تارخ انتشار: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰
کد خبر : 132903
چاپ خبر

زاکانی در نشست‌ «ماجراهای برجام 2، 3 و ۴»:

«برجام۲» درصدد محصور کردن و «برجام۳» در پی گرفتن توان موشکی ایران است/آمریکایی‌ها تعهدات خود را در برجام انجام نداده و نخواهند داد

۵۹۷۴۷۳

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: برجام ۲ قصد دارد ایران را در داخل مرزهایش محصور کرده و برجام ۳ درصدد گرفتن توان موشکی کشورمان است

به گزارش «کمال مهر»؛؛ علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امشب (سه‌شنبه) ۳۱ فروردین در نشستی با عنوان «ماجراهای برجام ۲، ۳ و ۴» در جمع نمازگزاران مسجد فائق تهران، گفت:‌ برجام ۲ می‌خواهد ایران را در داخل مرزها محصور کرده و برجام ۳ قصد دارد توان موشکی را از ما بگیرد، در نتیجه هدف برجام ۲ محصور کردن و هدف برجام ۳ محدودسازی ایران است.

وی با تأکید بر اینکه پس از برجام ۳ آمریکایی‌ها در تمام عرصه‌هایی که ما توانمندی داریم اظهارنظر خواهند کرد، بیان داشت: مرحله بعدی عادی‌سازی رابطه با آمریکا است.

زاکانی با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب تصریح داشتند که برجام ۲ ،۳ و ۴ مطرح نبوده و مسئولان باید مشکلات مردم را حل کنند، گفت: بنا نیست مشکلات مردم را از طریق مذاکره با آمریکا حل کنیم چراکه اساساً مشکل از این طریق حل نخواهد شد.

وی مشکل امروز کشور را عدم اعتماد بعضی مسئولان به یکدیگر و در عوض اعتماد به آمریکا عنوان کرد و اظهار داشت: این دست از مسئولان تصور می‌کنند قانون جنگل بر دنیا حکمفرما نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماجرای بازداشت ۴ جاسوس در ایران که در پوشش خبرنگار فعالیت می‌کردند و مابه‌‌ازای نقدی که در آزاد کردن ایران، آمریکا پرداخت کرد، گفت: ما در مقابل آزادسازی این ۴ جاسوس یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار دریافت کرده و چند بانک را از تحریم خارج کردیم به علاوه ۱۴ نفر از زندانیان ایرانی را که در آمریکا زندانی بودند تحویل گرفتیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارات امروز رئیس جمهور در جمع مردم سمنان را متفاوت با واقعیات خواند و در ادامه در توضیح مقدمه‌ای برای موضوع برجام گفت: آقای شمخانی در جلسات کمیسیون برجام به ما گفت که ما در شورای عالی امنیت ملی اطلاعی از مفاد مذاکرات نداریم و اساساً در این مذاکرات ما چیزی به نام «صورت مذاکرات» نداشتیم و صرفاً یک سری مداد نوشته در اختیارمان بود.

زاکانی گفت: در جلسه کمیسیون برجام آقای ابوترابی از آقای شمخانی پرسید آیا شما که عضو کمیته ۵نفره هسته‌ای هستید اطلاعاتی درباره مفاد مذاکرات دارید که آقای شمخانی پاسخ داد من در کمیته هیچ اطلاعی ندارم.

وی با برشماری ۶ نوع مانع‌تراشی بر سر راه نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون تلفیق در مسیر بررسی برجام اظهار داشت: در اوج تحریم‌ها ما یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروختیم که یک سال بعد و در سال ۹۲ به یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه رسید و بازار جهانی دیگر کشش کاهش دریافت نفت از ایران را نداشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها در تلاش بودند که متمم‌هایی به مصوبه‌های خود اضافه کنند که کشورها بتوانند براساس آن از ایران نفت بخرند و پیش از مذاکرات ژنو پایه فروش نفت ما ثابت شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست تصریح کرد: شنیدم که با ابراز ناراحتی برخی وزرا از برادر آقای رئیس جمهور وی دیگر در جلسات هیأت دولت حضور نمی‌یابد.

زاکانی درباره موضوع سوئیفت گفت: برخی انسدادها که برای بانک‌های ایجاد شده بود باز شده است اما مابه‌ازای آن بانک معتبری نیست که حاضر شود با ما کار کند و آقای سیف نیز همین نکته را در اظهارات اخیر خود بیان داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه برخی اظهارنظرهای دولت‌مردان با عملکرد قانون یکسان نیست، عنوان داشت: سال قبل به رئیس سازمان مالیاتی گفتیم که آقای رئیس جمهور تأکید کرده‌اند ما به حساب‌های شخصی افراد سرک نمی‌کشیم اما او پاسخ داد این حرف‌ها مال رسانه‌ها است و ما حساب‌ها را بازدید می‌کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قیود ۱۰گانه شورای امنیت ملی، شروط ۸ گانه مجلس و مطالبات ۹گانه رهبر معظم انقلاب درباره برجام گفت: اکنون وظیفه همه ما کمک به اجرای برجام است اما همه آنچه تعهد ایران است اجرا شده و دیگر چیزی برای اجرا نمانده است و حتی آقای آمانو هم اعلام کرد که ایران بیش از تعهدات خود عمل کرده است.

وی ادامه داد:‌ طرف مقابل زورش زیاد است و می‌گوید که تعهدات خود را انجام نمی‌دهد و حتی بیان می‌کند اگر در حوزه‌ای بابی را به سود ایران باز کردیم در حوزه دیگر جبران می‌کنیم. این در حالی است که برخی دولتمردان ما معتقدند می‌توان از طریق گفت‌وگو مسائل را حل کرد و حتی سایر حوزه‌ها را نیز با الگوی برجام درست کنند.

زاکانی با تأکید براینکه آمریکایی‌ها تعهدات خود را در برجام انجام نداده و نخواهند داد به خلف وعده آنها در عمل به مفاد الجزایر از جمله عدم دخالت در امور داخلی ایران اشاره کرد و گفت: آقای رئیس جمهور می‌گوید ما قبل از برجام زیر یک میلیون بشکه نفت می‌فروختیم در حالی که یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه فروش داشتیم؛ همچنین می‌گوید هم‌اکنون ۲ میلیون بشکه نفت می‌فروشیم، این درست است اما با قیمت یک سوم.

وی با اشاره به اینکه یک کارشناس نفتی پیش‌بینی کرده بود که پس از برجام قیمت نفت سقوط خواهد کرد، اظهار داشت:‌درست است که ما امروز دو برابر پیش از برجام نفت می‌فروشم اما به اندازه یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه فروش آن زمان درآمد نداریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر چند روز پیش خود به سوریه و لبنان و دیدار ۵ ساعته سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: ما در آنجا مشاهده کردیم که ایران دست بالا را دارد.

وی تصریح کرد: برجام ۲ به معنای آزادی چند عنصر در حصر نیست بلکه ورود دستگاه سیاست خارجی به مسائل منطقه‌ای و حل مناقشات در چارچوب دلخواه آمریکایی‌ها است.

به گزارش فارس،این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها نیز به دنبال تجزیه سوریه و عراق، تضعیف ایران و باز کردن راهی به آسیای جنوب شرقی هستند.

انتهای پیام/ن

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱۳۹۰۰۶۰۶۲۱۱۱
  همایش «خانواده و اعتیاد جوانان»درسهرابیه کرج برگزار شد+تصاویر
  thm_262_1910468_400
  عکس/ اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده
  خریدهای بد برانکو و سرنوشتی که در انتظار اوست
  ۱۹۰۹۸۰۵_۱۸۲
  مختار سر از بدن «شمر» را جدا کرد و او را در دیگ سوزان انداخت
  ۵۳۲۲۳۷
  آذر ۹۴: امحای ۱۷۰۰ تن سیب زمینی زیر خروارها خاک/ آبان ۹۵: صدور مجوز توزیع رایگان سیب زمینی و پیاز بین محرومان!
  ۱۰۱۱۱۹۱
  تصاویر رهبر انقلاب در خیابانهای قاهره/ آیا مصر هم به محور مقاومت خواهد پیوست؟
  ۱۰۱۱۶۳۱
  دولت با استعفای فانی از پاسخگویی فرار کرد/مجلس کمیته مبارزه با فساد مالی تشکیل داده است
  ۵۳۲۴۰۰۹_۲۸۷
  کتک خوردن خانم خبرنگار در پخش زنده + فیلم
  ۳۷۵۵۸۶_۷۱۸
  جزئیات ماجرای فوت کودک کرجی دچار آپاندیس از زبان دایی/ تصویر یسرا با پزشک جراح دقایقی قبل از جراحی/ آخرین جمله ای که یسرا گفت
  ۵۳۲۴۰۵۸_۱۸۷
  آرزوی جالب سردار سلیمانی برای قالیباف + فیلم
  ۵۳۲۱۰۹۷_۹۳۰
  پسر آهن ربایی در البرز + فیلم
  ۵۳۲۴۲۸۰_۶۲۹
  از وحشت پرسپولیس در مورد امتیازگیری استقلال تا فروپاشی تیم سیاه جامگان
  ۵۳۲۳۰۱۰_۹۶۶
  ضرب و شتم بی رحمانه دختر نوجوان توسط نیرو‌های پلیس + فیلم
  ۵۳۲۳۱۵۰_۶۲۶
  اگر زیاد عرق می‌کنید؛ احتمالا به یکی از این بیماری‌ها مبتلا هستید
  مار پیتون یک شهر را خاموش کرد +تصاویر
  عجیب ترین باربری‌ها با ماشین+تصاویر
  ۵۳۲۳۲۳۹_۶۶۵
  شوخی جالب مهران مدیری در برنامه زنده تلویزیونی + فیلم
  ۵۳۲۴۰۴۴_۳۲۳
  این پدر به بچه‌هایش اجازه می‌هد هر کاری انجام دهند +تصاویر
  ۵۳۲۰۵۳۹_۷۴۷
  لحظه ضربه مغزی شدن یک ورزشکار در حین مسابقه +تصاویر
  ۵۳۲۱۰۴۶_۵۸۷
  سگی که اشک هزاران نفر را درآورد +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net