تارخ انتشار: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱
کد خبر : 130150
چاپ خبر

آیت‌الله حسینی‌همدانی: برخی مسئولان ارشد نسبت به آمریکا ترس دارند/ نادیده‌گرفتن توان دفاعی کشور از‌بین‌بردن روحیه انقلابی مردم و استحاله انقلاب است

امام جمعه کرج با تأکید بر اینکه توان دفاعی و موشکی کشور برای ایستادگی و نشاندن دشمن بر سر جای خود لازم است، گفت: نادیده گرفتن توان دفاعی کشور که از سوی برخی مسئولان و جریانات سیاسی مطرح می‌شود از بین بردن روحیه انقلابی مردم و استحاله انقلاب است

به گزارش «کمال مهر»؛  آیت‌الله سید محمد‌مهدی حسینی‌همدانی در خطبه امروز نماز جمعه شهر کرج  با اشاره به سیزدهم فروردین “روز طبیعت” اظهار داشت: آنچه از آیات و روایات برمی‌آید این است که خداوند همه نعمات الهی را مسخر انسان کرده است تا انسان به‌واسطه این نعم در راستای بندگی خدای متعال قدم بردارد.

وی افزود: انسان با سوء تدبیر و پیروی از هوا و هوس اقدام به تخریب و از بین بردن نعم الهی می‌کند و مردم دریا و خشکی را به فساد می‌کشند که همان‌طور که در قرآن آمده است این به فساد کشیدن دارای آثاری منفی برای انسان و جامعه است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه خداوند متعال منشأ خیر محض است و هیچ شر و بدی از طرف خدا به هیچ مخلوقی نمی‌رسد، ابراز کرد: هر بدی که به انسان می‌رسد نتیجه اعمال خود اوست و هیچ چیزی جز خیر محض از خداوند برای انسان نازل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه منابع طبیعی و حفظ آن باید فرهنگی همه‌گیر در جامعه شود، تصریح کرد: این نعمات الهی باید به‌طور مناسب مورد بهره برداری مردم قرار گیرد و اگر غیر از این باشد این اقدام کفران نعمات الهی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز راجع به دیدار رهبر معظم انقلاب با مداحان اهل‌بیت(ع) در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار از جهات مختلفی حائز اهمیت بود و ایشان نکات مهمی در این دیدار ایراد فرمودند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری گفت: سرمایه‌گذاری کلان غرب در حوزه جوانان و برنامه‌ریزی و تلاش دشمن برای تغییر باورها در جوانان از مسائلی بود که در این دیدار مطرح شد.

امام جمعه کرج درباره سخنان مقام معظم رهبری در مورد لزوم حفظ توان موشکی و دفاعی کشورمان برای مقابله با دشمن اظهار داشت: گاهی برخی از افراد سخنانی از سوی خود و یا وابستگانشان مطرح می‌کنند تا عکس العمل‌ها و بازخورد این اظهارات را اندازه گیری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز افزود: این افراد بعد از بازخورد سخنانشان این حرف را تکذیب و یا اعلام می‌کنند که منظورشان این سخنان نبود و برای طرح مسئله مطرح‌شده بهانه تراشی و حتی اعلام می‌کنند که مطلب بدون هماهنگی با ما منتشر شده است.

امام جمعه کرج گفت: آقایان باید سعی کنند با سخنانشان برای دشمنان خوراک درست نکنند و با سخنانشان منافع ملی کشور را به خطر نینداخته و مراقب سخنان و اظهارات خود باشند.

وی با بیان اینکه بعد از آزمایش موشکی صدای همه استکبار درآمد و با هیاهو تلاش کردند که ایران را به نقض برجام و نقض تعهدات و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت وانمود کنند، تصریح کرد: چرا این افراد در چنین زمانی که دشمن به‌دنبال بهانه‌جویی برای عدم اجرای تعهدات انجام‌نداده خود دارد چنین سخنانی بیان می‌کنند که مورد سوء استفاده دشمن واقع شود؟

آیت‌الله حسینی‌همدانی خطاب به این افراد، متذکر شد: در تفکر و عمل خود را یک مسئول نظام اسلامی بدانید و مانند یک مسئول انقلاب عمل نمایید و اگر تصمیم گرفتید که به نظام خدمت نکنید و پشت کنید این موضوع بحثی جداگانه است.

وی با اظهار اینکه این افراد نباید با اظهار نظرات خود برای نظام هزینه‌سازی کنند، گفت: کسانی که خود را انقلابی، ارزشی و آرمانگرا می‌دانند نباید در مورد این اظهارات سکوت کنند و باید دست از محافظه‌کاری بردارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز گفت: اگر انقلابیون و گفتمان انقلاب اسلامی امروز در میدان نباشد چیزی جز استحاله انقلاب نمی‌ماند.

امام جمعه کرج با ابراز “علل پا پس کشیدن عده‌ای از انقلابیون و متدینین برای ما هم مشخص نیست” تأکید کرد: کم‌کاری تعدادی از انقلابیون و متدینین سبب حضور شفاف و صریح مقام معظم رهبری و موضع‌گیری‌های ایشان شده و این نتیجه کم‌کاری نیروهای ارزشی و انقلابی است.

وی خطاب به نیروهای ارزشی و انقلابی، گفت: چرا سکوت کرده و به‌موقع سخن نمی‌گویید که رهبری خود وارد میدان نشود و از خود ایشان هزینه شود؟

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اظهار اینکه عده‌ای تحت تأثیر جنگ روانی دشمن قرار گرفته و سخن نمی‌گویند، افزود: اگر بزرگان بخواهند سکوت کنند خوب نیست و هزینه کردن از رهبری کار درستی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه حزب‌الله در این موقع خویشتن‌داری کرده اما مماشات نیز اندازه‌ای دارد، تصریح کرد: داخل و خارج بدانند که ما برای انقلاب و اسلام خون بهترین انسانها را داده‌ایم و در این راه با کسی عهد اخوت نبسته و ملاحظه هیچ‌کس را نمی‌کنیم.

وی با تذکر اینکه این افراد باید مراقب باشند که سرنوشتی مشابه منتظری و بنی‌صدر پیدا نکنند، عنوان کرد: تلاش آمریکا در جهت تعدیل توان موشکی جمهوری اسلامی ایران بر هیچ‌کس پوشیده نیست و این کشور از حیات هم‌پیمان خود یعنی رژیم صهیونیستی در منطقه می‌ترسد.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه نباید در زمین دشمن بازی کرد، اظهار داشت: برخی از موشک‌های ما برد بیش از ۲هزار کیلومتری دارند و این توانایی گرفتن قدرت مانور از دست دشمن است.

وی با تأکید بر اینکه برخی از سخنان بوی همراهی با دشمنان را می‌دهد، تصریح کرد: این بار به‌خلاف برنامه هسته‌ای یک قدم از داشته‌ها و توان موشکی عقب‌نشینی نمی‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه سخنانش با تأکید بر “برای مذاکره با دشمن باید دست ما پر باشد وگرنه برای دشمن پای میز مذاکره چیزی برای مذاکره نمی‌ماند” اضافه کرد: آقایان فراموش نکنند که همین مذاکرات نیز نتیجه پر بودن دست ما بود و بدون اقتدار نظامی و اقتصادی نمی‌شود با دشمن مذاکره کرد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به آیات قرآن در مورد فراهم کردن وسایل دفاعی در کشور اسلامی برای مقابله با دشمن اظهار داشت: اجرایی شدن آیات قرآن در مقابله با دشمن نیازمند وسیله و افزایش توان دفاعی است.

وی درباره توان موشکی و دفاعی کشور و بازدارندگی این توان برای هرگونه اقدام عملی اظهار داشت: توان موشکی و نظامی بالای سربازان در این کشور مانع از هرگونه اقدام عملی دشمن است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین سرمایه‌گذاری در حوزه افزایش توان دفاعی و استفاده از بمب‌های شیمیایی و کلاهک هسته‌ای مربوط به آمریکا است و این کشور تا به حال تمام تلاش خود را برای از بین بردن و زمینگیر کردن ایران کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تصریح کرد: این بیان و سخن که دنیای امروز دنیای موشک نیست، بلکه دنیای گفتمان است این گونه می‌رساند که باید در مقابل دشمن سلاح خود را بر زمین گذاشته و خود را عملاً خلع سلاح کرده و دم از گفت‌وگو با دشمن بزنیم که این موضوع عین جهالت است.

امام جمعه کرج در خصوص بودجه‌های کلان مصوب برای مبارزه با ایران در حوزه‌های جنگ نرم و نفوذ در کشور گفت: خوب است آقایان نگاهی به بودجه‌های کلان آمریکا برای براندازی و نفوذ در کشور داشته باشند.

وی با اشاره به بندی از گزارش اوباما به کنگره آمریکا، بیان کرد: اوباما وارد کردن گوشی‌های هوشمند به ایران را مهمترین اقدام خود می‌داند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با توجه به سرمایه‌گذاری کلان آمریکا برای فتنه ۸۸ اظهار داشت: با این بغض و دشمنی که آمریکا با ایران دارد باید توان دفاعی خود را بالا ببریم و این نظر هرعاقلی است و برای اینکه فراموش نکنیم که دشمن داریم دائماً شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را تکرار کنیم.

امام جمعه کرج با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در مورد برجام و اظهار نگرانی معظم‌له از بدعهدی آمریکا در این مذاکرات گفت: اگر دیگران دستاوردهای خود را گل می‌گرفتند ما در داشته‌های خود سیمان ریختیم  تا بگوییم متعهد هستیم و آمریکا به‌خلاف وعده به تعهدات خود عمل نکرد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اعلام اینکه هنوز سوئیفت برقرار نشده و این موضوع برای داد و ستد تجار و بازرگانان مشکلاتی را ایجاد نموده است، بیان کرد: کارشناسان دلسوز از ماهها قبل از برجام تذکر دادند که آمریکا اجازه استفاده از سوئیفت را نمی‌دهد و تا به حال نیز در این راه سنگ اندازی کرده و اجازه وصل بانک‌های ایرانی با سوئیفت داده نشده است.

وی با بیان اینکه ادامه این شرایط یعنی اینکه تحریم همچنان ادامه دارد، گفت: مقام معظم رهبری قبلاً نیز فرموده بودند: برداشتن تحریم‌ها جزئی از مذاکره است و نتیجه مذاکرات نیست و تحریم‌ها باید بلافاصله برداشته می‌شد.

امام جمعه کرج گفت: به نظر می‌رسد که عده‌ای از مسئولان ارشد نسبت به آمریکا ترس دارند و بر اساس ترس نظر داده و عمل می‌کنند.

وی اظهار داشت: برخی از جریانات سیاسی نیز همنوا با دشمن توان دفاعی و نظامی را نادیده می‌گیرند که این‌گونه سخنان و دیدگاه‌ها قصد استحاله نظام را داشته و از بین بردن روحیه انقلابی مردم است.

امام جمعه کرج گفت: انقلاب اسلامی ایران زنده است و با ارشادات مقام معظم رهبری به‌سوی فتح قلل پیشرفت در حرکت و جریان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز همچنین با اشاره به اردوهای جهادی طلاب و دانشجویان بسیجی استان البرز در ایام تعطیلات نوروزی و حضور در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان و کشور بیان کرد: از همین تریبون از همه دانشجویان و طلاب بسیجی جهادی تشکر و قدردانی می‌نماییم.

انتهای پیام/*

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • با این صدا هم بگیر!+کارتون
  مافیای سهام عدالت اقتصاد کشور را به خاک سیاه نشانده‌/این سهام در دست ۲۵۰ نفر است
  علاقه دارم که همه نیروهای انقلاب در یک جا جمع شوند/ از وحدت نیروهای انقلاب در هر شکلی حمایت می‌کنم
  سلفی زنی با پای بریده خود +تصاویر
  لحظه عکس العمل شهروندان به شلیک ممتد ضدهوایی! + فیلم
  توهین بزگترین فروشگاه اینترنتی جهان به پرچم کشور ایران +تصاویر
  پسر بچه عجیبی که به کودک ماسک دار معروف شده است +تصاویر
  تصویر ستاره ایرانی روی جلد مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا
  پلارک؛ شهید عطریِ قطعه ۲۶
  دور جدید حذف یارانه‌ها آغاز شد
  شیطان با این پنج نفر مشکل دارد
  لحظات دلهره آور سرقت مسلحانه از مغازه میوه فروشی! + فیلم
  دلایل عربستان برای حمله به یمن چیست؟
  رفت و آمد آزادانه سگ‌های ولگرد در بیمارستان + تصاویر
  ارزشمندترین فوتبالیست جهان مشخص شد/ ستاره‌ای که بالاتر از مسی و رونالدو قرار گرفت!
  حضور خواننده سلطنت طلب در قاب تلویزیون + فیلم
  خانه‌ی این ستاره‌ی فوتبال، ۱۹۵ میلیارد تومان می‌ارزد!/ از تماشای همچین خانه‌ای متعجب می‌شوید! +تصاویر
  خوردن این معجون به صورت ناشتا باعث لاغری می شود
  طراح ایرانی معروفترین خودروی مرسدس بنز کیست؟ +تصاویر
  گریه مجری و کارشناس شبکه العالم حین پخش زنده + فیلم
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net