تارخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۳
کد خبر : 123956
چاپ خبر

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز:

کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در استان البرز راه‌اندازی می‌شود

۱۳۹۴۰۸۰۹۲۳۴۵۳۰۱۰۵۶۴۲۶۴۴۴

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز از راه‌اندازی کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در استان البرز خبر داد

به گزارش  «کمال مهر»؛ داوود مدیرفلاحبا اشاره به فرهنگ کتاب‌خوانی با موضوع دفاع مقدس و زندگی‌نامه شهدا، اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت وجود دارد.

وی با بیان اینکه تعداد شهدای قابل توجهی در استان البرز داریم، افزود: کتابی از سرداران شهید استان البرز در دست چاپ است که بعد از ایام‌الله دهه فجر در سال جاری از این کتاب رونمایی می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز با اشاره به توصیه امام (ره) مبنی بر خواندن وصیت‌نامه شهدا، گفت: چاپ وصایای شهدا در قالب کتاب در دستور کار است که مراحل نهایی آن در حال اجرا است.

مدیرفلاح با اشاره به اینکه ۱۰ هزارجلد کتاب در حوزه ایثار و شهادت وجود دارد، افزود: ساخت کتاب‌خانه تخصصی ایثار و شهادت در برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز است که با انجام این طرح افراد علاقه‌مند به فعالیت و تحقیق در حوزه ایثار و شهادت می‌توانند از ظرفیت این کتاب‌خانه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر توانسته‌ایم خاطرات بیش از ۱۶۰۰خانواده شهید و ایثارگر را به صورت تصویری ضبط کنیم، گفت: تمام ضبط و ثبتی که انجام شده است به سه بخش تصویری، صوتی و مکتوب در آرشیو مرکز اسناد ایثارگران  که با متدهای علمی و استانداردهای جهانی مطابقت دارد برای نسل‌های آینده نگه‌داری می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز افزود: در حال حاضر برنامه‌ای با مضمون خانواده‌های شهدا و ایثارگر از سیمای استان البرز در روزهای پنجشنبه و جمعه در حال پخش است.

وی با اشاره به برنامه‌هایی که در دستور کار دارد، گفت: در حال حاضر مشغول شناسایی خانواده‌هایی از شهدا و ایثارگران هستیم که در خانواده خود بیش از یک شهید یا ایثارگر دارند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net