تارخ انتشار: پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۵
کد خبر : 132989
چاپ خبر

شاه سلمان: اوباما نازم کن!

۴۴۱۴۱۹۰_۶۸۱

پادشاه دل شکسته سعودی، این روزها دلش از کابل تا کرانه های باختری گرفته و جنایت خونش پایین افتاده است

به گزارش «کمال مهر»؛ “شاه سلمان” پادشاه دل شکسته سعودی که این روزها دلش از کابل تا کرانه های باختری گرفته و هر خیرخواهی برای این مناطق داشته نقشه بر آب شده است اکنون فیتیله نفت را در دست گرفته تا  از این طریق بتواند خودش، خورده های این دل شکسته را به هم بچسباند اما قافل از اینکه کار بیشتر از این ها بیخ پیدا کرده است.

شاه سلمان: اوباما نازم کن!

شاه سلمان قصه ما دلش نوازش می خواهد، روحش از جنگ و تروریسم کمی، _تاکید می کنم_ تنها کمی خسته شده و دلش هوای دلگرمی های آمریکایی دارد، ” اوباما ! نازم کن که دلم جنایت های جدید می خواهد و اما ای دریغا که تو چند ماه بیشتر نیستی و من با این بعدی ها چه کنم”

البته نا گفته نماند که شاه سلمان علاوه بر نوازش آمریکایی که توطئه های مخوفی در آن نهفته، کمی “اطمینان” خونش نیز پایین آمده است، البته باید بگوییم بعد از برجام، آمریکا سعی داشته که به متحدین عرب خود اطمینان دهد که برجام منجر به آشتی ایران و آمریکا نخواهد شد. در همین رابطه اوباما می گوید که او هیچ گاه درصدد نبوده متحدین سنتی آمریکا را به خاطر ایران به دریا بریزد.

گفتیم برجام و آه از نهاد این پادشاه عرب بلند شد چرا که سلمان هم دلش انرژی هسته ای می خواهد البته از نوع بمبی‌اش  و مقامات ریاض بعضا در اظهارات خود اورده اند؛ اکنون که ایران غنی سازی می کند ما نیز برای امنیت خود به غنی سازی و بمب نیاز داریم!

البته چیزی نیست، زیاد نگران نباشید، مقامات سعودی هستند دیگر! و چون این بندگان خدا در حال جنگ و خون ریزی و حمایت از داعش‌اند اقتضای شرایط سیاسیشان ایجاب می کنند که همه چیز را جنگی ببینند چرا که واضح است ایران فناوری هسته ای را برای رفاه و ارامش می خواهد و هیچ گاه قصد نظامی نداشته، ندارد و نخواهد داشت.

سعودی ها که با لنزهای دقیق تحرکات ایران را رصد می کنند و هر اتفاق و رشد و پیشرفتی را که می بینند مانند بچه ها سریع سمت قاره آمریکا چرخیده و از واشنگتن نشین ها  طلب “اطمینان” می کنند، بله اطمینان می خواهند، باور کنید این اطمینان انقدر برایشان مهم است و انها را آرام می کند که موقعیت و جایگاهشان را از یاد می برند و حواسشان نیست هنگامی که ایران و ۶ قدرت برتر جهانی مشغول مذاکره هستند نباید هواپیمایشان را بین مذاکرات زمین بنشانند و “کری” را از جلسه مذاکره بیرون بکشند! تا داخل همان هواپیما “اطمینان” لازم را بگیرند.

دل خون شاه سلمان از ایران به همین جا ختم نمی‌شود _آخ باراک کجایی که مداخله ایران در امور کشورهای دیگر دخل ما را از پای در اورد، به یمن حمله می کنیم می گوید چرا؟ خب همسایه خودمان است دوست داریم روی سرش موشک بریزیم، اصلا فشار خونمان بالا رفت وقتی دیدیم گروه های اسلامی علیه حاکمیت در یمن اعتراض کردند، ما هم سلامتیمان را اولویت دادیم و جنگنده ها را حواله شان کردیم، اوباما جان بیا که مداخله ایران در سوریه اشکمان را دراورده و نمی گذارد تروریست های ناز دردانه‌مان کارشان را بکنند و این وضعیت در عراق هم هست_ به هر حال آل سعود است دیگر دست خودش نیست واقعیات را نمی بیند و حمایت از مظلوم در قاموسشان جایی ندارد.

البته دگیری ها و کدورت هایی هم وجود دارد که باید اوباما برطرف کند و این دلگیری ها چیزی نیست جز مسئله  اسناد ۱۱ سپتامبر و دست داشتن ریاض در آن، سلمان با اینکه حافظه خوبی ندارد(الزایمر) اما بعید می دانیم این مورد را از قلم بیاندازد و اگر سر گفتگو به این بحث باز شود باز هم اطمینان خونش به صفر خواهد رسید و ادامه ماجرا…

شاه سلمان که از هیچ کاری برای مقابله با ایران مضایقه نکرده است و در هر اجلاسی اگر راه داشته باشد چند بند ضد ایرانی وارد می کند و یا حتی تا انجایی پیش میرود که دستور کار اجلاس را بررسی حمایت ایران از تروریسم قرار می دهد گویا نمی داند که اوباما با چه قصدی قرار است دست نوازش به سرشان بکشد چرا که در خبرها آمده که هدف از سفر رییس جمهور آمریکا به ریاض این است که بگوید ایران منبع اصلی مشکلات در منطقه نیست، البته شنیده ها و غیر علنی ها حاکی از آن است این سفر برای مقابله با گروه تروریستی داعش و جلوگیری از افزایش نفوذ ایران در منطقه خواهد بود که قطعا معنی همان “نازم کن” شاه سلمان را در بر خواهد گرفت.

در اینجا پرانتزی باز می کنیم مبنی بر اینکه روابط واشینگتن و کشورهای حوزه خلیج‌فارس از اوایل سال جاری میلادی با توافقنامه مشترک ایران و مقامات ۵+۱ به‌شدت تیره‌وتار شده بود. بااین‌حال به گفته راب مالی – مشاور ارشد اوباما— سیاست‌های دولت آمریکا و رابطش با کشورهای منطقه کاملاً روشن و واضح است. موقعیت منطقه تغییر بسیاری کرده است. آمریکا درباره اینکه چه کسی شریک آن در منطقه است، شکی ندارد. بااین‌حال رابطه متفاوت شورای همکاری خلیج‌فارس و ایران برای ثبات منطقه است.

در نهایت امیدواریم شاه سلمان از این نوشته طنز ما ناراحت نشود که البته بعید می دانیم واژه ناراحتی برایشان معنی و مفهومی داشته باشد، کشوری که به برادر های دینی خود رحم نمی کند و بر سر همسایه اش آتش میریزد اگر قرار بود ناراحت شود،  آن همه خون ریخته شده باعث ناراحتیش می شد.

به هر حال در عجبیم که اوباما چگونه روی برادری این رزیم حساب باز می کند آن هم زمانی که عربستان سعودی با حضور فعال در داخل آمریکا و مسموم کردن مردم ما با افکار فرقه وهابی، دشمن داخلی آمریکا محسوب می شود و در آن طرف آمریکا را تهدید می کنند که در صورت مطرح شدن نام این کشور در پرونده حادثه ۱۱ سپتامبر، ۷۵۰ میلیارد دلار سرمایه خود را از بانکهای این کشور خارج خواهد کرد،

گزارش از هدیه آقاپور

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۵۳۳۸۹۸۰_۵۷۱
  آغاز اعزام زائران به پیاده روی اربعین از ۱۱ آبان/ بیش از صد هزار روادید صادر شده است
  ۵۳۳۵۷۵۱_۲۷۴
  تروریست‌ها، ۵۰ افسر سابق پلیس را در موصل اعدام کردند/ ورود نیروها به شهرک باطنایا/ آزادسازی ۵۴ روستا در محور جنوبی شهر
  ۱۹۱۴۲۰۴_۱۵۹
  فرار یک آقازاده‌ با کیف ۶۰ میلیون دلاری
  رقیب جدید رونالدو برای کسب توپ طلا +عکس
  عکس/ پیام تبریک فیفا پس از صعود تیم ملی جوانان
  عکس/ شادی و سجده شکر جوانان ایران در منامه
  بازبینی فیلم حضور وزیر پیشنهادی روحانی در فتنه ۸۸+ فیلم
  ۳۷۶۲۶۳_۵۳۴
  حجت الاسلام ابوترابی؛ سخنران راهپیمایی ۱۳ آبان‌ در کرج شد
  ۳۷۶۲۶۷_۹۳۵
  یادواره ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کرج برگزار می شود
  ۱۰۱۴۶۴۸
  حق تقدم با عابر است!
  ۵۳۳۳۷۳۲_۴۱۹
  نقش بستن تصویر سردار سلیمانی بر لباس کارشناس روسی + فیلم
  ۵۳۳۴۰۷۰_۲۶۶
  همکاری با رسانه‌های معاند، قابل پیگرد است/ سخن نظارت آیت‌الله مهدوی‌کنی به مذاق بسیاری خوش نیامد/مختومه کردن پرونده‌ها توسط رئیس قوه قضائیه از دروغ‌های بزرگ است
  ۵۳۳۵۹۷۹_۱۵۲
  یک احترام آمریکایی دیگر به پاسپورت ایرانی
  ۵۳۳۳۴۹۳_۲۱۸
  ۷ راز برای خوابیدن سالم
  ۵۳۳۵۷۱۳_۹۲۶
  لحظه‌ی غافلگیری زورگیران بی رحم هنگام چاقو کشی + فیلم
  ۵۳۳۵۱۳۵_۱۲۸
  حضور صداپیشه «یانگوم» در یک سریال کره‌ای دیگر/ ۴۰ قسمت دوبله شد
  ۵۳۳۳۴۸۷_۳۹۹
  واکنش جالب خانم بازیگر نسبت به خبر طلاقش
  ۵۳۳۵۲۲۳_۶۵۸
  فهرست کامل نامزدهای کسب توپ طلای فرانس فوتبال اعلام شد
  چهار قلو زائی زن کاشمری در مشهد
  یک ایرانی تیتر اول اینستاگرام رئال مادرید شد+ عکس
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net