تارخ انتشار: سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۵
کد خبر : 125694
چاپ خبر

خودنمایی دختران شهر در پاساژهای لوکس +تصاویر

æÖÚíÊ äÇÈåäÌÇÑ ÍÌÇÈ ÏÑãÑÇ˜Ò ÎÑíÏ ÊåÑÇä

در این گزارش با نگاهی متفاوت سری به پاساژهای شهر زده ایم

به گزارش گروه اجتماعی«کمال مهر»؛؛ برخی از افراد بخصوص جوانان بعد از تعطیلی محل کار خود مستقیما به منزل نمی روند و علاقه مندند فضای جامعه را تماشا کنند و در این راستا ممکن است آگاه یا ناخودآگاه به بازدید ویترین‌ رنگارنگ مغازه‌ها بپردازند. گروهی از جوانان غیر شاغل زمان بیشتری را به این کار اختصاص می‌دهند و این فعالیت به نوعی به تفریح روزمره آنها مبدل شده است.
* افراد از پاساژ گردی چه اهدافی دارند؟!
این گروه از جوانان در پاساژ گردی های خود اهداف متفاوتی دارند؛ برخی به دنبال پرکردن زمان اضافی خود هستند و بعضی برای آشنایی با افراد مختلف به این کار متمایلند. اما عده‌ای دیگر واقعا قصد خرید دارند. در هر حال هر پدیده‌ای که از کار کرد اصلی خود دور شود و به بیراهه رود می‌تواند مخرب شود. پاساژ گردی هم اگر به شکل افراطی انجام شود به صورت یک امر اعتیاد گونه در آمده و کنار گذاشتن آن مشکل می شود.
سارا ۲۲ ساله دانشجوی کارشناسی زبان انگلیسی می‌گوید: بعد از اتمام کلاس‌های دانشگاه علاقه مندم که با دوستان خود به تماشای سطح شهر بروم؛ با این کار انرژی زیادی می‌گیرم.پاساژ گردی تفریحی کم هزینه و خوب می‌باشد و برای من و دوستانم به یک عادت غیر قابل ترک تبدیل شده است!
دخترانی که برای خودنمایی پاساژگردی می کنند +تصاویر
دخترانی که برای خودنمایی پاساژگردی می کنند +تصاویر
* کدام خانم‌ها از خرید کردن بیزارند؟!
علاقه تعداد زیادی از خانم ها و خصوصا دختران جوان به خرید و تماشای ویترین مغازه‌ها  انکار ناپذیر است. اما میزان زمانی که به این کار اختصاص پیدا می‌کند مشخص کننده سطح تمایل اشخاص است. برخی به شکل اعتیاد گونه از صبح تا شب به وقت گذرانی در پاساژهای شهر مشغولند اما بعضی دیگر هفته‌ای چند بار و یا یک بار از آن‌ دیدن می کنند.
ندا ۲۶ ساله دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق در خصوص بازدید از پاساژ‌ها می گوید: مشغول ادامه تحصیل هستم و زمان برایم ارزش زیادی دارد چون افراد با استفاده بهینه از وقت خود به پیشرفت‌های روز افزونی می‌رسند. در حال حاضر هفته‌ای یک بار به دیدن مغازه ها و پاساژ‌ها می‌روم و کالاهای مورد نیاز خودم را میخرم.
دکتر هادی جعفربای آسیب شناس اجتماعی درباره خیابان گردی و ویترین گردی جوانان می‌گوید: یکی از علل اصلی شکل گیری باورهای جوانان سیاست گذاری‌های نهادهای اجتماعی و فرهنگی است؛ اگر این نهادها از نظر فکری نتوانند به گونه‌ای درست باورسازی کنند برخی جوانان با فرهنگ غرب پیوند می‌خورند. جوانان باید از پیچیدگی های زندگی فردی خود آگاه باشند تا بتوانند برای آن به درستی تصمیم گیری کنند. فرهنگ، مجموعه باورها و اعتقادات افراد است که افراد در تعاملات فردی و اجتماعی از اطرافیان می‌آموزند.
دخترانی که برای خودنمایی پاساژگردی می کنند +تصاویر
دخترانی که برای خودنمایی پاساژگردی می کنند +تصاویر
*جایگزین پاساژگردی چیست؟
 اکثر افراد تنوع، سرگرمی و نشاط را دوست دارند و کمتر کسی پیدا می شود که از این قبیل کارها بیزار باشد. جوانی و نوجوانی گره خورده است باشور و نشاط مختص به خودش و اقتضای ذاتی این دوران، تفریح و گردش است و پاساژ گردی هم بخشی از آن می باشد. اما افراد با اختصاص زمان کمتری به آن و جایگزینی تفریحاتی سالم‌تر می‌توانند از وقتشان استفاده مطلوب تری کنند.
مینا ۲۵ ساله کارشناس رشته علوم تربیتی می‌گوید: سعی می‌کنم که در اکثر موارد حد تعادل را در زندگی خودم حفظ کنم و از هر چیزی در جایگاه و زمان خاص خودش استفاده کنم. پاساژ گردی هم جذابیت خاص خودش را دارد ولی بهتر است که به اندازه به آن پرداخته شود چون این کار زمان زیادی را از فرد می‌گیرد.
* افرادی که به شکل افراطی به بازدید مغازه‌ها و پاساژ‌ها مشغولند
همه ما به استراحت و تفریح احتیاج داریم اما نحوه تامین آن مهم است؛ برخی با این طرز تفکر که من هر اندازه از نظر پوشش با بقیه متفاوت باشم بیش‌تر مورد توجه دیگران قرار می گیرم دائما به خرید فکر می‌کنند.
عسل ۲۲ ساله کارشناس رشته داروسازی درباره علاقه خود به پاساژ گردی و خرید می‌گوید: من به خاطر توجه بیشتر دیگران به خودم علاقه زیادی به خرید از مدل‌های روز دارم. با این کار بیشتر می‌توانم نظر دوستان و آشنایانم را به خود جلب کنم و احساس برتری و قدرت نسبت به آن‌ها دارم.
برخی از جوانان به صورت هفتگی یا روزانه لباس خریداری می‌کنند؛ آنها حتی اگر نیازی هم به چنین لوازمی نداشته باشند بازهم به خاطر حس خوشایندی که درآنها ایجاد می‌شود خرید می کنند. خرید بیش از حد هم نوعی بیماری است که فرد به خیال خود در اثر انجام آن، به حالت خودکفایی می‌رسد و کمبود‌های شدید احساسی و عاطفی خود را با این کار برطرف می‌کند.
دخترانی که برای خودنمایی پاساژگردی می کنند +تصاویر
* زمان شما چقدر مهم است؟
افرادی که برای زمان خود برنامه ریزی دقیقی ندارد و سرگرم تفریحات غیرضروری هستند از اهداف اصلی زندگی دور می‌مانند. تفریح سالم بخشی از زندگی هر انسانی را شکل می‌دهد اما نوع نگرش افراد به آن متفاوت است؛ برخی تفریح را در گشتن در سطح شهر و پاساژهای آن و خرید می‌دانند و بعضی آن را در موقعیتی پر محتوا و سازنده تر تعریف می کنند و اشخاصی که برای زمان خود ارزش قائل هستند از آن به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنند. اما عده‌ای وجود دارند که فقط می‌خواهند زمان آن‌ها بگذرد و برایشان اهمیتی ندارد که از وقت خود به شکل درست استفاده کنند و این گونه افراد با خواست خود می‌توانند به زندگی خود جهت بهتری دهند.
گزارش از مریم شهسواریان
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • ۱۰۱۵۶۱۷
  بازار تجریش
  ۱۰۱۵۵۱۱
  محله ای که هیچکس از شر سگ های وحشی در امان نیست+تصاویر
  ۱۰۱۶۰۰۸
  انتصابی که هیئت امنا هم از آن خبر نداشتند/ رابطه مدیر جدید صندوق ذخیره فرهنگیان با یکی از سران فتنه
  ۳۷۶۷۵۸_۲۸۲
  افشای نقص عملکرد شورای شهر محمدشهر توسط ۴ عضو معترض
  ۳۷۶۸۱۶_۸۵۶
  اجرای نمایش مذهبی “عاشورایی دیگر” در کرج
  ۳۷۶۷۷۶_۱۷۱
  همایش ملی درمانگران اعتیاد استان البرز برگزار می شود
  ۳۷۶۷۱۰_۵۷۲
  ترویج نگاه “پسا انسانی” در دانشگاه به اصطلاح اسلامی!/ دفاع از رابطه جنسی انسان و حیوان با چاشنی فلسفه و دیالکتیک
  دستگیری پسر خاله صدام حسین در تانکر آب +تصاویر
  ۵۳۳۷۴۲۸_۵۴۶
  شبکه ملی اطلاعات چیست و چه مزایایی دارد؟
  ۵۳۱۷۴۲۳_۳۳۴
  تصاویری خیره کننده از مناطق گردشگری جهان
  ۵۳۴۱۶۷۷_۹۵۳
  نزاع دسته جمعی با شمشیر در بیمارستان + فیلم
  ۵۳۴۳۲۲۱_۸۹۳
  بی قانون ترین کشور دنیا کدام است؟
  ۵۳۱۹۳۲۱_۷۴۳
  موشک باران موصل با کاتیوشاهای “حشد الشعبی”
  ۵۳۳۷۶۰۰_۱۸۰
  موضع امام سجاد علیه السلام در باره قیام توّابین
  خودکشی دو خواهر از روی پل! +تصاویر
  Decoration with human bones, Sedlec Ossuary, 1870, cemetary of All Saints Church, Kutna Hora, Central Bohemia region, Czech Republic.
  مکان هایی که در آن ارواح قدم می زنند+ تصاویر
  ۵۳۴۳۷۵۸_۷۴۸
  هیات دولت فهرست مشاغل سخت و زیان‌آور و درجه‌بندی آنها را تعیین کرد
  ۵۳۴۴۰۵۰_۴۵۹
  افزایش قیمت عمره تا ۶ میلیون تومان/ اعزام حجاج به مصلحت نیست
  ۵۳۴۱۳۸۹_۳۰۳
  آغاز روند بازگشت خانواده‌های عراقی به جنوب موصل/ نیروها به زودی وارد حمام‌العلیل می‌شوند/ پیشروی رزمندگان به سوی منطقه حمزه
  زندگی زناشویی تان اگر این نشانه ها را دارد، در لبه پرتگاه است!!
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net