقت می کند؟/ مخالفان و موافقان چه می‌گویند؟
  لیموزین ویژه ترامپ؛ خودرویی با ویژگی‌هایی استثنایی + عکس
  کشته شدن ۲۰ داعشی نزدیک بیمارستان «الاسد»/دفع حملات تروریست‌ها در منطقه صنعتی و فرودگاه قدیم
  فقط به یک نمونه اشاره کنید!
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net