تارخ انتشار: دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۵
کد خبر : 122210
چاپ خبر

سردار نقدی در دومین مجمع مرکزی سالانه بسیج عشایری

عشایر شیعه و سنی پوزه تکفیری‌ها را به خاک زده‌اند/منحنی پیشرفت در ۲ سال اخیر افقی و گاهی نزولی شده است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: به جرات خصوصیات یک جامعه اسلامی را می توان در جامعه عشایر مشاهده کرد

به گزارش «کمال مهر»؛؛سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، صبح امروز طی سخنانی در دومین مجمع مرکزی سالانه بسیج عشایری ضمن تقدیر و تشکر از جامعه عشایر کشور اظهار داشت: به جرات خصوصیات یک جامعه اسلامی را می‌توان در جامعه عشایر مشاهده کرد.

نقدی در تشریح خصوصیات جامعه عشایر بیان داشت: صفا، مروت، محبت، اخلاص، صله رحم و پیوندهای عمیق انسانی، تلاش و سخت کوشی و نان از بازوی خود خوردن نه دیگران، شجاعت برای رویارویی با حوادث و سختی‌ها، صبر و تحمل بر مشکلات زندگی از شاخص ترین صفات برجسته عشایر عزیز است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در جامعه عشایر کشور وجود دارد تاکید کرد: انسان برای پیمودن راه کمال در این فضا موفق‌تر و محیط برای کار مساعدتر است برخلاف جهان امروز که انسان‌ها برای رفاه بیشتر به شهرهای بزرگ پناه آورده‌اند.

نقدی در ادامه بر لزوم توجه بیشتر به جامعه عشایر کشور تاکید کرد و گفت: نباید جامعه ای کم سواد بماند یا اینکه عشایر ما در عمق کوهستان از نظر بهداشتی دچار مشکلاتی باشند؛ مثل جامعه شهرنشین باید دسترسی به کتب مختلف و توزیع شبکه مجازی در جامعه عشایری نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید راهی به منظور دسترسی علمی و درمانی عشایر کشور باز شود کما اینکه به کارگیری علوم مرتبط با گیاهان دارویی و دام به خوبی در میان عشایر عزیز و با استفاده از ظرفیت آنها میسر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: لازم به نظر می رسد که در برنامه ۵ ساله ششم توسعه، به موضوع عشایر توجه ویژه شود به طوری که جامعه عشایری در این برنامه، الگو و نماد یک زندگی سالم و با بهره‌وری حداکثری از زندگی طبیعت باشد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نتایج حاصل از مقاومت به سخنانی از حسنین هیکل اشاره و تصریح کرد: هیکل که یک بومی گرا و ملی گرا بوده نه یک حزب اللهی، در جایی گفته است که ما به امید زندگی بهتر و و پیشرفت به کمپ دیوید رفتیم و با اسرائیلی و آمریکایی ها سازش کرده و کنار آمدیم اما ایران در برابر آنها ایستاد و اکنون ۳۰ سال گذشته است و ببینید ما کجا هستیم و ایران کجا؛ ایران ماهواره به آسمان می فرستد اما در مصر شبها ۳ میلیون نفر به خاطر اینکه سرپناهی ندارند در قبرستان‌ها می‌خوابند.

نقدی با انتقاد از نگاه دولتمردان در اداره کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه در ۲ – ۳  سال اخیر، سیاست کشور نگاهی وابسته دارد؛ نگاه به بیرون و اینکه ما خودمان نمی توانیم و باید از بیگانه کمک بگیریم.

وی ادامه داد: خب نتیجه این نگاه تا اینجا باعث کاهش رتبه علمی کشور، نزول شاخص های اقتصادی و افزایش رکود شده است؛ قیمت نفت که به طور بی سابقه ای سقوط کرده، شاخص بورس پایین آمده و بیکاری نیز افزایش پیداکرده است، ما حتی در ورزش در آسیا هم سقوط کرده ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: خب وقتی نگاه به بیرون باشد، نتیجه همین می شود و اینجاست که متوجه می‌شویم چرا رهبر انقلاب بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند.

نقدی ادامه داد: در این ۲ – ۳ سال از اوج فاصله گرفته‌ایم و منحنی ما افقی شده است، شتاب علمی که رو به افزایش بود کاهش پیدا کرده و در ورزش هم همینطور و اینها دلیلی ندارد جز اینکه اعتماد به نفس خود را از دست داده و ظرفیت های خود را نادیده گرفته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه سخنان خود با بیان نقش مهم انتخابات مجلس پیش رو افزود: نمی‌گویم عشایر فردی را از قومیت خود انتخاب نکنند اما توجه داشته باشید که قومیت یک بحث جداست؛ در انتخابات باید افرادی را انتخاب کرد که به ملت ایران باور داشته داشته و باور کنند که ما می توانیم؛ کسانی که در تبعیت امام و جویای عزت و استقلال کشور باشند و کشور را مفت به بیگانگان نفروخته و ایستادگی در برابر استکبار داشته یاشند.

نقدی در تشریح ملزومات امروز جامعه عشایری نیز گفت: ما امروز به مهاجرت معکوس نیاز داریم اینکه عشایر از شهرهای بزرگ به سرزمین ابا و اجدادی خود با ساختار عشایری برگرشته و به تقویت این ساختار نظام‌مند بپردازند.

وی افزود: رفاه زدگی و بیگانه‌محوری دودش به چشم جامعه رفته است پس لازم است تغییر راهکار داشته باشیم و به دنبال راهکار عمومی دیگری باشیم که این روحیه‌ها جامعه را به بن بست می‌کشاند.

این مقام مسئول با یادآوری قیام انقلاب تاکید کرد: انقلاب در جهت توجه نمودن به خدا٬ ایجاد اعتماد به نفس٬ توجه به جایگاه والای انسانی٬خودباوری و اینکه قدرت لایتناهی را خدا در انسان ودیعه گذاشته تا بتواند کارهای بزرگی انجام دهد شکل گرفته و اینها از متغیرهای قیام انقلاب است‌.

وی خطاب به عشایر گفت: تجمع شما در قالب بسیج عشایری جهت همفکری و پیشرفت بهتر در امورات نظام، ارزش خاصی دارد؛ ما نباید به سایر کشورها وابسته شویم اگرچه برخی آب‌خوردنشان را هم وابسته به ارتباط ابرقدرت‌ها می دانند، نانشان هم وابسته بوده و این نگاه دقیقا خلاف فلسفه انقلاب است.

نقدی در ادامه تصریح کرد: حضور شما عشایر در تشکیل این مجمع ارزشمند استغ  قدر این ارزش را بدانید، انقلاب اسلامی در جهت صحه گذاردن به نظرات امام راحل است که ایشان پیام انقلاب را در عمل ترویج نمود، باور امام بر این مبنا بود که نژاد آریا و عرب از غربی ها کمتر ندارد و این پیام امام در غالب انقلاب ۳۶ ساله است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عشایر آزمایش خود را بارها نشان داده و عزت و کرامت نفس در برابر متجاوزان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به منصه ظهور کشانده‌اند؛ آمار شهدای عشایر از سایر اقشار بیشتر است و همین اعتقادات عشایر به انقلاب اسلامی، دین‌باوری و خدا باوری، سرلوحه افتخارات عشایر کشور است.

نقدی خاطرنشان کرد: در یمن همین قشر عشایر است که پوزه متجاوزان را خاک می‌زنند از جمله عشایر زیدی و سایر قبایل که در برابر وهابیت آمریکایی و وهابیت صهیونیستی می جنگند و پیروزی به دست می‌آورند؛ اکنون عشایر شیعه و سنی در کنار هم مقابل تکفیری‌ در حال مبارزه هستند؛ در حرکت‌های بزرگ آزادی‌خواهی همراه با استقلال خواهی، شما با همین لباس های قشنگ و خاکی همواره پیش‌قراولان در میدان نبرد علیه استعمار بوده‌اید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان تاکید کرد: ما به یاری خدا خط ها را در عرصه‌های مختلف شکسته و حرکتی پیش برنده خواهیم داشت تا این پیام را به بیگانه محوران داخلی به صراحت برسانیم که نگاه در برابر ابرقدرت نداشته باشید و نسبت به ظرفیت های داخلی کم لطف و کوتاه بینانه نظر نکنید.
انتهای پیام/بخ

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • پوستر دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی رونمایی شد+عکس
  شعر «آتش نشانان» سلیم موذن زاده
  گران ترین خانه تاریخ دنیا +تصاویر
  دستگیری دختر بدنسازی که عکس برهنه خود را در فضای مجازی منتشر می‌کرد + عکس
  زیان ۲۶درصدی خریداران طلا
  بقایای پلاسکو را کجا می‌برند؟ +عکس
  از شرط گذاشتن عدم دخالت ایران در ژنو تا پیش شرط‌‌های ایران در «آستانه»/ وقتی ورق در مذاکرات برگشت
  عکس/تکل خطرناک در هفته هجدهم لیگ برتر
  عکس/حرکات عجیب غریب در فوتبال ایران
  عکس/روپایی زدن قلعه نویی با چشم بسته
  کشف پیکر پنج شهروند از موتورخانه پلاسکو/ ۳ جسد خارج شد
  عکس/ یوم الحساب پلاسکو
  عکس/پرواز عجیب دروازه بان برای مهار توپ
  اکبرپور: هر وقت استقلال دوندگی داشت خطرناک نشان داد/ تغییرات زیاد در ترکیب انگیزه بازیکنان را کم می‌کند
  در دوره روحانی نرم‌افزار اسنپ «تحصیلکردگان بیکار ایران» را راننده تاکسی کرد/ فشار شدید اقتصادی وخامت معاش ایرانی‌ها
  تهران دل شکسته ز داغ گران بگو/ از مردهای عاشق آتش نشان بگو
  اتحادیه بین‌المللی دانشمندان مسلمان نسبت به انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس هشدار داد
  حضور فرزند رهبر معظم انقلاب در تشییع آیت الله خسروشاهی+عکس
  حرم مطهر حضرت فاطمه (س) و ائمه بقیع در دانشگاه آزاد مهدیشهر طراحی شد+ تصویر
  کتک خوردن آقای بازیگر از مردم به دلیل رعایت نکردن نوبت+ تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net