تارخ انتشار: سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳
کد خبر : 133844
چاپ خبر

حکایت نگرانی‌های بی‌بی‌سی؛

حمله به لشگر مدافعان حرم از اتاق فرمان لندن +فیلم

۱۵۸۸۳۱۵_۱۷۸

بریتانیا همان کشوری است که ایران را دو تکه که نه، چند تکه کرد. دولت بریتانیا حتی حاضر نیست چند هزار افغانستانی را که سال‌هاست در وضعیت غیر انسانی در مرز کاله و در جنگل زندگی می‌کنند، اساسا به خاک کشورش راه بدهد

به گزارش «کمال مهر»؛، بخش فارسی شبکه سلطنتی انگلیس (بی‌بی‌سی فارسی) در تازه‌ترین برنامه خود برای تفرقه‌افکنی میان دو ملت هم‌زبان، برادر و با فرهنگ‌های مشترک ایران و افغانستان، مستندی آکنده از حقد و کینه را درباره سرافرازان تیپ فاطمیون مدافع حرم حضرت زینب (س) تولید کرده و نام «مدافعان اسد» را بر این دلاوران عاشق اهل بیت نهاده است.

مستندی درباره یکی از شهدای تیپ فاطمیون و گفتگو با اعضای خانواده و دوستان شهید
دانلود

گفتنی درباره این به اصطلاح مستند سراسر دروغ و کینه بی‌بی‌سی که البته جز تفرقه‌افکنی در میان ملت‌ها و اقوام نیز از آن انتظار نمی‌رود، بسیار است و شیربچه‌های فاطمی و دلاوران سرزمین افغانستان هم پاسخ این حامیان گروه‌های تروریستی تکفیری را که حتی از «تروریست‌» خواندن آن‌ها هم واهمه دارند، داده و می‌دهند. تروریست‌هایی که از بیش از ۳۰ ملیت به سوریه آمده‌اند و پنج سال جنایاتی را در تاریخ به ثبت رسانده‌اند که بشریت نظیر آن را در کمتر دوره‌ای شاهد بوده است. اما بی‌بی‌سی برادران افغان را که تا گذشته‌ای نه چندان دور، هموطن ایرانی محسوب می‌شدند و با دسیسه‌های بریتانیایی از خاک ایران جدا شده‌اند؛ امروز «لشگر جنگجویان خارجی ایران» می‌خواند.

تبلیغ مستند بی‌بی‌سی با عنوان «مدافعان اسد»

ما در اینجا پاسخ عقده‌گشایی بی‌بی‌سی از دلاوری‌های فاطمیون را از زبان یکی از خبرنگاران اصلاح‌طلب داخلی می‌دهیم که اکنون نیز ساکن ایران نیست. فرهمند علیپور خبرنگار اصلاح‌طلب مقیم کاناداست که پس از سال ۸۸ و حوادث پس از انتخابات آن سال، از کشور خارج شد.

مدافعان حرم

علیپور پاسخ مستند بی‌بی‌سی را در صفحه شخصی خود اینگونه می‌دهد:

«افغانستانی مظلوم و قربانی جنگ سوریه هم آن دسته افغانستانی‌هایی هستند که در کنار حکومت ایران ایستاده‌اند، و گرنه هزاران افغانستانی که از خاک افغانستان و پاکستان به سوریه اعزام شده‌اند تا شریعت خدا بر پا کنند، به حکومت کفار پایان دهند و از غربی‌ها لقب «میانه رو» و سلاح‌های خوب بگیرند که مظلوم نیستند، آنها که قربانی جنگ سوریه و جنگ جهانی درون خاک سوریه نیستند!

دل سوزی بی‌بی‌سی و بریتانیا برای این دسته افغانستانی‌ها در خوشبینانه‌ترین حالت «ریاکاری» است!

اگر بی‌بی‌سی می‌خواست دلسوز پناهجویان و افغانستانی‌هایی باشد که قربانی جنگ سوریه هستند، چرا جنگ سوریه فقط در طرف دولت سوریه قربانی می‌گیرد و نیاز به واکاوی و تحقیقات دلسوزانه بی‌بی‌سی دارد؟ پس آن افغان‌هایی که در طرف مقابل حکومت سوریه ایستاده‌اند چه؟

بریتانیا همان کشوری است که ایران را دو تکه که نه، چند تکه کرد. بریتانیا همان کشوری است که والی هرات را علیه حکومت مرکزی تهران شوراند، و تا شاه ایران خواست برای سرکوب والی هرات قدم از قدم بردارد تهدید کرد که اگر ارتش ایران به سمت هرات برود، بوشهر را تسخیر می‌کند!

وقتی حکومت تهران دوباره هرات را آزاد کرد، به وعده‌اش عمل کرد! و بوشهر و بخش‌هایی از جنوب ایران را اشغال کرد و قرارداد جدایی تحمیلی بخش بزرگی از خاک ایران در پاریس! امضا شد آنهم نه میان کابل و تهران که میان تهران و لندن !

بی‌بی‌سی فارسی دل‌نگران وضعیت چند میلیون پناهجویان افغانستانی است که سرازیر ایران شده‌اند و وضعیت خوبی در ایران ندارند. در حالی که دولت بریتانیا حاضر نیست چند هزار افغانستانی و … را که سال‌هاست در وضعیت غیر انسانی در مرز کاله و در جنگل زندگی می‌کنند را اساسا به خاک کشورش راه بدهد!

جالب اینکه انگلیس و آمریکا و… به افغانستان حمله کردند، قبلش جنگ علیه شوروی و.. را بر پا کردند، ایران باید پذیرای آوارگان باشد و در میزبانی سر بلند باشد و باید سعی کند رفتار خوب و محترمانه‌ای داشته باشد. ما می جنگیم، کشور تولید می کنیم، جهاد راه می‌اندازیم! هزینه‌اش را هم همسایه‌ها یاری کنند! خوش به حال دولت فخیمه بریتانیا که خبرنگاران خوب و حرفه‌ای ایرانی دارد برای تفهیم این چیزهای خوب و انسانی به ما!

حمله به لشگر مدافعان حرم از اتاق فرمان لندن +فیلم

چند میلیارد دلار خرج جنگ می‌کنند، چند ده برابر سود می‌کنند و فقط با چند میلیون دلار ناقابل هم چهره دلسوز آوارگان و خیرخواهان را می‌گیرند! اینگونه یک شبه از بدهکارترین‌ها به طلبکارترین‌ها تبدیل می‌شوند! محتسبانی که فی‌الفور شیخ می‌شوند! مثلا یک سوم جمعیت لیبی همین چند ساله آواره شدند ربطی به دولت بریتانیا ندارد!

بی‌بی‌سی که اینقدر نگران جنگ سوریه است و بی‌ارتباطی‌اش به افغانستان، لطفا توضیح بدهد که جنگ انگلیس و ترکیه چه ربطی به هندی‌ها و استرالیایی‌ها و کانادایی‌ها و نیوزیلندی‌ها و.. داشت، که انگلیس از شرق و غرب عالم قشون کشید؟ یا در همین ایران که هزاران هزار سربازی هندی را آورد تا ایران بی‌طرف در جنگ را اشغال کند!

راستی همین چند وقت پیش گروه‌های شورشی سوری که از طرف سیا مسلح می‌شوند علیه آنهایی که توسط پنتاگون مسلح می‌شوند وارد جنگ شدند. آها البته خوب آنها “میانه رو” هستند و در حال آوردن ثبات و دمکراسی! آن طرف وضعیت خوب است! توی تیم خود ما هستند!

مستند بی‌بی‌سی فارسی “سوء استفاده سیاسی” از بحران و جنگ داخلی سوریه و وضعیت پناهجویان افغانستانی به سود سیاست‌های کلی منطقه‌ای بریتانیاست.

خلاصه مشکل بی‌بی‌سی فارسی هم بی هیچ‌گونه شک و تردید، ابهام و اغراقی، مشکل دولت انگلیس با ایران است یعنی نفوذ ایران در منطقه . این آه و اشک‌های تمساح برای وضعیت پناهجوها و…هم سخت ریاکارانه و سخت مضحک است! ترکیه، اسرائیل و عربستان ده‌ها برابر این فجایع را انجام بدهند – که می‌دهند! – به فلان بی‌بی‌سی هم نیست! آشکارا سعی هم می‌کنند یک جوری قضیه را جمع و جور کنند. کشوری که در مرگ شاه عربستان پرچم‌های خود را نیمه بر افراشته و عزاداری می‌کند!

باز بی‌بی‌سی فارسی اگر متعلق به دولتی مثل مثل سوئیس بود، یک چیزی! می‌شد این گزارش‌ها رو قبول کرد. اما تو رو خدا شما دیگه چرا با این حالتون؟!

سایکس – پیکو که قراردادش از عوامل اصلی بحران امروزی خاورمیانه است، ایجاد اسرائیل در منطقه که بعد از ۷۰ سال هنوز سایه ناامنی و جنگ و خصومت را بر منطقه گسترده، کار ایران بود؟ کودتا علیه دولت دمکراتیک ایران، شماها نبودید نه؟

یک نگاهی به خودتان بندازید! قبل از اینکه دلسوزی کنید برای این پناهجویان، از خودتان بپرسید چه شد که اینها آواره شده‌اند؟ مگر شما ۱۴ سال نیست در افغانستان هستید؟ مگر کابل هنوز برق ۲۴ ساعته دارد؟ چد شد که یکی شناسنامه‌اش شد افغانستانی یکی شد ایرانی؟ کار کی بود؟ شماها نبودید؟

شما شاهکارید و قلب شما مملو از درد برای انسانیت است؛ خصوصا در خاورمیانه!»

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۵۳۲۶۸۹۲_۹۴۶
  یک مرد آمریکایی به جرم تجاوز به دخترش به ۱۵۰۰ سال زندان محکوم شد + عکس
  نقطه ضعف گلر پرسپولیس لو رفت!
  ۵۳۲۲۸۸۹_۸۳۱
  آیا می‌دانید؛ بین شامپانزه و کودک انسان کدام یک باهوش‌تر است؟
  بازیگر سینما؛ جدیدترین مدعی سوء رفتار جنسی دونالد ترامپ!
  ۵۳۲۵۹۸۵_۵۵۵
  کشف یک گونه مار دریایی کمیاب در سواحل جنوبی ایران/ ثبت دهمین گونه + عکس
  ۵۳۲۵۶۳۴_۶۰۴
  نجات معجزه آسا‌ی زن ۴۵ ساله از شعله‌های حریق+ جزییات
  ۵۳۲۴۲۲۵_۳۹۵
  قتل یک خلافکار با سلاح سرد در زندان +تصاویر
  انفجار مزدا وانت در جایگاه سی ان جی + تصاویر
  نیروهای عراقی
  هلاکت دستیار ارشد ابوبکر بغدادی در جنوب موصل/ پوشش هوایی آمریکا محدود است/ فرار تروریست‌ها بدون ایستادگی در برابر رزمندگان
  ۵۳۲۵۷۰۷_۵۵۲
  ترکیه چاره دیگری جز ورود به “الباب” ندارد
  ۵۳۱۹۶۱۱_۹۶۹
  فجیع ترین مرگ یک زن در تصادف با اتوبوس+تصاویر
  ۵۳۲۴۵۴۱_۶۰۰
  واکنش سرهنگ علیفر به کنایه فردوسی پور + فیلم
  ۵۳۲۴۹۷۰_۸۹۵
  بازیگران مهاجر؛ پشیمان از سراب وعده‌های شبکه جم
  ۵۳۲۴۶۴۶_۷۵۴
  تک‌تیرانداز عراقی، یک جلاد داعشی را هنگام گردن زدن شکار کرد
  ۵۳۲۶۶۰۱_۳۳۳
  محجبه شدن بازیگر آمریکایی و دفاع وی از اردوغان+ تصاویر
  ۵۳۲۷۳۳۰_۹۳۰
  ۴۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح ثبت نام کردند/ آمادگی پذیرش ۲ میلیون نفر
  ۵۳۲۶۲۶۹_۲۴۷
  رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد
  ۵۳۲۷۳۸۶_۱۷۷
  مسئولان دوتابعیتی برکنار می‌شوند/ ۸ نفر درخصوص پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان بازداشت شدند/اعلام نحوه بازپرداخت مطالبات شاکیان پرونده ثامن
  ناسور
  “ناسور” اولین انیمیشن سینمایی با موضوع عاشورا است/ رفرنس اصلی این محصول کتاب “نفس المهموم” شیخ عباس قمی است
  ۱۳۹۰۰۶۰۶۲۱۱۱
  همایش «خانواده و اعتیاد جوانان»درسهرابیه کرج برگزار شد+تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net