تارخ انتشار: سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
کد خبر : 122412
چاپ خبر

تأملی‌ بر دیدارهای هاشمی/1

فرد هتاک به امام (ره) چگونه در حلقه معتمدان هاشمی رفسنجانی قرار گرفت؟ +تصاویر

در اردیبهشت‌ ۱۳۹۳ یک عنصر هتاک به امام با حکم طه هاشمی در یکی از پست‌های دانشگاه آزاد منصوب می‌شود، این فرد در دیدار هاشمی با هیئتی ایتالیایی دیده می‌شود

گروه سیاسی «کمال مهر»؛دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مراکزی است که تحت پوشش عملی و آ‌کادمیک برخی از افراد معلوم الحال را در درون خود پذیرفته و این افراد در این دانشگاه به افعال و تحرکات خاص خود پرداخته‌اند. این دانشگاه که از ابتدای امر زیر چتر حمایتی هاشمی رفسنجانی به نهادی عریض و طویلی تبدیل شده است و برخی از اعضای خانواده وی در پست‌های کلیدی و رده بالای آن قرار دارند، دچار وقایع جالب توجهی شده که گمان نمی‌رود هاشمی از آنها بی‌اطلاع باشد.

یکی از مسائل جالب توجهی که در سال ۹۳ در دانشگاه آزاد اتفاق افتاد، انتصاب فرد معلوم الحالی به سمت سرپرست اداره کل اسناد و مدارک این دانشگاه بود که توسط «سید طه هاشمی»‌، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد صورت گرفت.

«عبدالحسین هراتی» فردی است که آشنایی مختصری با سوابق و مواضع‌ وی علیه نظام جمهوری اسلامی، هیچ توجیهی برای اعطای چنین مسئولیتی به او در درون کشور باقی نمی گذارد.

طه هاشمی در گفتگو با خبرنگار مشرق درباره انتصاب هراتی اظهار می‌کند: بنده از سوابق ایشان اطلاعی نداشتم و به عنوان فردی انقلابی و با سابقه در انقلاب معرفی شده است!

هراتی یکی از عناصر فعال ضد انقلاب خارج از کشور در فتنه ۸۸ محسوب می‌شود که بیانیه‌ها و نامه‌های فراوانی را علیه نظام جمهوری اسلامی و رهبران آن امضا کرده است و حتی ابایی از پیوستن به کمپین‌هایی که در خارج از کشور و به منظور متهم کردن نظام جمهوری اسلامی به خشونت و جنایت علیه بشریت تشکیل شده است نداشته است؛ به عنوان نمونه وی یکی از امضاکنندگان کمپینی است که در مهرماه سال ۸۸ در نیویورک با عنوان «کمپین مبارزه با جنایت علیه بشریت» تشکیل شد.

فتنه‌گر هتاک به امام و یادگارش چگونه در حلقه معتمدان هاشمی رفسنجانی قرار گرفت؟ +تصاویر

حتی اسنادی در سایت افشاگر ویکی لیکس موجود است که نشان می‌دهد که «عبدالحسین هراتی» از سوریه، با کمپانی شبه خصوصی “اطلاعات جهانی” موسوم به «استراتفور» که در تگزاس مستقر می‌باشد، ارتباط برقرار کرده است.

فتنه‌گر هتاک به امام و یادگارش چگونه در حلقه معتمدان هاشمی رفسنجانی قرار گرفت؟ +تصاویر

هراتی در یکی از نامه‌هایی که به یکی از تحلیل‌گران مرکز اطلاعاتی استراتفورد نوشته، با حمله به شورای نگهبان بیان می‌کند: « اکنون از سوریه، کشوری که در آن، دوران تبعید خود را سپری می کنم، برای شما نامه می‌نویسم. من در «روزنامه ملت»، ستون نویس بودم. من،ستون سردبیر را می نگاشتم. یک روز، مقاله ای را نوشتم و در آن، نقش «شورای نگهبان» را در ساختار اجرایی قدرت حاکمه توضیح داده و خاطر نشان ساختم که محورهای اصلی استبداد و دیکتاتوری؛ [ساختار حکومت] ناشی از همین شورا است و بدون این شورا، حتیرهبر جمهوری اسلامی” از طریق نمایندگان ملت، قابل کنترل است.»[۱]

وی در این مکاتبات مدعی است که اولین کسی بوده که در تاریخ ایران به صورت مستقیم به شورای نگهبان حمله کرده است و بعد از بیانیه رسمی دستگاه قضایی در تلویزیون و رادیو؛ وی به سفارش دوستانش با اولین پرواز ممکن کشور را ترک کرده و به سوریه گریخته است و در آنجا خود را به دفتر سازمان ملل معرفی کرده و برای مدتی پناهندگی گرفته است.

فتنه‌گر هتاک به امام و یادگارش چگونه در حلقه معتمدان هاشمی رفسنجانی قرار گرفت؟ +تصاویراین عنصر ضد انقلاب در نامه‌ای به فاطمه حقیقت‌جو یکی دیگر از عناصر فتنه‌گر ضمن اتهام زنی به مسئولان آن زمان نظام پا را از این هم فراتر گذاشته و و به امام خمینی (ره) و یادگار ایشان نیز توهین می‌کند: « آنروزها خیلی‌ها می‌دانستند که هر چه تباهی و جنایت در این کشور اتفاق می‌افتد همه منویات آن پدر (خمینی) و آن پسر (سید احمد) است.…دهه شصت، که دهه حاکمیت بلامنازع آن پدر و آن پسر بود را به جرأت باید تونل وحشت تاریخ معاصر ایران نامید.»[۲]

هراتی همچنین در بحبوحه فتنه ۸۸ با نگارش نامه‌ای در مورد زنده کردن نام امام توسط کروبی به او می‌گوید: «تورا به خدا نه در زنده کردن او و نه در زنده کردن “امام” نکوشید که این” امام” زنده شدنی نیست بلکه افیون مرگی است که طرفداران خود را به محاق نیستی می‌کشد.»

اما با وجود همه این تحرکات ضدانقلابی وی و اطلاع‌رسانی رسانه‌های مختلف از جمله مشرق‌نیوز دو ماه پس از حکم انتصاب هراتی، وی در دیدار هیئت ایتالیایی با هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام دیده می‌شود.[۳]

فتنه‌گر هتاک به امام و یادگارش چگونه در حلقه معتمدان هاشمی رفسنجانی قرار گرفت؟ +تصاویر
هراتی در جمع مشاوران و معتمدان هاشمی در دیدار با هیئت ایتالیایی

تصاویر منتشر شده از این دیدار نشان می‌دهد که فرد مذکور از افراد نزدیک و ملازمان هاشمی بوده و در حلقه مشاوران و معتمدان وی جای دارد!

فتنه‌گر هتاک به امام و یادگارش چگونه در حلقه معتمدان هاشمی رفسنجانی قرار گرفت؟ +تصاویر

حضور هراتی در میان افراد مورد اعتماد هاشمی رفسنجانی سوالات زیادی را در رسانه‌ها و میان افکار عمومی ایجاد کرد اما رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اینکه چرا پس از این افشاگری‌ها این فرد هتاک و فتنه‌گر که روابط خاصی نیز با بیگانگان از جمله آ‌مریکایی‌ها را داشته، بیان می‌دارد که « هراتی اخیراً با مراجعه به رئیس دفتر این‌جانب و اعلام آمادگی برای همکاری و خدمت به نظام، بدون اطلاع از سوابق چند سال گذشته ایشان، در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار شد.»[۴] این درحالی است که طه هاشمی نیز به همین صورت سعی کرد موضوع انتصاب هراتی را توجیه کند. موضوعی که به همین سادگی‌ها توجیه‌پذیر نیست و این سئوال را بوجود‌ می‌آورد که چگونه است که هاشمی رفسنجانی و طه هاشمی فردی را در یکی از پست‌های کلیدی دانشگاه آزاد منصوب کرده‌اند که از هویت واقعی وی خبر ندارند؟!

چندی پس از دیده شدن هراتی در کنار هاشمی رفسنجانی بود که این عنصر ضدانقلاب به جرم فعالیت‌های ضدانقلابی‌اش بازداشت می‌شود و این‌روزها خبر می‌رسد که وی از کشور خارج شده است.

فتنه‌گر هتاک به امام و یادگارش چگونه در حلقه معتمدان هاشمی رفسنجانی قرار گرفت؟ +تصاویرسید محمود علیزاده طباطبایی وکیل هراتی که نام آشنایی برای رسانه‌ها به جهت عهده‌داری وکالت مهدی هاشمی، [۵] احسان مازندرانی،[۶]( از نزدیکان رسانه‌ای خانواده هاشمی) و … است، به تازگی در خصوص خروج موکلش بیان داشته که « همان موقع که هراتی بازداشت شد، وضعیت بدی برایش پیش آمد و فوراً از بیمارستان آزاد شد زیرا آمبولی کرده و نزدیک مغز رسیده بود و خطر مرگ وجود داشت.بر این اساس، موکلم را بدون هیچ قراری آزاد کرده و در بیمارستان رها کردند و رفتند. وی نیز وقتی وضعش قدری بهتر شد، تصمیم گرفت برای ادامه درمان به خارج از کشور برود. پرونده را نگاه کردم و وقتی دیدم ممنوع‌الخروج نیست به وی گفتم می‌تواند از کشور خارج شود.»[۷]

وکیل مشترک مهدی هاشمی و هراتی می‌گوید هراتی به استرالیا سفر کرده است اما چنین مسائله‌ای این سئوال را بوجود می‌آید که فرد ضدانقلاب هتاک به امام و یادگارش چگونه در حلقه معتمدان و مشاوران هاشمی رفسنجانی قرار گرفت و آیا افراد معلوم الحال دیگری همچون هراتی هستند که توانسته‌اند جزو حلقه مشاوران و معتمدان هاشمی قرار گیرند؟


[۱] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/307498

[۲] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/307472

[۳] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/311699

[۴] http://www.tasnimnews.com/fa/news/1393/03/03/380431

[۵] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/520262

[۶] http://www.entekhab.ir/fa/news/239973

[۷] http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/11/03/978608

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • وقتی این مرد فهمید همسرش با همکارش ارتباط پنهانی دارد چه بلایی سرش آمد؟ + عکس
  ۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی
  عکس/ بوسه آتش نشان بر تجهیزات همکارش
  عکس/ ژست ترامپ پس از مراسم تحلیف
  عکس/ کسبه در حال تخلیه ساختمان مجاور پلاسکو
  عکس/ پوشش عجیب انریکه در تمرین بارسلونا
  تراکتور دست روی ستاره مورد نظر استقلال گذاشت
  جزئیات نرخ سودبانکی جدید مصوب برای همه بانک‌ها
  عکس/ نمای هوایی از پلاسکو صبح امروز
  بازیگر «معمای شاه» سکته مغزی کرد
  هندی ها جای کارگران یزدی را می گیرند؟!
  جزییات حادثه پلاسکو/ ۳ آتش نشان از زیر آوار خارج شدند/ شهادت ۱۶ آتش‌نشان قطعی است+عکس و فیلم
  آتش سوزی هتل زائران ایرانی در کربلا/ به هیچ یک از زائران ایرانی آسیب نرسیده است
  آتش نشان ساوجبلاغی کتابش را به شهدای مدافع شهر تقدیم کرد
  نمایشگاه تخصصی کتاب های هنر در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود
  پدرم در روز تولدم به خانه بازگشت و بهترین هدیه را به من داد/ زینبی(س) شدن میراث اوست که حفظ می کنم
  ماشین های آتش نشانی دوبلین به پرچم ایران مزین شد+عکس
  شکنجه عجیب نوجوان ۱۲ ساله توسط مادر سنگدل + تصاویر
  هجمه به فرهنگ در قالب بازی/ الگوپذیری از بازیهای رایانه‌ای؛ مثبت یا منفی
  نوع پوشش استیو جابز در یک نگاه +عکس
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net