تارخ انتشار: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
کد خبر : 131736
چاپ خبر

مدیر شعب بانک کشاورزی البرز:

۱۲۰ میلیارد تومان به پرداختی سبد سهام بانک کشاورزی البرز افزوده شد

۱۳۹۱۱۱۱۴۰۰۰۰۷۶۲

مدیر شعب بانک کشاورزی استان البرز با بیان اینکه ۷۱ درصد از منابع بانک کشاورزی البرز منابع گران‌قیمت است، گفت: ۸۵ درصد پرداختی بخش کشاورزی استان البرز را بانک کشاورزی پرداخت می‌کند و همه سیستم بانکی تنها ۱۵ درصد نقش دارد

به گزارش «کمال مهر»؛محمدرضا پویافرد در نخستین جلسه شورای هماهنگی کشاورزی با موضوع اقتصاد مقاومتی که امروز با حضور فرمانده سپاه استان البرز و سایر مسئولان در مرکز آموزش تعاون روستایی برگزار شد، اظهار داشت: بانک یک شرکت دولتی محسوب می‌شود که موظف است مالیات دولت را پرداخت کرده و سودآور باشد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات سیستم بانکی کل کشور قیمت تمام شده بالا است، افزود: قیمت تمام شده پول در بانک کشاورزی استان البرز ۲۰٫۷۳ درصد است که اگر حمایت دولت و بسته‌های اعتباری بانک مرکزی نباشد، سودآوری لازم را ندارد.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان البرز عدم اعتماد بانک‌های خارجی به بانک‌های ایران را از دیگر مشکلات این بخش خواند و تصریح کرد: در صورتی که بخش کشاورزی در کنار بانک کشاورزی وجود داشته باشد نیازی به استقراض ندارد و عمده مشکل ما این است که منابع کشاورزی البرز در جای دیگری است.

وی با بیان اینکه ۷۱ درصد از منابع بانک کشاورزی البرز منابع گران قیمت است، گفت: سال گذشته در راستای اقتصاد مقاومتی و فرمایشات مقام معظم رهبری ۱۲۰ میلیارد تومان به پرداختی سبد سهام بانک کشاورزی البرز افزوده شد که عمده این منابع از بخش کرج تامین و به بخش کشاورزی تزریق شده است.

پویافرد با اشاره به اینکه ۹۳ درصد از پرداختی‌های سال گذشته در بخش کشاورزی بوده، خاطرنشان کرد: از ۱۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سبد سهام کل بانک‌های استان، ۵ هزار میلیارد متعلق به مسکن مهر و بانک مسکن است و از ۵۸۰ میلیارد تومان که ۱۰ درصد پرداخت آن به عهده بانک کشاورزی است، ۸۵ درصد پرداختی بخش کشاورزی استان البرز را بانک کشاورزی پرداخت می‌کند و کلیه سیستم بانکی تنها ۱۵ درصد نقش دارند.

وی با بیان اینکه دولت باید منابعی را به بانک‌های تخصصی برای توسعه پرداخت کند که با توجه به وضعیت کنونی دولت این امر امکان‌پذیر نیست، اظهار داشت: منابع بخش کشاورزی در اختیار بانک کشاورزی قرار گیرد تا بتواند نیازهای این بخش را تامین کند.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان البرز با بیان “پایین آوردن نرخ سود بستگی به سیاست‌های کلان بانک مرکزی دارد و علت آن وضعیت قیمت تمام شده پول است”، گفت: پرداختی تسهیلات باید با قیمت تورم تناسب داشته باشد و در غیر این صورت سبب رانت و خارج شدن پول از بخش را به دنبال دارد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net