تارخ انتشار: پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۳
کد خبر : 126053
چاپ خبر

قم؛

دعوت مراجع عظام از ملت ایران برای حضور باشکوه در انتخابات

۴۱۹۲۷۶۵_۱۷۶

تعدادی از مراجع عظام تقلید قم از مردم ایران برای حضور پرشکوه و حماسی در انتخابات هفتم اسفندماه دعوت کردند

به گزارش«کمال مهر»؛انتخابات یکی از معیارهای سنجش مردم‌سالاری هم است؛ چرا که از طریق انتخابات است که مردم می‌توانند به صورت مستقیم نظرات خود را درباره تصمیمات مهم ابراز نمایند.

میزان حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نمایانگر تعلق خاطر مردم به کشور و سرزمین‌شان است، و حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های رای را موجب بقا و دوام جمهوری اسلامی ایران است و به همین دلیل در آستانه مهم‌ترین رخداد سیاست داخلی ایران در سال ۱۳۹۴، مراجع عظام تقلید نیز از مردم برای حضور در انتخابات دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دعوت کردند.

دعوت مراجع تقلید از ملت ایران برای حضور باشکوه در انتخابات

مشارکت در انتخابات همانند نماز و روزه واجب است

آیت الله حسین نوری همدانی در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم تاکید کردند: شرکت در انتخابات وظیفه دینی و اسلامی همه مردم است و نماد قدرت انقلاب اسلامی است و همه مردم باید حضور یکپارچه در انتخابات داشته باشند.

ایشان با بیان اینکه شرکت در انتخابات وظیفه دینی و اسلامی همه مردم است و می‌خواهیم قدرت اسلام و انقلاب را به دنیا نشان دهیم، افزودند: مشارکت در انتخابات همانند نماز و روزه واجب است چون مربوط به عظمت نظام اسلامی است.

آیت الله نوری همدانی افزودند: مردم باید با حضور پرشور خود در انتخابات، قدرت و صلابت انقلاب اسلامی را به دشمنان اسلام و میهن نشان دهند.

ایشان با بیان اینکه قرآن کریم مومنین را به تعقل و تدبر دعوت کرده است، گفتند: باید دقیق باشیم و با هماهنگی و اتحاد به افرادی رأی دهیم که معتقد به انقلاب و نظام اسلامی و پاسدار خون شهیدان باشند.

ایشان با اشاره به اینکه مردم باید کسانی را به مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی بفرستند که از هر لحاظ فردی خدمت‌گزار، متعهد و انقلابی و پایبند به اصول و فروع دین و نظام باشد. تأکید کردند: باید به افرادی رأی داد که رنج و درد مردم را لمس کرده و با گرفتاری‌های آن‌ها آشنا باشند تا بتوانند مشکلات مردم را به خوبی رفع سازند.

ایشان با بیان این که حضور در انتخابات وظیفه‌ای دینی، ملی و اجتماعی است، گفتند: انتخابات با عزت و عظمت ما و انقلاب اسلامی سرو کار دارد و همه باید نسبت به این مسئله احساس مسئولیت کنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی اظهار کردند: رشد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و … با انتخابات به دست خواهد آمد و باید حضوری فعال در آن داشت.

 دعوت مراجع تقلید از ملت ایران برای حضور باشکوه در انتخابات

افرادی که معتقد به مبانی اسلام و قانون هستند انتخاب شوند

آیت الله جعفر سبحانی نیز انتخابات هفتم اسفند را سرنوشت ساز خواند و تصریح کردند: براساس آموزه‌های قرآن کسانی را باید انتخاب کرد که از مبانی فکری و عملی نیرومند، معتقد واقعی به مبانی اسلام و امین باشند، فریب دیگران را نخورند و بتوانند برای کشور برنامه ریزی سازنده کنند.

ایشان افزودند: امیدوارم مردم ایران همانند اجتماع شکوهمند بیست و دو بهمن، در انتخابات شرکت و بدون توجه به هیاهوها، دقت کنند و افراد واجد این شرایط و کسانی را که به هیچ شکل از اسلام و قانون تجاوز نمی‌کنند، برگزینند.

آیت الله سبحانی انتخابات هفتم اسفند را سرنوشت ساز توصیف و ابراز امیدواری کردند: این انتخابات همچون انتخابات گذشته پرشور و هیجان باشد.

دعوت مراجع تقلید از ملت ایران برای حضور باشکوه در انتخابات

حضور پرشور همراه با انتخاب اصلح باشد

آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی هم در درس خارج فقه برحضورپرشور، حماسی و عقلی مردم همراه با انتخاب اصلح تأکید کردند.

ایشان با اشاره به انتخابات پیش رو برحضور پرشور، حماسی و عقلی همراه با انتخاب اصلح از روی دانش، تفکر و عقل عملی مردم تأکیدو گفتند: همه مردم باید در انتخابات شرکت کنند و افرادی را به مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بفرستند که از هرلحاظ پاک باشند و بتوانند پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش برسانند.

دعوت مراجع تقلید از ملت ایران برای حضور باشکوه در انتخابات

شرکت در انتخابات از لحاظ شرعی و اخلاقی لازم است

آیت الله  ناصر مکارم شیرازی شرکت در انتخابات را شرعا و اخلاقا لازم دانستند و گفتند: شرکت مردم در انتخابات میزان علاقمندی آنها را به نظام و کشور نشان خواهد داد.

ایشان افزودند: همانگونه که حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن لرزه براندام دشمن افکند انشاالله این حماسه بار دیگر با حضور و شرکت حماسی مردم در انتخابات ۷ اسفند تکرار خواهد شد.

ایشان ابراز امیدواری کردند: که هر کس هر عقیده‌ای هم دارد، در پای صندوق‌های رای حاضر شود، چرا که آبروی نظام، اسلام و دین در این انتخابات حفظ می‌شود و این انتخابات فواید بسیاری برای آینده دارد.

ایشان اظهار کردند: اگر کسانی هم از برخی نهادها دلخور باشند و شاید دلخوری آنها هم بجا باشد، در عین حال نباید با انتخابات قهر کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کردند: مردم هم که انتخاب می‌کنند باید سراغ افراد شایسته بروند و مسائل جناحی نباید در این موضوع دخالت داشته باشد؛ جناح بندی در انتخابات درست نیست، باید معیار ما شایسته سالاری باشد و کاری به احزاب نداشته باشیم.

ایشان گفت:ند کاری نکنیم که انتخابات سرچمشه اختلافات و عداوت‌ها در آینده شود، بعد از پایان انتخابات باید دوستانه به یکدیگر تبریک بگویند، من تأکید می‌کنم همه به موازین دینی، اخلاقی و اسلامی پایبند باشند.

دعوت مراجع تقلید از ملت ایران برای حضور باشکوه در انتخابات

رأی دادن وظیفه ملی و دینی است

آیت‌الله سید محمد علی علوی‌گرگانی نیز در بیانیه‌ای از مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی برای حضور پرشور در انتخابات دعوت کردند.

در این بیانیه آمده است: که ملت شریف و انقلابی ایران، دوباره زمان انتخابات فرارسیده و امتحانی دیگر برای امت فهیم و مومن کشور ایران اسلامی در پیش است، لذا در این برهه از زمان که دشمنان کشور و دین، دندان تیز کرده و با بوق‌های تبلیغاتی برای منحرف کردن اذهان شما، همت گمارده‌اند؛ باید با حضور هر چه بیشتر و زیبا‌تر در این دو انتخابات و با بصیرت فراوان با معیارهایی که بزرگان، بخصوص رهبر معظم انقلاب برای همه ملت عزیز ایران ترسیم کرده‌اند، افراد اصلح را انتخاب کرده و از انتخاب افرادی که دشمن برای آن‌ها تبلیغ کرده و هورا می‌کشد، جدا پرهیز کنید و همانطور که رأی دادن، وظیفه ملی و دینی است، انتخاب افراد مومن و متقی و دلسوز برای اسلام و کشور وظیفه‌ای بس بزرگتر است.

انتهای پیام/ج

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱۰۱۵۶۱۷
  بازار تجریش
  ۱۰۱۵۵۱۱
  محله ای که هیچکس از شر سگ های وحشی در امان نیست+تصاویر
  ۱۰۱۶۰۰۸
  انتصابی که هیئت امنا هم از آن خبر نداشتند/ رابطه مدیر جدید صندوق ذخیره فرهنگیان با یکی از سران فتنه
  ۳۷۶۷۵۸_۲۸۲
  افشای نقص عملکرد شورای شهر محمدشهر توسط ۴ عضو معترض
  ۳۷۶۸۱۶_۸۵۶
  اجرای نمایش مذهبی “عاشورایی دیگر” در کرج
  ۳۷۶۷۷۶_۱۷۱
  همایش ملی درمانگران اعتیاد استان البرز برگزار می شود
  ۳۷۶۷۱۰_۵۷۲
  ترویج نگاه “پسا انسانی” در دانشگاه به اصطلاح اسلامی!/ دفاع از رابطه جنسی انسان و حیوان با چاشنی فلسفه و دیالکتیک
  دستگیری پسر خاله صدام حسین در تانکر آب +تصاویر
  ۵۳۳۷۴۲۸_۵۴۶
  شبکه ملی اطلاعات چیست و چه مزایایی دارد؟
  ۵۳۱۷۴۲۳_۳۳۴
  تصاویری خیره کننده از مناطق گردشگری جهان
  ۵۳۴۱۶۷۷_۹۵۳
  نزاع دسته جمعی با شمشیر در بیمارستان + فیلم
  ۵۳۴۳۲۲۱_۸۹۳
  بی قانون ترین کشور دنیا کدام است؟
  ۵۳۱۹۳۲۱_۷۴۳
  موشک باران موصل با کاتیوشاهای “حشد الشعبی”
  ۵۳۳۷۶۰۰_۱۸۰
  موضع امام سجاد علیه السلام در باره قیام توّابین
  خودکشی دو خواهر از روی پل! +تصاویر
  Decoration with human bones, Sedlec Ossuary, 1870, cemetary of All Saints Church, Kutna Hora, Central Bohemia region, Czech Republic.
  مکان هایی که در آن ارواح قدم می زنند+ تصاویر
  ۵۳۴۳۷۵۸_۷۴۸
  هیات دولت فهرست مشاغل سخت و زیان‌آور و درجه‌بندی آنها را تعیین کرد
  ۵۳۴۴۰۵۰_۴۵۹
  افزایش قیمت عمره تا ۶ میلیون تومان/ اعزام حجاج به مصلحت نیست
  ۵۳۴۱۳۸۹_۳۰۳
  آغاز روند بازگشت خانواده‌های عراقی به جنوب موصل/ نیروها به زودی وارد حمام‌العلیل می‌شوند/ پیشروی رزمندگان به سوی منطقه حمزه
  زندگی زناشویی تان اگر این نشانه ها را دارد، در لبه پرتگاه است!!
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net