تارخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
کد خبر : 136077
چاپ خبر

سردار سلامی:

خان‌طومان و قطعات اخیرا اشغال شده از تکفیری‌ها بازپس گرفته می‌شود

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: قطعاتی که در روزهای اخیر توسط تکفیری‌ها اشغال شده در سوریه باز پس گرفته می‌شود

به گزارش  گروه سیاسی«کمال مهر»؛سردار “حسین سلامی” جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران که صبح امروز (سه‌شنبه)‌در نشست تخصصی تبیین اندیشه‌های مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین (ع)‌ سخن می‌گفت، روز میلاد امام حسین (ع)‌ را به روز میلاد پاسداری از مکتب اسلام توصیف کرد و گفت: امام حسین مظهر پاسداری از مکتب اسلام است و امروز پاسداران در دفاع از مکتب و حقیقت اسلام در صحنه حاضر هستند.

وی با بیان اینکه سپاه در عاشورای سال ۶۱ هجری بسیج شد گفت: امام حسین (ع‌) به عنوان فرمانده سپاه با ۷۲ پاسدار اصیل خود به دفاع از مکتب اسلام برخواستند و امروز نیز عطر شهادت در کوچه و خیابان‌های ما همچنان به مشام می‌رسد.

جانشین فرمانده کل سپاه پرداختن به اندیشه‌های مقام معظم رهبری را مستلزم نگاه عمیق و دقیق به اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: اندیشه‌های حکیمانه و الهام‌یافته از وحی رهبر معظم انقلاب دامنه‌های فکری را در مقیاس‌های عملیاتی بسط داده است و ما باید اندیشه‌های راهبردی ایشان برای سعادت جهان اسلام عملیاتی کنیم.

سردار سلامی با بیان اینکه تمدن اسلام به عنوان یک تمدن قدرتمند در جهان مطرح است افزود: اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب که ترکیبی از تجربه، تدبیر و دریافت‌ها و برداشت‌های صحیح از اسلام و سنت است باید حداقل در جغرافیای سیاسی جهان اسلام تعیین‌کننده باشد.

وی گفت: اندیشه‌های رهبر انقلاب از چندین تقاطع و گذرگاه عبور می‌کند که اتکاء به منطق حق و وحی از جمله آن است چرا که خداوند هم با منطق حق نطق می‌کند؛ رهبر انقلاب با اندیشه‌های عمیق و با توجه به تجربه تاریخی و اسلامی و با عنایت به دریافت‌ها و برداشت‌هایی که از اسلام دارد امروز موفق شده است در عظیم‌ترین جنگی که ما با آن مواجه هستیم بر پیچیدگی‌های فکری، سیاسی و استراتژیک دشمن غلبه کند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه اخلاص، اخلاق، عدالت، تجربه هرماه با دریافت‌های صحیح از اسلام، رهبر انقلاب را به عنوان یک شخصیت ممتاز در جهان اسلام تعریف کرده است، تصریح کرد: این برداشت‌های صحیح از قرآن و اسلام است که موجب عدم اعتماد ایشان به دشمن می‌شود؛ او می‌داند که نباید فریب لبخندهای دشمن را خورد او با الهام و برداشتی از قرآن نگاه درستی از دشمن دارد و از زوایای پنهان اهداف دشمنان اسلام مطلع است.

سردار سلامی با طرح این سوال که آیا آمریکا می‌تواند ذهن و قلب مسلمانان را تسخیر کند، گفت: وقتی برداشت از قرآن و اسلام صحیح باشد دشمن موفق نخواهد شد. اینکه رهبر انقلاب اعتماد به دشمن را روا نمی‌داند بر اساس آموزه‌های دینی، قرآنی و دریافت‌ها و برداشت‌های صحیح از دین است.

وی عدالت را از مهمترین پارامترهای حاکم بر اندیشه‌های مقام معظم رهبری دانست و افزود: او حتی در برخورد و مواجهه با دشمن از عدالت خارج نمی‌شود و در جلسه خصوصی که تنها با ایشان بودم فرمودند سلاح هسته‌ای در مکتب دفاعی ما جایی ندارد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: رهبر انقلاب در مخاطب قرار دادن تکفیری‌ها هم بر اساس عدالت سخن می‌گوید.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: ما دفاع را واجب می‌دانیم اما هرگز دست برای کشتن دشمن دراز نمی‌کنیم چرا که هیچ کدام از علمای شیعه چنین دستوری نداده‌اند لذا بر همین اساس است که می‌بینیم حتی یک نمونه از اینکه یک جوان شیعه در میان برادران اهل سنت خود عملیات انتحاری کند دیده نشده است چرا که چنین توصیه‌ای از سوی علمای ما هیچ‌گاه تجویز نشده است. به دلیل همین مکتب غنی است که امروز می‌بینیم نام پیامبر ما در کشور انگلستان که تنها ۴ درصد آن مسلمان هستند جزو فراوان‌ترین نام‌هاست.

وی از تلاش آمریکا و همپیمانانش برای تغییر سیمای ژئوپولوتیک جهان اسلام بر اساس ارزش‌های غربی سخن گفت و تاکید کرد: انقلاب اسلامی برای مقابله با دشمن در حال دفاع از هویت اسلامی و بیدار کردن برخی مرتجعین از خواب جهالت است و بر همین اساس است که امروز ما شاهد بیداری اسلامی هستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جنگ امروز، جنگ بر سر تغییر سیمای ژئوپولوتیک جهان اسلام است، خاطر نشان کرد: امروز نظم جدیدی در حال شکل‌گیری است و واقعیت این است ارزش‌های اسلامی مقتدرانه در حال تشکیل دادن تمدن بزرگ اسلامی هستند و دشمنان اسلام از شکل‌گیری و تشکیل چنین تمدنی در هراس هستند.

سردار سلامی با اشاره به تحولات منطقه و تلاش نظام سلطه برای مقابله با بیداری اسلامی گفت: امروز هر چقدر آنها در عراق، سوریه، یمن، لبنان و بحرین هزینه می‌کنند ما سود می‌بریم،‌ هر چه آنها مکر می‌کنند مکرشان به خودشان بر می‌گردد چرا که این سنت الهی است. امروز نظم امنیتی اروپا به هم ریخته و القاعده و داعش به جان موسسانشان افتاده‌اند و این هم بر اساس سنت الهی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث هویت ملی و زبان فارسی اشاره کرد و گفت: امروز این رهبر روحانی از زبان فارسی که نماد هویت ملی ماست حراست می‌کند چرا که زبان یک ملت بخشی از هویت آنهاست. شعر، هنر و ادبیات همه بر بستر زبان استوار هستند و رهبر انقلاب بر همین اساس از مخلوط شدن زبان اصیل فارسی با زبان استعمار غرب نگران است.

جانشین فرمانده کل سپاه جهانی شدن زبان انگلیسی را به معنای قتل عام زبان‌های ملی توسط انگلیس دانست و تصریح کرد: برخی فکر می‌کنند زبان انگلیسی، زبان علم است اما این متفاوت است با اینکه بخواهند زبان انگلیسی را که حامل ارزش‌های فرهنگی بیگانه است در ذهن کودکان معصوم ما نهادینه کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه دفاع از هویت زبان فارسی و مخالفت با زبان بیگانگان ضدیت با علم است گفت: علم یکی از جنبه‌های زبان است و جنبه‌های دیگری از جمله جنبه فرهنگ مبتذل غربی و تبدیل مفروضات عناصر معنابخش به جوامع به عنوان یک فرهنگ به موضوعات مهم در جوامع از دیگر جنبه‌های زبان است که باید به آن توجه شود.

وی گفت: من درباره هویت زبان مطالعه کردم که روی دیوار یک مهدکودک اروپایی شعر حافظ نوشته شده بود لذا سوال ما این است کدام ضرب‌المثل فارسی را می‌توان با زبان دیگران با آن معنای اصیلش ترجمه کرد؟

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تدبیر مقام معظم رهبری برای مقابله با کاهش جمعیت را اقدامی برای دفاع از عنصر قدرت ملی دانست و گفت: جمعیت عنصر قدرت ملی برای هر کشور و ملتی محسوب می‌شود.

همچنین سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص وضعیت خان‌طومان باید گفته شود که این یک تغییر و تحول تاکتیکی است و اثر استراتژیک در مجموعه میدان ندارد.
وی افزود: ما در مجموع درباره وضعیت میدانی سوریه آینده مطمئنی را سراغ داریم. ما نظام سوریه را بخشی از جبهه مقاومت می دانیم و بر اوضاع کاملا مسلط هستیم و این تغییر تاکتیکی کوچک نمی‌تواند اثری بر صحنه جغرافیایی نبرد بزرگ داشته باشد.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: هر چند تلاش می‌شود این قطعاتی که در روزهای اخیر تکفیری‌ها اشغال کردند، بازپس گرفته شود.
وی پیرامون توان جبهه مقاومت گفت: محور مقاومت از انسجام بالایی  نسبت به گذشته برخوردار است و حزب‌الله لبنان یک واقعیت دفاعی نیرومند در جهان اسلام است که امروز همه مسلمانان به وجود او افتخار می‌کنند.
سلامی گفت: جریانات فلسطینی جهادی از کفایت بهتری نسبت به گذشته برخوردارند.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: صحنه میدانی و سیاسی در سوریه ابدا مطابق میل سیاسی قدرت‌های مداخله‌گری چون آمریکا و اروپا و متحدان منطقه‌ای آنها پیش نرفته است.
سلامی پیرامون چالش امنیتی پیش روی جمهوری اسلامی در برهه کنونی گفت: در طول ۳۷ سال گذشته، دشمنی‌های بزرگی فراروی نظام وجود داشته که شناسایی شدند و نقطه کانونی همه این دشمنی‌ها سیاست‌های رژیم‌های متعددی است که در آمریکا روی کار آمدند.
وی افزود: در حقیقت سیاست سلطه‌طلبانه آمریکا و متحدان غربی و منطقه‌ای آنها در جهان اسلام و تمایل آنها برای از بین بردن هویت اسلامی ملت‌های مسلمان و ادغام کردن نقشه سیاسی کشورهای اسلامی در یک نقشه قدرت‌طلبانه جهانی آمریکایی‌ها است.
سلامی تصریح کرد: البته چالش‌هایی مثل تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان و سوریه و یا خوی تجاوز‌طلبانه انها علیه فلسطینیان جزو چالش‌های کنونی جهان اسلام است.
وی اضافه کرد: ما از همان ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز در مقابل سناریوهای دشمنان کوچک و بزرگمان به خصوص آمریکا به اندازه کافی سازه‌های مستحکم قدرت ایجاد کرده‌ایم و ملت ما دشمنان خود را شناسایی کرده و به برکت رهبری‌های امام و رهبری از یک اقتدار امنیتی و قدرت بازدارندگی موثر و نیرومند و از توان دفاعی اطمینان‌بخشی برخوردار هستیم.
جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد: امروز نظام اسلامی هم قادر است در مقابل تهدیداتی که مستقیما امنیت ملی ما را در معرض آسیب قرار می‌دهد و هم در دفاع از مظلومان جهان که تحت تهاجم کشورهای خارجی یا گروه‌های تکفیری هستند، دفاع کند. بنابراین تراز امنیتی و بازدارندگی و قدرت دفاعی کشورمان در وضعیت بسیار اطمینان‌بخشی است و نسبت به گذشته خود در هر لحظه‌ای امروز تواناتر هستیم و قادریم از ارزش‌های حیاتی و منافع ملی و دستاوردهای انقلاب و تمامیت ارضی نظام دفاع کنیم.
سلامی تأکید کرد: این یک واقعیتی است که دشمنان ما هم این قدرت دفاعی ما را پذیرفته‌اند، هرچند آنچه که آنها از واقعیت قدرت ما می‌دانند از تمامیت قدرت ما بسیار کم‌تر است؛ چراکه قدرت ما، قدرتی سیال و جوشان است که در تکامل خود توقف‌ناپذیر است.
وی پیرامون وضعیت جبهه مقاومت، گفت: امروز آمریکایی‌ها و شرکای آن متوجه شدند اگر بخواهند به روش‌های گذشته ادامه دهند، نظام امنیتی آنان نیز فروخواهد پاشید. بنابراین وضعیت در عراق رو به آرامش و بهبود نسبی پیش می‌رود و امیدهای خوبی برای آرامش بخشی سیاسی در عراق وجود دارد. در یمن نیز عربستان به هیچ نتیجه موفقیت‌آمیزی دست پیدا نکرده و چشم‌انداز مبهم و نامعینی که ناشی از عدم توانایی سعودی‌ها در ترسیم صحنه استراتژیک یمن است، مشاهده می‌شود.
جانشین فرمانده کل سپاه افزود: در سایر بلاد اسلام مسلمانان به یک بیداری و شعور سیاسی رسیده‌اند و همه جبهه مقاومت فعال است. وقتی مسلمانان بیدار،‌ آگاه و در صحنه هستند ما هیچ نگرانی نداریم. به همین دلیل معتقدیم مسیر بیداری راهبردی جهان اسلام در حال طی شدن است.
سلامی در پاسخ به این سوال که در شرایط فعلی نیروهای مسلح چگونه می‌خواهند از حق حاکمیت ایران در خلیج فارس و دریای عمان دفاع کنند، گفت: ذخایر دفاعی ما چه موشکی و چه دریایی و چه سازه‌های قدرت دفاعی ما در فضا و قدرت زمینی و بسیج مردمی ما کاملا آماده هستند و شرایط را به لحاظ اطلاعاتی رصد می‌کنند.
وی افزود: آمادگی یگان‌های ما همواره در شرایط احتمال قوی نبرد است، به همین دلیل ما هیچ‌گونه نگرانی در خصوص تهدیدات خارجی نداریم. در صحنه داخلی هم ملت ما کاملا بصیر و هوشیار هستند و از انقلاب‌شان در هر شرایطی دفاع می‌کنند.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • هنرپیشه ای که شوخی شوخی جان سپرد
  کدام بازیگران کارت اهدا عضو دارند؟
  هشدار «محله گل و بلبل ۲» درباره حضور کودکان در فضای مجازی
  قوچان‌نژاد: زیاد به فکر خودم نیستم/ دومین صعود پیاپی را خواهیم داشت
  اتحادیه فوتبال آفریقای جنوبی مذاکره با کی‌روش را تکذیب کرد
  نفرات حاضر در رقابت های جام جهانی کشتی معرفی شدند
  بچه هایتان را به این دلایل به نوشیدن شیر ترغیب کنید
  چرا اکثر مردم اروپا خیلی چاق هستند؟
  رئیس جمهور هم” توییتری” شد
  پانداهای عاشق سلفی/ تصاویر
  سوء استفاده از نام شهید آتشنشان برای کسب فالوور +عکس
  بلاتکلیفی مترو در ایستگاه شورای شهر کرج/ دادگو: اعضا سرما خوردند جلسه لغو شد
  شرکت سابیر به تمام تعهدات خود عمل کرده است/ اظهارات مدیرعامل قطار شهری کرج جای تاسف دارد
  خاطره رهبر انقلاب از بستری شدن امام در روز برفی
  قطاری که با سرعت صوت حرکت می کند+ تصاویر
  دلیل نابینا شدن این مرد در رستوران چه بود؟+فیلم
  تصویر دیده نشده سردار سلیمانی در کنارسردار صدفی
  نخستین حرکت نژادپرستانه ترامپ کلید خورد +سند
  صدای شنیده نشده یک آتش نشان قبل از ریزش ساختمان پلاسکو + صوت
  سوء استفاده از نام شهید آتشنشان برای کسب فالوور +عکس
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net