تارخ انتشار: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳
کد خبر : 135179
چاپ خبر

برخی مسئولان با وادادگی و انفعال باعث فروپاشی خانواده‌ها نشوند

کارشناس اجتماعی شورای فرهنگی اجتماعی زنان در یادداشتی با انتقاد از عملیاتی نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان آورده است: مسئولان به اسم مدنیت، با وادادگی و انفعال باعث تزلزل و فروپاشی خانواده‌ها نشوند که این بخشی از پازل نفوذ برای نابودی جوامع به نام انقلاب جنسی است

 

به گزارش گروه اجتماعی «کمال مهر»؛، زهرا اصلاحچی کارشناس اجتماعی شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در یادداشتی با اشاره به تصویب قانونی که به موجب آن رابطه جنسی و روسپیگری در فرانسه جرم تلقی خواهد شد، آورده است:

در اخبار آمده است که پارلمان فرانسه قانونی را تصویب کرده است که به موجب آن رابطه جنسی پولی و روسپی‌گری در این کشور جرم تلقی شده و متخلفان به جریمه مالی معادل ۴۳۰۰ دلار و حضور در کلاس‌های آموزشی محکوم خواهند شد. البته فرانسه پنجمین کشور عضو اتحادیه اروپاست که این قانون را تصویب می‌کند. قبلا این پدیده در کشورهای نروژ، سوئد، ایسلند و بریتانیا نیز جرم تلقی شده است.

نخست وزیر فرانسه نیز بعد از تصویب این قانون در مجلس شورای ملی فرانسه در صفحه توییتر خود با ابراز خوشحالی تصویب این قانون را گام مهمی در جهت احقاق حقوق زنان برشمرد و وزیر امور حقوق زنان در کابینه فرانسه نیز همزمان با تصویب این قانون در سخنانی در مجلس، پدیده روسپی گری را خشونت علیه زنان دانست و گفت تصویب این قانون پیامی را به جامعه روسپیان فرانسه می‌فرستد مبنی بر اینکه در نهایت پس از سال‌ها منافشه با تصویب این قانون دولت، مجلس و جامعه فرانسه به طور کامل پدیده روسپی گری را خشونت کامل علیه زنان می‌داند.

براساس آمار، فرانسه نزدیک به ۳۰ هزار روسپی دارد که فقط ۶۰ تن از آنان همزمان با تصویب این قانون در پارلمان فرانسه با اجتماع در مقابل آن با سردادن شعارها و در دست گرفتن پلاکاردهایی به تصویب این قانون اعتراض کردند و روی برخی از پلاکاردها اینگونه نوشته بودند: «نمی‌خواهد مرا آزاد کنید، من از خودم مراقبت می‌کنم.»

این موضوع در مقایسه با تفکرات دگر اندیشانی که به بهانه سلامت زنان و پیشگیری رفتارهای پرخطر، تن فروشی را عادی سازی و بلکه حمایت می‌کنند، قابل تأمل و بررسی است. در نشستی در ایران، رئیس مرکز تحقیقات ایدز اینگونه اظهار کرده است که نباید از واژه تن فروشی استفاده کرد چون این کلمه انگ زدن است و باید به آنها کارگر جنسی گفته شود. متأسفانه سخنرانان در این نشست به تشریح این موضوع با تأکید بر حمایت و پشتیبانی از آنها به طوریکه به آنها وسایل مورد نیاز و آموزش‌هایی که این روابط به بیماری ایدز منجر نشود و … پرداخته‌اند و اینگونه راهکار می‌دهند که: «اصلی ترین گام برای این افراد احداث کلینیک‌های زنان آسیب پذیر سیار است که با ارائه ویزیت پزشک عمومی، زنان و مامایی، روانشناسی و روانپزشکی و غربالگری شوند تا این افراد بدون انگ خوردن یا تغییر شغل‌شان سالم نگه داشته شوند تا جامعه هم سالم شود!!» و با این استدلال که به دلیل تأخیر در ازدواج، جوانان به اینها رجوع می‌کنند و یا حتی در مراجعه مردان متأهل با آنها، باید سالم باشند که همسر قانونی خود را آلوده نکنند!! به این موضوع می‌پردازند.

وقتی این اظهارات را با قانون مجازات اسلامی که بر مبنای فقه شیعه نوشته شده است و قانون مصوب پارلمان فرانسه مبنی بر جرم دانستن روسپی‌گری  در فرانسه در کنار هم قرار می‌دهیم این سوال مطرح می‌شود که ما در جامعه اسلامی به کجا و کدام سو حرکت می‌کنیم. آشفتگی و سردرگمی روشنفکر نماهای گرفتار انحطاط که جامعه را به عقب‌گردی دعوت می‌کنند که خود غرب با شکستی عمیق در حال بازگشت از آن است، حیرت آور نیست؟؟

مجازات این افراد در قرآن اینگونه مطرح شده است.

الزَّانِیَهُ وَ الزَّانىِ فَاجْلِدُواْ کلُ‏َّ وَاحِدٍ مِّنهُْمَا مِاْئَهَ جَلْدَهٍ  وَ لَا تَأْخُذْکمُ بهِِمَا رَأْفَهٌ فىِ دِینِ اللَّهِ إِن کُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الاَْخِرِ  وَ لْیَشهَْدْ عَذَابهَُمَا طَائفَهٌ مِّنَ الْمُؤْمِنِینَ(سوره نور آیه ۲)

«باید هر یک از زنان و مردان زنا کار را به صد تازیانه مجازات و تنبیه کنید و هرگز درباره آنان در دین خدا رأفت و ترحم روا مدارید اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید، و باید عذاب آن بدکاران را جمعى از مؤمنان مشاهده کنند.» و حتی مجازات‌ها و محرومیت‌های اجتماعی دیگری نیز برای آنان قائل می‌شود مثلا محرومیت از ازدواج با افراد پاک و مؤمن

هدف مجازات در اسلام، حفظ و مصونیت جامعه و تربیت و رشد آحاد ملت است و با اعلام قوانین سخت اثر بازدارنگی از جرم را بالا برده و اصرار دارد کسی که گناه و جرمی مرتکب شده است باید اصلاح و مجازات شود تا به زندگی انسانی شرافتمندانه و عفیفانه بازگردد نه اینکه با عنوان «کارگر جنسی» حقوق و کرامت انسانی او نادیده گرفته و از خانواده محروم و او را برای همیشه به تداوم این زندگی ننگین تشویق کنیم.

در نشست مذکور به قدری انحراف از اصول اخلاقی، انسانی و اسلامی وجود داشت که این مسئله نیز مطرح شده که رابطه نامشروع یک دختر مجرد تن فروش با مرد مجرد را نبایست زنا دانست!!! پس اسم این کار چیست!؟ چگونه باید جلوی این مفسده‌ها را گرفت؟؟

البته یکی از مسئولین ذیربط هم در این نشست اینگونه اظهار کرده که کنترل اجتماعی باعث شده که این روابط به زیرزمین‌ها و جاهای مخفی کشیده شود!!! در حال حاضر کدام کنترل اجتماعی اعمال می‌شود؟ کدام یک از قوانین مصوب به اجرا گذاشته شده است؟ این چه منطقی است که مسئولین به دلیل ناتوانی و سوء مدیریت و عدم اجرای قوانین و زیر پا نهادن آنها در مواجه با مشکل، صورت مسئله را پاک می‌کنند.

آیا راهکار این مسئله حل مشکل ازدواج جوانان و تشکیل خانواده نیست؟

چرا به قانون تسهیل ازدواج جوانان عمل نمی‌کنند؟! چرا با حمایت از تشکیل خانواده و تأکید بر رابطه زن و مرد در چهارچوب خانواده درصدد حل این مشکل نیستند؟ مسئولین به اسم مدنیت و منضبط کردن نیازهای فطری و طبیعی مردم، با وادادگی و انفعال باعث تزلزل و فروپاشی خانواده‌ها نشوند که این بخشی از پازل نفوذ برای نابودی جوامع به نام انقلاب جنسی است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • زمانی: صحبت بختیار جالب نبود
  حدیث روز/ اولویت فرزندان دختر بر پسر در کلام پیامبر(ص)
  عکس/ حرکات منحصر به فرد فیروز کریمی
  جزئیاتی از ابهامات مالی برادر رئیس‌جمهور/ از اهدا خانه میلیاردی در تجریش تا واریز پول به حسابی در لندن و کانادا
  خانه ۱۶ میلیاردی هدیه شده به همسر فریدون از محل یک موسسه خیریه بود که در آن پولشویی می‌کردند
  تولید کننده نباید دغدغه‌ای جز تولید داشته باشد
  حلقه دره کرج قربانی عدم انجام تعهد ۱۰ ساله شد/ محیط زیست از شهرداری کرج شکایت کرد
  اکران جشنواره فیلم فجر در سینما هجرت برگزار خواهد شد/ پردیس سینمایی کرج احداث می شود
  علاقه شدید رئیس جمهورهای آمریکایی به فست فود+تصاویر
  خندوانه‌ای متفاوت بدون حضور تماشاگر/ این بار نخندیدیم! + فیلم
  اعتیاد به تلفن همراه زن چینی را خجالت زده کرد + تصاویر
  چرا پلاسکو فرو ریخت؟/ واکاوی زوایای پیدا و پنهان حادثه
  الهام حمیدی آتش‌نشان شد +عکس
  فردی که مالیات خود را با فرغون پرداخت کرد +تصاویر
  مردی که نام فرزندش را ترامپ گذاشت
  دست نوشته کودکان برای آتش نشانان+عکس
  نتیجه حیرت انگیز نبرد میان مار و عنکبوت+تصاویر
  اعدام فجیع ۸ نفر در کرکوک از سوی داعش/ تروریست‌ سنگدل قلب یکی از قربانی‌ها را خورد!
  توئیت خنده دار نتانیاهو در پاسخ به واکنش کاربران ایرانی
  تصویری جالب از بوش پسر در مراسم تحلیف ترامپ
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net